Kitą savaitgalį kviečia į Šventąją – bus švenčiama tradicinė Jūros ir žvejų šventė

Palangos tiltas, 2023-07-27
Peržiūrėta
1000
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kitą savaitgalį kviečia į Šventąją – bus švenčiama tradicinė Jūros ir žvejų šventė

Jūros dienos šventė Šventojoje pirmą kartą surengta prieš 89 metus. Tęsiant šią tradiciją, Palangos kultūros ir jaunimo centras pajūrio gyventojus ir svečius kviečia į tris dienas – rugpjūčio 4-6 dienomis – truksiančią šventę, kurioje netrūks jūrinių, įvairių edukacinių ir kultūrinių pramogų, žvejiškų tradicijų ir, žinoma, gardžios žuvienės.

„Vikingų laivų“ treniruotės, mugė ir piknikas tvarumo tema

Visą šventinį savaitgalį veiks tradicinė mugė, įsikursianti Jūros g. ir Topolių g. 4, tad visi turės galimybę parsivežti atsiminimų iš šventės, kuri kasmet alsuoja žvejų tradicijomis.

Taip pat šventės startą duos ir tradicinės „Vikingų laivų“ varžybų treniruotės, kurias stebėti bus galima penktadienį nuo 12 val. iki pat vakaro – 20 val. – nuo „Energetiko“ tiltelio iki vadinamojo „beždžionių tilto“. Kitą dieną, šeštadienį, jų lauks varžybos, prasidėsiančios 14 valandą. O galiausiai ir apdovanojimai, jie numatyti 19 valandą Šventosios pėsčiųjų aikštėje.

„Labai tikimės gausaus būrio pramogautojų Žalio taško piknike „Žmogus žmogui“ (Jūros g. 11), kuris itin tiks įvairaus amžiaus žmonėms papramogauti ir pasimokyti ar prisiminti, kaip gyventi tvariai. Šiame piknike lauks įvairių edukacijų tvarumo tema. Ne paslaptis, kad dažnas vis dar nepagalvoja apie švarią aplinką ir kokią palieka pats pabuvęs gamtoje ar kitokioje aplinkoje, tad bus bandoma paskatinti tą daryti, pažvelgti į įvairias situacijas tiek jau suaugusio, tiek vaiko akimis. Kviečiame užsukti visus šventės dalyvius – ateikite su šeimomis, bus ir naudinga, ir smagu“, – kalbėjo Palangos kultūros ir jaunimo centro kultūrinės veiklos vadybininkė Mantė Lukošienė.

Piknikas bus organizuojamas adresu Jūros g. 11, penktadienį, rugpjūčio 4-ąją, nuo 17 iki 21 val.

Sidabrinės gervės naktys – ir pokalbiai su kūrėjais

Tos pačios dienos vėlų vakarą – 22 valandą – į susitikimą Šventosios pėsčiųjų aikštėje (Topolių g. 4) pakvies Lietuvos kino kūrėjai dalyvauti „Sidabrinės gervės naktyse“.

Birželio–rugpjūčio mėnesiais vasaros kino festivalis „Sidabrinės gervės naktys 2023“ keliauja per Lietuvą ir aplankys iš viso 10 Lietuvos miestų. Filmų repertuare pristatomi Lietuvos nacionaliniuose kino apdovanojimuose nominuoti ir „Sidabrine gerve“ įvertinti filmai. Prieš seansus po atviru dangumi pokalbio kviečia patys filmų kūrėjai – aktoriai, režisieriai, prodiuseriai ir kiti kūrybinės komandos nariai.

Liepos mėnesį, bendradarbiaujant su Europos šalių kino forumu „Scanorama“, buvo rodomi įvairių šalių filmai, o visą rugpjūtį laukia Lietuvos kino kūrėjų darbai. Šiemet filmų vasara Šventojoje leis į kino meną pažvelgti giliau – ne tik bus žiūrimi filmai, bet ir laukia susitikimai su režisieriais bei aktoriais.

Žiūrovai turės galimybę pamatyti net keturis filmus: „Patrikas“, „Uogos“, „Blausos“ ir „Paradas“. Pirmasis filmas yra animacinis, o kiti likusieji – vaidybiniai filmai, parinkti pagal amžiaus grupes.

Žvejai kvies skanauti tradicinės žuvienės

Šeštadienį tęsis pramogos, kurios vėlgi įtrauks įvairaus amžiaus žmones. Nuo 14 iki 18 val. Šventosios pėsčiųjų aikštėje stabtelėti pakvies organizuojamos įvairios jūrinės edukacijos, vakare, nuo 18 val., uosto teritorijoje žvejai kvies skanauti jų virtos žuvienės.

„Labai kviečiame ateiti ir paskanauti žuvienės, be kurios ši šventė neįsivaizduojama. Nebijokite prieiti prie žvejų, juos pakalbinti, paklausti dominančių dalykų – jie mielai atsakys, pabendraus su kiekvienu. Šią pramogą – žvejiškas edukacijas – mums organizavo šventojiškis žvejys Sigitas Jarulis, kuriam esame dėkingi“, – pasakojo M. Lukošienė.

O šeštadienio vakare galiausiai visus pašokti pakvies grupė „Pelenai“.

Pagerbs žuvusius jūroje

Paskutinę šventės dieną organizatoriai numatė pagerbti žuvusiuosius jūroje.

12 val. bus aukojamos šventos Mišios už žuvusius jūroje Šventosios Švč. Mergelės Marijos Jūrų žvaigždės bažnyčioje, 13.30 val. vyks žuvusiųjų jūroje pagerbimas. Bus nuleidžiami gėlių vainikai į jūrą prie Šventosios gelbėjimo stoties.

Po ceremonijos norintys aktyvių pramogų bus laukiami „Shark slide“ terasoje (Jūros g. 28), kur nuo 14 val. bus organizuojamos paplūdimio pramogos“.

Palangoje – „Laumės juosta“

O šį savaitgalį Palangoje vyks tradicinis vaikų vokalinės muzikos festivalis „Laumės juosta“.

Vienas iš didžiausių bei populiariausių Baltijos šalyse vaikų ir jaunimo vokalinės muzikos festivalis „Laumės juosta“ Palangoje rengiamas jau 29-tą kartą. Festivalio sumanytoja ir įkūrėja, pedagogė ekspertė muzikinių projektų prodiuserė Laima Lapkauskaitė stengiasi kuo daugiau vaikų ir paauglių įtraukti į mėgstamą veiklą, sudaro sąlygas jiems pasireikšti didžiojoje scenoje, skatina lietuvių autorių kūrybiškumą.

Penktadienį, liepos 28 d., 17 val. miesto svečiai kviečiami pasigrožėti vaikų popkolektyvų ir solistų pasirodymų prie Kurhauzo, o šeštadienį, liepos 29 d., 19 val. Jūratės ir Kastyčio skvere vyks didysis festivalio koncertas „Mano vaikystės pasaka“, kurio metu scenoje pasirodys garsiausios vaikų ir jaunimo popgrupės bei solistai.

„Laumės juosta“ kasmet dalyvius ir žiūrovus stebina ir džiugina režisūra bei profesionalumu“.

 

Palangos miesto sav. info 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangoje penktadienį prasideda tradicinė 21-oji šventė „Palangos stinta“, šiemet ypatingas dėmesys joje bus skiriamas žemaičių raštui, pranešė kurorto savivaldybė. 


Jūros dienos šventė Šventojoje pirmą kartą surengta prieš 89 metus. Tęsiant šią tradiciją, Palangos kultūros ir jaunimo centras pajūrio gyventojus ir svečius kviečia į tris dienas – rugpjūčio 4-6 dienomis – truksiančią šventę.


Kitą savaitgalį, rugpjūčio 5-7 dienomis, Šventojoje šurmuliuos Jūros ir žvejų šventė. 


Jau kitą savaitgalį, liepos 30 – rugpjūčio 1 dienomis, Šventoji tradiciškai pakvies į Jūros ir žvejų dieną. Šventės programa sudaryta atsižvelgiant į SAM rekomendacijas ir numatomus žmonių susibūrimo ribojimus, todėl esant būtinybei organizatoriai pasilieka teisę keisti renginių programą.


Artėjant naujiems mokslo metams, dar pasidžiaugti besibaigiančia vasara šį savaitgalį Šventojoje kviečia Šeimų šventė. O rugsėjo 5-ąją, pažymint jau prasidėjusius mokslo metus, palangiškius ir šventojiškius moksleivius, jų tėvus, pedagogus ir visą kurorto švietimo bendruomenę sukvies tradicinis renginys – Mokslo metų pradžios...


Jau kitą savaitgalį verta skubėti į Šventąją – pasisemti gerų emocijų galėsite čia vyksiančioje tradicinėje Jūros ir žvejų šventėje. Ji sėkmingai apjungs daug įvairių veiklų – ir sporto, ir pramogų, bus pagerbiami žvejai, vyks ir gatvės prekyba.


Palangoje, pradedančioje aktyvųjį kurortinį sezoną, renginys veja renginį – jau rytoj pasimėgauti gintariniu lietumi pakvies Gintarinis savaitgalis, o pajudėti ragins asociacijos „Sportas visiems“ organizuojamas to paties pavadinimo festivalis. O štai kitą savaitgalį, gegužės 31 d. – birželio 2 d., į Palangą pakvies Kurorto šventė „Myliu...


Daugiau nei pusė tūkstančio vaikų iš visos Lietuvos šį savaitgalį atvyks į Palangą tam, kad pirmą kartą savo akimis išvystų jūrą – kurorte vyks jau trečius metus organizuojama socialinė akcija „Pasveikink jūrą Palangoje“.


Vos savaitė liko iki trečiojo baikerių festivalio „BeachBikeFest“ Šventojoje. Jo siela ir organizatorius Vaidas Šimaitis šiomis dienomis vos bluostą sudeda. „Įsitikinęs, kad bus didelė ir smagi šventė. Per keturias dienas tikimės sulaukti apie 2 tūkst. baikerių, visus linksmins 23 muzikos grupės, ir roko, ir popso, kad visi būtų patenkinti“...


Palanga jau šį savaitgalį, gegužės 15-17 dienomis, pakvies pradėti aktyvųjį kurortinį sezoną – mieste šurmuliuos tris dienas truksianti Kurorto šventė „Myliu Palangą“.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius