Palangos verslininkai geros vasaros nebesitiki: keliautojų grupės atšaukia rezervacijas

"Delfi", 2020-04-07
Peržiūrėta
1848
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Šalyje paskelbtas karantinas sujaukė visų verslininkų planus, tačiau apie laukiantį prastesnį vasaros sezoną šiandien kalba ir Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos vadovė Ingrida Valaitienė. Jos teigimu, žmonės rezervacijas atšaukinėja ne tik pavasariui, tačiau didesnės grupės jas jau anuliuoja ir birželiui bei liepai. Tiesa, ji užsimena, kad yra ir tokių vietinių verslininkų, kurie šiandien klesti, mat nemažai gyventojų šiuo metu į Palangą atvyksta tiesiog praleisti karantino.

Kaip „Delfi“ pasakojo I. Valaitienė, Palangos verslininkai vienareikšmiškai jaučią neigiamus COVID-2019 padarinius. „Paskelbus karantiną pasipylė masinės viešbučių rezervacijų anuliacijos. Jos buvo anuliuotos kovui, balandžiui, gegužei, o grupinių rezervacijų atšaukimas jau palietė birželį ir liepą“, – teigė ji. Kaip atsiminė, tik šalyje paskelbus karantiną, viešbučių rezervacijos masiškai atšaukinėjamos dar nebuvo, tačiau prasidėjus antrajai karantino savaitei gyventojai, planavę apsistoti Palangoje, susizgribo.

„Tada pasipylė skambučiai, elektroniniai laiškai, žmonės pradėjo anuliuoti savo viešbučių rezervacijas, kurios buvo padarytos balandžio mėnesiui, gegužei. Kai jau buvo paskelbtas karantinas, visi užsakymai „išsivalė“ ir kur jau nepaskambino žmonės, kontaktavo patys viešbučiai“, – teigė I. Valaitienė.

Jos teigimu, birželį ir liepą šiandien yra atšaukinėjami ir didesnių grupių viešbučių užsakymai, kai asmenys turėjo atvykti iš užsienio. „Taip pat atšaukinėjami tarptautiniai renginiai, konferencijos. Tai palietė ir apgyvendinimo, ir maitinimo įstaigas. Reikia suprasti, kad tiesiog nėra susisiekimo“, – sakė ji ir pridūrė, kad štai rugpjūčiui kol kas anuliacijų viešbučiai dar neturi. Kalbant apie mažesnes grupes ar pavienius užsakymus, pasak specialistės, patys lietuviai tokių užsakymų vasarai taip toli dar neplanavo, o paklausus, ar jau aišku, kokie nuostoliai laukia dėl karantino ir atšauktų rezervacijų, ji teigė, kad skaičiai dar neaiškūs. Šiandien I. Valaitienė tikino, kad verslininkai vasaros kol kas dar nenurašo ir nosies nenukabina.

„Mes rankų dar nenuleidžiame. Žinoma, suprantame, kad jei vasaros sezonas mums ir leis vykdyti veiklą, jis bus vienareikšmiškai kitoks ir mes tikrai neatsigriebsime to, kas prarasta, nes visi savo biudžeto planuose turėjome susiplanavę savo pajamas, rezultatą, o dabar veikla yra sustabdyta“, – sakė ji. Nerimą kelia ir tai, ar ir viskam atsidarius gyventojai bus linkę keliauti ir išlaidauti pramogoms. „Sezonas, manau, bus tikrai prastesnis“, – svarstė ji. Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos vadovė taip pat užsiminė, kad šiandien Palangoje liūdnos dienos ne visiems apgyvendinimu užsiimantiems verslininkams, mat kai kurie gyventojai į Palangą vyksta tiesiog praleisti karantino. „Tai jeigu viešbučiams veikla yra ribota ir uždrausta, privatus verslas – kotedžai, nameliai, mūsų matymu, klesti. Žmonės į Palangą vyksta leisti karantino. Socialiniuose tinkluose patys keliautojai skelbiasi, kad su šeima mėnesiui vyksta į Palangą praleisti karantino, pareklamuoja“, – sakė ji.

Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/verslas/verslas/palangos-verslininkai-geros-vasaros-nebesitiki-keliautoju-grupes-atsaukia-rezervacijas.d?id=83983357

Jūsų komentaras:

Sandra 2021-05-20 13:10 ([email protected] / IP: 162.158.183.222)
Puiki ir saugi vieta atostogoms Lietuvos pajūryje, apartamentai netoli jūros www.tyliospusys.lt

Kaunietis 2020-04-07 14:59 (IP: 78.57.146.222)
Pina Kunigiškių g mašinų taip vyksta karantinas BAISU KAS DAROSI PALANGOJE!!!

Taip pat skaitykite

Palangos verslininkai su nerimu laukia vasaros – dalis kavinių po karantino užsidarė, dalis ėmė paskolas, kad išsilaikytų, o nuo Naujųjų panaikinta PVM lengvata taip pat nepadeda sugrįžti į stabilias vėžes. O kur dar atlygis už darbą: gera virėja už ačiū taip pat nedirba.


Verslo atstovai sako, kad ši vasara Lietuvos kurortams buvo darbinga, nes reikėjo stengtis pritraukti kuo daugiau poilsiautojų. 


Lietuvos pajūrio verslininkai intensyviai ruošiasi artėjančiam vasaros sezonui. Jau prasidėjo ir pirmosios viešbučių rezervacijos.


Po vėsokos gegužės atėjęs saulėtas birželis pradžiugino Palangos verslininkus. 


Iki vasaros liko dar mėnuo, tačiau pajūrio nuomotojams rezervacijos plaukia jau nuo kovo mėnesio. Nors dėl vėsios gegužės verslininkai ir negali džiaugtis poilsiautojų būriais, tačiau su nekantrumu laukia jų prie jūros sugužant liepą-rugpjūtį. 


 Palangos verslininkai atsisveikina su vasaros sezonu. Šį vertina palankiai. Šiltuoju metų laiku kurortą aplankė išrankūs šalies gyventojai, kurie nors ir taupė, tačiau noriai lankėsi kavinėse ar restoranuose. Deja, verslininkai šiemet pasigedo mielai išlaidaujančių turistų, rašo lrytas.lt


Šalyje paskelbtas karantinas sujaukė visų verslininkų planus, tačiau apie laukiantį prastesnį vasaros sezoną šiandien kalba ir Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos vadovė Ingrida Valaitienė. Jos teigimu, žmonės rezervacijas atšaukinėja ne tik pavasariui, tačiau didesnės grupės jas jau anuliuoja ir birželiui bei liepai.


Palangos kurorto vystymo perspektyvos – geros, bet miesto ateitis būtų dar šviesesnė, jeigu būtų labiau išnaudojama Palangos ir Klaipėdos, kaip vieno regiono, sinergija, sparčiau sprendžiami žemės nuosavybės klausimai ir labiau pasitikima vietos verslu – bene tokia buvo viena svarbiausių praėjusį penktadienį „Vanagupėje“ įvykusios konferencijos...


Artėjant euro įvedimui „Palangos tiltas“ pasidomėjo, kaip kurorto verslininkai ruošiasi šiai permainai: kokios nuotaikos dėl euro įvedimo? Kaip tam ruošiasi kavinės, restoranai, viešbučiai? Kaip keitėsi kainos? Ar verslininkai jas kėlė? Kiek kainuos kasos aparatų pertvarkymas? Kokias klientų nuotaikas verslininkai jaučia?


Ruošiantis artėjančiam vasaros sezonui viešbutyje „Palangos vėtra“ Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Palangos miesto policijos komisariato pareigūnai susitiko su Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos nariais bei apgyvendinimo, maitinimo paslaugas poilsiautojams teikiančiais verslininkais aptarti saugios aplinkos Palangos svečiams...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius