5 rimti argumentai, kodėl verta įsirengti saulės elektrinę dabar

Palangos tiltas, 2023-12-08
Peržiūrėta
1380
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

5 rimti argumentai, kodėl verta įsirengti saulės elektrinę dabar

Nestabili elektros kaina rinkoje daugelį gyventojų ir verslo įmonių privertė ieškoti sprendimų – įsirengti saulės elektrinę ir užsitikrinti pigią elektros energiją. Taip galima ne tik išvengti elektros brangimo ateity ir šoko kiekvieną mėnesį gavus sąskaitas, bet ir taupyti savo išlaidas.  

Ekspertai pateikia keletą svarbiausių argumentų, kodėl dabar yra tinkamas metas įsirengti saulės elektrinę. 

Sąskaitos už elektrą sumažėja 3-4 kartus 

Saulės elektrines įsirengę gyventojai dalinasi sėkmės istorijomis, kaip jų sąskaitos už elektrą sumažėja net kelis kartus. Šiai dienai skaičiuojama, kad šeima, įsirengusi saulės elektrinę ant stogo ar kieme, moka už elektrą vidutiniškai 3-4 kartus pigiau. 

Nebereikia sukti galvos, ar skalbti drabužius ir naudotis indaplove dieną ar naktį, kai pigesni tarifai. Įsirengę saulės elektrinę apie šiuos nepatogumus gyventojai tiesiog pamiršta. 

Investicijos atsiperka per 3-4 metus 

Skaičiuojant šių dienų tarifais, kiek kainuoja elektra (apie 0,19-0,30 Eur už kilovatvalandę), investicija į saulės elektrinę atsiperka vos per 3-4 metus, o paskui tik padeda taupyti jūsų pinigus, užtikrina finansų stabilumą.

Saulės elektrinės įsirengimas – ilgaamžė investicija, leidžianti 30-35 metus visiškai aprūpinti namų ūkį elektra. Žinoma, pradžiai būtinas šioks toks kapitalas, tačiau Aplinkos ministerija vykdo programą, prie kurios prisijungusiems žmonėms kompensuojama didelė dalis saulės elektrinės įsirengimo išlaidų.

Valstybė skiria paramą ir kompensuoja apie 40 proc. išlaidų 

Pateikus prašymą, užpildžius visus reikalingus dokumentus galima pretenduoti į valstybės paramą, kuri sudaro apie 40 proc. saulės elektrinės įrengimo kainos. Valstybės parama leidžia saulės jėgainę įsirengti beveik perpus pigiau. 

Norintiems pasinaudoti šia parama, rekomenduojama stebėti, kada APVA (Aplinkos projektų valdymo agentūra) paskelbs naują kvietimą kreiptis ir pateikti paraiškas dėl paramos. Tikėtina, kad tai gali būti dar gruodžio mėnesį. 

Finansavimas įprastai būna skiriamas už iki 10 kW galios saulės elektrinę, kurios pajėgumo dažniausiai užtenka vidutinės šeimos poreikiams patenkinti. Maksimali suma, kurią gali susigrąžinti gyventojas, gali siekti beveik 3230 eurų. 

Apsisaugosite nuo pinigų nuvertėjimo

Ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje ypatingai išaugus būsto paskolų palūkanoms, brangstant būtiniausioms prekėms ir paslaugoms, vis sunkiau sudurti galą su galu ar sutaupyti pinigų atostogoms bei pramogoms. 

„Saulės elektrinė – puiki investicija ir padės apsisaugoti nuo infliacijos, pinigų nuvertėjimo, atsipirks per keletą metų, o paskui tik taupys jūsų pinigus kas mėnesį. 

Naudingiausias laikas įsirengti saulės elektrinę dabar, nes rinkoje yra saulės modulių perteklius, todėl saulės jėgainę galite įsirengti dar pigiau ir taip sutaupyti dar labiau. 

Tad šią žiemą pasiruošę įsirengti saulės elektrinę, jau pavasarį pradėsite kaupti energiją būsimai žiemai“, - pataria saulės elektrines montuojančios bendrovės „Ekoenergas“ Klaipėdos padalinio vadovas Laimonas Černiauskas. 

Tapsite tvaresni – gaminsite “žaliąją” energiją 

Šiais laikais tvarumas ir ekologija „užkariauja“ pasaulį. Įsirengę saulės elektrinę ne tik sutaupysite daug pinigų, bet ir tapsite madingi – tvaresni, ekologiškesni, naudosite „žaliąją“ energiją iš atsinaujinančių šaltinių. Tai ypač aktualu verslo įmonėms.

Dar vienas patarimas, norintiems įsirengti saulės elektrinę, pasirinkite patikimą partnerį – įmonę, veikiančią rinkoje ne vienerius metus. 

„Ekoenergas“ – viena lyderiaujančių Lietuvoje įmonių, veikianti jau dvyliktus metus. Mums tikrai galite patikėti šį darbą: saulės elektrinių projektavimu, montavimu ir elektros energija gaminančios įrangos pardavimu užsiimanti bendrovė jau yra suprojektavusi ir sumontavusi daugiau nei 4000 elektrinių įvairiuose Lietuvos miestuose: Šiauliuose, Klaipėdoje, Panevėžyje, Tauragėje, Telšiuose, Akmenėje, Radviliškyje, Pakruojyje, Vilniuje ir kituose miestuose“, - pasakoja L. Černiauskas. 

Sėkmingai veikianti įmonė, „Verslo žinių“ įvertinta ir įtraukta į pirmąjį penketuką saulės elektrines įrengiančių įmonių, sparčiai plečiasi visoje Lietuvoje. Prieš keletą mėnesių „Ekoenergo“ filialas Klaipėdoje persikėlė į naujas, kur kas erdvesnes patalpas, Baltijos prospekte 12. Čia yra ir biuras, ir įmonės sandėliai vienoje vietoje. 

Susidomėję dėl saulės elektrinių įrengimo ir pagalbos pildant paraišką kreipkitės: 

8 678 39400, el. paštas [email protected].                                    

https://ekoenergas.lt

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Saulės elektrinės yra tvari ir aplinkai draugiškas energijos šaltinis, kuris tampa vis populiaresnis pasaulyje.


Nestabili elektros kaina rinkoje daugelį gyventojų ir verslo įmonių privertė ieškoti sprendimų – įsirengti saulės elektrinę ir užsitikrinti pigią elektros energiją.


Praėjusią savaitę, gegužės 26 d., Palangos miesto Savivaldybė kreipėsi į Vilniaus apygardos administracinį teismą su skundu ir prašydami panaikinti balandžio 26 dienos Konkurencijos tarybos nutarimą, kurio pagrindinis reikalavimas – Palangos savivaldybė įpareigota per dvylika mėnesių surengti konkurencingą procedūrą naujam mūsų baseino valdymo operatoriui parinkti. 


Klimato kaita yra viena iš didžiausių problemų šiuolaikiniame pasaulyje. Ar žinojote, kad transporto sektorius yra atsakingas už didelę dalį išmetamųjų dujų, kurių daugumą sukelia lengvieji automobiliai? 


Saulės elektrinių turėtojai ar galvojantys jas įsirengti svarsto, kaip jų namų ūkį paveiks naujiena – nuo 2023 metų brangsta energijos pasaugojimas. Tačiau bendrovės „Ekoenergas” projektų vadovas Vytautas Vaičiulis ramina: saulės elektrinės įrengimas vis tiek atsiperka, o jos naudą galima nesunkiai paskaičiuoti.


Vasarą mėgstame plačiai atverti langus, kad galėtume mėgautis saulės šviesa ir grynu oru. Tačiau dėl to mes susiduriame su daugybe erzinančių vabzdžių. Uodai, vapsvos ar musės gali sukelti didelį nepatogumą.


Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) paskelbė kas gaus paramą saulės elektrinių ir saulės parkų įrengimui. Daugiabučių ir individualių namų gyventojai, norintys įsigyti įprastinę bei nutolusią saulės elektrinę, iš viso pateikė 19 904 paraiškas. Tai, pasak Sumanių energetikos paslaugų bendrovės „Ignitis“ produktų vadovo Karolio Dargio, rodo saulės energetikos bumą ir ragina suskubti laiku...


Stipriai išaugusios elektros kainos užvertė darbais saulės elektrines įrenginėjančias bendroves. Jos vos spėja suktis ir tenkinti klientų poreikius. Jei norite sutaupyti ir elektrą pasigaminti patys, dabar pats geriausias metas tai padaryti. 


Stipriai išaugusios elektros kainos užvertė darbais saulės elektrines įrenginėjančias bendroves. Jos vos spėja suktis ir tenkinti klientų poreikius. Jei norite sutaupyti ir elektrą pasigaminti patys, dabar pats geriausias metas tai padaryti. 


Budintis globotojas: kodėl verta juo tapti

Rasa GEDVILAITĖ, 2019 03 02 | Rubrika: Miestas

Tapti budinčiu globotoju – prasminga veikla, galinti pagelbėti vaikams, kuriems tos pagalbos tuo metu labai reikia. Specialistės perspėja, jog šiai veiklai reikia pasiruošti, nes tai – didžiulė atsakomybė, tačiau baimintis dėl to neverta, nes Globos centro pagalba nuolat teikiama. Tereikia žengti pirmą žingsnį ir pasiryžti šiai kilniai misijai, kuri yra...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius