Socialiai remtinų šeimų vaikai atostogaus

Dalia JURGAITYTĖ, 2009-04-21
Peržiūrėta
2150
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos miesto savivaldybė skyrė per 20 tūkst. litų vaikų iš socialiai remtinų šeimų poilsiui organizuoti.

 

Nupirks 40 kelialapių

Kaip informavo Palangos vaiko teisių apsaugos tarnybos vadovė Emilija Lapėnienė, Savivaldybės administracijos direktoriaus Valerijaus Kuznecovo įsakymu patvirtinti šioms funkcijoms vykdyti pinigai. Pasak vedėjos, šiemet finansinė situacija įtempta ir baimintasi, kad vaikams, kuriems reikia pagalbos, nebebus galimybių pailsėti. Tačiau už minėtą sumą bus nupirkta 40 kelialapių, kainuojančių apie 500 litų.

 

Pernai ilsėjosi trys dešimtys vaikų

Anot E.Lapėnienės, apklausos būdu bus išaiškinta, kurioje stovykloje palangiškiai galės ilsėtis. Pernai vasarą buvo nupirkti 32 kelialapiai ir kurorto nepasiturinčių šeimų vaikai atostogavo  stovykloje „Kunigiškės“. Tačiau, pasak vedėjos, sąlygos minėtoje stovyklavietėje daugelio jų netenkino ir būta atvejų, kai jie, nesulaukę skirtos dešimties dienų pamainos laikotarpio, grįždavo namo.


Idealiausia – arčiau namų

Vaiko teisių apsaugos tarnybos vadovės E.Lapienienės nuomone, idealiausia būtų nupirkti kelialapius į stovyklą „Raganė“, įsikūrusią tarp Monciškių ir Šventosios. Jos nuomone, minėtoje stovykloje, apsuptoje pušynų ir netoli jūros, vaikams yra sudarytos puikios sąlygos atostogauti. „Tėvai norėtų, kad atžalos nebūtų vežamos į tolimesnes vietoves, net ir į Girulių stovyklavietes, nes sunkmetis koreguoja ir išlaidas kelionei, ir riboja galimybes. Kuo vaikai arčiau, tuo patogiau tėvams juos aplankyti bei prižiūrėti,“ – sakė Vaiko teisių apsaugos tarnybos vadovė E.Lapėnienė. 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Metų pradžioje šalies vaikų globos namuose gyveno daugiau nei 1340 vaikų. Daugiausia tai vyresni nei 7 m. vaikai, kurie turi brolių ar seserų.


Ar Palanga jau tapo tik turtuolių ir jų vaikų kurortu? Iki „kovido“ pandemijos keturis metus rengusi kilnią akciją „Pasveikink jūrą Palangoje“ mažiau pasiturinčių ir vargingai gyvenančių šeimų vaikams iš visos Lietuvos – juos pakviesti pamatyti Baltijos jūrą ir pasidžiaugti jos bei Palangos malonumais – kurorto Savivaldybė šiemet jos nerengė.


Praėjusį savaitgalį Šventojoje vietinėms ir atvykusioms poilsiauti šeimoms Eglės Adomavičiūtės ir Ruslano Abdulajevo įkurtas Pajūrio šeimų klubas surengė dar vieną smagų susitikimą „Išgelbėk draugą!“. 


Bendradarbiaudamas su Palangos miesto socialinių paslaugų centru, Palangos Caritas Palangos miesto gyventojams ir svečiams  gegužės 13 dieną  Nepriklausomybės aikštėje Palangoje surengė šeimų šventę.


"Kovidas" ir karantinas bei likę suvaržymai dėl susibūrimų skaudžiai kirto visos Lietuvos vaikams iš socialiai remiamų šeimų - jau penktą kartą Palangoje turėjusi vykti tradicinė socialinė akcija Pasveikink jūrą Palangoje“ šiemet neįvyks.


Baigiantis mokslo metams mokiniai ir jų tėveliai ima žvalgytis, kaip smagiau praleisti vasaros laiką. Visi su malonumu juo džiaugtųsi rengiamose stovyklose, vietoj to, jog vaikai šlaistytųsi gatvėse be veiklos. Šiemet dvigubai daugiau vaikų iš mažas pajamas gaunančių šeimų stovyklaus konkursą nugalėjusioje „Raganės“ stovykloje. „Palangos miesto...


Vaikų džiaugsmas nuaidėjus paskutiniam mokslo metų skambučiui – beribis. Prasideda atostogos.  Beje, ekonominis sunkmetis diktuoja sąlygas. Daugumai tėvų iškyla dilema, ar jų atžalos atostogas praleis prie kompiuterio, ar šlaistysis kieme, o gal kaime, jei yra tokios galimybės.


Daugėja socialiai pažeidžiamų žmonių

‚Palangos tilto“ informacija, 2010 02 09 | Rubrika: Miestas

Augant bedarbių skaičiui, atsiranda vis daugiau socialiai pažeidžiamų žmonių. Pristigus pajamų tenka ieškoti išeities iš susiklosčiusios keblios padėties, todėl vis daugiau žmonių kreipiasi į Socialinės rūpybos skyrių, tikėdamiesi gauti maisto davinių. Šiais metais priimti jau 226 prašymai ir prognozuojama, kad skaičius dėl skurdžios materialinės padėties augs.


Šiemet Savivaldybės biudžete miestelėnų sveikatinimo programai finansuoti numatyta skirti 857,8 tūkst. litų. Svarstant biudžeto projektą, programą pristačiusi Savivaldybės gydytoja Lina Riaubaitė teigė, kad numatomi finansavimo šaltiniai bus Savivaldybės biudžeto lėšos – 258 tūkst. litų,  Aplinkos apsaugos rėmimo specialiosios lėšos – 69,9 tūkst. litų, Visuomenės sveikatos rėmimo...


Socialiai remtinų šeimų vaikai atostogaus

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 04 21 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto savivaldybė skyrė per 20 tūkst. litų vaikų iš socialiai remtinų šeimų poilsiui organizuoti.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius