Aleksandras Jokūbauskas: „Geri valdžios darbai patys kalba už save, tačiau „nėra namų be dūmų“

Linas JEGELEVIČIUS, 2018-03-08
Peržiūrėta
2244
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Aleksandras Jokūbauskas: „Geri valdžios darbai patys kalba už save, tačiau „nėra namų be dūmų“

 Aleksandras Jokūbauskas, naujasis miesto savivaldybės Tarybos narys, gavęs mandatą iš jos pasitraukus socialdemokratui Danui Paluckui, žodžio kišenėje neieško. Dar daugiau: praėjusioje Tarybos kadencijoje pliekė valdančiąją koaliciją ir nestokojo kritikos strėlių merui. Tačiau išskirtiniame interviu „Palangos tiltui“ žinomas miesto advokatas buvo atlaidesnis dabartinei valdžiai, su kuria dirbs iki naujų savivaldybės Tarybos rinkimų kitais metais. „Viskas, kas yra daroma miestui ir miestiečiams yra pozityvu,“- sakė A. Jokūbauskas.

- Ar jums nėra apmaudu, kad Tarybos nario mandato sulaukėte šiai kadencijai likus dirbti mažiau nei metus ir tokiomis aplinkybėmis?

- Apmaudu ne dėl mandato, apmaudu dėl savivaldybių tarybų rinkimų sistemos bei socialdemokratinių idėjų prestižo menkinimo. Dano Palucko atsistatydinimo faktas patvirtina, kad jis nebuvo atviras Palangos miesto bendruomenei ir dėl to žmogui, kuris save vadina politiku, turėtų būti gėda.

-Kalbama, kad ir jūs prisidėjote prie pažymos apie tariamą Dano Palucko įstatymo pažeidimą Italijoje. Žinoma, tai neigiate, ar ne?

-Tokių galių, kad atsirastų pažyma, neturiu. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) posėdžio metu informavo visuomenę, kad VRM apie D. Paluko teistumą Italijoje informaciją gavo dar 2008 metais. Prieš rinkimus 2012, 2015, 2016 metais, tokia informacija buvo pasiekusi ir VRK. Kodėl D. Paluckui buvo leista dalyvauti rinkimuose, šioje institucijoje dabar atliekamas atskiras tyrimas. Visa tai man tapo žinoma internete peržiūrėjus VRK 2018-02-22 posėdžio medžiagą. O jeigu jūs teigiate, kad D. Palucko pažeidimas yra tariamas ir dėl to net prisidėjo Aleksandras (Jokūbauskas), sau ir kitiems atsakykite - kodėl D. Paluckas, jeigu jis teisus, atsistatydino. VRK pareiga užtikrinti, kad rinkimų įstatymų normų būtų griežtai laikomasi. Ar to laikėsi D. Paluckas,kompetetingos šalies institucijos užklausiau aš.

-Kaip vertinate šios Tarybos darbą? Kokius nuveiktus darbus išskirtumėte?

Viskas, kas yra daroma miestui ir miestiečiams, yra pozityvu. Nors ir gerokai vėluojant, pagaliau palangiškiai ir miesto svečiai turės baseiną. Gaila, jog iki šiol neišspręsta dėl planuotos ledo arenos statybos. Blogai, kad didžiausias dėmesys skirtas antrinių būstų statybai (Malūno, Ganyklų gatvėse ir kitur). Šios teritorijos Tarybos sprendimais buvo numatytos komercijai, aktyviam poilsiui, pramogoms, t.y. objektų, kurių Palangoje labai trūksta, statybai.

-Ką atsakytumėte tiems jūsų kritikams, kurie jūsų veiklą praėjusios Tarybos kadencijoje vadino destruktyviu?

-Kiekvienas turi teisę turėti savo nuomonę ir visas jas aš gerbiu. Dirbti opozicijoje nėra lengva. Tą gerai žino ir buvę opozicionieriai, dabar esantys valdžioje. Paprastai apie destrukciją, politikavimą kalba tie, kurie negali atsakyti į oponentų argumentus.

-2015 metais rinkėjai stipriai simpatizavo Palangos konservatoriams ir jų lyderiui Šarūnui Vaitkui. Konservatorių, kaip valdančiosios koalicijos partijos, indėlio vystant miestą neįmanoma paneigti, tačiau jūs kritikuojate juos ir jų pirmininką. Kodėl?

-Geri darbai patys kalba už save. Tačiau kaip sakoma „nėra namų be dūmų“ . Todėl kritika, jos priėmimas ypač politikoje, yra vienas iš veiksnių leidžiančių save pamatyti iš šalies, skaidrinančių veiklą, verčiančių ją įvertinti, pripažinti ir taisyti padarytas klaidas. Klausti, aiškintis, domėtis, siūlyti, kad ir kiek kam tai nepatiktų, tokia yra savivaldybės Tarybos nario, dirbančio opozicijoje ir ne tik opozicijoje, pareiga. O esantiems valdžioje kritikos nereikia bijoti, iš jos reikia mokytis. Vien liaupsės ir pagyros veda į vieno asmens kultą. Ar to reikia Palangai, ar tik vienas asmuo myli miestą?

-Kokius sprendimų projektus ketinate teikti Tarybai?

-Padiktuos ateities darbai Taryboje. Yra problemų su priimtų sprendimų viešumu, reklama, būstų statyba mieste, ignoruojami seniūnaitijų veiklos principai. Kad būtų priimti opozicijos teikiami sprendimų projektai, reikia daugumos palaikymo. Ankstesnė to patirtis yra karti. Žiūrėsim kaip bus dabar.

-Ar dalyvausite naujos Tarybos rinkimuose kitais metais?

-Apie tai dar negalvoju.

-Ar dalyvausite LSDP Palangos skyriaus pirmininko rinkimuose?

Aš nesu LSDP narys. Nesutikdamas su palangiškių ir kretingiškių išrinkto garbingo Seimo nario Antano Vinkaus nepagrįstu pašalinimu iš partijos už šalies Konstitucijos ir visų rinkėjų suteiktais mandatais teisėtų funkcijų vykdymą, aš pats iš jos pasitraukiau.

-Kokį pažymį parašytumėte Danui Paluckui už vadovavimą skyriui iki atsistatydinimo?

-Negaliu ir nenoriu vertinti Dano Palucko. Bet pritariu pono Alvydo Ziabkaus „Palangos tilte" išsakytam įvertinimui, kad Lietuvos socialdemokratų partijos mieste nėra. Retkarčiais susitinka pasikalbėti, išgerti kavos, arbatos, paskanauti pyragėlių. D. Palucko suburtas jo gerbėjų būrelis. Norėtųsi tikėti, nes mano pažiūros kairiosios, kad toks pat likimas neištiks visos Socialdemokratų partijos.

-Ar baigėsi jūsų bylinėjimasis dėl garbės ir reputacijos pažeidimo su žurnalistu Tomu Čyvu, kuris paskelbė straipsnį, įrodantį, kad esate stambus žemvaldys Palangoje. Esate čia supirkęs ne vieną žemės sklypą abejotinomis priemonėmis?

-Jūsų minimas žurnalistas prieš 2015 metų savivaldybių tarybų rinkimus parašė užsakomąjį straipsnį. Neabejoju, kas yra šios idėjos autoriai. O jūsų teiginys, kad aš esu stambus žemvaldys, supirkęs ne vieną žemės sklypą abejotinomis priemonėmis, yra netiesa. Valdančios rankos nukreipti pavieniai miesto politikai, pasinaudodami šiuo straipsniu, kreipėsi į ne vieną valstybės instituciją. Atlikti tyrimai paneigė melagystes. Tokį tyrimą vykdė ir asmuo, kuris šiandien pats dirba daugumos suformuotoje savivaldybės administracijoje. Faktas, kad aš šiandien Palangos miesto savivaldybės taryboje, patvirtina, kad politinių intrigantų siekis paskleista apgaule sukompromituoti mane, jų nusivylimui ir gėdai, nepavyko. Tegul Aukščiausiojo malonė laimina jų kelionę.

 

Jūsų komentaras:

Tiesos nesuklastosi 2018-03-11 15:36 (IP: 90.131.41.62)
Žurnalusto Tomo Čyvo straipsnis čia : https://www.tv3.lt/m/naujiena/816681/stt-pensininko-nuotykiai

mikas 2018-03-10 10:12 (IP: 86.100.12.109)
Labai gerai prisimenu straipsnį, kuriame buvo išdėstyta tarybos nario sklypų supirkimo schema.

Patarle 2018-03-10 09:12 (IP: 84.15.180.121)
Lazda turi du galus...

Lina 2018-03-09 08:25 (IP: 90.131.38.152)
Labai nemalonus žmogus :(

Taip pat skaitykite

Palangos priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba primena apie autonominio dūmų detektoriaus svarbą.


Kaip ir buvo žadėta, pasibaigus vasarai, mieste prasidėjo daugiabučių gyvenamųjų namų kiemų tvarkymo darbai.


Kaip ir kiekvienais metais Palangos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai vykdo akcija „Gyvenkime saugiai“, kurios metu pareigūnai tikrina ar gyventojai yra įsirengę autonominius dūmų detektorius, ar tinkamai laikosi gaisrinės saugos taisyklių. Taip pat gyventojai yra konsultuojami ir įvairiais su gaisrinės sauga susijusiais klausimai. 


Palangoje iš antradienio, rugsėjo 28 d., į trečiadienį, rugsėjo 29 dieną, buvo nustatyta 19 naujų koronaviruso atvejų. Kurorte virusu serga 126 žmonės.


Lapkričio 30-ąją, vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė apdovanojo keturiolika Lietuvos savivaldybių Europos Tarybos ženklu už nepriekaištingą valdymą. Palangos tarp nominančių nėra, tačiau PT primena, kad 2017 metų vasarą už indėlį plėtojant tarptautinius santykius bei propaguojant europines vertybes Europos Tarybos Parlamentinė Asamblėja Palangai skyrė jau trečiąjį...


Daugiabučių namų gyventojai, kurių laiptinės nėra periodiškai valomos šlapiuoju būdu, turėtų sunerimti. Atlikę mikrobiologinius ir parazitologinius tyrimus specialistai nešvariose Klaipėdos daugiabučių namų laiptinėse aptiko žmogaus sveikatai itin pavojingų užkratų – parazitų ir bakterijų. Neabejojama, kad situacija yra panaši ir kitų miestų daugiabučių...


Šių metų Klaipėdos regiono turizmo rezultatai pozityvūs – keliautojų skaičius augo visose savivaldybėse, o atvykusiųjų viešnagė užtruko ilgiau. Klaipėdos regiono turizmo tarybos pirmininkės Romenos Savickienės teigimu, jei verslo, savivaldos, nacionalinių parkų atstovai ir kitos suinteresuotos šalys veiktų pagal vieningą konkurencingumą skatinančią strategiją ir...


Aleksandras Jokūbauskas, naujasis miesto savivaldybės Tarybos narys, gavęs mandatą iš jos pasitraukus socialdemokratui Danui Paluckui, žodžio kišenėje neieško. Dar daugiau: praėjusioje Tarybos kadencijoje pliekė valdančiąją koaliciją ir nestokojo kritikos strėlių merui. Tačiau išskirtiniame interviu „Palangos tiltui“ žinomas miesto advokatas buvo...


2011–2015 metų miesto savivaldybės Taryba baigia savo darbo kadenciją. Po kovo 1-ąją įvyksiančių savivaldos naujosios Tarybos ir – pirmąkart nepriklausomos Lietuvos istorijoje – tiesioginių mero rinkimų, kurorto ateitį kitus ketverius metus spręs naujos sudėties miesto Taryba su tiesiogiai išrinktu meru. Apie tai, ką pavyko nuveikti paskutinius mėnesius valdžioje...


Palangos miesto savivaldybės tarybos valdančioji dauguma, pareiškusi nepasitikėjimą savo koalicijos partneriu vicemeru Edmundu Krasausku bei atstatydinus jį iš pareigų, patyrė nuostolių. Praėjusią savaitę pasirašyta nauja partijų koalicinė sutartis, kurioje dabar yra devyni liberalcentristai, dvi partijos „Tvarka ir teisingumas“ atstovės, vienas miesto Tarybos narys, deleguotas Liberalų...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius