Gyventojai patys spręs, kaip panaudoti dalį biudžeto lėšų – iniciatyvų laukiama iki gruodžio 10 dienos

Palangos tiltas, 2021-11-11
Peržiūrėta
1644
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Gyventojai patys spręs, kaip panaudoti dalį biudžeto lėšų – iniciatyvų laukiama iki gruodžio 10 dienos

Palangos miesto savivaldybės gyventojai kviečiami būti aktyvūs ir dalyvauti Bendruomenės iniciatyvų konkurse. Iniciatyvos, kaip panaudoti miesto biudžeto lėšas kurorto infrastruktūros plėtros srityje, kuriant patogesnę bei patrauklesnę gyvenamąją aplinką, laukiamos iki gruodžio 10 d. 

Laukiama iniciatyvų

Teikdami iniciatyvas, kaip panaudoti dalį miesto biudžeto lėšų, gyventojai turi galimybę įgyvendinti ne tik jiems, bet ir kitiems bendruomenės nariams svarbius projektus. Pasiūlymai gali būti patys įvairiausi – pavyzdžiui, šiauliečiai pasiūlė miesto aikštėje įrengti skulptūrinį – meninį akcentą, supažindinantį su dangaus skliauto subtilybėmis, taip pat – įrengti diskgolfo žaidimo aikštelę. O galbūt gyventojams aktualu įrengti vaikų žaidimų aikštelę, lauko treniruoklius... Svarbu, kad įgyvendinta iniciatyva bendruomenės gyvenimą padarytų patogesnį ir įdomesnį. 

Konkursui galima teikti tiek didelės vertės pasiūlymus (įgyvendinimo vertė – iki 100 tūkst. eurų, bendruomenės iniciatyva turi būti įgyvendinama ne ilgiau kaip iki 2023 metų gruodžio 31 d.), tiek ir mažos vertės (įgyvendinimo vertė – iki 50 tūkst. eurų, bendruomenės iniciatyva įgyvendinama per 2022 metus). Atkreiptinas dėmesys, kad bendruomenės iniciatyvų konkurse laukiamos tos iniciatyvos, kuriomis siekiama gerinti kurorto infrastruktūrą. 

Reikia gyventojų pritarimo 

Pasiūlymus, gali teikti pilnamečiai asmenys, kurie gyvenamąją vietą Palangos miesto savivaldybėje yra deklaravę ne trumpiau nei metus. Atkreiptinas dėmesys, jog projekto idėjai turi pritarti ne mažiau kaip 10 pilnamečių atitinkamos seniūnaitijos gyventojų. Pritariančiųjų grupę turi sudaryti vienos seniūnaitijos gyventojai.

Siūlomo projekto veiklos turi būti įgyvendinamos Palangos mieste, savivaldybės ar jos įstaigų valdomoje žemėje ar  patalpose, o pasiūlymo veiklomis sukurti rezultatai negali būti naudojami komerciniais tikslais ir generuoti pajamas.

Spręs gyventojai

„Dalyvavimas Bendruomenės iniciatyvų konkurse yra puikus būdas gyventojams aktyviai dalyvauti, sprendžiant, kaip panaudoti viešąsias lėšas. Tai suteikia galimybę gyventojams labiau įsitraukti į savivaldą, siūlyti ir priimti sprendimus, kadangi gyventojai turi ne tik galimybę teikti iniciatyvas, bet ir vėliau balsuodami patys spręsti, kokia pasiūlyta idėja yra geriausia“, –­ sakė Palangos miesto savivaldybės administracijos Biudžeto skyriaus vedėja Aušra Kedienė. 

Tačiau, kaip atkreipė dėmesį A. Kedienė, labai svarbu, kad pateiktos iniciatyvos atitiktų visus keliamus kriterijus. Iniciatyvos turi būtų parengtos, vadovaujantis Savivaldybės tarybos patvirtintu Bendruomenės iniciatyvų administravimo ir finansavimo tvarkos aprašu (jį galima rasti www.palanga.lt, skiltyje „Skelbimai“). 

Teikti Savivaldybei

Ar pateiktos bendruomenės iniciatyvos atitinka bendruosius reikalavimus, vertins komisija. Dėl visus reikalavimus atitinkančios geriausios bendruomenės iniciatyvos balsuos miesto gyventojai. Atrinkti geriausi projektai bus finansuojami Savivaldybės biudžeto lėšomis. 

Pasiūlymus galima teikti Palangos miesto savivaldybės klientų aptarnavimo vietoje arba siųsti paštu (Vytauto g. 112, Palanga). Šiuo atveju pasiūlymas turi būti pateiktas užklijuotame voke, ant kurio turi būti nurodyta: Bendruomenės iniciatyvų konkursui, projekto pavadinimas, pareiškėjo pavadinimas, adresas ir telefono numeris. Taip pat pasiūlymas, pasirašytas kvalifikuotu elektroniniu parašu, gali būti teikiamas ir elektroninėmis priemonėmis adresu [email protected].

Konsultuoja Biudžeto skyrius

Norintieji tiekti siūlymus Bendruomenės iniciatyvų konkursui konsultacijos ir metodinės pagalbos kviečiami kreiptis į Palangos miesto savivaldybės administracijos Biudžeto skyrių tel. 8 (460) 48 713.

Palangos miesto sav. inf. 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos miesto savivaldybės administracija kviečia dalyvauti bendruomenes iniciatyvų konkurse – teikti mažos ir didelės vertės pasiūlymus dėl sporto, pramogų ir poilsio erdvių vystymo bei mažosios architektūros elementų įrengimo Palangos mieste.


Palangos miesto savivaldybės gyventojai kviečiami būti aktyvūs ir dalyvauti Bendruomenės iniciatyvų konkurse. Iniciatyvos, kaip panaudoti miesto biudžeto lėšas kurorto infrastruktūros plėtros srityje, kuriant patogesnę bei patrauklesnę gyvenamąją aplinką, laukiamos iki gruodžio 10 d.


Palangos miesto savivaldybė paskelbė bendruomenės iniciatyvų konkursą bei kviečia gyventojus teikti mažos ir didelės vertės pasiūlymus bei idėjas kurorto infrastruktūros vystymo srityje.


Dalyvaujamasis biudžetas nėra kažkas naujo ar išskirtinio. Pirmieji jį pasaulyje prieš tris dešimtmečius pradėjo taikyti brazilai, kai Porto Alegrės miesto gyventojams buvo pasiūlyta patiems nuspręsti, kam ir kaip leisti biudžeto lėšas. Palangos kaimynai, Kretinga, jį jau išbandė pernai ir pakartos šiemet, o Klaipėdos rajonas tai pasiryžo...


Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus ketvirtadienį, balandžio 2 d., sudarė darbo grupę rengti pasiūlymus dėl priemonių, susijusių su COVID-19 infekcijos plitimo sukeltų ekonominių pasekmių mažinimu. Ši grupė turėtų teikti siūlymus, kaip švelninti finansinius sunkumus patiriančiam miestui, jo gyventojams ir čia veikiančiam verslui.


Jeigu jūsų gyvenime skaičiai ir ničnieko nereiškia, iki Savivaldybės Tarybos rinkimų dienos, kovo 3-iosos, jūs vieną ar kitą skaičių tikrai įsidėmėsite, nes su juo jūsų palaikoma partija keliaus į rinkimus ir atsidurs atitinkamoje rinkimų biuletenio vietoje. Sausio 18 dieną savivaldybių tarybų rinkimuose dalyvaujančių 15 partijų atstovai burtų keliu pasiskirstė rinkimų numerius.


„Palangos tilto“ 2014-ųjų metų prenumeratos Kalėdinė akcija! Tik užsisakant redakcijoje! Tik iki gruodžio 20 dienos!


Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos šio mėnesio pradžioje kreipėsi į Palangos miesto apylinkės teismą dėl netinkamai laikomos Palangos kurhauzo medinės dalies paėmimo valstybės nuosavybėn. Šiuo metu pastato medinė dalis priklauso Jackų šeimai. Ši byla dėl Kurhauzo bus jau ketvirtoji, kurią pastaruoju metu nagrinėja Palangos miesto apylinkės...


Apklausą organizuos ne valdžia, o patys gyventojai

Šarūnas VAITKUS, Palangos miesto savivaldybės tarybos narys, 2010 04 23 | Rubrika: Miestas

Palangoje referendumo dėl sutarties su „Litesko“ nutraukimo organizavimas atiduodamas į palangiškių rankas. Miesto gyventojai patys nuspręs, ar reikia surengti žmonių apklausą.


2010 m. miesto biudžeto svarstymo peripetijos

Mindaugas Skritulskas, Ekonomikos ir finansų komiteto pirmininkas, 2010 03 02 | Rubrika: Miestas

Vasario 19 d. Palangos miesto taryba patvirtino 2010 m. miesto biudžetą, kurį parengti  buvo kaip niekada sudėtinga. Lyginant su praėjusiais metais, savivaldybės biudžeto apimtis sumažėjo apie 14 mln. litų, o išlaidos, dėl kurių paprastai daugiausia diskutuojama - nuo 52 mln. iki 40 mln. litų, kitaip tariant - daugiau kaip 20 proc. Kas blogiausia, kad realiai išlaidos mūsų...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius