Nemokamas „Myliu Palangą“ internetas: veikia ne visada ir trūkinėja

Augustė BERTAŠIŪTĖ, 2013-06-17
Peržiūrėta
2120
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

 Palangos miestas pasitinka poilsiautojus ne tik sutvarkytais skverais ar gražia jūra, bet ir nemokamomis interneto prieigomis.
Palangos miestas pasitinka poilsiautojus ne tik sutvarkytais skverais ar gražia jūra, bet ir nemokamomis interneto prieigomis.

Palangos miestas pasitinka poilsiautojus ne tik sutvarkytais skverais ar gražia jūra, bet ir nemokamomis interneto prieigomis. „Palangos tilto“ žurnalistė atliko žurnalistinį tyrimą. Pasivaikščiojusi po Palangą su kompiuteriu, pamėgino įsitikinti, ar iš tiesų taip lengva prisijungti prie nemokamos interneto prieigos. Ar Palangos poilsiautojai žino, kur gali nemokamai naršyti internete? Ar naudojasi šia paslauga atostogaudami?

WiFi internetas centre

Pirmoji vieta, kurioje nusprendžiau pasinaudoti nemokamu WiFi – Palangos centrinė aikštė. Atsisėdau ant laisvo suoliuko ir apsižvalgiau: aplinkui bėgioja vaikai, keletas klegančių senjorų. Žmonių su nešiojamaisiais kompiuteriais ar planšetėmis – nematyti.
Gal todėl, kad penktadienio rytas? Gal pabūgę vėjuoto oro poilsiautojai pasirinko pasisėdėjimus kavinėse?
Išsitraukiu savo nešiojamą kompiuterį ir bandau prisijungti prie interneto. Pasirenku internetinę prieigą „Myliu Palangą“ ir suvedusi vieno Lietuvos žinių portalo adresą laukiu, kol galėsiu perskaityti dienos aktualijas.
Pirmą kartą žinių perskaityti nepavyko, nes kompiuterio ekrane išvydau užrašą, kad nėra interneto ryšio.
Keista, nes kompiuteryje patikrinusi ryšio stiprumą matau: ryšio signalas geras. Bandau dar kartą. Šį kartą prisijungti pavyko ir portale pradėjau skaityti dienos naujienas, nusprendžiau pasitikrinti savo el. paštą.
Staiga nutrūko interneto ryšys. Užverčiau kompiuterį ir išvydau netoliese sėdintį vaikiną su nešiojamu kompiuteriu. Pakalbinau jį ir sužinojau, kad jis atvyko iš sostinės pailsėti, o apie nemokamą internetą sužinojo paklausęs pardavėjos vienoje iš Palangos prekybos centrų.
„Keista, bet jau kelias minutes bandau prisijungti prie savo paskyros socialiniame tinkle, bet vis nesėkmingai. Tai dingsta, tai vėl atsiranda ryšys. Gal žinote, kur dar yra nemokamas WiFi?“ – klausė Tomu prisistatęs pašnekovas.
Įsitikinau, centrinėje Palangos aikštėje ryšys yra. Tik štai ne toks greitas ir vis dingstantis. Kompiuteriu nešina einu į skverą prie paminklo generolui Jonui Žemaičiui.
Eidama išvydau WiFi ženklą – jis gerai matomas.
Apsižvalgau – žmonių, sėdinčių šiame skvere, nėra.
Turbūt tikrai kaltas oras, pagalvojau, jungdamasi prie internetinės prieigos „Myliu Palangą“. Ryšio stiprumas – geras.
Suvedusi savo gimtojo miesto žinių portalo adresą, laukiu. Deja, nesėkmingai. Puslapis neatsidaro, bandau dar kartą – vėl nesėkmingai. Pro mane praėjo kelios merginos, paklausiau jų ar naudojasi šiame skvere WiFi.
Jos pasakė, kad šiame skvere WiFi paslaugomis nesinaudojo, o jeigu reikia interneto, tai eina į Jūratės ir Kastyčio skverą. Padėkojusi nusprendžiau eiti toliau ir patikrinti ryšį S. Dariaus ir S. Girėno gatvėje.

Geresnio WiFi ryšio
beieškant

Išvydusi WiFi ženklą S. Dariaus ir S. Girėno gatvėje, prisėdau ant kitoje gatvės pusėje esančių suolelių.
Keista, kad šioje vietoje suoleliai be atlošų, taigi čia ilgai naršyti nepatogu. Jungiuosi prie internetinės prieigos „Myliu Palangą“, ryšys – geras, o ir puslapiai ypač greitai atsidaro. Internetas veikia kuo puikiausiai, jokių trūkinėjimų.
Kol naršiau internete prie manęs priėjo du vaikinai ir paklausė, ką aš čia veikiu. Atsakiau, kad naudojuosi nemokamu WiFi.
„Rimtai? Geras, nežinojom, kad šioje gatvėje toks yra“, – atsakė jie.
Pasakiau, kad čia yra WiFi ženklas, kuris rodo, kad čia galima naršyti internete nemokamai. „Pirmą kartą tą ženklą matome. Reikia, kad būtų akių lygyje, tada būtų aiškiai matoma ir daugiau žmonių šia paslauga naudotųsi “, – teigė pašnekovai.
Jie iš Kauno atvyko pailsėti į Palangą ir teigė, kad internetu per atostogas nesinaudoja, nes atostogaujant yra daugiau įdomios veiklos nei sėdėti socialiniame tinkle.

WiFi ženklą buvo sunku išvysti

Pasidžiaugusi puikiu WiFi ryšiu S. Dariaus ir S. Girėno gatvėje, einu toliau į Jūratės ir Kastyčio skverą. Skvere žmonių daug, nors oras saule nelepina. Didžioji dalis, šiltai apsirengę, eina prie jūros, kiti sėdi ant greta esančių suoliukų.
WiFi ženklą sunku išvysti, nes jis prie keliuko, vedančio link Palangos tilto, todėl man teko šio ženklo paieškoti.
Atsisėdau prie pat WiFi ženklo. Ryšys geras, atidarant puslapius taip pat nėra jokių bėdų, nors internetas šiek tiek lėtesnis nei S. Dariaus ir S. Girėno gatvėje.
Šalia manęs prisėdo moteris su nešiojamu kompiuteriu. Pasiteiravau jos, ar dažnai ateina čia naudotis nemokama interneto prieiga, ar nesiskundžia interneto ryšiu. Ši atsakė, kad ateina dažnai, nes atvyko pailsėti į Palangą prieš savaitę ir interneto ryšiu nesiskundžia, nes nereikia ilgai laukti, kad patikrintum elektroninį paštą ir perskaitytum žinių portalus.
Paklausta, ar žino, kur dar galima pasinaudoti interneto ryšiu, nusišypsojo.
„Man buto savininkė sakė, kad geras interneto ryšys yra S. Dariaus ir S. Girėno gatvėje. Tik aš nežinau, kur tokia yra, todėl einu čia, nes kelią link Palangos tilto žino visi“, – atsakė poilsiautoja Rasa.
Aplankiusi visas vietas, kuriose galima nemokamai naršyti internete, galiu teigti, kad pats geriausias ir sparčiausias WiFi yra S. Dariaus ir S. Girėno gatvėje, tik gaila, kad ši vieta nėra iki galo pritaikyta tiems, kurie be interneto ir naujienų neįsivaizduoja savo atostogų.

Apie nemokamą WiFi žino nevisi
Po žurnalistinio eksperimento nusprendžiau pasiteirauti praeivių, ar jie žino, kur galima naudotis nemokamu WiFi, ar juo naudojasi.
Vieni žinojo, kur galima nemokamai naršyti ir sakė be interneto vargiai ištvertų dieną.
Kiti nežinojo, kur galima rasti nemokamą WiFi ryšį ir jo neieško. Jie teigė tiksliai nežinantys, kur yra nemokamas WiFi ir spėjo, kad jį turbūt galima rasti centrinėje miesto aikštėje. Tačiau prisipažino, kad per atostogas stengiasi palikti kompiuterius ar planšetes namuose ir pasimėgauti poilsiu prie jūros.
Man paminėjus kitas nemokamas WiFi vietas, praeiviai, kurie internetu naudojasi ir per atostogas, teigė nežinoję, kad WiFi galima naudotis S. Dariaus ir S. Girėno gatvėje.
 „Aš nevaikštau šia gatve, dažniausiai bandau prisijungti prie interneto centrinėje miesto aikštėje, bet ne visada pavyksta“, – kalbėjo poilsiautoja Eglė iš Plungės.
O štai poilsiautojas Vaidas iš sostinės teigė, kad jeigu nori gero ir kokybiško nemokamo WiFi, traukia į S. Dariaus ir S. Girėno gatvę.
„Ten ryšys geriausias – nei trūkinėja, nei kokių kitų trikdžių. Iš kur sužinojau apie nemokamą WiFi toje gatvėje? Iš interneto“, – sakė pašnekovas.

Vietiniams nemokamas WiFi – taip pat
reikalingas

Išgirdau ir vietinių Palangos gyventojų nuomonę apie nemokamą WiFi. Pašnekovė Simona teigė, kad nemokamas WiFi yra labai reikalingas, tik kokybės sulaukiama ne visada.
„Kai laukiu draugų ar noriu pasitikrinti elektroninį paštą, einu į centrinę aikštę. Aišku, žinau apie interneto prieigą „Myliu Palangą“ šioje vietoje. Tačiau bėda, kad internetas dažnai trūkinėja. Radau išeitį: atsisėdu ant suoliuko, kuris yra šalia vienos kavinės ir naudojuosi jų nemokamu WiFi“, – sakė Sandra.
Palangiškis Paulius pritarė savo draugės Simonos nuomonei, kad WiFi reikalingas tiek vietiniams, tiek poilsiautojams.
„Tik gal daugiau reklamos reikėtų apie vietas, kur būtų galima nemokamai naršyti, nes dažnai žmonės, atvykę iš kitų miestų klausinėja, kur galima pasinaudoti nemokamu WiFi. Visad pasiūlau jiems S. Dariaus ir S. Girėno gatvę, bet ne visi ją žino, todėl eina į centrinę miesto aikštę“, – sakė vaikinas. 

Jūsų komentaras:

palangiskis 2013-06-20 00:13 (IP: 78.61.43.127)
tokiu prieigu Palangai reikia zymiai daugiau,o kaip gerai dirba is keturiu tik dvi,tai patys suprantas ,kad tai blogai...

Taip pat skaitykite

Mobiliojo ryšio operatorius „Tele2“ ir toliau sparčiai plečia 5G tinklą, kad naujosios kartos ryšiu galėtų mėgautis dar daugiau savivaldybių. „Tele2“ 5G namų interneto planas dabar kainuoja mažiau, o pirmus 6 mėnesius jį galite išbandyti nemokamai.


Š. m. vasario 8 d. jau 19-ąjį kartą daugelyje pasaulio šalių bus minima Saugesnio interneto diena, skirta skatinti saugesnį ir atsakingą, ypač vaikų ir jaunuolių, naudojimąsi internetu ir skaitmeninėmis technologijomis.


Vasarai įsibėgėjus, „Tele2“ pristato patrauklių pasiūlymų įrenginiams, internetui ir išmaniajai televizijai. Nuolaidomis jau dabar galite pasinaudoti operatoriaus fiziniuose salonuose arba internetinėje parduotuvėje  www.tele2.lt


Liepos 1 dieną Palangos viešosios bibliotekos interneto skaitykloje  atidaryta Palangos senosios gimnazijos bendruomenės fotografijų paroda „Mano miestas“, skirta Palangos krašto grąžinimo Lietuvai 100 – mečiui paminėti.  Joje miesto bendruomenei buvo pristatyta 30 mokinių ir mokytojų fotonuotraukų.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Birželio 3-iosios vakarą pareigūnai Palangoje, Kretingos gatvėje, buvo iškviesti į eismo įvykio per kurį nukentėjo žmogus. Automobilio „Mini Cooper“ 18-metė vairuotoja, iš antros eismo juostos sukdama į dešinėje esančią „Circle K“ degalinę, nepraleido pirma eismo juosta važiavusio motociklo „Kawasaki“, su kuriuo susidūrė.


Teisinės konsultacijos nėra pigios, tad ne visi sau gali jas leisti. Taip tuomet viltys dedamos į teikiamą nemokamą teisinę pagalbą. Tokią galimybę nuo šiol teiks ir Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje Vilniaus universiteto (VU) Teisės klinikos konsultantai. Trečiadienį bibliotekoje įvyko oficialus šio projekto pristatymas bei atviros prieigos taško...


Asociacija „Langas į ateitį“ ir bendrovė „Microsoft Lietuva“organizavo konkursą, kvietė saugiai naudotis technologijomis bei vienytis dėl geresnio interneto. Lietuvoje buvo papuoštos beveik 100-o mokyklų bibliotekų durys.


Palangos miestas pasitinka poilsiautojus ne tik sutvarkytais skverais ar gražia jūra, bet ir nemokamomis interneto prieigomis. „Palangos tilto“ žurnalistė atliko žurnalistinį tyrimą. Pasivaikščiojusi po Palangą su kompiuteriu, pamėgino įsitikinti, ar iš tiesų taip lengva prisijungti prie nemokamos interneto prieigos. Ar Palangos poilsiautojai žino, kur gali...


J au antrus metus Palanga vilioja ir nemokamu internetu viešose miesto erdvėse – Palangos centrinėje aikštėje, skvere prie paminklo generolui Jonui Žemaičiui, Jūratės ir Kastyčio skvere, S.Dariaus ir S.Girėno gatvėje ties parodų paviljonu „Kupeta“.  „Palangos tilto“ žurnalistė atliko žurnalistinį tyrimą: nešina kompiuteriu, pasileido...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius