Palangos lopšelio-darželio ,,Ąžuoliukas“ ,,Boružėlių“ ir ,,Žiogelių“ grupės ugdytiniai aplankė Baltų mitologijos parką bei japonišką sodą

Palangos tiltas, 2020-10-30
Peržiūrėta
2075
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos lopšelio-darželio ,,Ąžuoliukas“ ,,Boružėlių“ ir ,,Žiogelių“ grupės ugdytiniai aplankė Baltų mitologijos parką bei japonišką sodą

Spalio 26 d. Palangos lopšelio-darželio ,,Ąžuoliukas“ ,,Boružėlių“ ir ,,Žiogelių“ grupės ugdytiniai, su dviem autobusais išvyko į Baltų mitologijos parką bei japonišką sodą, esančius Kretingos rajone.
Baltų mitologijos parke vaikai ne tik grožėjosi nuostabia parko gamta, medžio skulptūromis, bet ir susipažino su senosiomis baltų kultūros vertybėmis, protėvių papročiais. Ugdytiniams ypač patiko keliauti vingiuotais miško takeliais, atpažinti medžius, stebėti skulptūras ir klausytis mokytojų pasakojimų apie jas. Vaikus džiugino ir tai, kad jie galėjo pasisupti, palaipioti ant neįprastų parko įrengimų.
Pakeliui aplankė japonišką sodą. Tai unikalus, didžiausias Europoje, 16 ha japonų sodas su jam būdingu kraštovaizdžiu, įdomiu reljefu, akmenų, augalų gausa, tvenkinių įvairove. Vaikai pamatė didžiulę bonsai medelių kolekciją, kurie nustebino skirtingomis formomis, dydžiu, spalvomis. Stebėdami analizavo, kuo jie skiriasi nuo įprastų šalia augančių medžių. Sužinojo, kad bonsai – dirbtinai suformuoti medžiai. Didelį įspūdį paliko ir autentiški sodo vartai, senoviniai betoniniai žibintai, kurie jiems priminė ‘‘sumažintus namelius“. Džiaugėsi vardinių sakurų alėja, tarp kurių puikavosi ir ,,Boružėlių“ grupės ugdytinės šeimos medis.
Pažintinė išvyka abiejų grupių vaikams sudarė galimybę išvykti už įstaigos ribų, susipažinti su neįprasta gamtine aplinka, pasigrožėti rudenėjančia gamta, praturtinti žodyną naujais žodžiais, patirti gerų įspūdžių, energijos. Pastebėjome, kad smagūs patyrimai išvykų metu vėliau tampa vertingomis žiniomis, kurias vaikai panaudoja ir toliau: aptardami nuotraukas pasakoja įspūdžius, pateikia savo nuomonę ar patirtį, įtvirtina gautą informaciją.

Palangos lopšelio-darželio ,,Ąžuoliukas“ ikimokyklinio ugdymo mokytoja Raimonda Vainorė

 

 

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ „Žiogelių“ grupės vaikai su jų mokytoja Jūrate Mikalajūnaite dalyvavo Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro organizuojamame projekte „Sveikata visus metus 2023“. 


Rengiamas Palangos lopšelio-darželio "Ąžuoliukas" techninis rekonstrukcijos projektas.


2023 m. spalio 12 dieną ,,Boružėlių” grupės vaikai kartu su mokytoja Raimonda Vainore, direktoriaus pavaduotoja ugdymui Vilma Varpiotiene ir mokytojos padėjėja Renata Štalaite vykdydami projektą ,,Kas be rankų, be kojų duris atlapoja” dalyvavo išvykoje į vėjo jėgainės parką.


Palangos lopšelio-darželio ,,Ąžuoliukas“ bendruomenei 2023 m. spalio 9 d. už pasiekimus darnaus vystymosi švietimo srityje ir kryptingą mokyklos aplinkosauginio vaidmens stiprinimą 10 kartą įteiktas Tarptautinis Gamtosauginių mokyklų programos sertifikatas ir Žalioji vėliava.


Rugsėjo 18–22 dienomis visa lopšelio-darželio ,,Ąžuoliukas“ bendruomenė dalyvavo jau tradicija tapusioje iniciatyvoje ,,Europos judumo savaitė“.


Palangos lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ vaikai tęsdami kiekvienų metų tradiciją rugsėjo 6-8 dienomis minėjo Baltijos jūros dieną, aptardami savo grupėse Baltijos jūros taršos pavojų, gyvūnijos ir augmenijos išsaugojimo svarbą. 


Trečiadienį, rugsėjo 22 d., policijos bičiulis Amsis, tarnybinis šuo Soli ir Palangos policijos pareigūnai aplankė lopšelio-darželio „Gintarėlis“ auklėtinius.  


Palangos lopšelio-darželio „Žilvinas“ priešmokyklinio ugdymo grupės „Uosiukai“ vaikai ir jų mokytojos Rita Nenartėnienė bei Snieguolė Bogužienė tapo respublikinio, Sveikatos apsaugos ministerijos inicijuoto, kūrybinio-edukacinio konkurso „Gyventi sveikai – gera!“ laimėtojais.


Spalio 26 d. Palangos lopšelio-darželio ,,Ąžuoliukas“ ,,Boružėlių“ ir ,,Žiogelių“ grupės ugdytiniai, su dviem autobusais išvyko į Baltų mitologijos parką bei japonišką sodą, esančius Kretingos rajone.


Palangos lopšelio-darželio „Gintarėlis“ bendruomenė, kaip ir visos Lietuvos mokyklos, priėmė 2020 metų nelauktus koronaviruso pandemijos iššūkius: nuotolinio ugdymo organizavimą ir kovos su COVID-19 priemones.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius