Apklausą organizuos ne valdžia, o patys gyventojai

Šarūnas VAITKUS, Palangos miesto savivaldybės tarybos narys, 2010-04-23
Peržiūrėta
1765
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangoje referendumo dėl sutarties su „Litesko“ nutraukimo organizavimas atiduodamas į palangiškių rankas. Miesto gyventojai patys nuspręs, ar reikia surengti žmonių apklausą.

 

Skubiai organizuoti palangiškių apklausą miesto valdžią gali priversti tik 10 proc. mieste gyvenančių rinkėjų parašų. Artimiausiu metu reikia surinkti ne mažiau kaip apie 1300 parašų.  Nuo trečiadienio palangiškiai pasirašyti kviečiami miesto centre, prie parduotuvių, judriausiose Palangos vietose, kur bus pastatyti staliukai.

Praėjusio mėnesio pabaigoje įvykusiame Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdyje „Litesko“ atėjūnus atvirai globojanti valdančioji dauguma parodė, kaip jie bijo gyventojų nuomonės dėl sutarties nutraukimo.

Politinės mažumos paruoštas sprendimo projektas buvo suderintas su visais miesto vadovais.  Projektui jokių priekaištų neturėjo jį pasirašiusi savivaldybės juristė D.Zubytė. Tačiau Tarybos posėdyje liberalcentristų valia klausimas dėl apklausos organizavimo buvo atidėtas. Tokį sprendimą pasiūlęs meras V.Stalmokas paaiškino, kad 8 Tarybos narių pasirašytas projektas paruoštas netinkamai: nėra būsimos komisijos narių sutikimo, neparengta apklausos sąmata.

Tačiau kodėl to meras nematė pasirašydamas sprendimo projektą ir teikdamas jį svarstyti Tarybai? Aiškindamas, kaip jam svarbi Palangos gyventojų nuomonė, dar prieš teikdamas Tarybai, V.Stalmokas pirmasis turėjo pulti tobulinti „netinkamai“ paruoštą sprendimo projektą.

Taryboje sprendžiant šilumos klausimus, aiškiai matosi politinę daugumą turinčių liberalcentristų rūpestis „Litesko“ reikalais. Artimiausiam Tarybos posėdžiui rengiamas sprendimo projektas, kuriuo ketinama vienu rankos pakėlimu užskaityti 10 metų „Litesko“ investicijas. Tai ruošiamasi padaryti net nepatikrinus, ar tos investicijos tikrai yra padarytos, ar „neišpūsta“ jų vertė. Pagaliau, ar tos „Litesko“ investicijos yra reikalingos savivaldybės įmonei „Palangos šilumos tinklai“ ir mums, palangiškiams. Priėmus tokį sprendimą, bus apsunkintas galimas sutarties nutraukimas, nes Taryba lengvabūdiškai bus patvirtinusi abejotinas investicijas.

Tarybos sprendimu organizuoti gyventojų apklausą buvo greičiausias kelias išgirsti palangiškių nuomonę. Tačiau miesto vadovai akivaizdžiai yra nusprendę apklausą vilkinti bent iki vasaros sezono pradžios, kai palangiškius užgriūva daugybė darbų. Taip tikimasi, kad pareikšti savo nuomonę neateis reikiamas žmonių skaičius ir apklausa bus paskelbta neįvykusia.

Kitos savaitės pradžioje surinkus reikalingą parašų skaičių, miesto valdžia apklausą privalės organizuoti pagal teisės aktų griežtai numatytus terminus. Tikiuosi, kad mes iki sezono pradžios spėsime valdžiai pasakyti, jog prieš 10 metų ant mūsų pečių užmesto „Litesko“ jungo vilkti nebenorime.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos miesto savivaldybės gyventojai kviečiami būti aktyvūs ir dalyvauti Bendruomenės iniciatyvų konkurse. Iniciatyvos, kaip panaudoti miesto biudžeto lėšas kurorto infrastruktūros plėtros srityje, kuriant patogesnę bei patrauklesnę gyvenamąją aplinką, laukiamos iki gruodžio 10 d.


Trečiąja, sustiprinančiąja, vakcina nuo COVID-19 ligos jau paskiepyti 346   Palangos miesto gyventojai. Tai sudaro 2,1 proc. savivaldybės gyventojų.


Palangos miesto savivaldybė informuoja, kad šiuo metu iki gegužės 12 d. registruojami Palangos miesto 55-64 m. ir 45-54 m. amžiaus grupės gyventojai vakcinuotis nuo COVID-19 „Vaxzevria“ vakcina.


Palangos 5-11 klasių mokiniai šiuos mokslo metus baigs nuotoliniu būdu – toks sprendimas priimtas atsižvelgus į moksleivių tėvų išsakytą nuomonę. Didžioji dalis – per 70 proc. dalyvavusiųjų apklausoje – pasisakė už tai, kad šiuos mokslo metus 5-11 klasių mokiniai baigtų nuotoliniu būdu (V. Jurgučio progimnazijoje už nuotolinį mokymosi būdą pasisakė 72...


„Mes pavargome būti namo-vaiduoklio, kuris niekam nepriklauso ir kuriuo niekas nesirūpina gyventojais. O dar pasiekė gandai, kad šalia rengiami sklypų detalieji planai. Ir nors tikslių žinių neturime, būgštaujame, kad galime likti ir be privažiavimo prie keturių laiptinių“, – sako Kretingos gatvės 57 numeriu pažymėto daugiabučio gyventojai.


Ketvirtadienį įvykusiame miesto valdžios posėdyje aktyvioji kurorto bendruomenės dalis iš tribūnos pažėrė valdančiųjų ir mero adresu kaltinimus dėl mitingo, dėl sąmoningai sugalvotų kliūčių vykdant gyventojų apklausą, dėl  šilumos tiekėjo UAB „Litesko“ savivalės bei dėl miestiečių ignoravimo.


Komisijos narių boikotas žlugdo apklausą

Linas JEGELEVIČIUS, 2010 07 18 | Rubrika: Miestas

Rytoj į apklausą dėl savivaldybės sutarties su „Litesko“ nutraukimo atėję Palangos gyventojai galbūt ras užrakintas sporto salės duris – ketvirtadienio pavakarę savivaldybės Tarybos posėdžių salėje susirinkę 10 apklausos komisijos narių paskelbė pareiškimą, kad boikotuoja organizuojamą apklausą – neatvyks į komisijos posėdį sekmadienio rytą. Jie reikalauja apklausą surengti rugsėjo...


Apklausą organizuos ne valdžia, o patys gyventojai

Šarūnas VAITKUS, Palangos miesto savivaldybės tarybos narys, 2010 04 23 | Rubrika: Miestas

Palangoje referendumo dėl sutarties su „Litesko“ nutraukimo organizavimas atiduodamas į palangiškių rankas. Miesto gyventojai patys nuspręs, ar reikia surengti žmonių apklausą.


Valdantieji bijo palangiškių verdikto?

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 03 26 | Rubrika: Miestas

Praėjusį ketvirtadienį  posėdžiavusi kurorto valdžia po ilgų diskusijų ir aštrių ginčų atidėjo sprendimą surengti gyventojų apklausą palangiškiams itin svarbiu ir opiu klausimu – dėl sutarties su šilumos tiekėja UAB „Litesko“ nutraukimo. Argumentuota, jog klausimas paruoštas netinkamai, nes esą nesilaikyta nustatytos tvarkos apklausai rengti.


Kurorto paveldas atiduodamas į kauniškių rankas

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 06 19 | Rubrika: Miestas

Susitikime su spaudos atstovais meras Vytautas Stalmokas patvirtino, jog rengiamas sprendimo projektas dėl vilų „Anapilis“ bei „Romeo“ ir „Džiuljeta“ perdavimo panaudos pagrindais viešąjai įstaigai „Kauno paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centras“.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius