Paplūdimiuose klesti nelegali prekyba alkoholiu ir čeburekais: papasakojo, kokių gudrybių imasi prekiautojai

Palangos tiltas, 2020-08-01
Peržiūrėta
1801
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Paplūdimiuose klesti nelegali prekyba alkoholiu ir čeburekais: papasakojo, kokių gudrybių imasi prekiautojai

Palangos paplūdimiuose klesti nelegali alkoholinių gėrimų ir čeburekų prekyba: siekdami išvengti baudų, prekiautojai nevengia imtis gudrybių, praneša "Lietuvos rytas"  televizija. Vienas tokių prekeivių, anot Palangos gelbėtojų vado Jono Pirožniko, šeštadienį klaidingai pranešė apie jūroje skęstančią moterį, kad nukreiptų gelbėtojų dėmesį ir galėtų netrukdomas prekiauti. Gelbėtojų teigimu, šią vasarą tiek nelegaliai prekiaujančių, tiek perkančiųjų alkoholį paplūdimiuose žmonių – apstu. „Yra ir pardavėjų, ir vartojančiųjų alkoholį. Per šį savaitgalį kartu su pareigūnais iš paplūdimio pašalinome apie 14 poilsiautojų, kurie buvo stipriai apsvaigę nuo alkoholio. Jie buvo išvežti į komisariatą,“ – „Lietuvos ryto“ televizijai kalbėjo Palangos gelbėjimo stoties vadas J.Pirožnikas.

Palangos savivaldybės duomenimis, alkoholiu paplūdimyje intensyviai pradėta prekiauti šią vasarą. „Uždraudus laikinuose statiniuose prekiauti silpnaisiais alkoholiniais gėrimais, ši problema tapo aktuali ir dėl to, kad žmonės labai intensyviai perka alkoholį prekybos centruose ir jį atsineša. Lygiai taip pat auga poreikis (nelegaliai, – RED) nusipirkti vietoje, nes kitos galimybės nėra“, – kalbėjo Palangos savivaldybės viešosios tvarkos skyriaus vyresnioji patarėja Inga Šileikienė.

Ji priminė, kad paplūdimyje draudžiama ne tik prekiauti alkoholiu, bet ir išnešioti bet kokį maistą. „Palangos miesto savivaldybės taryba nėra numačiusi išnešiojamosios prekybos maisto produktais. Taigi, visi asmenys, kurie nešioja, o ne vežioja maisto produktus paplūdimyje – neturi leidimo“, – kalbėjo I.Šileikienė. Pasak gelbėtojų, nelegalūs paplūdimio prekeiviai neretai bando gudrauti. „Poilsiaujanti moteris nufilmavo, kaip vienas prekeivis, pamatęs, kad atvažiuoja gelbėtojų keturatis, savo čeburekus išpylė į šiukšlių konteinerį. Supratęs, kad gelbėtojai jo nepamatė, prekeivis čeburekus tiesiog išsitraukė iš konteinerio, sudėjo į termosą ir nuėjo prekiauti toliau“, – pasakojo J.Pirožnikas.

Palangos policijos viršininkas Algirdas Budginas „Lietuvos ryto“ televizijai pasakojo, kaip kovoja su nelegalia prekyba. „Prekeiviai, kai pamato, kad privažiuoja pareigūnas su keturračiu ar praeina pėsčiomis, jie imituoja, kad tiesiog poilsiauja, nors prie savęs yra pasidėję šaltkrepšį su daugybe produktų. Todėl mes ne tik uniformuoti einam, bet ir civiliais rūbais“, – pasakojo A.Budginas. 

Policijos teigimu, nelegalia prekyba dažniausiai užsiima jauni žmonės, o kai kurie jų įkliūva po kelis kartus. „Yra įkliuvusiųjų ne pirmą, ir ne trečią kartą. Jų tokia veikla. Sumoka baudą ir toliau vykdo veiklą. Jeigu pardavinėja alkoholį, bauda prasideda nuo 2 tūkst. eurų, o dėl čeburekų prekybos baudos prasideda nuo 390 eurų“, – paaiškino A.Budginas. Palangos savivaldybė tikisi, kad nelegali prekyba baigsis, kai nuo rugpjūčio lengvuoju alkoholiu vėl galės prekiauti paplūdimio kavinės.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Seimas imasi svarstyti parlamentaro Mindaugo Skritulsko pateiktas Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo pataisas, siūlančias praplėsti žiauraus elgesio su gyvūnais sąvoką.


Ankstesniais metais iš Palangos pliažų vaikyti čeburekų pardavinėtojai šiemet po pajūrio smėlį klampoja beveik nekliudomi.


Palangos paplūdimiuose klesti nelegali alkoholinių gėrimų ir čeburekų prekyba: siekdami išvengti baudų, prekiautojai nevengia imtis gudrybių, praneša "Lietuvos rytas" televizija.


Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus pasipiktino nuo šių metų įsigaliojusiu draudimu prekiauti alkoholiu nestacionariose lauko kavinėse. Tarp jų – ir įsikūrusios pajūryje, tad padaugėjo tokių poilsiautojų, kurie svaigiuosius gėrimus prie jūros nešasi patys. Negana to, suklestėjo ir nelegali prekyba alkoholiu.


Dvigubi standartai ar įstatymo spragos? – klausia paplūdimių kavinių savininkai. Nestacionarių kavinių savininkams uždrausta prekiauti alkoholiu, o štai paplūdimiuose esančios nuolatinės kavinės prekybą juo vykdo be jokių apribojimų, rašo lrytas.lt


Seimo narių grupė siūlo leisti visas alkoholinių gėrimų rūšis pardavinėti bei vartoti nestacionariuose įrenginiuose, paplūdimiuose, parodose, mugėse ir kituose masiniuose renginiuose.


Kai kurių parlamentarų siūlymai atšaukti arba atidėti draudimus dėl prekybos alkoholiu yra nepamatuoti, sako „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis. „Siūlymai atidėti, panaikinti, yra nepamatuoti. Vakar buvo toks argumentas, sakoma, nuskendo Baltijos jūroje tik du žmonės, jie buvo blaivūs. Bet žinome, jog skendo tai apie 150 žmonių ir dauguma jų buvo...


Ar tarybai užteks ryžto prekybą alkoholiu suvaržyti iš esmės?

Alvydas ZIABKUS, “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2010 09 05 | Rubrika: Miestas

Rugsėjo 1-osios dienos popietę mokslų pradžią švenčiantys Palangos vyresniųjų klasių mokiniai J.Basanavičiaus gatve traukė link jūros tilto nešini šampano ir rimtesnių alkoholinių gėrimų buteliais. Iš kur jie gavo pirkti svaigiųjų gėrimų, jei rugsėjo pirmą dieną prekyba alkoholiu visoje šalyje yra uždrausta? Toje pačioje J.Basanavičiaus gatvėje veikia barui prilyginta alkoholio...


„Alynas“ neteko licenzijos prekiauti alkoholiu

Linas JEGELEVIČIUS, 2010 08 10 | Rubrika: Miestas

„Palangos tiltas“ praėjusį trečiadienį rašė apie atvirą alaus barą „Alynas“ J. Basanavičiaus gatvėje. Susizgribus valdininkams patikrinti aludę, paaiškėjo, kad jos savininkai grubiai pažeidžia įstatymus – be projekto buvo suręstas metalinis paviljonas J. Basanavičiaus gatvėje. Be to, paaiškėjo, kad nelegaliai pastatyta aludė pažeidžia pačios savivaldybės Tarybos nustatytus reikalavimus...


Paaiškėjo, kad atviras alaus baras „Alynas“ J. Basanavičiaus gatvėje, iki šiol pykdęs ne vieną kaip neskoninga alaus girdykla kurorto šerdyje, nelegaliai suręstas ir pažeidžia pačios savivaldybės  Tarybos nustatytus reikalavimus. Pagal juos tokia prekyba turi vykti ne arčiau trisdešimties metrų nuo šaligatvio ir tik uždarose patalpose. Nors baras kviečia išmaukti alaus jau ne vieną...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius