Ant tvenkinio kranto – girtas tėvas ir trys neprižiūrimos dukrytės

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2013-07-08
Peržiūrėta
1660
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Ant Birutės parko kranto „pikniką“ surengęs tėvas prisivaišino iki 3,62 promilių girtumo, užmigo, o trys 2,4 ir 6 metukų dukrytės liko be priežiūros.
Ant Birutės parko kranto „pikniką“ surengęs tėvas prisivaišino iki 3,62 promilių girtumo, užmigo, o trys 2,4 ir 6 metukų dukrytės liko be priežiūros.

„Kiek metų dirbame, su tokiu įvykiu susidurti dar neteko, - vienu balsu tvirtino Palangos savivaldybės Vaiko teisų apsaugos skyriaus vedėja Emilija Lapėnienė ir lopšelio – darželio „Ąžuoliukas“ direktorė Rūta Regina Lukaitienė pasakodamos apie ketvirtadienio įvykį, kai ant tvenkinio Birutės parke kranto buvo rastos be priežiūros paliktos trys mažametės mergytės iš Šiaulių, o jų tėvas, prisiskanavęs alkoholio – jam nustatytas 3,62 promilių girtumas - , „ilsėjosi“ šalia augančiuose krūmuose. – Juk iki nelaimės trūko tiek nedaug.“

Pranešė praeiviai

Ketvirtadienio popietę 13 val. 41 min. į Palangos miesto policijos komisariatą paskambinę Birutės parke vaikštinėję žmonės pranešė, jog prie pat tvenkinio be priežiūros paliktos trys mažutės mergytės – dviejų metukų mažiausioji buvo vežimėlyje, ketverių ir šešerių jos sesutės sukiojosi aplink, pavojingai arti vandens. O mergaičių tėvas, kaip vėliau paaiškėjo, smarkiai pasivaišinęs alkoholiniais gėrimais, ramiai snaudė pakrūmy.
„Į įvykio vietą nuvykę pareigūnai pamatė tokią situaciją, kokią nupasakojo skambinęs praeivis: ant tvenkinio kranto, krūmų pavėsyje, miegojo girtas vyras, o šalia jo – išsigandusios trys mažos mergytės“, – „Palangos tiltui“ sakė Viešosios policijos skyriaus organizacinio poskyrio specialistė Jurgita Rinkevičienė.
Pasak pareigūnės, atvežtas į policijos komisariatą vyriškis, kaip paaiškėjo, Šiauliuose gyvenantis V. Š., sunkiai orientavosi aplinkoje. Jam buvo nustatytas 3,62 promilių girtumas.
„Mes susisiekėme su Vaiko teisių apsaugos skyriumi, jo specialistės pasirūpino mergytėmis. Vyriškis buvo išblaivintas, jam surašytas nurodymas dėl administracinio teisės pažeidimo - girto pasirodymas viešojoje vietoje įžeidžiant žmogaus garbę  ir orumą - ir skirta 15 Lt bauda, o dėl vaikų nepriežiūros atsakomybės klausimą spręs Vaiko teisių apsaugos tarnyba“, – informavo J. Rinkevičienė.
Kaip pastebėjo pareigūnė, tokie atvejai, kai viešoje vietoje randami mažamečiai su girtais tėvais, nėra dažni. Dažniau pasitaiko, kai  pareigūnai, atvykę į buitinius konfliktus, randa ir mažamečių vaikų.

„Tėvelis ne pavargęs, o girtas“

Informaciją apie tai, kad ketvirtadienį popiet ant tvenkinio kranto rastos trys su neblaiviu tėvu buvusios mergytės, kurorto Vaiko teisų apsaugos skyrių (VTAS) pasiekė apie 15 val.
Nuvykusios į Palangos policijos komisariatą VTAS specialistės pamatė ant suoliuko besėdintį visiškai nesiorientuojantį 51 metų vyriškį, kuris tiek nebesusivokė situacijoje, kad net savo pavardės ištarti neįstengė. Gan ilgai teko jį kalbinti, kol buvo išsiaiškinta, kokia jo pavardė ir kad jis atvykęs iš Šiaulių, o vaikučių mama likusi namuose.
„Mergytės išsigandusios, pavargusios, sakė, nieko nevalgiusios ir, žinoma, pietų nemiegojusios, – pasakojo VTAS vedėja Emilija Lapėnienė. – Mažoji apsiašarojusi, visos trys – murzinos.“
Mergaites specialistės susirengė vežti į lopšelį – darželį „Ąžuoliukas“, kuriame priglaudžiami pasiklydę ar iš namų pabėgę visos Lietuvos mažamečiai bei nepilnamečiai vaikai.
„Pradėjome mergaites kalbinti, sakyti, kad važiuosime pas kitus vaikučius, pavalgysime, pažaisime, o paskui jų pasiimti atvažiuos mamytė. Pasakėme, kad tėvelis yra pavargęs ir turi čia, pas pareigūnus, pasiilsėti. Tai vyresnioji mane pataisė: „Tėvelis ne pavargęs, o girtas“, - pacitavo šešiametės žodžius E. Lapėnienė, paminėjusi, jog mergytė sakė, kad tėvelis gėręs vienas.
„Pavargęs“ tėvelis, pamatęs, kad dukrytes ketinama kažkur vežti, bandė mažiausiosios neatiduoti ir vos pats, ant rankų laikęs vaikutį, nenugriuvo – laimei, pareigūnai spėjo jį prilaikyti.

Pasiėmė mama
Lopšelyje-darželyje „Ąžuoliukas“ mažąsias priėmė įstaigos vadovė bei auklėtojos.
„Visos trys mergytės, iki kol pavakare apie 19 val. iš Šiaulių atvažiavo jų mama, buvo apgyvendintos ikimokyklinukų grupėje“, - sakė įstaigos direktorė Rūta Regina Lukaitienė.
Pasak jos, mergytės buvusios aprengtos tvarkingai, gerais rūbeliais – žodžiu, neatrodė, kad būtų iš asocialios šeimos. Tik, ilgą laiką praleidusios lauke ant tvenkinio kranto, mažosios buvo, anot direktorės, „murziukės“. Vaikai buvo nuprausti, pavalgydinti ir labai džiaugėsi pamatę mamą.
„Mama irgi neatrodė taip, kad būtume abejoję, ar atiduoti jai mergaites. Nors iš vieno pamatymo sunku ką nors spręsti. Kaip atsitiko, kad tėvas su vaikais iš Šiaulių atsidūrė vienas Palangoje ant tvenkinio kranto, neklausinėjome“, - sakė direktorė.
Vadovaujanti įstaigai, kuri pagal pasirašytą sutartį priglaudžia nepilnamečius, pasiklydusius nuo tėvų ar – dažniausiai – pabėgusius iš gimtų namų ar globos įstaigų, R. R. Lukaitienė sakė, jog per visus darbo metus nė karto nebuvo susidūrusi su panašia situacija, kad tektų iš girtų poilsiaujančių tėvų globon paimti tris mažučius vaikučius.

Dažniausiai priglaudžia vyresnius
Kaip sakė ir E. Lapėnienė, ir R. R. Lukaitienė, laimei, ketvirtadienio įvykis pasibaigęs be skaudesnių nutikimų , o juk prie tvenkinio galėjo atsitikti itin skaudi nelaimė.
„Gerai ir tai, kad mergytės buvo vienoje vietoje, o ne nukeliavo kur nors. Nes paplūdimyje dažnai atsitinka taip: tik spėja tėvai nusisukti, o vaikai jau kažkur nuklydę. Mama bėga į vieną pusę, tėvelis – į kitą, o vaikutis – trečią kryptį pasirinkęs. Yra buvę, kad tėvai blaškėsi prie tilto į jūrą, vaiko ieškodami, o jį poilsiautojai prie Ošupio tako surado. Kitą kartą visai neįtikėtina istorija buvo : vaikas sėdi pas gelbėtojus, o tėvai jau į Klaipėdą parvažiavę. Tad tikrai noriu dar kartą priminti tėveliams, kad jie, kartu su vaikučiais poilsiaudami, būtų labai atidūs ir neatsipalaiduotų“, - kalbėjo E. Lapėnienė.
Pasak VTAS vedėjos, vis dėlto į skyriaus akiratį dažniausiai patenka ir „Ąžuoliuke“ laukia, kol juos pasiims tėvai ar globotojai, vyresni vaikai. Ir ne tik tokie, kurie nusprendžia pabūti savarankiški ir pabėga iš namų, bet ir tokie, kurie sugalvoja užsidirbti vasaros atostogų metu.
„Daug problemų vasarą kyla su nelegaliai įdarbintais nepilnamečiais. Dažnai atsitinka taip, kad mažesnius skriaudžia vyresnieji – atima užsidirbtus pinigėlius, ir vaikas lieka be nieko. Ir šituos paauglius priglaudžia „Ąžuoliukas“, kol jų nepasiima artimieji“, - paminėjo E. Lapėnienė.

Kreipėsi į Šiaulių VTAS

O dėl šiauliškių šeimos  - Palangos savivaldybės VTAS vedėja surašė raštą kolegoms. Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Vaiko teisų skyriui adresuotame rašte informuojama, jog liepos 4 d. Palangos miesto Policijos komisariato pareigūnai pranešė, kad Palangoje, viešoje vietoje sulaikytas neblaivus V. Š., gyvenantis Šiauliuose. Kartu su tėvu buvo trys mažamečiai vaikai – 2006-ųjų spalį gimusi Gabrielė, 2009-ųjų gegužę gimusi Viktorija ir 2001-ųjų kovą gimusi Nika Veronika.
Įvertinus situaciją paaiškėjo, kad tėvas dėl girtumo negali pasirūpinti vaikais. VTAS darbuotojos mažametes Gabrielę, Viktoriją ir Niką Veroniką laikinai apgyvendino Palangos lopšelio darželio „Ąžuoliukas“ socialinės globos skyriuje.
Tos pačios dienos vakare atvyko B. Z. ir parašė prašymą leisti pasiimti mažametes dukras. Mergaitėms patvirtinus, kad tai jų mama, jos buvo perduotos B. Z.
Palangos VTAS rašte prašoma taikyti administracinio poveikio priemones mergaičių tėvo V. Š. atžvilgiu bei išsiaiškinti, ar tėvai tinkamai vykdo pareigas mažamečių vaikų atžvilgiu.

Šeimą stebės

Kaip „Palangos tiltui“ sakė Šiaulių miesto savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyriaus vyriausioji specialistė Eglė Lazdauskienė, tris vaikus auginantys nesusituokę gyvenantys šiauliečiai jau buvo papuolę į VTAS akiratį, bet ne dėl vaikų nepriežiūros.
„Mūsų žiniomis, vyko teisminiai procesai dėl išlaikymo vaikams priteisimo. O daugiau jokių neigiamų atsiliepimų ar signalų nei iš ikimokyklinės įstaigos, nei iš kitur apie šeimą gauta nebuvo“, - sakė E. Lazdauskienė, pridūrusi, jog šią šeimą kuruoja ir su mergaičių mama bendravo kita specialistė, kuri nuo pirmadienio išėjo atostogų, tad apie incidento aplinkybes ji žinių neturinti.
„Šiuo metu yra parengtas sprendimo projektas dėl minėtos šeimos įrašymo į socialinės rizikos šeimų sąrašą, - informavo specialistė. – Mes stebėsime šią šeimą ir žiūrėsime, kokių ir kiek gilių problemų joje esama.“

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Šeštadienį, liepos 9 d., Palangoje, Antano Mončio namuose-muziejuje, įvyko šio žymaus menininko sūnaus Jean-Christophe Mončys knygos ,,Mano tėvas Antas. 100 prisiminimų apie Antaną Mončį” pristatymas. 


Spalio 26 d. Palangos lopšelio-darželio ,,Ąžuoliukas“ ,,Boružėlių“ ir ,,Žiogelių“ grupės ugdytiniai, su dviem autobusais išvyko į Baltų mitologijos parką bei japonišką sodą, esančius Kretingos rajone.


Antradienį, liepos 7 dieną, Plungės apylinkės teismo Palangos rūmų teisėja Diana Vercinskė padėjo tašką buvusios lopšelio-darželio "Gintarėlis" direktorės Ilonos Milkontės istorijoje. Teismas nusprendė, kad I. Milkontė praėjusių metų pabaigoje buvo atleista teisėtai. Teismas taip pat nurodė, kad Darbo ginčų komisijos sprendimas dėl darbo ginčo pagal atsakovės I....


Praėjusių metų pabaigoje iš lopšelio-darželio "Gintarėlis" direktorės pareigų miesto Tarybos atleista Ilona Milkontė bylinėjasi su miesto Taryba ir prašo teismo priteisti iš Palangos lopšelio - darželio "Gintarėlis", atstovaujamo Palangos miesto savivaldybės tarybos, 9151,56 eurų vidutinį darbo užmokestį už priverstinės pravaikštos...


Septyniasdešimt ketveri metai prabėgo nuo tada, kai 1941 m. birželio 14-osios naktį prasidėjo masiniai lietuvių areštai. Gyvuliams skirtuose vagonuose žmonės su šeimomis buvo tremiami į Sibirą, kur spiginant negailestingam šalčiui buvo verčiami kęsti badą bei sunkiai fiziškai dirbti. Ne vienas lietuvis, neištvėręs tokių atšiaurių gyvenimo...


Palangos, didžiausio šalies kurorto, galva Šarūnas Vaitkus su žmona Vilma, auginantys dukrą Gabiją ir sūnų Domantą, Tėvo dienos išvakarėse sutikęs atsakyti į „Palangos tilto“ klausimus džiaugėsi savo atžalomis ir dėkojo žmonai Vilmai, kuri ryžosi netrukus pasibelsiančiai trečiajai šeimos atžalai. „Vaikai yra gyvenimo džiaugsmas, ir aš...


Esu jūros vaikas. Žinau, o ir visada žinojau, jog pavasariais, ar rugpjūtį, kai vanduo jūroje įšyla kaip „arbata“ – jūros pakrantės ima ir nusidažo neįprasta geltona spalva. Poilsiautojai, nė kiek nesutrikę, vienas kitam skuba paaiškinti: „Jūra žydi“. Šį sykį, atvažiavusi trumpų atostogų į namus, pasimėgavau karšta saule, dar...


„Kiek metų dirbame, su tokiu įvykiu susidurti dar neteko, - vienu balsu tvirtino Palangos savivaldybės Vaiko teisų apsaugos skyriaus vedėja Emilija Lapėnienė ir lopšelio – darželio „Ąžuoliukas“ direktorė Rūta Regina Lukaitienė pasakodamos apie ketvirtadienio įvykį, kai ant tvenkinio Birutės parke kranto buvo rastos be priežiūros paliktos trys mažametės...


Ko reikia, kad vaiko dingimas iš darželio virstų pamoka?  1

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas, 2012 06 25 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Visos Lietuvos visuomenę sujaudino istorija apie Palangos vaikų lopšelyje-darželyje „Ąžuoliukas“ keletai valandų pradingusį trijų su puse metų berniuką Juozapą. Smalsus ir aktyvus vaikas netrukdomai išėjo iš darželio teritorijos, keturias valandas klaidžiojo po miestą, šnekučiavosi su suaugusiais nuėjęs į bažnyčią, kalbino centre esančios kavinės...


Praėjusį šeštadienį, kovo 5-ąją, ant Lazdininkų tvenkinio ledo įvyko tradicinės poledinės žūklės varžybos Kretingos rajono savivaldybės mero pereinamajai taurei laimėti. Jose dalyvavo devyniolika žvejų komandų iš Kretingos, Gargždų, Skuodo, Klaipėdos bei kitų rajonų. Varžybas organizavę tvenkinio nuomininkas verslininkas Juozas Motijauskas, Kretingos regiono žuvininkystės...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas