Palangos lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ vaikai keliauja paskui vėją

Palangos tiltas, 2023-10-17
Peržiūrėta
1045
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ vaikai keliauja paskui vėją

2023 m. spalio 12 dieną ,,Boružėlių” grupės vaikai kartu su mokytoja Raimonda Vainore, direktoriaus pavaduotoja ugdymui Vilma Varpiotiene ir mokytojos padėjėja Renata Štalaite vykdydami projektą ,,Kas be rankų, be kojų duris atlapoja” dalyvavo išvykoje į vėjo jėgainės parką, esantį Kretingos rajone, Rūdaičių kaime. Šio projekto tikslas – ugdyti vaikų kritinį ir kūrybišką mąstymą, norą domėtis ir tyrinėti vieną iš gamtos reiškinių – vėją.

Vykdydami šį projektą vaikai sužinojo, kad žmonės vėjo energiją naudoja elektros energijai gaminti. Stebėdami edukacinius filmukus, ugdytiniai išsiaiškino, kad vėjo elektrą gamina vėjo jėgainės. Vaikai dalinosi įspūdžiais, kad važiuodami į Kretingą ar Klaipėdą, šiuos paslaptingus statinius mato iš toli – dažniausiai per automobilio langą. Ugdytiniai smalsavo: kaip jie atrodo iš arti, iš ko jie pagaminti, kokį garsą skleidžia. Atsakymus į šiuos ir kitus iškilusius  klausimus apie vėjo jėgaines, vaikams pavyko rasti šios išvykos metu. 

,,Boružėlių” grupės vaikai sužinojo, kad vėjo jėgainė susideda iš plieninio bokšto ir prie jo pritvirtintų trijų menčių – sparnų. Taip pat, kad jų būna įvairaus dydžio, formų, o jų skleidžiamas garsas atitinka veikiančios žoliapjovės garsą. Diskusiją apie vėjo jėgaines pratęsėme autobuse, keliaudami į kitą kelionės tikslą -  aplankyti  ,,Žvėrinčių”, įsikūrusį HBH poilsio ir pramogų komplekse. 

Šiame mini zoologijos sode mus pasitiko laisvai vaikštinėjantys įvairūs naminiai gyvūnai, o tvenkinyje plaukiojo nuostabūs paukščiai. Vaikai gyvūnėlius noriai glostė, kalbino, šėrė savo atsivežtomis morkytėmis ir kopūstėliais. Didžiausią įspūdį paliko egzotiški padarėliai – lamos bei įspūdingieji povai. 

„Boružėlių” grupės vaikams ši edukacinė išvyka suteikė naujų potyrių, žinių ir smagių akimirkų.  Grįžę į įstaigą ugdytiniai dalinosi patirtais įspūdžiais, mintimis, piešė vėjo jėgaines.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ „Žiogelių“ grupės vaikai su jų mokytoja Jūrate Mikalajūnaite dalyvavo Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro organizuojamame projekte „Sveikata visus metus 2023“. 


Rengiamas Palangos lopšelio-darželio "Ąžuoliukas" techninis rekonstrukcijos projektas.


2023 m. spalio 12 dieną ,,Boružėlių” grupės vaikai kartu su mokytoja Raimonda Vainore, direktoriaus pavaduotoja ugdymui Vilma Varpiotiene ir mokytojos padėjėja Renata Štalaite vykdydami projektą ,,Kas be rankų, be kojų duris atlapoja” dalyvavo išvykoje į vėjo jėgainės parką.


Palangos lopšelio-darželio ,,Ąžuoliukas“ bendruomenei 2023 m. spalio 9 d. už pasiekimus darnaus vystymosi švietimo srityje ir kryptingą mokyklos aplinkosauginio vaidmens stiprinimą 10 kartą įteiktas Tarptautinis Gamtosauginių mokyklų programos sertifikatas ir Žalioji vėliava.


Rugsėjo 18–22 dienomis visa lopšelio-darželio ,,Ąžuoliukas“ bendruomenė dalyvavo jau tradicija tapusioje iniciatyvoje ,,Europos judumo savaitė“.


Palangos lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ vaikai tęsdami kiekvienų metų tradiciją rugsėjo 6-8 dienomis minėjo Baltijos jūros dieną, aptardami savo grupėse Baltijos jūros taršos pavojų, gyvūnijos ir augmenijos išsaugojimo svarbą. 


Trečiadienį, rugsėjo 22 d., policijos bičiulis Amsis, tarnybinis šuo Soli ir Palangos policijos pareigūnai aplankė lopšelio-darželio „Gintarėlis“ auklėtinius.  


Palangos lopšelio-darželio „Žilvinas“ priešmokyklinio ugdymo grupės „Uosiukai“ vaikai ir jų mokytojos Rita Nenartėnienė bei Snieguolė Bogužienė tapo respublikinio, Sveikatos apsaugos ministerijos inicijuoto, kūrybinio-edukacinio konkurso „Gyventi sveikai – gera!“ laimėtojais.


Spalio 26 d. Palangos lopšelio-darželio ,,Ąžuoliukas“ ,,Boružėlių“ ir ,,Žiogelių“ grupės ugdytiniai, su dviem autobusais išvyko į Baltų mitologijos parką bei japonišką sodą, esančius Kretingos rajone.


Palangos lopšelio-darželio „Gintarėlis“ bendruomenė, kaip ir visos Lietuvos mokyklos, priėmė 2020 metų nelauktus koronaviruso pandemijos iššūkius: nuotolinio ugdymo organizavimą ir kovos su COVID-19 priemones.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius