5 būdai, kaip sutaupyti šildymo sezono metu

Pagal kurgyvenu.lt, 2013-11-25
Peržiūrėta
2315
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

5 būdai, kaip sutaupyti šildymo sezono metu

Šaltasis metų sezonas visuomet pasitinka gerokai išaugusiomis sąskaitomis už komunalinius mokesčius. Ekspertai sako, kad reikėtų įprasti šildymo sezonui ruoštis iš anksto, pavyzdžiui, taupyti tam pradėti dar vasarą. Arba, pasirūpinti namo renovacija ir apšiltinimu, kokybiškais langais bei durimis. Žinoma, tai tikrai padėtų ištverti sunkią žiemą, tačiau ką daryti, jei šiemet to nespėjote padaryti?
Šildymo kainas analizuojančio projekto Kurgyvenu.lt direktorius Andrius Gintalas sako, jog šiuo metu – kuomet gyventojai laukia pirmųjų šio šildymo sezono sąskaitų – ypač jaučiamas susidomėjimas kainų pokyčiais.

Taupyti padeda net užuolaidos
„Tikrai nėra taip, jog šildymo bei kitų komunalinių mokesčių kainomis skundžiasi tik Lietuvos gyventojai. Jei atidžiau pažvelgtumėte į kitų valstybių gyventojų poreikius bei išlaidas – jiems ne mažiau svarbu taupyti šildymo klausimais. Tiesa, galbūt ten žmonės labiau įpratę pasinaudoti labai paprastais būdais bent šiek tiek sutaupyti komunalinių mokesčių atžvilgiu. Lietuviai dažnai nenaudoja net pačių paprasčiausių ir kone nieko nekainuojančių metodų“, – komentuoja A. Gintalas.
Pasak jo, šiuo metu Kurgyvenu.lt portalas yra išskyręs bent keletą būdų, kurie padėtų jei ne itin smarkiai sutaupyti, tai bent jau namie palaikyti aukštesnę temperatūrą. Vienas iš jų – kiekvienuose namuose esančios užuolaidos. Net ir tuose butuose, kuriuose yra plastikiniai langai, paspaudus šaltukui, pro juos veržiasi šaltis, nes tai – ploniausia sienos dalis. Tam, kad šis šaltis nepatektų į kambarį, vakarais bei naktį langus reikėtų uždengti užuolaidomis bei langinėmis, o dieną, ypač jei ji saulėta, laikyti atdaras. Puikiausiai tiks storesnės, pagamintos iš vilnos bei medvilnės mišinio. Sunkesnės užuolaidos sudaro užtvarą nuo lango sklindančiai vėsai patekti į kambarį.

Svarbu prižiūrėti
radiatorius

„Užuolaidos gali padėti išlaikyti šilumą kambaryje. Tačiau reikėtų pasistengti, kad jos neuždengtų radiatorių. Šilumai gerokai sunkiau pasklisti po kambarį, jei radiatoriai ar kiti šildymo įrenginiai yra uždengti, paslėpti už dekoratyvinių sienelių, baldų ir panašiai“, – teigia Kurgyvenu.lt direktorius A. Gintalas. Net ir greta lango stovinti sofa ar fotelis trukdo po kambarį pasklisti šilumai, ji kyla į viršų arba ilgiau pasilieka prie išorinės, o tuo pačiu ir kiek šaltesnės sienos. Oras vėsta ir kambarys šildomas mažiau.
Daugiausia šilumos iššvaistoma per šilumai laidžias sienas, todėl tam, kad jos nebūtų tuščiai šildomos, už radiatorių vertėtų įsirengti šilumą atspindinčią plėvelę (dar kitaip vadinamą radiatoriaus ekranu). Į foliją panašus pastorintas ekranas įrengiamas tarp sienos ir radiatoriaus. Tokiu būdu daugiau šilumos patenka į kambarį, o ne iššvaistoma pro sieną. Lietuvos Nacionalinė pastatų administratorių asociacija taip pat rekomenduoja tokį būdą šilumai taupyti ir teigia, jog visuose kambariuose įrengus tokius ekranus – bendrą buto temperatūrą galima pakelti 1-2 laipsniais. Atrodo nedaug, bet skirtumas tarp 18 laipsnių ir 20-ies, vis dėlto, yra.

Reguliuojama
temperatūra ir taupymas

Kone efektyviausias būdas taupyti šilumą – reguliuoti radiatorių temperatūrą. Juk nebūnant namie ar miegant, nebūtina labai aukšta temperatūra. Tuo metu šildymą galima sumažinti bent keliais laipsniais, o grįžus vėl padidinti. Tokiu būdu šilumos energija taupoma kone 16 val. per parą. Žinoma, geriausia, kai tokius pokyčius galima nustatyti automatiškai, tačiau tokios sistemos kainuoja kiek brangiau. Tiesa, persistengti taip pat nereikėtų. „Užsukus“ temperatūrą iki minimumo tampa šalčiau visame name, kas ir vėl didina šilumos suvartojimą bei rizikuojama įsigyti pelėsį, nes blogai šildomose patalpose kaupiasi drėgmė.
Pasak Kurgyvenu.lt sumanytojo A. Gintalo, visos priemonės ganėtinai paprastos. Dar daugiau jų pateikiama projekto tinklaraštyje www.kurgyvenu.lt/blogas. Tačiau jos visos, nors ir nesmarkiai, bet gali padėti šiek tiek sutaupyti arba bent jau ne taip smarkiai šalti namuose. „Svarbiausia, kad net ir nedidelė, bet sutaupyta suma, nebūtų pramogoms ar kitiems dalykams. Šilumos sąskaita sutaupytą sumą skirkite pasiruošimui kitam šildymo sezonui. Tai padarę kitą sezoną sutaupysite dar daugiau, todėl pinigai nenueis veltui, o tik dar labiau normalizuoti šildymo sąskaitas. Ir gyventi šilčiau. Net ir žiemą“, – sakė vadovas.
Šildymo sąskaita sutaupytus pinigus reikėtų skirti nesandarių langų keitimui, radiatoriaus šilumos reguliavimo sistemoms, kitų sąskaitų apmokėjimui. Tokias lėšas rekomenduojama taupyti ir namo renovacijai.

Jūsų komentaras:

Patrikas 2021-01-25 10:49 ([email protected] / IP: 172.69.190.57)
Tikrai vienas geriausių mūsų namo įrenginių yra temperatūros daviklis . Kaip yra patogu, kai po nakties nebūna šalta ir galima jaukiai kilti iš lovos, grįžus po darbų irgi maloni temperatūra.. O tuo pačiu ir yra neperkaitinami namai, nes kai kurdavau pečių pats, tai visko būdavo.. Tai per šalta, tai per karšta, tikrai neįmanoma pačiam palaikyti tos pačios temperatūros ištisai, nebent tik tuo rūpiniesi.

Taip pat skaitykite

Atsižvelgiant į Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos prie Aplinkos ministerijos prognozes, nuo balandžio 29 d. skelbiama 2023–2024 metų šildymo sezono Palangos miesto savivaldybės teritorijoje pabaiga.


Nuo antradienio Palangoje pradedamas naujas šildymo sezonas, gera žinia vartotojams – kurorto gyventojams bei įmonėms šiluma šį sezoną bus pigesnė.


Atsižvelgiant į Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos prie Aplinkos ministerijos prognozes, nuo spalio 17 d. Palangos miesto savivaldybės teritorijoje pradedamas 2023–2024 metų šildymo sezonas.


Seimas grąžino iki 2020 m. birželio galiojusią tvarką, kai, skiriant gyventojams šildymo ir vandens šildymo išlaidų kompensacijas ar socialinę pašalpą, vertinama gyventojų nuosavybės teise turimo turto vertė. 


Atsižvelgiant į Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos orų prognozes Palangos miesto savivaldybėje nuo ketvirtadienio, balandžio 20 d., baigiamas 2022-2023 metų šildymo sezonas.


Esant nepalankiai situacijai energetikos sektoriuje dėl nuolat augančių energijos kainų ir riboto kiekio energijos išteklių, siūlome vartotojams patiems nuspręsti kokia patalpų temperatūra turėtų būti jų daugiabutyje name šildymo sezono metu. 


Artėjant tamsiajam metų sezonui ir vėstant orams, vidutinio namų ūkio elektros energijos suvartojimas Lietuvoje gali padidėti 15 proc., skaičiuoja bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO).


5 būdai, kaip sutaupyti šildymo sezono metu

Pagal kurgyvenu.lt, 2013 11 25 | Rubrika: Miestas

Šaltasis metų sezonas visuomet pasitinka gerokai išaugusiomis sąskaitomis už komunalinius mokesčius. Ekspertai sako, kad reikėtų įprasti šildymo sezonui ruoštis iš anksto, pavyzdžiui, taupyti tam pradėti dar vasarą. Arba, pasirūpinti namo renovacija ir apšiltinimu, kokybiškais langais bei durimis. Žinoma, tai tikrai padėtų ištverti...


Šiemet labai anksti į Lietuvą atkeliavo vėsoki orai. Toli gražu ne tris, o daugiau dienų vidutinė paros temperatūra – žemesnė nei 10 laipsnių, bet dienomis saulėti orai nepadeda valdžiai apsispręsti, skelbti Palangoje oficialią šildymo pradžią ar dar ne. Visgi darželiai ir mokyklos gali būti pradėti šildyti jau nuo pirmadienio.


Šildymo sezonas pasibaigė, bet UAB „Palangos šilumos tinklai“ jau pradeda ruoštis naujam šildymo sezonui. Užpernai įsigaliojus Šilumos įstatymo dėl šilumos tiekėjo ir šilumos punktų priežiūros atskyrimo pasikeitimams, UAB „Palangos šilumos tinklai“ jau penkis mėnesius, nuo gruodžio 1-osios, rūpinasi kurorto...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius