Apdovanoti geriausi pajūrio būstai – sėkmė lydėjo ir Palangos NT projektus: „unikalus" titulą pelnė „Vanagupės parkas“, o šiuolaikiškiausio – „Vanagupės pušynas“

Palangos tiltas, 2023-02-05
Peržiūrėta
1575
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Apdovanoti geriausi pajūrio būstai – sėkmė lydėjo ir Palangos NT projektus: „unikalus" titulą pelnė „Vanagupės parkas“, o šiuolaikiškiausio – „Vanagupės pušynas“

Per pandemiją lietuviai ėmė graibstyte graibstyti būstus Palangoje, Šventojoje ir kitose pajūrio vietovėse. Pajūris pastaruoju metu tikrai nustebino savo NT pasiūla. Tačiau viena svarbiausių pajūrio plėtros sąlygų – tvarumas ir kokybė. Tad portale „Delfi“ vyko konkursas, kuriuo buvo siekiama išsiaiškinti, kurie pajūrio būstai yra geriausi. Sėkmė lydėjo ir Palangos NT projektus: „unikalus" titulą pelnė „Vanagupės parkas“, o šiuolaikiškiausio – „Vanagupės pušynas“.

Pajūrio būstai buvo vertinami pagal penkias kategorijas: 

Tvarumas ir integracija į gamtą; 

Bendruomeniškiausias būstas; 

Išskirtinis ir unikalus būstas; 

Ekonomiškiausias būstas; 

Šiuolaikiškiausias būstas. 

Visą konkurso laikotarpį už jame dalyvaujančius projektus galėjo balsuoti „Delfi“ skaitytojai, savo balsą turėjo ir specialiai konkursui suformuota komisija. Susumavus balsus išrinkti 5 laimėtojai. Jais tapo: 

Tvarus – „Birutės parko vilos";

Bendruomeniškas – „Mano Šventovė“;

Unikalus – „Vanagupės parkas“;

Ekonomiškiausias – „Takas į jūrą“;

Šiuolaikiškiausias – „Vanagupės pušynas“.

Trijų kategorijose nugalėjusių projektų atstovai laidoje „Delfi rytas“ pabrėžė, kad NT vystymas pajūrio regione – didelė atsakomybė. Būstai statomi itin jautrioje teritorijoje, todėl ir projekto planavimas, ir pats turtas čia – kitoks. Savo ruožtu bendruomeniškiausio būsto kategorijoje prizą laimėjusio projekto „Mano Šventovė“ projektų vadovas Giedrius Sidaravičius pabrėžė, kad šiandien keičiasi pirkėjų poreikiai ir žmonės, kurie perka antrą būstą, ieško papildomos vertės.

„Kiekvienas žmogus, turi rasti, ką jam veikti, vieni mėgsta gulėti pliaže, kiti žaisti tinklinį, tai kiekvienas atvažiavęs gali rasti, ką jam veikti“, – pasakojo G. Sidaravičius.

NT agentūros „011“ pajūrio regiono vadovas, ekonomiškiausio būsto kategorijoje apdovanojimą laimėjusio projekto „Takas į jūrą“ atstovas Romas Perminas pasakojo, kad Palanga plečiasi ir pirkėjai turi galimybę įsigyti būstus Kunigiškėse, Šventojoje, kituose Palangos vietovėse. Jose plečiama infrastruktūra, atsiranda kavinių, restoranų.

Žinoma, be infrastruktūros, gyventojams svarbu, kad pastatas būtų kokybiškas, tvarus. Šiuolaikiškiausio būsto kategorijoje apdovanoto NT projekto „Vanagupės pušynas“ atstovas, „JP architektūra“ direktorius Artur Vasilevski sako, kad ir poilsio paskirties NT turi būti taupus, ekonomiškas, draugiškas aplinkai, todėl projektuojant tokį projektą svarbu atkreipti dėmesį į pastato energinę klasę, medžiagas, iš kurių pastatas bus statomas, sukurti jaukią ir tvarią aplinką. 

Daugiau apie apdovanotus projektus žiūrėkite laidoje „Delfi rytas“.

DELFI

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangiškiai, pasižymėję dideliais nuopelnais švietimo, kultūros, visuomeninės veiklos ir kitose srityse, šeštadienį, gruodžio 2 dieną, buvo apdovanoti garbės ženklais ir premijomis.


Kasmet tenkinant darbuotojų trūkumo iššūkį darbo rinkoje Lietuva leidžia darbdaviams įsivežti darbo jėgos iš trečiųjų šalių supaprastinta tvarka, nustatant  kvotą palengvintam užsieniečių įdarbinimui pagal profesiją, kuri įtraukta į trūkstamų profesijų sąrašą.


Per pandemiją lietuviai ėmė graibstyte graibstyti būstus Palangoje, Šventojoje ir kitose pajūrio vietovėse. Sėkmė lydėjo ir Palangos NT projektus: „unikalus" titulą pelnė „Vanagupės parkas“, o šiuolaikiškiausio – „Vanagupės pušynas“.


Pastaruosius kelis mėnesius vis dažniau girdime apie visame pasaulyje augantį darbuotojų atleidimų skaičių – ši tendencija ypač ryški technologijų sektoriuje.


Pajūris tikrai keičia savo veidą, tačiau tokioje didelėje statybų projektų šūsnyje pasiklysta ir vienas kitas nelegaliai pastatytas statinys.


Artėjant vasaros sezonui, iš kurortuose nuomojamų būstų iškeliami Ukrainos karo pabėgėliai jau turi naujas gyvenamąsias vietas, daliai jų būstai dar ieškomi, sako socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė .


Po straipsnio pajūriui skirtame žurnale "Lietuvos pajūris" apie palangiškį Adrijų Beniušį - vaikinui dėl agresyvios vėžio formos buvo amputuota koja - Palangos moterų LIONS klubas vaikinui turi gerą žinią - skirs neatlygintiną piniginę paramą vaikino svajonėms įgyvendinti.


Penktadienį, kuomet buvo pristatyta jubiliejinė žymaus kurorto menininko Juozo Griušio paroda „Mano meno dienoraščiai“, Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje vos tilpo visi norintys pasveikinti jubiliatą. Ir ne vienas atvykęs kartojo, jog, atrodo, dovanas reikėjo teikti gimtadienį šventusiam ir parodą pristatančiam menininkui, tačiau...


Antradienio popietę Kurhauze klegėjo mažiausieji palangiškiai – meno kūrėjai. Čia iškilmingoje ir šventiškoje aplinkoje apdovanoti jau aštuntą kartą Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro Kurorto verslo skyriaus iniciatyva, tautodailininkės Jolantos Liutikienės sumanymu surengto konkurso-parodos „Su gintarinėm Šv. Kalėdom...


  Šeštadienį Palangoje vykusios Lietuvos lengvosios atletikos federacijos (LLAF) ataskaitinės rinkiminės konferencijos metu buvo apdovanoti geriausi praėjusių metų sportininkai. LLAF atrinko sportininkus ir trenerius, kurie 2012 metais pasiekė geriausių rezultatų. Savo simpatijas galėjo išreikšti lengvaatlečių gerbėjai, kurių balsai sudarė 50 procentų...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius