A. Mončio muziejus kviečia pažvelgti į „Talpyklas“

Palangos tiltas, 2014-06-09
Peržiūrėta
1056
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

A. Mončio muziejus kviečia pažvelgti į „Talpyklas“

Penktadienį A. Mončio namai-muziejus pakvietė palangiškius ir miesto svečius į jaunųjų menininkų parodos, veiksiančios iki liepos vidurio, atidarymą.

Kaip sakė A. Mončio namų-muziejaus direktorė Loreta Turauskaitė, ši paroda-projektas intriguojančiu pavadinimu „Talpyklos“ – dar vienas gražaus ir vaisingo muziejaus ir Šiaulių universiteto Menų fakulteto bendradarbiavimo rezultatas, kuriuo pasidžiaugti ir jį įvertinti galės visi muziejaus svečiai.

Pasak parodos, kurioje savo darbus pristato Laura Baltijutė, Renata Murauskaitė, Agnė Naunikaitė, Karolina Vilkončiūtė, kuratorės, Šiaulių universiteto Menų fakulteto Dailės katedros dėstytojos Lauros Guokės, „Talpyklos“ – tai jaunųjų menininkių projektas, kuriame galima pastebėti, kad grafika vis dar užima svarbią poziciją jaunų kūrėjų darbuose, vis daugiau naudojant eksperimentinius kūrybos metodus ir praktikas.

„Gimtosios kalbos praradimas, savęs pažinimo, dialogo ir antidialogo buvimas, prieštaringų žmogaus vidinių būsenų apmąstymai, reikšmingų buities daiktų parafrazės – tai tik kelios temos, kurias talpina menininkės savo sukurtuose darbuose“, – sakė L. Guokė.

Parodos metu jos lankytojai gali išvysti platų spektrą inovatyvių grafikos darbų, perkomponuojamų grafikos objektų ir eksperimentinių knygos meno objektų.

„Kviečiame žiūrovus įsitraukti į kūrybinį procesą ir atrasti kūriniuose talpinamus jaunųjų autorių pasaulius“, – kvietė parodos kuratorė.

 

„Palangos tilto“ inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Pasibaigus vasaros šurmuliui Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus kviečia palangiškius ir miesto svečius į jaukias rudens  popietes burmistro namuose. 


Pasibaigus vasaros šurmuliui, Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus ir vėl kviečia palangiškius ir miesto svečius į jaukius rudens vakarus burmistro namuose. Rugsėjo 22 d. 18 val. susitiksime su teatrologe, menotyrininke ir eseiste Audrone Girdzijauskaite. Viešnia dalysis prisiminimais apie tarpukario Palangą, kurioje ji mėgdavo atostogauti, sugrįš į savo memuarus, publikuotus knygose ...


Birželio 25 d., penktadienį, 17 val. palangiškius ir miesto svečius į jaukią vakaronę kviečia Jono Šliūpo muziejus. Čia etnologė, tautosakininkė ir žurnalistė Gražina Kadžytė papasakos apie Joninių šventimo  tradicijas Pirmosios Lietuvos Respublikos (1918–1940)  metais, Latvijos Kuršo Lyguo šventes, to meto vasarų trauką link pajūrio ir apskritai vardines.


Birželio 11 d., penktadienį 17 val. Palangos burmistro J. Šliūpo muziejus kviečia mažuosius atverti lėlių teatro užkulisius ir sužinoti kaip gimsta lėlės, kurios vėliau atgyja spektakliuose.


Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus pasiilgusius bendravimo kviečia pasinerti į popieriaus magiją ir kartu su tautodailininke liaudies meistre Odeta Tumėnaite-Bražėniene pasidaryti kalėdinių puošmenų. Advento laikotarpiu dažniausiai prisimenami karpiniai. Juose ryškūs etnokultūros motyvai, lietuvių liaudies ornamentika ir populiarusis gyvybės medžio siužetas, kuris...


Kurorto muziejus kviečia į koncertą „Advento šviesoje“

"Palangos tilto" informacija, 2019 11 26 | Rubrika: Kultūra

Gruodžio 1 d. (sekmadienį), 15 val. muziejuje skambės muzika džiaugsmingam laukimui. Šventiniame šių dienų šurmulyje, tarp pirkinių, dovanų ieškojimo kurorto muziejus kviečia stabtelėti ir visiems kartu pasiklausyti puikios muzikos.


Lietuvos Respublikos Seimas 2019 metus paskelbė Lietuvos Tarybos Pirmininko, Lietuvos Valstybės Prezidento Antano Smetonos metais. Pritardami šiai iniciatyvai, Kurorto muziejus ir Palangos meno mokykla suvienijo jėgas ir parengė bei įgyvendino edukacinį projektą „Prezidentas Antanas Smetona ir Palanga“.


Palangos kurorto muziejus ir Pavelostos (Latvija) kraštotyros muziejus, atsižvelgdami į abipusį susidomėjimą plėtoti bendradarbiavimą ir pripažindami, kad draugiškų partnerystės santykių Europos Sąjungoje stiprinimas padės plėtoti kultūrinius ryšius, sutarė bendradarbiauti ­– penktadienį pasirašyta tai patvirtinanti sutartis.


Vakar Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje buvo kviečiami visi, kurie domisi Palangos ir Šventosios istorija arba nori apie ją sužinoti kuo daugiau. „Suneštinis muziejus“ – vienas iš daugybės „Palangos dienų 2016“ renginių. Šio renginio tikslas – supažindinti žmones su senąja Palanga bei skatinti rinkti...


Penktadienį A. Mončio namai-muziejus pakvietė palangiškius ir miesto svečius į jaunųjų menininkų parodos, veiksiančios iki liepos vidurio, atidarymą.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius