30-etį švenčianti Svetlana Grigorian: „Aktyvioje politikoje dalyvauju pakankamai ilgai ir iš arti mačiau, kad politika pasižymi laikinumu. Kas šiandien „ant bangos“, ryt – gali būti užmarštyje“

Linas JEGELEVIČIUS, 2020-12-04
Peržiūrėta
1974
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

30-etį švenčianti Svetlana Grigorian: „Aktyvioje politikoje dalyvauju pakankamai ilgai ir iš arti mačiau, kad politika pasižymi laikinumu. Kas šiandien „ant bangos“, ryt – gali būti užmarštyje“

Šiandien, penktadienį, gruodžio 4 d.,Palangos miesto savivaldybės Tarybos narė, kurorto socialdemokratų lyderė Svetlana Grigorian švenčia savo 30-etį. Ji – viena iš jauniausių miesto politikų kada nors dirbusių miesto Taryboje. S. Grigorian atsakė į laikraščio „Palangos tiltas“ klausimus.

–Koks jūsų pirmasis įspūdis apie naująjį Seimą ? Vyriausybę ir jos programą?

–Pirmasis įspūdis – trūksta socialdemokratų. Bet tikiu, kad čia – tik laiko klausimas, ir mūsų kitoje Seimo kadencijoje bus jau nebe 13, o triskart daugiau.
Kalbant apie Vyriausybės programą, kai ji bus įregistruota Seime, socialdemokratai atitinkamai pateiks savo vertinimus. Kol nėra dokumento – komentuoti apie „katę maiše“ būtų netikslinga.

–Ar tai, kad pusę ministrų portfelių siūloma moterims, jums yra svarbu?

–Lygios vyrų ir moterų galimybės nėra tiesiog moterų įgeidis. Tai – vienas esminių demokratijos principų, kuris turi užtikrinti, kad tiek vyrai, tiek moterys, be jokių kliūčių galėtų dalyvauti šalies politiniame, socialiniame ir ekonominiame gyvenime. Didesnį progresą lyčių lygybės indekse pasiekusių Europos Sąjungos šalyse nedarbo lygis žemesnis, o BVP yra net 4–10 procentų didesnis.

–Aptilus Seimo rinkimų aistroms, ko gero, įvertinote savo pasirodymą juose objektyviai, šaltu protu. Ko jums pritrūko?

–Laiko.

–Kokiomis priemonėmis, jūsų manymu, galima socialdemokratams „prakirsti platesnį langą“ konservatorių absoliučios valdžios mūre, Palangoje?

–Aktyvioje politikoje dalyvauju pakankamai ilgai ir iš arti mačiau, kad politika pasižymi laikinumu. Kas šiandien „ant bangos“, ryt – gali būti užmarštyje.

–Jau netrukus Palangos miesto taryba įpusės savo kadenciją. Kas jums patinka ir nepatinka joje?

–Tarybos daugumoje – vos keli kalbantys senbuviai. Kitų – per tiek posėdžių nei balso, išskyrus „už“/“prieš“/“susilaikau“ girdėti neteko. Gink Dieve, nekritikuoju, tik nuoširdžiai stebiuosi. Manau, kad nuo išsakytų nuomonių spektro ir sprendimai būtų visą apimantys. Tad, kviečiu kolegas prabilti.

–Esate dukart tapusi vieno Klaipėdos laikraščio heroje - net dukart buvote jo viršelį. Pirmu atveju, ir dėl to, kad ekologiškoje Palangoje ant triračio motociklo atsisėdote, o antru - kad kaip Tarybos narė prašėte apmokėti įrašus Facebook kaip už savo darbą? Ar jaučiatės, kad nepelnytai buvote taip „pagerbt“ dienrašty? Ar jaučiatės kalta ar suklydusi?

–Manau, kad šio dienraščio dėmesys man – selektyvus. Komentuoti subjektyviai surašytų minčių kratinio nesiimsiu.

–Kodėl nusprendėte dirbti Seime, Gintauto Palucko padėjėja? Ar jis jums pasiūlė tokį darbą?

–Esu politikė. Turėti galimybę būti nacionalinės politikos epicentre – neeilinė galimybė ir patirtis. Seimo koridoriai ir kolektyvas man žinomi – čia dirbau ir anksčiau. Tikiu, kad Gintautas Paluckas, įvertinęs visumą, priėmė sprendimus. Labai tai vertinu.

–Kokia bus jūsų alga Seime?

–Visų darbuotojų atlyginimas yra viešas – skelbiamas Lietuvos respublikos Seimo svetainėje.

Jau esate anksčiau dirbusi Seime Algirdo Butkevičiaus padėjėja. Ar jis jus atleido?

–Su A. Butkevičiumi darbo santykiai nutrūko apibusiu sutarimu.

–Ką jūs galvojate apie miesto merą Šarūną Vaitkų? Kokios jo dalykinės savybės, bruožai jums imponuoja, o kurios nepatinka?

–Tegul merą vertina jo rinkėjai.

–Jeigu jūs būtumėte merė, ką darytumėte kitaip?

–Prioritetus infrastruktūros gerinimo klausimais teikčiau nutolusiems nuo centro miegamiesiems Palangos rajonams, Šventosios seniūnijai, Nemirsetos ir Būtingės seniūnaitijoms.
Nuotekų tinklų sistemos Šventojoje, Būtingėje ir Nemirsetoje vystymas taip pat būtų vienas prioritetų – žmonės vis dar naudojasi lauko tualetais.
Sezono metu turime didelius poilsiautojų srautus į Palangą. Ir bėda yra su automobilių srautais ir jų suvaldymu ten, kur automobiliai paliekami pakelėse.
Įtraukčiau į darbotvarkę nemokamo parkingo Palangos miesto savivaldybės gyventojams klausimą. Manau, nemokamo parkingo suteikimas vietos gyventojams turi būti svarstomas Taryboje.
Na, ir žinoma – nedarbo klausimas. Ne sezono metu darbuotojų paklausa susitraukia, gyvenimas Palangoje sulėtėja, žmonės gyvena iš santaupų. Todėl svarbu spręsti sezoniškumo problemą.

–Gegužės socialdemokratai rinks naują pirmininką. Ar Gintautas Paluckas tinkamiausias tokioms pareigoms?

G. Paluckas vertinant jo žinias, žinomumą, patirtį ir dabartinį statusą yra tinkamas pareigoms.

–O kada LSDP Palangos skyriuje bus skyriaus pirmininko rinkimai? Ar jūs vėl juose dalyvausite? Tai, kad dirbate Vilniuje dabar, matyt, savo opozicionieriams į rankas įteiksite svarią kortą: "Partijos skyriaus pirmininkas turi būti palangiškis (-ė)?

–LSDP Palangos skyriaus pirmininko rinkimai – taip pat kitų metų pavasarį. Skyriaus pirmininką renka išskirtinai LSDP Palangos skyriaus nariai. Laikiausi ir laikausi pozicijos, kad jeigu bus norinčių ir galinčių dirbti geriau – reikia užleisti vietą ir padėti iš kitų pozicijų. Esu komandos žmogus ir būti pirmininkė vien dėl ego patenkinimo – ne mano stilius. Na, o jeigu bičiuliai toliau pasitikės manimi – atsakomybės nesikratysiu.
 

Jūsų komentaras:

Pastebėjimas 2020-12-07 17:10 (IP: 172.69.190.65)
Buvo seime toks Antanėlis išrinktas su Valinsko partija, tai kai jo kitai kadencijai neišrinko jis vargšelis tiek pergyveno, kad dar gerą pusmetį Seimo posėdžius balkone stebėjo. Tai taip ir mūsų Svieta neišrinkta į Seimą ir likusi 4 rinkimuose vis tiek išdūmė į Vilnių ir tapo Palucko padėdėja ir posėdžius stebi balkone :) ?

Klavs 2020-12-05 15:29 (IP: 172.69.190.57)
GO, Sveta

Lina 2020-12-03 14:31 (IP: 172.69.190.66)
Prabilti :) nieko ji kito lr negali padaryti tik kaip kabinėtis, niekas į tave dėmesio nekreipia visškai, ar nesuorantat ? Parodė gi Seimo rinkimai kaip jus vertina žmonės, likot 4 ! Netgi visiškai nežinomi žmonės, negirdėti jus aplenkė. Palangiškiai mato kaa dirba miestui ir kaip jis gražėja, o tavo papostringavimai yra žemiau plintuso ir niekam neįdomūs.

Taip pat skaitykite

Palangos senoji gimnazija, mininti ypatingą jubiliejų – šimtmetį – visus palangiškius ir kurorto svečius lapkričio 26 d., šeštadienį, 18 val. kviečia į Koncertų salėje vyksiantį nemokamą įspūdingą šventinį renginį.


Klaipėdos miesto savivaldybės politikai spręs, ar pradėti svarstyti nevienareikšmiai uostamiestyje vertinamą sumanymą steigti naują universitetinę ligoninę.


Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijai priklausantis parlamentaras Paulius Saudargas nesureikšmina to, kad prie ekspremjero Sauliaus Skvernelio buriamos partijos nusprendė prisijungti keli Kauno savivaldybės taryboje dirbantys konservatoriai. Pasak politiko, kolegų apsisprendimas jungtis prie konkurentų tikrai nereiškia TS-LKD eižėjimo. Jo manymu, tai sprendimas...


Palangos miesto garbės pilietė, dailininkė Gražina Oškinytė-Eimanavičienė, sausio 19 d. švenčianti gražų jubiliejų, sulaukė miesto vadovų sveikinimų. Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus, sveikindamas visų kurorto gyventojų vardu, padėkojo G. Oškinytei-Eimanavičienei už jos svarų indėlį į Palangos miesto visuomeninį ir kultūrinį gyvenimą.


Sauliaus Skvernelio ir jo bendražygių kuriama partija – Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ – pildo bendraminčių ratą. Neringos savivaldybės meras Darius Jasaitis kartu su devyniais tarybos nariais įsteigė šios naujos politinės jėgos frakciją savivaldybės taryboje.


Dvejus metus tyrusi galimus konkurencijos pažeidimus Palangos miesto savivaldybės sutartyje su „Palangos komunaliniu ūkiu“, praėjusią savaitę Konkurencijos taryba rado „kabliuką“ viename iš 15 tirtų punktų. Palangos miesto savivaldybei skirta bauda už, kaip nurodoma minėtos tarybos rašte, ribotą konkurenciją, kuomet Savivaldybės kontroliuojamai įmonei buvo paskirta prižiūrėti išimtinai tik...


Šiandien, penktadienį, gruodžio 4 d.,Palangos miesto savivaldybės Tarybos narė, kurorto socialdemokratų lyderė Svetlana Grigorian švenčia savo 30-etį. Ji – viena iš jauniausių miesto politikų kada nors dirbusių miesto Taryboje. S. Grigorian atsakė į laikraščio „Palangos tiltas“ klausimus.


Palangos miesto savivaldybė prisideda prie Europos judumo savaitės renginių. Rugsėjo 22 d. organizuojamas renginys –„Diena be automobilio“, kurio metu bus nemokamai teikiamos viešojo transporto paslaugos miesto gyventojams ir svečiams Palangos miesto savivaldybės teritorijoje.


Miesto taryboje - manevrai lyg prieš mūšį

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2018 03 29 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Per trumpą laiką miesto taryboje - antras tarybos narių pasikeitimas. Vakar vykusiame posėdyje daugelio buvo išgirsta netikėta žinia - iš miesto valdžios pasitraukia konservatorius Vaidotas Bacevičius. Atsilaisvinusią vietą taryboje užims po jo Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų rinkimų sąraše buvusi Irena Švanienė.


Politikai pagerbė mirusius kolegas, grafą A. Tiškevičių

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012 11 06 | Rubrika: Miestas

Prieš Vėlines, trečiadienį, miesto vadovai - meras Š. Vaitkus, vicemeras S. Simė, Savivaldybės administracijos direktorė A. Kilijonienė, pavaduotojas B. Martinkus - taip pat - miesto Tarybos nariai aplankė mirusių Tarybos narių, palaidotų Palangoje, kapus. Gėlės padėtos bei atminimo žvakės uždegtos ir ant Nepriklausomybės akto signataro A. V. Ulbos, K. Čilinsko, Palangos...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius