Antrąjį rugsėjo savaitgalį Palangoje ir Šventojoje skambės trys išskirtiniai koncertai

Palangos tiltas, 2022-09-07
Peržiūrėta
1344
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Paleasis ansamblis
Paleasis ansamblis

„Muzikos vakarai kurhauze“ rudens sezoną pradeda fortepijono virtuozo Alexander Paley ir kamerinio ansamblio „Paleasis“ koncertu

Po intensyvaus vasaros sezono, Lietuvos kurorte toliau tęsiasi įvairūs kultūriniai renginiai. Rugsėjis yra išties puikus mėnuo, kuomet galima be žmonių spūsties pasimėgauti saulėtu pajūriu, aplankyti originalią parodą ar koncertą. Štai rugsėjo 9 d. 19 val. Palangos kultūros ir jaunimo centras kviečia į pirmąjį rudens sezono „Muzikos vakarų kurhauze“ koncertą, kuriame galėsime pasiklausyti Vienos dvasia alsuojančios programos su pasaulinio garso fortepijono virtuozu Alexander Paley (Prancūzija, JAV). Jis atvyksta kartu su savo unikaliu kameriniu ansambliu „Paleasis“, kurį subūrė 2022 metais. 

„Ne vienadienis projektas, o reguliariai repetuojantis, koncertuojantis ir tobulėjantis ansamblis - tai mano sena svajonė. Labai džiaugiuosi, kad tą svajonę pavyko įgyvendinti būtent Lietuvoje. Subūriau bendraminčių ratą su tikslu į sceną kelti gerai pažįstamus, retai atliekamus arba tik kuriamus klasikinės muzikos šedevrus. Palangoje pristatysime du nedažnai Lietuvoje atliekamus Vienos klasikų kvintetus bei porą nuostabių, visiems gerai žinomų sonatų. Labai tikiuosi, kad įsibėgėjęs ir aktyvus „Paleasis“ praturtins profesionalios muzikos gyvenimą ir atras savo klausytojų ratą Lietuvoje bei už jos ribų.“, - teigia pianistas. Greta A. Paley klausytojai taip pat turės galimybę išgirsti obojininką Ugnių Dičiūną, klarnetininką Karolį Kolakauską, fagotininką Andrių Puplauskį ir valtorna grojantį Gediminą Abarį. 

Palangos ir Šventosios bažnyčiose - Kazickų šeimos „Sakralinių muzikos valandų“ ciklo koncertai

Rugsėjo 10 d. kelsimės į Šventosios ir Palangos bažnyčias, kuriose laukia nemokami Kazickų šeimos „Sakralinių muzikos valandų“ ciklo koncertai. Šis ciklas yra vienas iš „Kristupo vasaros festivalio“ renginių ir šiemet pirmą kartą aplankys Palangos miestą bendradarbiaujant su Palangos kultūros ir jaunimo centru. „Labai džiugu, kad Palangos gyventojams ir svečiams galime pateikti vis daugiau aukšto meninio lygio renginių ne tik kurhauze, bet ir bažnyčiose, kurios jau atveria duris įvairių formatų renginiams“, - teigia kultūrinės veiklos vadybininkė Indrė Žvikaitė. 

Rugsėjo 10 d. 11 val. Šventosios Švč. Mergelės Marijos Jūrų Žvaigždės bažnyčioje klausysimės žavingo seserų Marijos Dūdaitės (sopranas) ir Ievos Dūdaitės (klavišiniai) koncerto. Naujausia dueto programa kupina intriguojančių momentų. Apsikeitimas rolėmis (dainininkė groja, o pianistė dainuoja!), autoriniai kūriniai, naujai skambančios mylimos melodijos – tai tik keli iš laukiančių siurprizų. 

Vakare 18.45 val. Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje laukia koncertas, po kurio nesinorės grįžti į realybę. Šis efektas – reto derinio rezultatas! Viena ryškiausių Lietuvos vargonininkių – Renata Marcinkutė Lesieur ir seserys Dūdaitės, šiemet nominuotos prestižinei Opus Klassik premijai, paruošė neeilinę programą kupiną barokinio įmantrumo, romantiško nuoširdumo bei žiupsnelio šviesios melancholijos. 

 

Palangos kultūros ir jaunimo centro informacija

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Jūros šventė Klaipėdoje, 1000 kilometrų lenktynės Palangoje, festivalis „Ant Bangos“ Nidoje – į šiuos savaitgalį pajūryje vyksiančius renginius trauks minios poilsiautojų, visgi rasti nakvynę kurortuose dar įmanoma, nors ir ne visuose.


Po intensyvaus vasaros sezono, Lietuvos kurorte toliau tęsiasi įvairūs kultūriniai renginiai.


Ilgąjį savaitgalį pajūryje vykusiame „Palangos parko festivalyje“ skambėjo M. Levickio, Monikos Liu ir A. Mamontovo koncertai. 


Žolinių savaitgalį „Palangos parko festivalis“ kviečia į ypatingose Palangos kurorto vietose įvyksiančius Martyno Levickio, Monikos Liu ir Andriaus Mamontovo koncertus.


Kaip ir kasmet rugpjūčio antroje pusėje į Kretingą sugrįžta jau tradiciniu tapęs, šiemet jau šeštasis Tarptautinis Kretingos senosios muzikos festivalis.


Artėjant naujiems mokslo metams, dar pasidžiaugti besibaigiančia vasara šį savaitgalį Šventojoje kviečia Šeimų šventė. O rugsėjo 5-ąją, pažymint jau prasidėjusius mokslo metus, palangiškius ir šventojiškius moksleivius, jų tėvus, pedagogus ir visą kurorto švietimo bendruomenę sukvies tradicinis renginys – Mokslo metų pradžios...


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Visą savaitgalį Palangoje skambės liaudiška muzika, o kurorto viešosiose erdvėse šurmuliuos tautiniais drabužiais pasidabinę šokėjai bei dainininkai – penktadienį, rugsėjo 20 d., kurorte prasidės tris dienas truksiantis tarptautinis folkloro festivalis „Palangos miestely“.  


„Tiesiog skandalas, kad Palangoje nevyksta rimti simfoninės muzikos koncertai. Bet kai Lietuvoje tiek skandalų, tai toks skandalas – nulio vietoje. Nežinau kito kurorto, kuriame nebūtų simfoninių koncertų“, – sakė Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro įkūrėjas, vyriausiasis dirigentas ir meno vadovas, Lietuvos nacionalinės premijos laureatas profesorius Juozas...


Po stebuklingos avarijos atomazgos palangiškiai švenčia antrąjį gimimą  1

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2012 02 23 | Rubrika: Kriminalai

Palangiškių pensininkų Venskų šeima švenčia savo antrąjį gimimą. Antradienį grįžtant namo po susidūrimo su vilkiku jų automobilio „Renault 19“ priekis buvo tiesiog sumaitotas, tačiau šia mašina važiavę palangiškiai išvengė net įbrėžimo.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius