Artėjančių švenčių priešas – sniegas

Dalia JURGAITYTĖ, 2010-02-05
Peržiūrėta
978
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Ateinantį ilgąjį savaitgalį Palanga įsisuks į švenčių maratoną. Šiemet taip sutapo, jog vyks tradicinė „Stintų švente“, bus minima įsimylėjėlių Šv. Valentino diena, Valstybės atkūrimo diena – Vasario 16-oji, Užgavėnės bei visuotinėmis maudynėmis jūroje „Palangos ruoniai – 2010“ savo judėjimo dvidešimtmetį paminės sveikuoliai. Kad planuojami renginiai įvyktų sklandžiai, pastarosiomis dienomis vieninteliu miesto valdžios rūpesčiu tapo gausiai, lyg patalais, kurortą nuklojęs sniegas.

 

Pasiruošta maksimaliai

Savivaldybėje kurorto vadovas Vytautas Stalmokas surengė pasitarimą su atsakingų už švenčių organizavimą įstaigų bei organizacijų atstovais. Jame išklausyta informacija apie pasiruošimo darbus bei aptartos problemos, su kuriomis susiduria organizatoriai.

Palangos miesto savivaldybės Kultūros centro laikinai einančio vadovo pareigas Nerijaus Stasiulio tvirtinimu, šventėms pasiruošta maksimaliai. Anot jo, vienintelė bėda, kurią reikia išspręsti – sniegas, kuriuo užverstos gatvės. „Esant dabartinei situacijai, rūpesčių kelia galimybė J.Basanavičiaus gatvėje surengti kermošių, taip pat teks spręsti automobilių parkavimą“ – sakė N.Stasiulis. Meras patikino, kad eismo klausimus ir dėl prekybos kermošiuje tarsis su policijos ir Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovais.

 

Trūksta darbo rankų

Bendrovės „Palangos komunalinis ūkis“ direktorius Konstantinas Skierus akcentavo, kad jo vadovaujamai įmonei teks atlikti sudėtingą užduotį. „Reikės sniegą ne tik nustumdyti nuo gatvių, bet ir jį išvežti. Kitą savaitę darbus planuojama pradėti jau pirmadienį. Technikos turime, tačiau darbo rankų trūksta“, - sakė komunalininkų vadovas. Direktoriaus siūlymu, automobiliams stovėti, išstumdžius sniegą, aikštelę galima įrengti prie Vasaros estrados. Šiai idėjai pritarta. Šioje vietoje bus leista automobilius pasistatyti „kermošininkams“.

Rinkliavų centro direktoriaus pavaduotojo Eugenijus Simučio teigimu, šiomis dienomis veiks automobilių stovėjimo aikštelė Ronžės gatvėje. Be to, anot jo, jei ir bus neleistinoje vietoje pastatyti automobiliai, jų ratai nebus blokuojami.

 

Organizuos talką

Meras, pripažinęs, kad problema sudėtinga ir neužteks vien technikos, pasiūlė organizuoti talką sniegui valyti. Kurorto vadovas teigė, kad ateinantį ketvirtadienį talkoje galėtų dalyvauti kurorto moksleivija, taip pat su kastuvais pusdienį galėtų pasidarbuoti Savivaldybės administracijos darbuotojai politikai bei visi savo miestui neabejingi palangiškiai.

Aptariant eismo kurorte klausimą, N.Stasiulis prašė uždaryti zoną ties J.Basanavičiaus gatvės ir Birutės alėjos sankirta, kurioje įsikūrusi ledo skulptūra. „Norima, kad šioje vietoje nebūtų leidžiama statyti automobilių“, - paprašė centro vadovas.

 

Didžiulė sklaida

Pasitarimo metu merą domino, kaip reklamuojami Palangos renginiai per radiją, televiziją bei kitas sklaidos priemones. N.Stasiulio tikinimu, sklaida didžiulė. „Renginių anonsai išversti į rusų, latvių kalbas. Mūsų kaimynai jau žino apie šventę, o ją propaguojant prisideda Viešbučių ir restoranų asociacija bei Turizmo informacijos centras. Kalbant apie reklamą televizijoje, susitarti dėl nemokamo skelbimo sudėtinga, o mokėti už minutę tūkstančius litų pinigų nesą,“ – aiškino švenčių organizatorius. Meras pagarsino, kad šiųmečiams renginiams iš biudžeto dar skirta 50 tūkst. litų.

 

Renginių gausa

Anot N.Stasiulio, Kultūros centras visus  masinius renginius koordinuoja su jų organizatoriais. Renginių bus daug. „Prie jūros tilto vyks grūdinimosi ir sveikatos šventė „Palangos ruoniai 2010“. Šv. Valentino dieną organizuos miesto viešbučiai ir restoranai. Valstybės atkūrimo dieną Gintaro muziejaus Židinio menėje koncertuos S.Vainiūno muzikos mokyklos auklėtiniai, o miesto saviveiklininkai organizuos Užgavėnių linksmybės“, - išvardijo kito savaitgalio renginius Palangoje N.Stasiulis. Be šių minėtų renginių, kurorto svečiai bus kviečiami į klubą „Vandenis“. Kaip sakė asociacijos „Palangos fotoklubas 750“ prezidentas Adas Sendrauskas, klube  vyks renginys, skirtas Kinijos Liaudies Respublikos 60-mečiui ir Rytų Naujiesiems metams paminėti. Jo metu neįgaliems bei ikimokyklinio amžiaus vaikams bus rodomi filmai apie Kinijos jaunimą bei supažindinama su šios šalies kultūra. Anot A.Sendrausko, su turgavietės direktoriumi Eimučiu Židanavičiumi sutarta, kad vaikučius pavaišins pieno ir jogurto kokteiliais. A.Mončio muziejuje-galerijoje bus pristatyta fotografijų paroda, o Viešojoje bibliotekoje vyks Kinijos senosios poezijos skaitiniai.

 

Tikimasi žmonių antplūdžio

Tomis dienomis, pasak pasitarimo dalyvių, kurorte turi būti tvarka. Tikimasi, kad į Palanga suplūs nemažai svečių ne tik iš Lietuvos, bet ir iš kaimyninių šalių. Anot organizatorių, švente itin domisi kaliningradiečiai, latviai, kurie jau išreiškė pageidavimą savo skanėstus bei tautodailės darbus pristatyti kermošiuje. Jo vieta – J.Basanavičiaus gatvė iki Jūratės ir Kastyčio skvero.

Prekybininkai, pasak šventės organizatorių, siūlys ne tik įvairiausių skanėstų, bet ir kailinių kepurių, pirštinių, medžio dirbinių. Merui pasiteiravus, ar žvejai stintų turės, N.Stasiulis sakė, kad padėtis kebli. Tačiau, jo žiniomis, žvejai turi sukaupę atsargų, tad bet kuriuo atveju stintų bus. Pasak jo, kermošiuje karaliaus žuvies produktai, bus surengtos įvairiausios žvejų varžybos bei stintų valgymo čempionatas.

Viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentas Gintaras Sičiūnas informavo, jog į šventę svečių teisėmis pakviesti Lietuvos barbekiu kepėjų asociacijos nariai. Be to, anot jo, sutarta, kad visų šių metų renginių rėmėjas bus AB „Kalnapilis“. Pasak organizatorių, ateinantį pirmadienį bus skirstomos prekybos vietos.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Pasitikome vieną iš svarbiausių bei prasmingiausių švenčių – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną. Tebūna ji džiaugsminga ir šventiška, kiekvieną iš mūsų įkvepianti naujiems prasmingiems darbams.


Mielieji, Vasario 16-oji – valstybės atkūrimo diena – primena mums, kad laisvės kūrimas – tęstinis procesas, sujungiantis praeitį, dabartį, ateitį.


Vasario 16-ąją palangiškiai ir miesto svečiai kviečiami dalyvauti Lietuvos valstybės atkūrimo dienos minėjimo renginiuose skirtingose miesto erdvėse, kur netrūks muzikos ir originalių meninių akcentų. 


Palangiškiai ir kurorto svečiai kviečiami aktyviai dalyvauti Lietuvos valstybės atkūrimo dienai skirtuose renginiuose, o taip pat – Vasario 16-ąją nepamiršti prie savo namų iškelti Trispalvę. Norintieji širdyje pajusti šventę, veiklos tądien nestigs – šventinių renginių numatyta tiek Palangoje, tiek ir Šventojoje.


Palanga pradeda spinduliuoti kalėdinę nuotaiką – kurortas puošiamas šventinėmis dekoracijomis, o pirmieji pasirengimo bene jaukiausioms metų šventėms renginiai pakvies jau šį savaitgalį.  


Šventojoje bus minima Jūros diena

"Palangos tilto" informacija, 2019 09 11 | Rubrika: Miestas

Šeštadienį, rugsėjo 14 d., linksmai nusiteikę į šventę pakvies šventojiškiai – miestelyje bus minima Jūros diena. Jos metu Jūros gatvės pėsčiųjų alėjoje šurmuliuos renginiai, skirti pirmosios Lietuvoje Jūros dienos paminėjimui. Pasak Palangos kultūros ir jaunimo centro kultūrinės veiklos vadybininkės Mantės Lukošienės, Jūros dienos...


Daugiau nei pusė tūkstančio vaikų iš visos Lietuvos šį savaitgalį atvyks į Palangą tam, kad pirmą kartą savo akimis išvystų jūrą – kurorte vyks jau trečius metus organizuojama socialinė akcija „Pasveikink jūrą Palangoje“.


Savaitgalį lietų keis sniegas, oras atvės. Paskutinėmis darbo dienomis teks taikstytis su lietumi. Savaitgalį šalį pasieks kai kurių taip ilgai lauktas sniegas. Šeštadienį vietomis galima šlapdriba, termometrų stulpeliai kukliai kils virš nulio. Sekmadienį jau žnaibysis nedidelis šaltukas, snigs.


Artėjančių švenčių priešas – sniegas

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 02 05 | Rubrika: Miestas

Ateinantį ilgąjį savaitgalį Palanga įsisuks į švenčių maratoną. Šiemet taip sutapo, jog vyks tradicinė „Stintų švente“, bus minima įsimylėjėlių Šv. Valentino diena, Valstybės atkūrimo diena – Vasario 16-oji, Užgavėnės bei visuotinėmis maudynėmis jūroje „Palangos ruoniai – 2010“ savo judėjimo dvidešimtmetį paminės sveikuoliai. Kad planuojami renginiai įvyktų sklandžiai, pastarosiomis...


Paminėta valstybės atkūrimo diena

„Palangos tilto“ informacija, 2009 02 17 | Rubrika: Miestas

Užvakar palangiškiai paminėjo Vasario 16-ąją – Lietuvos valstybės atkūrimo dieną.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius