Palangos jaunimas minės Europos jaunimo savaitę

Palangos tiltas, 2017-04-27
Peržiūrėta
2075
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos jaunimas minės Europos jaunimo savaitę

Gegužės 1-7 dienomis visoje Europoje ir Lietuvoje bus švenčiama jau aštuntoji Europos jaunimo savaitė. Į veiklas įsitraukti kviečiamas ir Palangos jaunimas. Jaunieji palangiškiai šiemet gali teikti idėjas, kaip jie supranta bendradarbiavimą. Idėjos bus pristatomos gegužės 3 d., o gegužės 6 d., minint Europos dieną, bus organizuojamos orientacinės varžybos.

Kaip supranta bendradarbiavimą
Kaip pasakojo Palangos miesto savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus jaunimo reikalų koordinatorė Laura Grendienė, palangiškiai šiemet pasirinko bendradarbiavimo temą, tad siekiama išsiaiškinti, kaip jaunimas apskritai supranta bendradarbiavimą. „Jau dabar turime pateiktas tris jaunimo idėjas nurodyta tema, tačiau tikimės, kad jų bus daugiau. Siekiame sužinoti, kaip bendradarbiavimą įsivaizduoja jaunimas, nes į pasaulį jaunas žmogus žvelgia visiškai kitaip. Pavyzdžiui, kaip bendradarbiavimas vyksta tarp mokytojo ir mokinio, kaip vyksta tarpinstitucinis bendradarbiavimas ir pan. Jaunimas į daugelį dalykų pasižiūri visiškai kitaip, tad ir mums iš jų dar yra ko pasimokyti“, – kalbėjo L. Grendienė.
Pašnekovė papasakojo, jog visas gautas jaunimo idėjas vertins komisija, svečiuose tikimasi sulaukti ir Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atstovo, vietos politikų. Komisijos nuomone, geriausia idėja bus pristatoma Vilniuje. Čia ji galės pretenduoti tapti geriausia Lietuvos idėja ir būti pristatyta Briuselyje.

Orientacinės varžybos
Gegužės 6 d., minint Europos dieną, aktyvūs jauni palangiškiai kurorto gyventojus ir miesto svečius kvies dalyvauti orientacinėse varžybose. Kaip papasakojo Palangos kultūros ir jaunimo centro Jaunimo studijos vadovas Tautvydas Lubys, varžybos bus organizuojamos miesto, pajūrio ir parko teritorijoje.
Viena iš šių varžybų organizatorių – Vilma Klemanskytė – pasakojo, jog varžybose vyraus Europos Sąjungos tematika. „Dalyvių lauks įvairiausios užduotys, teks ne tik pasukti galvą atsakinėjant į užduotus nelengvus klausimus, tačiau ir dirbti komandoje, demonstruoti kūrybiškumą bei originalumą“, – sakė Vilma.
Ji pabrėžė, kad renginio akcentai bus tradiciniai – klausimai, susiję su Europos Sąjunga, jos atributika, gimtuoju miestu bei žymiausiomis lankytinomis vietomis. „Stengiamės sukurti linksmą, jaukią aplinką žmonėms, padovanoti dalyviams kuo geriausią nuotaiką“, – sakė viena iš organizatorių.
Komandas sudarys po keturis asmenis, kiekvienai užsiregistravusiai komandai bus pateikta išsamesnė informacija, ko gali prireikti orientacinių varžybų metu. Beje, dalyviai galės naudotis mobiliaisiais telefonais, išmaniosiomis programėlėmis (pasidžiaugsime miesto infrastruktūra, nes daugelyje vietų veikia belaidis internetas).

Informuoti ir skatinti jaunimą
Pagrindinė Europos jaunimo savaitės tema – Jaunų žmonių solidarumas ir socialinė pareiga Europai (Solidarity and social commitment of young people in Europe).
Europos jaunimo savaitė (EJS) vyksta nuo 2003 m. kas 18 mėnesių pagal struktūrinio dialogo ir pirmininkaujančių Europos Sąjungos Tarybai valstybių ciklus. Europos jaunimo savaitė prisideda prie Europos jaunimo strategijos prioritetų įgyvendinimo ir yra integrali struktūrinio dialogo dalis.
Struktūriniu dialogu vadinamos jaunų žmonių ir už jaunimo politiką atsakingų asmenų (visais lygmenimis) diskusijos pasirinkta tema, siekiant politiniams sprendimams priimti reikalingų rezultatų.
Europos jaunimo savaitės metu visoje Europoje vyksta įvairaus masto renginiai, susiję su savaitės tema ir jaunimo politika.
Šių metų Europos jaunimo savaitės tikslai: informuoti jaunimą apie įsitraukimo Europos lygmeniu galimybes per struktūrinį dialogą; inicijuoti naujus dalyvavimo kanalus, kurie leistų išklausyti daugiau ir įvairesnių jaunimo grupių; informuoti jaunus žmones apie ES programos „Erasmus+“ suteikiamas galimybes ir kitas programas, skirtas įgūdžių ir profesinių perspektyvų gerinimui; pasidalinti sėkmingai įgyvendintų projektų gerąja patirtimi.
Planuojama, kad šios savaitės metu vyks daugiau nei 60 veiklų visoje Lietuvoje.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palanga – vienas iš seniausių Lietuvos miestų – švenčia 770 metų jubiliejų.


Lietuvos ir Europos jaunimui 2022-ieji buvo ypatingi. Visus metus Lietuvoje ir Europoje vyko daugybė renginių ir iniciatyvų, skatinančių atkreipti dėmesį į jaunimo politiką bei drauge spręsti jauniems žmonėms kylančias problemas.


Seimui 2022-uosius metus paskelbus Lietuvos jaunimo metais, juos aktyviai minės ir Palangos miesto savivaldybė. Kaip sakė Laura Janušienė, Palangos miesto savivaldybės administracijos jaunimo reikalų koordinatorė, jau šį mėnesį bus paskelbtas Palangos jaunimo iniciatyvų projektų finansavimo konkursas, kurio vienas iš prioritetų – Lietuvos ir Europos jaunimo metų paminėjimas.


Kitais metais Palangos senoji gimnazija minės 100 metų jubiliejų. Ši šventė svarbi ne tik Senosios gimnazijos bendruomenei, bet ir visam Palangos miestui. Šioje ugdymo įstaigoje mokosi Palangos jaunimas, savo pasiekimais džiuginantis ir miestą, ir visą Lietuvą. Gimnazijos istorija liudija, kad nuo įsteigimo iš čia kilo ir veržėsi naujos idėjos. Tai mokykla, turinti gilias tradicijas, kurios...


Palangos jaunimas minės tradicinę Draugo dieną

"Palangos tilto" informacija, 2018 11 23 | Rubrika: Miestas

Palangos kultūros ir jaunimo centro atvira jaunimo erdvė „Be stogo“ ketvirtadienį, lapkričio 29 d., 18 val. „Senojoje Hansoje“ (J. Basanavičiaus g. 29) organizuoja Draugo dieną. Šio renginio metu ketinama aptarti jaunimo projektus, vykusius Palangoje, bei palangiškių projektus, kurie buvo įgyvendinti kitose Lietuvos ir Europos vietovėse. Nepamiršti...


Gegužės 1-7 dienomis visoje Europoje ir Lietuvoje bus švenčiama jau aštuntoji Europos jaunimo savaitė. Į veiklas įsitraukti kviečiamas ir Palangos jaunimas. Jaunieji palangiškiai šiemet gali teikti idėjas, kaip jie supranta bendradarbiavimą. Idėjos bus pristatomos gegužės 3 d., o gegužės 6 d., minint Europos dieną, bus organizuojamos orientacinės varžybos.


Praėjusį sekmadienį Palangos jaunimo iniciatyvinė grupė „Aš esu kultūra“ Palangos bendruomenei surengė siurprizą – neplanuotą akciją, kurios tikslas buvo atkreipti Palangos miesto savivaldybės dėmesį į tai, jog Palangoje nėra jaunimo centro.


Palangos Dienos centro jaunimas susibūrė į neformalią jaunimo grupę “Užaugę pajūryje“ ir laimėjo projektą - Interaktyvi kūrybinė dirbtuvė "Bendruomeniškas jaunimas". Projektą finansuoja Palangos savivaldybė.


Antradienį Palanga trykšte tryško jaunatviška energija bei entuziazmu – didžiausiame šalies kurorte buvo kūrybingai minima Tarptautinė jaunimo diena. Nuotaikingi renginiai, nuo vidurdienio iki pat vidurnakčio vykę kultūrinėje erdvėje „I love Palanga“, sutraukė jaunimą ir ne vien jaunimą iš Palangos ir ne tik jos.


Praėjusį antradienį, rugpjūčio 12-ąją, pasaulis minėjo Tarptautinę jaunimo dieną. Renginių, skirtų jaunimui, netrūko ir Palangoje. Gražiai ir turiningai į šiuos renginius įsiliejo pernai Palangoje Darbo biržos patalpose duris atvėręs Jaunimo darbo centras, pakvietęs jaunuosius palangiškius į kompleksinį seminarą „Internetinis verslas – teorija ir praktika“.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius