Ar Palanga – jau tik turčių vaikams, o vaikų juoko iš nepasiturinčių šeimų joje daugiau neišgirsime?

Linas JEGELEVIČIUS, 2022-07-11
Peržiūrėta
1525
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Ar Palanga – jau tik turčių vaikams, o vaikų juoko iš nepasiturinčių šeimų joje daugiau neišgirsime?

Ar Palanga jau tapo tik turtuolių ir jų vaikų kurortu? Iki „kovido“ pandemijos keturis metus rengusi kilnią akciją „Pasveikink jūrą Palangoje“ mažiau pasiturinčių ir vargingai gyvenančių šeimų vaikams iš visos Lietuvos – juos pakviesti pamatyti Baltijos jūrą ir pasidžiaugti jos bei Palangos malonumais – kurorto Savivaldybė šiemet jos nerengė.

Regis, „kovidas“ kai kuriems kurorto valdininkams tapo puikiu pasiteisinimu bei proga šiemet atsisakyti šventės ir jos organizacinių rūpesčių.

„Viską sugadino „korona.“ O šiemet entuziazmo pristigo iš visų – ir mūsų pačių taip pat. Anksčiau ir prezidentūra, ir kitos savivaldybės, ir vaikų namai rodė didelį dėmesį šiai akcijai. To šiemet buvo mažiau. Žinoma, ir dėl karo. Buvusi prezidentė Dalia Grybauskaitė ypatingai daug rūpinosi šia akcija, kartu su mūsų meru,“ – „Palangos tiltui“ sakė Rimantas Antanas Mikalkėnas, Palangos miesto savivaldybės vicemeras.

Palangos mero patarėja Jurgita Vanagė neatsakė net į keturis „Palangos tilto“ prašymus paaiškinti, kodėl „Pasveikink jūrą Palangoje“ (akcija taip pat žinoma ir kitu vardu – „Už saugią Lietuvą“ aut.)  šiemet neįvyko.

Ar taip turėtų dirbti Savivaldybės viešųjų ryšių žmonės?

„Žinoma, mūsų vaikučiai pasigedo tokios didelės šventės. Gaila, kad ji nevyko,“ – „Palangos tiltui“ sakė nenorėjusi, kad būtų skelbiama jos pavardė, vienų vaikų globos namų Žemaitijoje, direktorė.

Oksana Obločinska, Šalčininkų rajono vaikų globos namų direktorė, sakė „Palangos tiltui“, kad jų vaikučiai nėra dalyvavę tokioje Palangos miesto savivaldybės akcijoje.

„Tiesa pasakius, net nežinau kodėl. Tokių kvietimų nesame gavę. Šią vasarą su vaikais bandysime pasiekti jūrą patys – atvyksime į renginį vaikams Klaipėdoje. Žinoma, mielai ateity atvyktumėme ir į tokią akciją Palangoje,“ – sakė direktorė.

Būtent akcija „Pasveikink jūrą Palangoje“ į Palangą kartu su šimtais vaikų priviliojo ir šalies vadovus.

2019 metais Palangos tiltu vaikus bėgte palydėjęs Prezidentas Gitanas Nausėda su pirmąja ponia Diana juokavo, kada šiai įsimintinai progai jis net apsiavė sportinius batus.

O 2017 metais į „Pasveikink jūrą Palangoje“ atvyko ir tuometinė šalies prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Prezidentės kvietimas dalyvauti akcijoje ir raginimas padovanoti vaikams turiningą vasarą išgirstas ir įgyvendintas su kaupu. Palangiškiai stačia galva pasinėrė į organizacinius darbus ir kartu su miesto Savivaldybe bei Palangos kultūros ir jaunimo centru ėmėsi organizuoti, kad Baltiją galėtų pamatyti visos Lietuvos vaikai, kurie dar nė karto nėra buvę prie jūros, ir kurortas su nuostabia atostogų atmosfera paliktų jiems neišdildomų įspūdžių, emocijų ir prisiminimų.

Per visus keturis akcijos vykdymo metus visiems Lietuvos vaikams, kurie atvyko pamatyti jūrą pirmąjį kartą, buvo atviros visų kultūrinių įstaigų durys: jie galėjo nemokamai užeiti į Gintaro muziejų, Palangos pasakų parką, įamžinti atostogas netgi prie laivelio „Palanga“. Mažiesiems svečiams Kurorto muziejus pristatydavo eedukacinę programą „Palanga legendose ir padavimuose“, duris jiems atverdavo Botanikos parko oranžerija, iliuzijų namas „Eureka“. Mažieji galėdavo aplankyti vienintelį Pabaltijyje Šunų muziejų ir pažvelgti į vasaros miestą iš viršaus – nuo Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčios bokšto. O kad įspūdinga būtų ir naktis Palangoje, mažiesiems svečiams vakare nemokamai grodavo muzikinis fontanas.

„Palangos tilto“ žiniomis, būtent ši akcija suartino Palangos merą Šarūną Vaitkų ir prezidentę Dalią Grybauskaitę.

Ar vaikų juoko iš nepasiturinčių šeimų Palangoje daugiau neišgirsime?

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Metų pradžioje šalies vaikų globos namuose gyveno daugiau nei 1340 vaikų. Daugiausia tai vyresni nei 7 m. vaikai, kurie turi brolių ar seserų.


Ar Palanga jau tapo tik turtuolių ir jų vaikų kurortu? Iki „kovido“ pandemijos keturis metus rengusi kilnią akciją „Pasveikink jūrą Palangoje“ mažiau pasiturinčių ir vargingai gyvenančių šeimų vaikams iš visos Lietuvos – juos pakviesti pamatyti Baltijos jūrą ir pasidžiaugti jos bei Palangos malonumais – kurorto Savivaldybė šiemet jos nerengė.


Seniai seniai (o tiksliau - prieš ketverius metus) Palangos kurhauzo palėpėje apsigyveno mažytis visada žalią kepurę užsimaukšlinęs nykštukas. Nepaprastas tai buvo nykštukas – didis teatro ir kitų menų gerbėjas. Kiekvieną pavasarį jis pradėdavo palėpėje garsiai garsiai bildėti ir taip į kurhauzą prikviesdavo įdomiausių aktorių ir šauniausių šokėjų iš tolimiausių Lietuvos kampelių. 


Antradienį Seime vyko „amžiaus“ balsavimas – dėl lyčiai neutralaus partnerystės įstatymo svarstymo. Tam pritrūko dvejų balsų. Už tokio įstatymo projekto svarstymą balsavęs palangiškis Seimo narys, TS-LKD frakcijos Seime narys Mindaugas Skritulskas sulaukė ir pylos: kai kurie Palangos politikos marginalai ir prieštaringai vertinamų „Facebook“ Palangos...


Pasikeitė Savivaldybės internetinės svetainės adresas. Naujasis yra toks - www.naujas.palanga.lt


Palangos miesto savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriaus specialistai, siekdami prieš gražiausias metų šventes pradžiuginti mažas pajamas gaunančių šeimų vaikus, suorganizavo kalėdinį


Praėjusį ketvirtadienį Palangos miesto savivaldybėje nuotaikingu renginiu paminėta Tarptautinė vaikų gynimo diena. Gražus oras taip pat prisidėjo prie organizuotos šventės.


Kokia griaunanti gali būti žiniasklaida, vaikų reabilitacijos sanatorijos „Palangos gintaras“ direktorius Kęstutis Speičys įsitikino savo kailiu: žiemą jo geranoriška iniciatyva, kad jei pirminės sveikatos priežiūros įstaigos žiemą į sanatoriją siųs daugiau vaikų, vasarą jos galės tikėtis daugiau rezervuotų vietų savo įstaigų vaikams, sulaukė visų prievaizdų pikto dėmesio....


Baigiantis mokslo metams mokiniai ir jų tėveliai ima žvalgytis, kaip smagiau praleisti vasaros laiką. Visi su malonumu juo džiaugtųsi rengiamose stovyklose, vietoj to, jog vaikai šlaistytųsi gatvėse be veiklos. Šiemet dvigubai daugiau vaikų iš mažas pajamas gaunančių šeimų stovyklaus konkursą nugalėjusioje „Raganės“ stovykloje. „Palangos miesto...


Socialiai remtinų šeimų vaikai atostogaus

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 04 21 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto savivaldybė skyrė per 20 tūkst. litų vaikų iš socialiai remtinų šeimų poilsiui organizuoti.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius