„Alynas“ neteko licenzijos prekiauti alkoholiu

Linas JEGELEVIČIUS, 2010-08-10
Peržiūrėta
2175
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

„Palangos tiltas“ praėjusį trečiadienį rašė apie atvirą alaus barą „Alynas“ J. Basanavičiaus gatvėje. Susizgribus valdininkams patikrinti aludę, paaiškėjo, kad jos savininkai grubiai pažeidžia įstatymus – be projekto buvo suręstas metalinis paviljonas J. Basanavičiaus gatvėje. Be to, paaiškėjo, kad nelegaliai pastatyta aludė pažeidžia pačios savivaldybės Tarybos nustatytus reikalavimus, pagal kuriuos prekyba alkoholiu J. Basanavičiaus gatvėje turi vykti ne arčiau trisdešimties metrų nuo šaligatvio – ir tik uždarose patalpose. Rašėme, kad savivaldybės administracijos direktorius Valerijus Kuznecovas, sulaukęs Verslo ir turto skyriaus specialistų akto dėl pažeidimų „Alyne“, neskubėjo iš verslininkų atimti prekybos alkoholiu licenzijos. Ilgai svarstęs, direktorius, sulaukęs skyriaus vedėjos Zojos Strikaitienės patvirtinimo, kad pažeidimų aktas surašytas teisėtai, praėjusį penktadienį pagaliau pasirašė įsakymą iš UAB „Alynas“ atimti licenciją prekiauti alkoholiu. Nors dar vakar „Alynas“ prekiavo alumi, prekyba turės būti nutraukta, kai bendrovei bus įteiktas administracijos direktoriaus įsakymas su Verslo ir turto skyriaus Žanetos Žulkuvienės pasirašytu laišku.

 

„Kaip tik jį dabar rašau. Artimiausiomis dienomis jį su įsakymu įteiksime „Alyno“ vadovams“, - sakė Ž. Žulkuvienė.

„Palangos tiltui“ paviešinus istoriją su „Alynu“, buvo susizgribta, kad mieste yra ir daugiau atvirų prekybos alkoholiu „taškų“ prie pat gatvių.

„Kodėl savivaldybė taiko dvigubus standartus. „Alynui“ prekiauti alumi prie gatvės negalima, o iš „būdos“ ant ratų Senojo Turgaus gatvėje, prie turgavietės, galima?“ – stebėjosi vienas Tarybos narys.

Z. Strikaitienė, išgirdusi nusistebėjimą, teigė, kad miesto tvarkos ir švaros taisyklės numato reikalavimą dėl 30 metrų atstumo tik J. Basanavičiaus gatvėje.

„Matyt, kai kas jau ir primiršo tas taisykles. Jūsų minima prekyvietė prie turgaus nepažeidžia tokio reikalavimo“, - sakė vedėja.

Prekyvietės ant ratų vadybininkė, prisistačiusi tik Oksanos vardu, stebėjosi, kad valdininkai savo priimtas taisyklas „varto“ pagal nuotaikas:

„Metus dirbame, išsiėmėme visus leidimus,  niekam neužkliuvome, o dabar, pasirodo, kad kažkas savivaldybėje „prabudo“. Ko dar galima tikėtis?“- piktinosi ji.

Į savo priimtų taisyklių brūzgynus įsipainioję valdininkai įstrigo juose ne tik patys, bet jais klaidina ir miesto verslininkus.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos paplūdimiuose klesti nelegali alkoholinių gėrimų ir čeburekų prekyba: siekdami išvengti baudų, prekiautojai nevengia imtis gudrybių, praneša "Lietuvos rytas" televizija.


„Karšti čeburekai, šaltas alus“, – prieš dešimtmetį ši frazė buvo neatsiejama Palangos dalis. Čeburekai liko, o alus išnyko, rašo 15min.lt žurnalistė Viktorija Karsokaitė. Tačiau sugriežtinus prekybą alkoholiu tokie prekeiviai grįžo, 15min sakė Palangos gelbėtojų vadovas Jonas Pirožnikas.


Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus pasipiktino nuo šių metų įsigaliojusiu draudimu prekiauti alkoholiu nestacionariose lauko kavinėse. Tarp jų – ir įsikūrusios pajūryje, tad padaugėjo tokių poilsiautojų, kurie svaigiuosius gėrimus prie jūros nešasi patys. Negana to, suklestėjo ir nelegali prekyba alkoholiu.


Dvigubi standartai ar įstatymo spragos? – klausia paplūdimių kavinių savininkai. Nestacionarių kavinių savininkams uždrausta prekiauti alkoholiu, o štai paplūdimiuose esančios nuolatinės kavinės prekybą juo vykdo be jokių apribojimų, rašo lrytas.lt


„Laukinių Vakarų salūnui“ prekybos alkoholiu laikas apribotas teisėtai – tai neskundžiamu sprendimu šiandien, spalio 16 d., konstatavo Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas.


Kai kurių parlamentarų siūlymai atšaukti arba atidėti draudimus dėl prekybos alkoholiu yra nepamatuoti, sako „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis. „Siūlymai atidėti, panaikinti, yra nepamatuoti. Vakar buvo toks argumentas, sakoma, nuskendo Baltijos jūroje tik du žmonės, jie buvo blaivūs. Bet žinome, jog skendo tai apie 150 žmonių ir dauguma jų buvo...


Alkoholį renginiuose, kuriems bus išduotas leidimas prekiauti alkoholiu, bus galima šliurpti tik specialiai tam įrengtuose užtvaruose, kuriuos liaudis jau taikliai praminė „gardais“? Net alų parduos ne jaunesniems nei dvidešimtmečiams? Tai – tik keletas įstatyminių pasiūlymų, kuriems, kad įsigaliotų, tereikia vienintelio balsavimo Seime. Bet kuriuo...


Ne vieną kartą skambėję priekaištai dėl Virbališkės take esančios kavinės – naktinio baro „Luiza“, kus alkoholiu buvo prekiaujama iki ketvirtos valandos ryto, pasiekė Palangos politikų ausis. Vakar Taryba balsavo už sprendimą apriboti prekybos svaiginančiais gėrimais laiką „Luizoje“ nuo 8 val. ryto iki vidurnakčio. Kavinės savininkė Irena...


„Alynas“ neteko licenzijos prekiauti alkoholiu

Linas JEGELEVIČIUS, 2010 08 10 | Rubrika: Miestas

„Palangos tiltas“ praėjusį trečiadienį rašė apie atvirą alaus barą „Alynas“ J. Basanavičiaus gatvėje. Susizgribus valdininkams patikrinti aludę, paaiškėjo, kad jos savininkai grubiai pažeidžia įstatymus – be projekto buvo suręstas metalinis paviljonas J. Basanavičiaus gatvėje. Be to, paaiškėjo, kad nelegaliai pastatyta aludė pažeidžia pačios savivaldybės Tarybos nustatytus reikalavimus...


Paaiškėjo, kad atviras alaus baras „Alynas“ J. Basanavičiaus gatvėje, iki šiol pykdęs ne vieną kaip neskoninga alaus girdykla kurorto šerdyje, nelegaliai suręstas ir pažeidžia pačios savivaldybės  Tarybos nustatytus reikalavimus. Pagal juos tokia prekyba turi vykti ne arčiau trisdešimties metrų nuo šaligatvio ir tik uždarose patalpose. Nors baras kviečia išmaukti alaus jau ne vieną...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius