Andrius Kupčinskas ir Mindaugas Skritulskas prašo Konkurencijos tarybos paaiškinti dėl galimo piktnaudžiavimo atliekų tvarkymo rinkoje

Palangos tiltas, 2021-07-24
Peržiūrėta
2680
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Mindaugas Skritulskas, TS-LKD Seimo narys
Mindaugas Skritulskas, TS-LKD Seimo narys

Seimo Ekonomikos komiteto nariai Andrius Kupčinskas ir Mindaugas Skritulskas praėjusią savaitę pakartotinai kreipėsi į Konkurencijos tarybą dėl padėties Lietuvos atliekų tvarkymo rinkoje, prašydami detaliau paaiškinti atlikto preliminaraus vertinimo turinį, kuriuo neįžvelgta, kad UAB „Ecoservis“ ir UAB „Econovus“ bei kitos komunalinių atliekų tvarkymo paslaugas teikiančios įmonės yra galimai tarpusavyje susijusios.

Dėl galimo piktnaudžiavimo dominuojančia padėtimi, kuomet atliekų tvarkymo rinką užimančios dvi bendrovės galimai riboja galimybes veiksmingai ir didžiausią naudą vartotojams teikiančiai konkurencijai užtikrinti, Seimo nariai į Konkurencijos tarybą kreipėsi gegužės mėn. Tikėtasi, kad bus įvertinti visi veiksniai, kurie galėtų daryti vienpusę lemiamą įtaką atliekų tvarkymo rinkoje, tarp kurių: užimama rinkos dalis, konkurentų rinkos dalių didinimo galimybės, taip pat įėjimo į rinką kliūtys, ribojančios potencialią konkurenciją. Gautas atsakymas, paremtas Konkurencijos tarybos įvardintu „preliminariu vertinimu“ Seimo nariams abejonių neišsklaidė ir paskatino užduoti papildomų klausimų.

Atkreiptinas dėmesys, kad Konkurencijos taryba skelbia šiuo metu nagrinėjanti koncentraciją – Latvijos bendrovė „Eco Baltia“ prašo leidimo įsigyti iki 100 proc. „AWT Holding“ akcijų, taip netiesiogiai per „AWT Holding“ įgyjant UAB „Ecoservice“ ir su ja susijusių UAB „Ecoservice projektai“, UAB „Ecoservice Klaipėda“, UAB „Ecoplasta“, uždarosios akcinės bendrovės „Marijampolės švara“, uždarosios akcinės bendrovės „Biržų komunalinis ūkis“ kontrolę. Jau vien tai rodo galimas UAB „Ecoservis“ sąsajas su kitomis įmonėmis, kurios taip pat teikia komunalinių atliekų tvarkymo sąlygas.

Konkurencijos taryba dažnai teikdama išvadas dėl įstatymų projektų akcentuoja tai, kad savivaldybės, pavesdamos tvarkyti atliekas savo įmonėms, kenkia konkurencinei aplinkai. Primintina, kad savivaldybių įmonės tvarko apie 24 proc. visų atliekų. Kyla klausimas, kam naudinga bus, jei ši ketvirtadalio pyrago dalis atitektų ne savivaldybių įmonėms? Kas dėl to laimėtų? Kelios atliekų tvarkymo įmonės, kurios dar galimai turi sąsajų su kitomis mažesnėmis įmonėmis? – į šiuos klausimus Seimo narių vertinimu turėtų būti atsakyta.

„Vertinant konkurencinę aplinką, labai svarbu išsiaiškinti ne tik dėl sudarytų vidaus sandorių su savivaldybių įmonėmis, kam Konkurencijos taryba skiria ypatingą dėmesį, bet išsamiai ir nuosekliai ištirti visą konkurencinę aplinką atliekų tvarkymo srityje, idant visas atliekų tvarkymo verslas Lietuvoje ilgainiui neliktų monopolininkų rankose. Viliamės, kad Konkurencijos taryba,  pakartotinai tirdama mūsų prašymą, parodys ne mažesnį entuziazmą ir ryžtą, kaip ir tirdama savivaldybių vidinius sandorius“, – teigia kreipimosi iniciatoriai Seimo nariai Mindaugas Skritulskas ir Andrius Kupčinskas.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykiteKaip jau įprasta, kovo mėnesį Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centras (KRATC) pakviečia visus norinčius pasiimti iš žaliųjų atliekų pagamintą kompostą.


Nuo metų pradžios įsigaliojo tvarka, pagal kurią Klaipėdos regiono taip pat ir Palangos miesto gyventojams turi būti sudarytos sąlygos atskirai rūšiuoti biologines bei maisto atliekas.


Gyventojams primename, kad būtina ne tik nuolat rūpintis tvarka savo privačiuose sklypuose, bet ir neteršti viešųjų erdvių, tad atliekas (taip pat – ir žaliąsias) rūšiuoti bei atsikratyti jomis reikia atsakingai, paisant nustatytų Palangos miesto savivaldybės atliekų tvarkymo taisyklių.


Klaipėdos apygardos prokuratūra, reaguodama į viešai paskelbtą informaciją apie galimai neteisėtai vykdomas statybas Kunigiškių paplūdimyje, pradėjo tyrimą dėl galimo viešojo intereso pažeidimo.


Seimo Ekonomikos komiteto nariai Andrius Kupčinskas ir Mindaugas Skritulskas praėjusią savaitę pakartotinai kreipėsi į Konkurencijos tarybą dėl padėties Lietuvos atliekų tvarkymo rinkoje, prašydami detaliau paaiškinti atlikto preliminaraus vertinimo turinį, kuriuo neįžvelgta, kad UAB „Ecoservis“ ir UAB „Econovus“ bei kitos komunalinių atliekų tvarkymo paslaugas teikiančios įmonės yra galimai...


Lietuvos respublikiniai būsto valdymo ir priežiūros rūmai kreipėsi į šalies Konkurencijos tarybą prašydami pradėti tyrimą dėl Palangos miesto savivaldybės veiksmų. Daugiabučių gyvenamųjų namų butų ir kitų patalpų bendrojo naudojimo objektų valdytojus vienijančiai organizacijai kilo pagrįstų įtarimų, kad kurorto savivaldybė galimai proteguoja savo valdomos įmonės „Palangos...


Nuo 2014 metų sausio 2 dienos Lietuvos darbo biržos įgyvendinamame ESF projekte „Išlik darbo rinkoje“ dalyvavo 118 asmenų, registruotų Klaipėdos teritorinės darbo biržos Palangos skyriuje.


Užvakar į Palangos miesto savivaldybės Tarybos salę susirinkusiems miesto atstovams (daugiausiai buvo seniūnaičių) Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centro atstovas Arūnas Liubinavičius pristatė projektą „Klaipėdos regiono komunalinių atliekų tvarkymo sistemos plėtra“.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius