Tarptautinę jaunimo dieną kurorto jaunimas sukvietė švęsti erdvėje „I love Palanga“

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014-08-18
Peržiūrėta
2132
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Su Tarptautine jaunimo diena Palangos jaunimą sveikino meras Š. Vaitkus. Nuotraukos iš „Facebook“ paskyrų.
Su Tarptautine jaunimo diena Palangos jaunimą sveikino meras Š. Vaitkus. Nuotraukos iš „Facebook“ paskyrų.

Antradienį Palanga trykšte tryško jaunatviška energija bei entuziazmu – didžiausiame šalies kurorte buvo kūrybingai minima Tarptautinė jaunimo diena. Nuotaikingi renginiai, nuo vidurdienio iki pat vidurnakčio vykę kultūrinėje erdvėje „I love Palanga“, sutraukė jaunimą ir ne vien jaunimą iš Palangos ir ne tik jos.

„Šiais metais Tarptautinei jaunimo dienai – jau 15 metų! Ši, visam jaunimui svarbi diena, švenčiama nuo 1999-ųjų. Kiekvienais metais rugpjūčio 12-ąją siekiama daugiau dėmesio skirti jaunimo problemoms, skatinti jaunimą aktyviau dalyvauti visuomeninėje veikloje, ugdyti jų pilietiškumą, smalsumą. Palangos jaunimas bei svečiai taip pat kviečiami kartu švęsti Tarptautinę jaunimo dieną kultūrinėje erdvėje „I love Palanga“, – sakė Palangos savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorė Laura Grendienė.

Vienas pirmųjų Palangos jaunimą su Tarptautine jaunimo diena pasveikino miesto meras Šarūnas Vaitkus. „Sveikinu visus jaunus žmones su Tarptautine jaunimo diena. Būkite aktyvūs, veržlūs ir atkakliai siekiantys savo tikslų. Jūs esate ir mūsų miesto, ir visos Lietuvos ateitis“, – sakė Š. Vaitkus.

Tarptautinei jaunimo dienai paminėti kurorte buvo organizuotos pačios įvairiausios veiklos, pakvietusios muzikos, mados, teatro, fotografijos, rytų kovos menų, sporto, filmo mėgėjus. Tiesioginėje LRT Opus transliuojamoje laidoje apie Palangos jaunimą pasakojo Mokinių savivaldų informacinio centro (MSIC) pirmininkas, laikraščio „Aš esu kultūra“ redaktorius Žygimantas Mitkus ir aktyvi neformalios jaunimo grupės „Aš esu kultūra“ narė Ona Labžentytė.

Visą dieną vyksiančių renginių metu prisistatė aktyvus Palangos jaunimas. Nuo pat vidurdienio po atvirtu dangumi veikė fotografijos, mados kūrybinės dirbtuvės, norintieji galėjo savo jėgas išbandyti rytų kovos menų bei įvairiose netradicinėse sporto rungtyse, sudalyvauti jaunimo fotosesijoje, teatrinėse improvizacijose, kituose nuotaikinguose renginiuose.

Šventinę nuotaiką visą dieną kūrė jaunieji muzikantai, o 22 val. buvo demonstruojamas filmas „Artistas“ (lietuvių kilmės prancūzų režisierius M. Hazanavichius), pelnęs „Oskaro“ apdovanojimus už geriausią režisūrą, geriausią filmo muziką, geriausius kostiumus, filmo aktorius. Juosta pripažinta 2011 metų geriausiu filmu.

Prieš filmą šventinę programą papuošė dešimties minučių trukmės ugnies šou „Ugnies ir būgnų galia“.

Tarptautinės jaunimo dienos šventės proga buvo išleistas ir ketvirtasis laikraščio „Aš esu kultūra“ numeris, kuriame pristatytos Palangos jaunimo organizacijos bei judėjimai. Jo redaktorius Ž. Mitkus pasidalijo mintimis apie tai, kas yra jaunimas.

„Jaunimas – ar tai tikrai tik 14-29 metų jaunuolių grupė? Manau, kad ne. Juk jauną žmogų nebūtinai turi apibrėžti visuomenės normų sudarytas amžiaus rodiklis. Jaunystė, mano nuomone, yra žmogaus sielos būsena. Iš tiesų šiais laikais pasirodo, jog senyvą močiutę, kuri Palangoje taip energingai su paspirtuku iriasi pro būrį tingių poilsiautojų, būtų deramiau vadinti jaunatvišku žmogumi nei dabartinį jaunimą, todėl Tarptautinės jaunimo dienos proga linkiu Jūsų sielai niekada nepasenti. Maitinkite ją jaunatvišku maksimalizmu ir entuziazmu nuveikti kažką gero kitiems ir niekada nepamirškite kas esate. Nesvarbu, kaip atrodysite iš išorės ar ką galvos apie Jus kiti, nes Jūs visada iš garažo galėsite išsitraukti seną, iš vaikystės išlikusį paspirtuką“, – rašo Ž. Mitkus.

Tarptautinė jaunimo diena baigėsi. Bet iki kitos, 2015-ųjų rugpjūčio 12-ąją būsiančios šventės yra dar 364 dienos, ir kiekvieną jų visi mes galime bent jau pasistengti patirti tą sielos būseną, apie kurią kalba Ž. Mitkus.
 

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Šiemet gegužės 7 d. Palangoje organizuojamos Europos dienos tikslas – skatinti Palangos miesto gyventojus ir svečius domėtis Europos Sąjunga, aktyviai švęsti Europos dieną, prisimenant Europos raidą, vertybes ir kultūrą.


 Rugsėjo 21 dieną pasaulyje minima tarptautinė Alzheimerio diena. Ta proga Palangos koncertų salės pastatas nušvis purpurine spalva.


Prasideda 10-oji „I love Palanga“ vasara

"Palangos tilto" informacija, 2021 06 23 | Rubrika: Miestas

Šie metai jubiliejiniai ne tik sugrąžinimo Lietuvai šimtmetį mininčiai Palangai, bet ir 2012-aisiais kurorte užgimusiam kultūriniam projektui „I love Palanga“, kuris jau dešimt sezonų skleidžia meilę kokybiškam kultūriniam turiniui. Ši vasara - ne išimtis. „Oldman parke“ įsikūrusi „I love Palanga“ jau šią savaitę kviečia kartu pradėti įspūdingą muzikos bei kino maratoną. 


Palangos jaunimas minės tradicinę Draugo dieną

"Palangos tilto" informacija, 2018 11 23 | Rubrika: Miestas

Palangos kultūros ir jaunimo centro atvira jaunimo erdvė „Be stogo“ ketvirtadienį, lapkričio 29 d., 18 val. „Senojoje Hansoje“ (J. Basanavičiaus g. 29) organizuoja Draugo dieną. Šio renginio metu ketinama aptarti jaunimo projektus, vykusius Palangoje, bei palangiškių projektus, kurie buvo įgyvendinti kitose Lietuvos ir Europos vietovėse. Nepamiršti...


Gegužės 1-7 dienomis visoje Europoje ir Lietuvoje bus švenčiama jau aštuntoji Europos jaunimo savaitė. Į veiklas įsitraukti kviečiamas ir Palangos jaunimas. Jaunieji palangiškiai šiemet gali teikti idėjas, kaip jie supranta bendradarbiavimą. Idėjos bus pristatomos gegužės 3 d., o gegužės 6 d., minint Europos dieną, bus organizuojamos orientacinės varžybos.


Palanga – tai kurortas, kurį vasarą aplanko dešimtis kartų daugiau žmonių nei gyvena pačiame mieste. Bet šis miestas nėra tik laikinoji vasaros sostinė – jame gyvena daugiau nei 15 tūkstančių žmonių. Nemaža dalis jų yra augantis bei veiklus jaunimas. Dauguma jų jau paaugliai, todėl suprantama – vasarą, kai miestą apspinta tokia minia vasaroti mėgstančių žmonių...


Praėjusį sekmadienį Palangos jaunimo iniciatyvinė grupė „Aš esu kultūra“ Palangos bendruomenei surengė siurprizą – neplanuotą akciją, kurios tikslas buvo atkreipti Palangos miesto savivaldybės dėmesį į tai, jog Palangoje nėra jaunimo centro.


Palangos Dienos centro jaunimas susibūrė į neformalią jaunimo grupę “Užaugę pajūryje“ ir laimėjo projektą - Interaktyvi kūrybinė dirbtuvė "Bendruomeniškas jaunimas". Projektą finansuoja Palangos savivaldybė.


Antradienį Palanga trykšte tryško jaunatviška energija bei entuziazmu – didžiausiame šalies kurorte buvo kūrybingai minima Tarptautinė jaunimo diena. Nuotaikingi renginiai, nuo vidurdienio iki pat vidurnakčio vykę kultūrinėje erdvėje „I love Palanga“, sutraukė jaunimą ir ne vien jaunimą iš Palangos ir ne tik jos.


Praėjusį antradienį, rugpjūčio 12-ąją, pasaulis minėjo Tarptautinę jaunimo dieną. Renginių, skirtų jaunimui, netrūko ir Palangoje. Gražiai ir turiningai į šiuos renginius įsiliejo pernai Palangoje Darbo biržos patalpose duris atvėręs Jaunimo darbo centras, pakvietęs jaunuosius palangiškius į kompleksinį seminarą „Internetinis verslas – teorija ir praktika“.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius