Nauja koalicijos sutartis – užmojis performuoti komitetus

Dalia JURGAITYTĖ, 2009-12-01
Peržiūrėta
632
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos miesto savivaldybės tarybos valdančioji dauguma, pareiškusi nepasitikėjimą savo koalicijos partneriu vicemeru Edmundu Krasausku bei atstatydinus jį iš pareigų, patyrė nuostolių. Praėjusią savaitę pasirašyta nauja partijų koalicinė sutartis, kurioje dabar yra devyni liberalcentristai, dvi partijos „Tvarka ir teisingumas“ atstovės, vienas miesto Tarybos narys, deleguotas Liberalų sąjūdžio, ir vienas atstovaujantis socialdemokratams. Vadinasi, miesto vadžias savo rankose laikys trylika Tarybos narių.

 

Pasirašė penkiolika

Skaitytojams priminsime, kad praėjusį rudenį, pasibaigus rinkimams į Seimą,  penkiolika Palangos miesto Tarybos narių apsisprendė sudaryti koalicinę valdančiąją daugumą. Sutartį pasirašė liberalacentristams atstovaujantys Vytautas Stalmokas, Rimantas Garolis, Remigijus Alvydas Kirstukas, Laimutė Ežerinskienė, Sondra Kulikauskienė, Arvydas Martinkėnas, Saulius Simė, Eugenijus Simutis, Danius Puodžius, liberalsąjūdžio atstovas Rimantas Mikalkėnas, socialdemokratas Viktoras Pivrikas, partijos „Tvarka ir teisingumas“ atstovės Marytė Vačerskienė ir Nijolė Petkutė, Naujosios sąjungos deleguotas politikas Edmundas Krasauskas bei miesto Tarybos narys Vaidas Šimaitis. Tačiau po metų valdančiojoje daugumoje liko trylika miesto Tarybos narių. Iš buvusio penkioliktuko sutarties nepasirašė  E.Krasauskas ir V.Šimaitis.

Minėtoje partijų koalicinėje sutartyje teigiama, kad įvertinus pagrindinių programinių nuostatų suderinamumą, pasirašiusieji tęsia Palangos miesto savivaldybės Tarybos daugumos koalicinę sutartį.

 

Tarpusavio susirašinėjimas

Miesto Tarybos opozicijos lyderis Šarūnas Vaitkus sakė, jog tokius valdančiųjų žingsnius vertinąs vienareikšmiai – destrukcija. „Jie turi miesto Taryboje pakankamai balsų ir kaskart perrašinėti sutartis yra vaikų žaidimas. Juk niekas nesikeičia ir neatsirado daugumoje mažumos atstovas. Tik sumažėja daugumoje dirbančiųjų skaičius. Jei buvo penkiolika, tai dabar dirbs trylika. Toks tarpusavio susirašinėjimas verčia manyti, kad valdantieji nepasitiki vieni kitais ir nėra užtikrinti stabilia padėtimi“, - pakomentavo koalicinės sutarties perrašymą politikas.

 

Tikroji esmė – nauja komitetų sudėtis

Tačiau, anot Š.Vaitkaus, šios sutarties perrašymo tikroji esmė yra ta, kad R.A.Kirstukui praradus Ekonomikos ir finansų komiteto pirmininko postą, nuspręsta performuoti komitetų sudėtį. „Žinia, buvęs meras yra ambicingas žmogus ir negali susitaikyti su posto praradimu. Nors Vietos savivaldos įstatyme nėra tokių dalykų, kad perrašius koalicinę sutartį, performuojami komitetai, valdantieji miesto Tarybos veiklos reglamente „sudėjo saugiklius“, -  apie daugumos planus sakė politikas.

Mažumos atstovo nuomone, jei politikas išreiškė savo valią dirbti viename ar kitame komitete, tai niekas negali priversti jo atsisakyti. „Be to, trejus metus išdirbus, pavyzdžiui, Statybos ir miesto ūkio komitete, įsigilinus į problemas, vėl mestis į kitą sferą yra absurdas“, - neslėpė nuostabos Š.Vaitkus.

 

Turi pareikšti valią

Tarybos nario Š.Vaitkaus teigimu, jis jau gavo kurorto vadovo perspėjimą, kad per septynias dienas  turi pateikti prašymą, kokiame komitete dirbs. Jei per tą laiką nebus pareikšta valia ir norai nesuderinti, tuomet klausimas bus svarstomas miesto Tarybos posėdyje. Nors, anot opozicijos atstovo, keli TS-LKD frakcijos nariai Tarybos pirmininkui Vytautui Stalmokui yra pranešę, kad išvyks į Briuselį ir jų nebus, į šias aplinkybes neatsižvelgta.

Paklausus, ar pats politikas jau apsisprendė, kokiame komitete pageidautų dirbti, Š.Vaitkus užsiminė, kad dar nenorįs atskleisti savo planų.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Dvejus metus tyrusi galimus konkurencijos pažeidimus Palangos miesto savivaldybės sutartyje su „Palangos komunaliniu ūkiu“, praėjusią savaitę Konkurencijos taryba rado „kabliuką“ viename iš 15 tirtų punktų. Palangos miesto savivaldybei skirta bauda už, kaip nurodoma minėtos tarybos rašte, ribotą konkurenciją, kuomet Savivaldybės kontroliuojamai įmonei buvo paskirta prižiūrėti išimtinai tik...


Palangos miesto savivaldybės tarybos narė Svetlana Grigorian nepažeidė iki 2019-12-31 galiojusio Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimų vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti. Tokį sprendimą vienbalsiai priėmė Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK).


Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) trečiadienį, rugsėjo 16 dieną, pradėjo tyrimą dėl Palangos miesto savivaldybės tarybos narės Svetlanos Grigorian elgesio. Bus aiškinamasi, ar valstybės politikė nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo reikalavimų vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti.


Gegužės 8 d. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija vienbalsiai nusprendė, kad atstovaudamas fiziniam asmeniui savivaldybės taryboje, buvęs Palangos miesto savivaldybės tarybos narys A. Jokūbauskas pažeidė įstatymą - iki 2019-12-31 galiojusio Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo draudimą atstovauti (20 straipsnio 1 dalis).  


Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pradėjo tyrimą dėl buvusio Palangos miesto savivaldybės tarybos nario Aleksandro Jokūbausko elgesį. Bus aiškinamasi, ar jis, nustojęs eiti minėtąsias pareigas, nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo draudimo atstovauti.  


Palangos miesto savivaldybės tarybos nariai, tęsdami tradiciją artėjant Vėlinėms pagerbti į Amžinybę iškeliavusius kolegas, ketvirtadienį, spalio 31 d., aplankė Palangos kapinėse amžinojo poilsio atgulusių Savivaldybės tarybos narių kapus.  


Kreipimasis į Palangos miesto savivaldybės tarybos narius  9

Rimantas Germanas UAB „Litesko“ komercijos direktorius, 2013 06 06 | Rubrika: Miestas

Situacija Palangos šilumos ūkyje, o taip pat miesto savivaldybės ir „Litesko“ santykiai pasiekė ribą, kuomet nebeužtenka pasisiuntinėti raštais vieni kitiems. Turime labai rimtą situaciją, didžiulę problemą, kuri kaupėsi ne vieną mėnesį ir pasiekė kulminaciją. Apie tai ir noriu pasisakyti.


2013 m. kovo 14 d. Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje pasirašyta šios didžiausios Lietuvos koncertinės įstaigos ir Palangos miesto savivaldybės bendradarbiavimo sutarti


Pirmasis tarybos posėdis - sklandus farsas

Alvydas Ziabkus, "Lietuvos ryto" apžvalgininkas, 2011 04 18 | Rubrika: Miestas

Darbą pradėjusi naujos kadencijos Palangos miesto taryba jokių staigmenų nepateikė. Nepaisant sklandžiusių gandų apie kai kurių valdančiosios koalicijos sutartį pasirašiusių partijų užkulisines derybas su mažumoje likusiais trijų partijų atstovais, kaip ir buvo žadėta beveik prieš pusantro mėnesio, miesto meru išrinktas konservatorius Šarūnas Vaitkus, o jo pavaduotoju - liberalų ir...


Palangos miesto savivaldybės tarybos valdančioji dauguma, pareiškusi nepasitikėjimą savo koalicijos partneriu vicemeru Edmundu Krasausku bei atstatydinus jį iš pareigų, patyrė nuostolių. Praėjusią savaitę pasirašyta nauja partijų koalicinė sutartis, kurioje dabar yra devyni liberalcentristai, dvi partijos „Tvarka ir teisingumas“ atstovės, vienas miesto Tarybos narys, deleguotas Liberalų...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius