Vietoje medinės pašiūrės – nelegali alaus girdykla promenados šerdyje

Linas JEGELEVIČIUS, 2010-08-03
Peržiūrėta
1846
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Paaiškėjo, kad atviras alaus baras „Alynas“ J. Basanavičiaus gatvėje, iki šiol pykdęs ne vieną kaip neskoninga alaus girdykla kurorto šerdyje, nelegaliai suręstas ir pažeidžia pačios savivaldybės  Tarybos nustatytus reikalavimus. Pagal juos tokia prekyba turi vykti ne arčiau trisdešimties metrų nuo šaligatvio ir tik uždarose patalpose. Nors baras kviečia išmaukti alaus jau ne vieną dieną, bet valdininkai tik praėjusią savaitę susizgribo nuodugniau patikrinti aludę. Tapo aišku, kad jos savininkai pažeidžia įstatymus - vietoje pagal projektą numatytos medinės prekybos pašiūrės atokiau nuo promenados be leidimo buvo suręstas metalinis paviljonas J. Basanavičiaus gatvėje. Savivaldybės administracijos direktorius Valerijus Kuznecovas, praėjusios savaitės pradžioje sulaukęs Verslo ir turto skyriaus specialistų akto dėl pažeidimų „Alyne“, neskuba iš verslininkų atimti prekybos alkoholiu licenzijos.

 

Nustatė įstatymų pažeidimus

Kaip sakė Žaneta Žulkuvienė, savivaldybės Verslo ir turto skyriaus vyriausioji specialistė, UAB „Alynas“ dokumentai licencijai prekiauti alumi buvo gauti liepos 13 –ąją. Pateiktame žemės sklypo ribų plane buvo nurodyta, kad statinys stovės „Pramogų banko“ kieme  - kaip ir numato miesto tvarkos ir švaros taisyklės, ne arčiau trisdešimt metrų nuo gatvės. Verslininkai su savivaldybės Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėju suderino laikino lauko prekybos paviljono statybą. Jau liepos 15 –ąją, vos po dviejų dienų po prašymo įteikimo, savivaldybė išdavė UAB „Alynas“ licenziją prekiauti alumi. Kadangi licencija buvo išduota sezoninei prekybai, verslininkai papildė miesto biudžetą 500 litų. Rinkliava – juokingai maža, bet tokia suma – Vyriausybės nustatyta. Valdininkai licenciją išdavė, bet pasidomėti, kur ir kaip vyks prekyba, užmiršo. Apsukrūs verslininkai medinę pašiūrę „Pramogų banko“ kieme nugriovė ir skubiai iš metalinių konstrukcijų surentė atvirą alaus barą J. Basanavičiaus gatvėje.

„Praėjusios savaitės pradžioje, tikrindami, kaip laikomasi prekybos reikalavimų, nustatėme, kad prekyba alumi vyksta ne statinyje, kuris, pagal projektą, turėjo būti atokiau nuo gatvės, „Pramogų banko“ ir „De Cuba“ sklypų sandūroje, o atvirame, statybos projekto neatitinkančiame paviljone, besiribojančiame su J. Basanavičiaus gatve. Tikrinant paaiškėjo, kad statinys, kurio statyba buvo suderinta su savivaldybe, jau yra nugriautas. Dėl statybos ir prekybos reikalavimų pažeidimų surašėme patikrinimų aktą, kurį praėjusios savaitės pradžioje įteikėme administracijos direktoriui Valerijui Kuznecovui. Jis turi nuspręsti, ar atimti iš UAB „Alynas“ prekybos alkoholiu licenziją. Pagal esančius pažeidimus jis tai gali padaryti net neįspėjęs įmonės“, - teigė Ž. Žulkuvienė.

 

Remiasi „žmonių kalbomis“ o ne patikrinimais

Nors „Alynas“ kurorto promenadoje stovi jau ne vieną dieną ar savaitę, niekas žurnalistui negalėjo tiksliai pasakyti, kiek laiko jame jau prekiaujama alumi. Kai kurių pašnekovų teigimu, nenorėjusių skelbti savo pavardės, prekyba alumi vyko gerokai iki liepos 13 – osios, kuomet savivaldybei buvo pateiktas bendrovės prašymas prekiauti alumi. Ž. Žulkuvienė, prisipažinusi, kad paviljonas nebuvo tikrintas anksčiau, kažkodėl teigė, kad „birželį jame alumi nebuvo prekiaujama“.

„Žmonės kalba, kad nebuvo alumi prekiaujama iki liepos 15-osios“, - „neatremiamą“ argumentą pateikė specialistė.

Alumi prekiaujantys verslininkai ne tik neteisėtai pastatė statinį kitoje vietoje, bet ir pažeidžia  savivaldybės Tarybos patvirtintas miesto tvarkos ir švaros taisykles, kurios numato, kad maisto produktais, išskyrus ledus,  J. Basanavičiaus gatvėje negalima prekiauti atviruose lauko paviljonuose. Tokia prekyba gali vykti ne arčiau kaip trisdešimt metrų nuo J. Basanavičiaus gatvės.

Bet, kaip įsitikino patikrinimą atlikę Verslo ir turto skyriaus specialistai, tokių pažeidimų pagrindinėje kurorto gatvėje – apstu. Ypač tvarką pažeidžia prekiautojai rūkyta žuvimi – jų prekyvietės ribojasi su J. Basanavičiaus gatve.

 

Patikėjo prekiautoju alumi, o ne savo darbuotojais?

Nustatę, kad bendrovė „Alynas“ pažeidė licencijos ir alkoholio kontrolės įstatymo reikalavimus, be to, pateikė neteisingus duomenis, tikrintojai surašė aktą, kurį praėjusios savaitės pradžioje įteikė administracijos direktoriui V. Kuznecovui. Jie taip pat direktoriui parengė pasirašyti įsakymą atimti iš bendrovės licenziją prekiauti alkoholiu. Įsakymas buvo suderintas su juristais ir pridėtas aiškinamasis raštas. Esant nustatytiems pažeidimams, atimti licenziją galima net neįspėjus pažeidėjų.

„Kodėl tiek ilgai administracijos direktorius nepasirašo įsakymo?“- pasiteiravau Ž. Žulkuvienės.

„Negaliu atsakyti į šį klausimą. Turėtume paklausti direktoriaus“, - sakė ji.

Redakcijos žiniomis, direktorius neskubėjo įsakymo pasirašyti, nes susilaukė UAB „Alynas“ direktoriaus Henriko Petrausko pareiškimo, ginčijančio Verslo ir turto skyriaus tikrintojų išvadas.

Pareiškėjai įrodinėja, kad alkoholio kontrolės įstatymo ir miesto tvarkos ir švaros taisyklių jie nepažeidė, o dėl neteisingai pateiktų duomenų nutyli.

„Laikinas statinys yra tas pats - tik buvo perdarytas suderinus pakeitimus su architektu Svajūnu Bradūnu“, - tvirtina „Alyno“ atstovai.

Ž. Žulkuvienė pripažino, kad toks raštas yra, ir sakė, kad administracijos direktorius, gavęs jį, pavedė skyriaus vedėjai Zojai Strikaitienei ištirti patikrinimo akto teisingumą.

 

„Alyno“ žmonės – ne pėsti“

Administracijos direktorius V. Kuznecovas sakė, kad „kilus ginčui“ reikia viską išsiaiškinti nuodugniai:

„Verslininkai, „Alynas“ ar kiti, turi teisę į gynybą. Jie – ne pėsti – žino įstatymus, todėl pavedžiau Zojai Strikaitienei peržiūrėti akto išvadas. Nekomentuosiu jų – kai vedėja pateiks išvadas peržiūrėjusi patikrinimo aktą, tada spręsiu, ką daryti“, - sakė direktorius.

„Neabejoju, kad patikrinimo akto išvados yra teisingos, juolab, kad jas derinau su kitais specialistais“, - „Palangos tiltui“ tvirtino Z. Strikaitienė.

„Apie kokį perdarymą jie („Alynas“ – aut) šneka? Juk projekte buvo numatyta šiek tiek didesnė nei šešių kvadratinių metrų medinė pašiūrė, o pastatė didelį paviljoną kitoje vietoje iš metalinių konstrukcijų. Jie pateikė savivaldybei klaidinančią informaciją“, - piktinosi vedėja. Ji ketina savo išvadas dar šią savaitę pateikti administracijos direktoriui V. Kuznecovui.

Ar ryšis jis „Alynui“ atimti licenziją prekiauti alkoholiu? Ar, pristigus ryžtingumo, ginčai nusitęs iki pat sezono pabaigos – pergalingos pabaigos įstatymų nepaisantiems verslininkams ir eilinio pralaimėjimo valdžios sergėtojams?

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

„Norėčiau pasidžiaugti, kad mes gebame užauginti puikius specialistus, kuriems su laiku galima patikėti ir milžiniškai atsakingas bei itin plačių kompetencijų reikalaujančias vadovaujamas pareigas. Toks laikas atėjo Ramunei Olšauskaitei - Urbonienei – nuo praėjusios savaitės mano potvarkiu ji perkelta į Palangos savivaldybės administracijos direktorės pareigas,“ – svarbia žinia Palangos meras...


Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 17 straipsnio 9 ir 12 dalimis, Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento, patvirtinto Palangos miesto savivaldybės tarybos 2023 m. kovo 29 d. sprendimo Nr. T2-41 „Dėl Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento patvirtinimo“ 1 punktu, 47.1 ir 48.1 punktais, sušaukiu 10-ojo šaukimo Palangos miesto...


Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 17 straipsnio 9 ir 12 dalimis, Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento, patvirtinto Palangos miesto savivaldybės tarybos 2023 m. kovo 29 d. sprendimo Nr. T2-41 „Dėl Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento patvirtinimo“ 1 punktu, 47.1 ir 48.1 punktais, sušaukiu 10-ojo šaukimo Palangos miesto...


Naujus metus dažnam norisi atversti it švarų baltą lapą ir jame įrašyti naujus siekius, sau duotus pažadus. Norai numesti svorio, pradėti sportuoti ir sulieknėti naujametinių tikslų dešimtuke neabejotinai užimtų bene aukščiausią vietą. Tačiau psichologai sako, kad net trys ketvirtadaliai planų sulieknėti žlunga dar nepradėjus rimčiau jų įgyvendinti vien dėl to, kad iškart tikimasi pernelyg...


Palangos paplūdimiuose klesti nelegali alkoholinių gėrimų ir čeburekų prekyba: siekdami išvengti baudų, prekiautojai nevengia imtis gudrybių, praneša "Lietuvos rytas" televizija.


Į kuriozinę padėtį pateko uostamiesčio pareigūnai, nubaudę buvusio policijos generalinio komisaro Lino Pernavo sūnų Svajūną Pernavą, rašo dienraštis "Klaipėda."Neaišku, ar toks principingas uostamiesčio pareigūnų elgesys bus pagirtas ar išpeiktas policijos viršininkų? Į teismą – dėl baudos Neaišku ir ar pats L. Pernavas girs sūnų už...


Kai kurių parlamentarų siūlymai atšaukti arba atidėti draudimus dėl prekybos alkoholiu yra nepamatuoti, sako „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis. „Siūlymai atidėti, panaikinti, yra nepamatuoti. Vakar buvo toks argumentas, sakoma, nuskendo Baltijos jūroje tik du žmonės, jie buvo blaivūs. Bet žinome, jog skendo tai apie 150 žmonių ir dauguma jų buvo...


Prie kurorto parduotuvių bei tarpuvarčių besiburiantys „mėlynanosiai“, itin sunkiai sukrapštantys paskutinius centus pigaus vyno buteliui – vadinamam „rašalu“ – į kišenę papildomų litukų susižeria ir iš Palangos moksleivių tėvų savo atžaloms pietums įbruktų pinigų. Neturi 18-os, o nori cigarečių, alaus ar vyno?...


„Alynas“ neteko licenzijos prekiauti alkoholiu

Linas JEGELEVIČIUS, 2010 08 10 | Rubrika: Miestas

„Palangos tiltas“ praėjusį trečiadienį rašė apie atvirą alaus barą „Alynas“ J. Basanavičiaus gatvėje. Susizgribus valdininkams patikrinti aludę, paaiškėjo, kad jos savininkai grubiai pažeidžia įstatymus – be projekto buvo suręstas metalinis paviljonas J. Basanavičiaus gatvėje. Be to, paaiškėjo, kad nelegaliai pastatyta aludė pažeidžia pačios savivaldybės Tarybos nustatytus reikalavimus...


Paaiškėjo, kad atviras alaus baras „Alynas“ J. Basanavičiaus gatvėje, iki šiol pykdęs ne vieną kaip neskoninga alaus girdykla kurorto šerdyje, nelegaliai suręstas ir pažeidžia pačios savivaldybės  Tarybos nustatytus reikalavimus. Pagal juos tokia prekyba turi vykti ne arčiau trisdešimties metrų nuo šaligatvio ir tik uždarose patalpose. Nors baras kviečia išmaukti alaus jau ne vieną...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius