Aktyvus Palangos jaunimas savas idėjas išdėstė mero Š. Vaitkaus kabinete

Palangos tiltas, 2014-03-20
Peržiūrėta
1901
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Aktyvus Palangos jaunimas savas idėjas išdėstė mero Š. Vaitkaus kabinete

Vienas iš Palangos savivaldybės uždavinių – aktyviau skatinti vietos jaunimą įsitraukti į visuomeninę veiklą, taip pat padėti jauniems žmonėms, susibūrusiems į įvairias jaunimo organizacijas, tapti aktyvesniais – tokie siūlymai nuskambėjo pirmadienį mero Šarūno Vaitkaus kabinete, kur vyko miesto vadovo susitikimas su aktyviais jaunaisiais palangiškiais.

Kurorto jaunimui aktualius klausimus merui pristatė Lietuvos moksleivių sąjungos prezidentas Antanas Mikalauskas bei Palangos mokinių savivaldos informavimo centro pirmininkas Žygimantas Mitkus. Susitikime taip pat dalyvavo Savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Diana Griciuvienė bei mero patarėja, Jaunimo reikalų tarybos narė Karolina Kubeldzienė.

Dalykiško pokalbio metu buvo ne tik keltos problemos, bet ir pateikta siūlymų, kaip jaunimą labiau įtraukti į bendruomeninę veiklą, kaip atsakingi Savivaldybės administracijos specialistai turėtų dirbti, kad Palangoje jaunimas jaustųsi dar labiau reikalingas bei naudingas.

Vienas iš nuskambėjusių siūlymų – pakviesti Palangoje veikiančias jaunimo organizacijas išsirinkti savo atstovus į Nevyriausybinių organizacijų reikalų tarybą, kuri turės būti įsteigta atsižvelgiant į balandį pasikeisiantį Nevyriausybinių organizacijų įstatymą. Palanga, pasak A. Mikalausko, galėtų tapti viena iš pirmųjų šalies savivaldybių, sušaukusi visuotinį jaunimo susirinkimą ir išsirinkusi savo atstovus į minėtą tarybą. Sutarta, jog šis klausimas bus sprendžiamas kitą savaitę vyksiančio Jaunimo reikalų tarybos posėdžio metu.

Taip pat A. Mikalauskas kėlė klausimą dėl galimybės Savivaldybės iniciatyva organizuoti mokymus jaunimo organizacijoms. Įgytos žinos, jo nuomone, labai stiprintų organizacijas ir skatintų jaunimą tapti aktyvesniu. Meras Š. Vaitkus informavo, jog šiais metais jaunimo reikalams spręsti miesto biudžete numatyta 30 tūkst. litų, iš jų mokymams – 4 tūkst. litų. Taip pat pabrėžė, jog, kaip ir kiekvienais metais, Jaunimo reikalų taryboje bus svarstomos būsimųjų mokymų temos, tad dabar yra pats laikas teikti savus siūlymus.

Susitikimo metu aptartas ir galimas Palangos jaunimo bei Savivaldybės bendradarbiavimas siekiant praturtinti kurorto kultūrinį ir sportinį gyvenimą bei privilioti į Palangą svečių tais savaitgaliais, kai miesto kultūrinių renginių kalendoriuje jokių atrakcijų nėra numatyta. „Pavyzdžiui, jaunimo organizacijoms galima pasiūlyti surengti Klaipėdos apskrities jaunimo sporto varžybas Mero taurei laimėti, kurios vyktų Palangoje, J. Basanavičiaus gatvėje“, – sakė A. Mikalauskas. Jis atkreipė dėmesį, jog kurorte jaunimo organizacijų yra, tačiau labai trūksta paskatinimo joms veikti aktyviau, ir tuo galėtų užsiimti atsakingi Savivaldybės administracijos specialistai.

Pokalbio su meru metu sutarta ir dėl kito galimo Savivaldybės bei jaunimo organizacijų bendradarbiavimo būdo – skatinti kurorto jaunimą aktyviai bendradarbiauti su Palangos miestų-partnerių bendraamžiais. „Savivaldybė galėtų surengti susitikimus, kurių metu dviejų draugiškų miestų jaunimas galėtų pasidalinti savo patirtimi, pristatyti rengiamus projektus, veiklas“, – kalbėjo Š. Vaitkus.

Su miesto meru aptartos ir moksleivių savivaldos problemos, kylančios kai kuriose kurorto ugdymo įstaigose. Sutarta šiuos klausimus išsamiai gvildenti su Savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėja Laima Valužiene. „Jei jaunimas kreipiasi į merą, akivaizdu, jog problemų yra. Būtina jas išsiaiškinti, geranoriško pokalbio metu aptarti su atsakingais Savivaldybės administracijos specialistais bei išspręsti“, – pabrėžė meras.

 

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Meravimo dešimtmetį mininčiam miesto merui Šarūnui Vaitkui gerų žodžių negailėjo ir Saulius Skvernelis, buvęs premjeras, dabar – Seimo narys, Seimo opozicijos lyderis. „Šarūnas yra tiesiog hyper aktyvus, labai darbštus, sąžiningas ir nuoširdus žmogus. Jis nuolat jaučia didelę asmeninę atsakomybę ne tik tam, ką daro, bet ir visai Palangos...


Šio konkurso pirmąsias tris vietas užėmusiems dalyviams bus įteiktos premijos: pirmos vietos laimėtojui skiriama 9000 eurų, antros – 6500 eurų, trečios – 4500 eurų. Perkančioji organizacija – UAB „Lietuvos kinas“, konkurso organizatorius – Lietuvos architektų sąjunga, konkurso koordinatorius – architektas Andrius Bakšys.  


Š.m. gruodžio 8 d. po netikėtai ištikusios sunkios ligos į amžinybės prieglobstį pasitraukė aktyvus Palangos kraštovaizdžio bičiulių klubo narys Euzebijus Žvirgždinas.


Gegužės 1-7 dienomis visoje Europoje ir Lietuvoje bus švenčiama jau aštuntoji Europos jaunimo savaitė. Į veiklas įsitraukti kviečiamas ir Palangos jaunimas. Jaunieji palangiškiai šiemet gali teikti idėjas, kaip jie supranta bendradarbiavimą. Idėjos bus pristatomos gegužės 3 d., o gegužės 6 d., minint Europos dieną, bus organizuojamos orientacinės varžybos.


Palangos Dienos centro jaunimas susibūrė į neformalią jaunimo grupę “Užaugę pajūryje“ ir laimėjo projektą - Interaktyvi kūrybinė dirbtuvė "Bendruomeniškas jaunimas". Projektą finansuoja Palangos savivaldybė.


Mero kabinete – apie palangiškių pasirengimą Dainų šventei

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2014 05 05 | Rubrika: Miestas

Mero Š. Vaitkaus kabinete šią savaitę susirinkę kultūros srities specialistai bei meno kolektyvų, šią vasarą dalyvausiančių Dainų šventėje, atstovai su miesto vadovais aptarė aktualius klausimus, kylančius besirengiant vienam iš reikšmingiausių metų kultūros įvykių. „Išsakykite kylančias problemas, o mes kiek galėsime, tiek...


Vienas iš Palangos savivaldybės uždavinių – aktyviau skatinti vietos jaunimą įsitraukti į visuomeninę veiklą, taip pat padėti jauniems žmonėms, susibūrusiems į įvairias jaunimo organizacijas, tapti aktyvesniais – tokie siūlymai nuskambėjo pirmadienį mero Šarūno Vaitkaus kabinete, kur vyko miesto vadovo susitikimas su aktyviais jaunaisiais palangiškiais.


Palangos jaunimas auga su kiekvienais metais

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014 01 13 | Rubrika: Jūros vaikai

„Per praėjusius 2013-uosius metus Palangos jaunimas labai stipriai pasistūmėjo į priekį. Kita vertus, kyla ir reikalavimai: manau, visa Palanga turėjo ne vieną progą pamatyti, koks šaunus jaunimas čia auga, tad iš jo šiais metais tikimasi dar daugiau visiems matomos veiklos“, – sako Palangos miesto savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorė Laura...


Masinė jaunimo mankšta „Augsiu aktyvus 2011“, vykusi šių metų spalio 21 d. 11 val. šalies ugdymo įstaigose, taip pat ir Palangoje, pripažinta Lietuvos rekordu. Rekordus registruojanti agentūra „Factum“ šią mankštą, kuria siekta atkreipti jaunimo dėmesį į būtinybę gyventi aktyviau, pripažino masiškiausia mankšta....


Skatinamas aktyvus turizmas

„Palangos tilto“ informacija, 2009 10 06 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto savivaldybė, kartu su Klaipėdos rajono, Nicos ir Rucavos (Latvija) savivaldybėmis įgyvendina projektą „Aktyvaus turizmo vystymas pasienio regione“, kuris turi būti įgyvendintas iki 2011 metų vasario 28 dienos. Šio projekto, kurio vertė 4 mln. 880 tūkst. 891 Lt, tikslas – dviračių turizmo plėtra Lietuvos-Latvijos pasienio regione. 


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius