Nemokamas internetas kurorte: ne visada ir ne visur, kur turėtų būti

Simona POCYTĖ, 2012-06-25
Peržiūrėta
2166
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Nemokamas internetas kurorte: ne visada ir ne visur, kur turėtų būti

Jau antrus metus Palanga vilioja ir nemokamu internetu viešose miesto erdvėse – Palangos centrinėje aikštėje, skvere prie paminklo generolui Jonui Žemaičiui, Jūratės ir Kastyčio skvere, S.Dariaus ir S.Girėno gatvėje ties parodų paviljonu „Kupeta“.  „Palangos tilto“ žurnalistė atliko žurnalistinį tyrimą: nešina kompiuteriu, pasileido į minėtas erdves įsitikinti, ar jose lengva prisijungti prie nemokamos interneto prieigos. Taip pat išsiaiškinti, ar visi poilsiautojai žino apie belaidį nemokamą internetą, ar juo naudojasi.

 

Pirmoji dalis: interneto patikrinimas

Pirmoji stotelė – Palangos centrinė aikštė. Ženklas, nurodantis, kad šioje vietoje galima naudotis internetu, gana gerai matomas. Susirandu laisvą vietą ant suoliuko ir apžvelgiu visus žmones, kurie tingiai ilsisi ir mėgaujasi saule. Išsitraukiu nešiojamąjį kompiuterį ir bandau prisijungti prie interneto. Pasirenku internetinę prieigą „Myliu Palangą“, o tada bandau prisijungti prie savo elektroninio pašto. Šaunu, viskas veikia!

Dar kartą apsižvalgau ir pamatau jauną moterį patogiai įsitaisiusią su nešiojamuoju kompiuteriu. Pakalbinus ją sužinojau, kad ji ne vietinė, o apie internetą sužinojo tiesiog pamačiusi ženklą su užrašu „WiFi“.

„Nežinau, ar mano kompiuteris kaltas, ar prastas interneto ryšys, tačiau jis veikia labai lėtai“, – tarė ji.

Ką gi, ryšys, blogesnis ar geresnis, vis dėlto yra, todėl traukiu į tolimesnę tikslo vietą – skverą prie paminklo generolui Jonui Žemaičiui. Čia „WiFi“ ženklas, esantis šalia gatvės, taip pat pakankamai gerai matomas. Žmonių skvere labai mažai, tačiau pastebiu su nešiojamuoju kompiuteriu ant kelių jauną merginą, prisistačiusią Odetos vardu. Ji apie galimybę pasinaudoti internetu sužinojo iš būsto, kuriame nuomojasi kambarį, savininkų.

„Prieš ateinant čia, buvau Jūratės ir Kastyčio skvere, tačiau ten interneto ryšio visai nebuvo. Teko keisti vietą ir ateiti čionai“, – tarė ji.

 

Tyrimo vieta – Jūratės ir Kastyčio skveras

Jūratės ir Kastyčio skveras – kita mano tyrimo vieta, tad skubu į ją patikrinti, ar tikrai interneto ryšio nėra. Atėjus apsižvalgiau, kur ženklas, skelbiantis interneto ryšį. Teko gerokai paieškoti, kol aptikau jį prie keliuko, vedančio ant Palangos tilto.

Taigi, tikrinu ryšį – ir iš tiesų jis neveikia. Bandau prisijungti net kelis kartus, tačiau visi bandymai yra nesėkmingi. Apsižvalgiusi aplinkui suprantu, kodėl nematau nė vieno žmogaus, besinaudojančiu kompiuteriu. Pasirodo, nemokamas belaidis ryšys prieinamas ne visose vietose. Būtinai teks tuo pasidomėti, tačiau prieš tai nusprendžiau patikrinti ir paskutinę savo tyrimo vietą – S.Dariaus ir S.Girėno gatvę ties parodų paviljonu „Kupeta“.

Nuėjusi į šią gatvę ženklą radau pakankamai greitai. Atsisėdau kitoje gatvės pusėje ant suoliuko priešais ženklą. Suoliukai be atramų, tad patogiai įsitaisyti ir naudotis internetu nelabai įmanoma.

Dar prieš įjungiant savąjį kompiuterį, pastebėjau parodų paviljone prie kompiuterio sėdintį vyrą, tad iš karto supratau, kad su interneto ryšiu šioje vietoje problemų būti neturėtų. Ir neklydau. Tik paspaudus interneto prieigą „Myliu Palangą“, iš karto galėjau naršyti po savo mėgstamiausius internetinius portalus. Drįsčiau teigti, kad šioje vietoje interneto ryšys geriausias ir greičiausias. Tik pati vieta galbūt nelabai patraukli interneto vartotojams.

 

Meras žadėjo reaguoti

Apie interneto ryšio nebuvimą Jūratės ir Kastyčio skvere pasiteiravau Palangos mero Šarūno Vaitkaus. Jis teigė, kad specialiai ryšys nėra tikrinamas, o ir nusiskundimų dėl jo nėra sulaukęs.

„Yra sudaryta sutartis su ryšio tiekėjais, todėl prašysime miesto administracijos, kad pasirūpintų šiuo reikalu. Ryšys turės būti patikrintas atsakingų asmenų“, – žadėjo jis.

Į klausimą, ar ši paslauga yra miesto svečiams žinoma ir pakankamai išreklamuota, jis atsakė:

„Aš manau, kad ji yra reklamuojama tiek, kiek įmanoma. Yra ženklai, nurodantys interneto prieigą, skelbiama žiniasklaidoje. Daug žmonių jau praėjusiais metais sužinojo apie nemokamą internetą ir džiaugėsi, kad Palanga modernėja ir teikia tokią paslaugą“.

 

Antroji dalis: gatvės apklausa

Gatvės apklausą atlikau prieš ir po pokalbio su miesto meru. Praeivių gatvėje teiravausi, ar žino apie nemokamą internetą bei vietas, kuriose galima prisijungti prie jo, taip pat, ar ši paslauga reikalinga, ar pakanka informacijos apie ją.

Daugiau nei pusė mano apklaustų žmonių iš viso nežinojo apie galimybę prisijungti prie nemokamo interneto. Sužinoję apie tai, labai apsidžiaugdavo ir būtinai žadėjo pasinaudoti nemokama paslauga. Visiems nežinantiems papasakojau apie vietas, kur tai galima padaryti. Tiesą sakant, pasijutau lyg vaikščiojanti reklama ar informacijos stendas.

Ta mažuma, žinanti apie tokią paslaugą, paprasčiausiai pastebėjo ženklą „WiFi“ šalia nemokamo interneto zonų. Deja, tie, kurie bandė prisijungti, ne visada likdavo patenkinti interneto ryšiu, nes jis esą per lėtas, internetinius puslapius prijungia tik iš kelių kartų. Kiti net pasiskundė, kad interneto ryšio visai nebuvo. Priminsiu dar kartelį – su praeiviais kalbėjau ir po pokalbio su Palangos miesto meru.

 

Būtina daugiau reklamos!

Tie, kurie nežinojo apie nemokamo interneto prieigas viešose vietose, tvirtino, kad reklama yra tiesiog būtina. Kalbinta vilniečių pora kaip tik bandžiusi prisijungti prie interneto savo mobiliuoju telefonu, pasiūlė: „Vietoj tų visokių „ežių“ reklamų galėtų būti reklama apie šią paslaugą ir žemėlapis su pažymėtomis vietomis, kur šias atviras erdves rasti. Tai būtų ypač aktualu užsieniečiams, kurie Palangos visai nepažįsta“.

Dauguma taip pat tvirtino, kad tie „WiFi“ ženkliukai nelabai pastebimi.

„Tie ženklai turėtų būti didesni ir akių lygyje“, – siūlė vietinis Palangos gyventojas.

Vienos J. Basanavičiaus gatvės kavinės darbuotoja teigė, kad pas juos užsuka daug žmonių, norinčių tiesiog pasinaudoti internetu: „Tik šiaip sėdėti jie negali – būtina užsisakyti nors kavos puodelį“.

Absoliuti dauguma mano kalbintų vietinių ir miesto svečių sutiko, kad ši paslauga labai reikalinga, tik informacijos apie tai labai trūksta, o ir tie, kurie žino apie nemokamą internetą, paprasčiausiai negali juo pasinaudoti dėl prasto ar visai nesamo ryšio.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangoje atidaryta naujoji „Bottlery“ parduotuvė. Tai – pirmoji lietuviško mažmeninio prekybos tinklo parduotuvė mieste, taip pat pirmoji, savo veiklą pajūrio kurorte vykdysianti ištisus metus.   


Žmogus net ir su mažu kompiuteriniu raštingumu pasakys, kad atnaujinta Palangos miesto savivaldybės svetainė www.palanga.lt atrodo, švelniai tariant, itin paprastai, net primityviai. Kaimyninių savivaldybių interneto svetainės yra žymiai labiau vizualiai patrauklesnės, jose lengviau ir mieliau naršyti, jos yra informatyvesnės.


Švelninant karantino sąlygas atnaujinamos bibliotekų darbo sąlygos – leidžiama naudotis kompiuterių, interneto ir kitų skaityklų paslaugomis.


Ateikite, išmokite saugaus elgesio kelyje taisyklė ir gaukite prizą.Esant blogoms oro sąlygoms akcija nevyks. Renginio organizatoriai – Klaipėdos apskritis vyriausiojo policijos komisariato Palangos miesto policijos komisariatas bei Palangos miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras. Renginio organizatoriai pasilieka teisę filmuoti ir fotografuoti vykstantį renginį....


Rugsėjo pirmąją savaitę Palangoje, Jūratės ir Kastyčio skvere, eksponuojama analogų pasaulyje neturinti inovacija – multifunkcinė „Suneco“ viešųjų erdvių stotelė.    


Kitą savaitę, spalio 18 d., Palangoje, adresu Klaipėdos pl. 59, duris atvers pirmoji šiame mieste ir 39-oji šalyje „Lidl“ parduotuvė.


„Žuvusieji nebus pamiršti“, „Laisvę Ukrainai“, „Mes su Tavim, Ukraina“, – tokie žodžiai sekmadienio pavakarę skambėjo prie paminklo generolui J. Žemaičiui. Čia, brangioje ir simbolinėje visiems palangiškiams, branginantiems kritusiųjų už Lietuvos laisvę atminimą, vietoje pagerbti žuvusiuosius Maidane, siekiančius gyventi laisvoje ir...


Startavo Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos parengta Socialinės paramos šeimai informacinė sistema (www.spis.lt), kuri leidžia užsisakyti net 26 socialinės paramos paslaugas. Gyventojai galės nebevykti į savivaldybę, o naudodamiesi internetu pateikti prašymą gauti išmoką vaikui, socialinę pašalpą, įvairias šalpos pensijas, mokinių nemokamą...


Palangos miestas pasitinka poilsiautojus ne tik sutvarkytais skverais ar gražia jūra, bet ir nemokamomis interneto prieigomis. „Palangos tilto“ žurnalistė atliko žurnalistinį tyrimą. Pasivaikščiojusi po Palangą su kompiuteriu, pamėgino įsitikinti, ar iš tiesų taip lengva prisijungti prie nemokamos interneto prieigos. Ar Palangos poilsiautojai žino, kur gali...


J au antrus metus Palanga vilioja ir nemokamu internetu viešose miesto erdvėse – Palangos centrinėje aikštėje, skvere prie paminklo generolui Jonui Žemaičiui, Jūratės ir Kastyčio skvere, S.Dariaus ir S.Girėno gatvėje ties parodų paviljonu „Kupeta“.  „Palangos tilto“ žurnalistė atliko žurnalistinį tyrimą: nešina kompiuteriu, pasileido...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius