Abiturientė iš Palangos atstovaus Lietuvai talentų forume Šveicarijoje

Palangos tiltas, 2015-01-29
Peržiūrėta
1635
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Abiturientė iš Palangos atstovaus Lietuvai talentų forume Šveicarijoje

Palangos senosios gimnazijos abiturientė, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro įgyvendinamo projekto „Mokinių jaunųjų tyrėjų atskleidimo ir ugdymo sistemos sukūrimas – II etapas“ dalyvė, 2014 m. ES jaunųjų mokslininkų konkurso nacionalinio etapo laureatė Gabrielė Bumbulytė atstovaus Lietuvai ketvirtajame Šveicarijos talentų forume.
Šis forumas, į kurį kviečiami gabiausi Europos mokiniai, vyks sausio 30 d. – vasario 2 d. Tuno mieste.
Forumo tikslas – suburti talentingą Europos šalių jaunimą ir paskatinti jį kurti idėjas, padėsiančias spręsti šiandien ir ateityje aktualias žmonijos problemas. Forumo dalyviai ne tik ieškos naujų sprendimo būdų, bet ir turės unikalią galimybę pabendrauti su žymiais mokslininkais, verslininkais, politikais ir visuomenės veikėjais.
Ketvirtojo Šveicarijos talentų forumo tema „Pažangus augimas ir vartojimas“. Riboti gamtos ištekliai, klimato kaita, gyventojų perteklius mūsų planetoje – problemos, kurios kasdien tampa vis aktualesnės ir nebegali būti ignoruojamos.
70 dalyvių iš įvairių šalių dirbdami komandomis ieškos atsakymų, kaip šiame technologijų ir globalizacijos amžiuje, kur vartojimas yra pagrindinis ekonomikos variklis, užtikrinti pažangų augimą ir tvarų naudojimą, paskirstyti išteklius taip, kad jų užtektų ir ateities kartoms.
Šveicarijos talentų forumą organizuoja Šveicarijos jaunimo mokslo fondas, kuris nuo 1967 metų remia mokslu besidominčius, motyvuotus ir talentingus vaikus bei jaunimą.

„Palangos tilto“, „Delfi“ inf.
 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

2023 m. rugsėjo 29 d. Palangos kurorto muziejuje – neeilinis koncertas, skirtas M. K. Čiurlionio gimtadieniui.


Rudenį su šeima į Palangą gyventi atsikraustęs scenaristas- režisierius Ruslanas Abdulajevas buvo ypač šiltai susitiktas vietinių gyventojų.  Ilgai ieškojęs kūrybą skatinančios aplinkos, paliko šurmulingą gimtąjį Vilnių ir rado idealiai tam tinkančią vietą Šventojoje. Režisierius per keletą mėnesių spėjo įsitraukti į visuomeninę veiklą ir artimiau pažinti pajūrio gyventojus, kurie įkvėpė...


„Palangos tiltas“ domisi savo herojų likimais. Apie 17-metę palangiškę Anželiką Dekontaitę, susigrūmusią su vėžiu, III stadijos Hodžkino limfoma, jau rašėme nekart. 2016 metų gruodį diagnozavus ligą, po sėkmingo gydymo chemoterapija ji pasitraukė, bet atsinaujino 2018 metų balandį... Anželikos laukė antra operacija, chemoterapija, spindulinė terapija, ją lydėjo plaukų...


Liepos 13-22 dienomis jaunieji atlikėjai, tarp jų ir palangiškis Kristupas Kerulis, vyks į Baltarusiją, kur jų atliekamus kūrinius išgirs 27 šalių žiūrovai, o jų atlikimą vertins muzikos pasaulio profesionalai.


Šiandien, penktadienį, Palangos meras Šarūnas Vaitkus kartu su kolegomis iš kitų Lietuvos savivaldybių, dalyvavo Prezidento Gitano Nausėdos inicijuotame regionų forume.


Liepos vidurys – metas, kuomet abiturientai gali šiek tiek atsikvėpti: brandos egzaminų sesija jau praeityje, rezultatai aiškūs, o netrukus rankose jie laikys ir brandos atestatą. Odontologiją arba mediciną planuojanti studijuoti Kotryna Jasinskaitė – Palangos senosios gimnazijos abiturientė, su kuria, pakėlusia sparnus skrydžiui iš Palangos, pasikalbėjome...


Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos fizikos mokytojai Saulei Paulikienei, neseniai besistažavusiai Šveicarijoje, Ženevoje įsikūrusiame Europos branduolinių mokslinių tyrimų organizacijoje (CERN), iki šiol nedyla patirti įspūdžiai – juk apsilankyta mokslo įstaigoje, visame pasaulyje žinomoje dėl to, kad centro mokslininkai daugiau kaip po pusę amžiaus trukusių...


Palangos senosios gimnazijos abiturientė, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro įgyvendinamo projekto „Mokinių jaunųjų tyrėjų atskleidimo ir ugdymo sistemos sukūrimas – II etapas“ dalyvė, 2014 m. ES jaunųjų mokslininkų konkurso nacionalinio etapo laureatė Gabrielė Bumbulytė atstovaus Lietuvai ketvirtajame Šveicarijos talentų forume.


Antrus metus pajūrio gyventojai, o jei konkrečiau – tai Šventosios poilsiautojai, galėjo gėrėtis jaunųjų modeliukų ir talentų pasirodymais. Liepos 12-14 d. vyko tarptautinis konkursas „Top Amber Model – 2013”, kurį organizavo Lietuvos Santarvės fondo mados studija, Santarvės fondo jaunieji savanoriai ir jaunimo klubas „Santarvietis”. Šiais...


Penktadienį „Baltijos“ pagrindinėje mokykloje vyko Lietuvos moksleivių sąjungos (LMS) Palangos mokinių savivaldų forumas. Jo metu buvo išrinktas ir naujas laikinai pareigas eisiantis Mokinių savivaldų informacinio centro (MSIC) pirmininkas, kuriuo tapo Senosios gimnazijos pirmosios klasės moksleivis Žygimantas Mitkus.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius