„Tą garbę gavome užgimę“ – Vasario 16-osios – Lietuvos valstybės atkūrimo diena Palangoje ir Šventojoje

Palangos tiltas, 2022-02-10
Peržiūrėta
2158
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

„Tą garbę gavome užgimę“ – Vasario 16-osios – Lietuvos valstybės atkūrimo diena Palangoje ir Šventojoje

Vasario 16-ąją palangiškiai ir miesto svečiai kviečiami dalyvauti Lietuvos valstybės atkūrimo dienos minėjimo renginiuose skirtingose miesto erdvėse, kur netrūks muzikos ir originalių meninių akcentų. 

12 val. Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje bus aukojamos šv. Mišios už Lietuvą. Jų metu sakralinės muzikos programą atliks Palangos kultūros ir jaunimo centro kamerinis choras, drauge su ansambliu "Oboe con Archi" (vad. Laura Kasinskaitė). Po šv. Mišių visi bus kviečiami neskubėti skirstytis - trumpoje koncertinėje programoje kolektyvai pristatys lietuvių ir užsienio kompozitorių šventinius kūrinius. Išgirsime Gyčio Paškevičiaus, Galinos Savinienės, Vaclovo Augustino, Raimundo Martinkėno, Lino Adomaičio, Giedriaus Kuprevičiaus, Artūro Juknos, Juozo Naujalio chorines miniatiūras. Koncertą ves Palangos Senosios gimnazijos jaunieji skaitovai.

15 val. prie Palangos kurhauzo vyks šventė „Tą garbę gavome užgimę“. Dainingai ir poetiškai visi prisiminsime istorinius įvykius kartu su Palangos kultūros ir jaunimo centro meno kolektyvais: „Grubiuoju“ teatru, Jūros šaulių vyrų choru, moterų vokaliniu ansambliu „Guboja“, folkloro ansambliu „Mėguva“, pagyvenusių liaudiškų šokių ansambliu „Bočiai“ bei vyresniųjų liaudiškų šokių grupe „Banguolis“. Meno kolektyvai susirinkusiems dovanos šventišką nuotaiką, kurią lydės gražiausios dainos, eilėraščių posmai apie Lietuvą ir lietuviškų šokių pynės. 

Šventojoje 16 val. Šventosios Švč. Mergelės Marijos Jūrų Žvaigždės bažnyčioje bus aukojamos šv. Mišios už Lietuvą. Vėliau 17 val. Šventosios centrinės aikštės paviljone vyks Palangos kultūros ir jaunimo centro vokalinio ansamblio „Eldija“ koncertas ir dailininkės palangiškės Gražinos Kaščionienės darbų paroda „Tautiniai raštai“. Parodoje eksponuojami darbai - raštų paieškos minčių audinyje rezultatai. Juos sukurti autorę įkvėpė meilė savo kraštui ir jo istorijai. Didžioji dalis darbų sukurta generuojamojo meno technika, kurios pagrindas – kompiuterio programavimas pateiktus duomenis atvaizduoti grafiškai. Tautiškų raštų įkvėptose kompozicijose istorijos sąskambiai atgyja skaitmeniniame audinyje. Moterų vokalinis ansamblis „Eldija“ pirmą kartą publikai pasirodys naujame amplua su dar negirdėta programa.

Kviečiame vietos gyventojus ir kurorto svečius aktyviai dalyvauti Vasario 16 dienai skirtuose renginiuose Palangoje ir Šventojoje, kartu kurti išskirtinę nuotaiką, pasipuošti valstybės atributika, atsinešti Lietuvos vėliavėlių, o turinčius tautinius kostiumus - jais pasidabinti. 


Palangos kultūros ir jaunimo centro informacija

Jūsų komentaras:

Palangiskis 2022-02-11 10:24 (IP: 162.158.222.165)
Ką čia šventės kai už šildymą, dujas ir elektra nebeiseina susimokėti... Valdininkams šventės, o žmonėms reikia sukti galvą kaip išgyventi...

Taip pat skaitykite

Kovo 11-oji yra ir visuomet išliks nenumaldomo tautos ryžto, susitelkimo bei kilnių idėjų simbolis.  Tebūna Kovo 11-oji džiugi ir viltinga, skatinanti džiaugtis mūsų šalies pasiekimais bei didžiuotis savo Valstybe.  Te kiekvienam iš mūsų Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena suteikia optimizmo bei naujų jėgų kurti savo miesto ir šalies gerovę. Su meile kurkime ateities...


Kovo 11-ąją palangiškiai ir miesto svečiai kviečiami dalyvauti skirtingose miesto erdvėse vyksiančiuose renginiuose kur bendruomeniškai švęsime Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną. 


Štai suskambėjo laisvės varpas ir garbingai paminėjome Vasario 16-ąją - Lietuvos valstybės atkūrimo dieną. 


Mieli palangiškiai ir šventojiškiai, pasitikome vieną iš iškiliausių mūsų valstybei dienų – Lietuvos valstybės atkūrimo dieną. Prieš 104 metus vasario 16 d. pasaulio žemėlapyje vėl išryškėjo Lietuvos kontūrai, ir tai kasmet skatina mus džiaugtis bei didžiuotis savo valstybe, jos praeitimi ir dabartimi. 


Mielieji, Vasario 16-oji – valstybės atkūrimo diena – primena mums, kad laisvės kūrimas – tęstinis procesas, sujungiantis praeitį, dabartį, ateitį.


Vasario 16-ąją palangiškiai ir miesto svečiai kviečiami dalyvauti Lietuvos valstybės atkūrimo dienos minėjimo renginiuose skirtingose miesto erdvėse, kur netrūks muzikos ir originalių meninių akcentų. 


Palangiškiai ir kurorto svečiai kviečiami aktyviai dalyvauti Lietuvos valstybės atkūrimo dienai skirtuose renginiuose, o taip pat – Vasario 16-ąją nepamiršti prie savo namų iškelti Trispalvę. Norintieji širdyje pajusti šventę, veiklos tądien nestigs – šventinių renginių numatyta tiek Palangoje, tiek ir Šventojoje.


Mieli palangiškiai ir šventojiškiai, Vasario 16-oji – ypatinga diena mūsų šalies istorijoje. Ji simbolizuoja tautos stiprybę, ryžtą ir vienybę bei kasmet mums primena, kad brangiausias tautos turtas yra laisvė. Nuoširdžiai sveikinu jus Lietuvos valstybės atkūrimo dienos proga. Švęskime Vasario 16-ąją su džiugesiu širdyse, puoselėkime...


Palangos sanatorinės mokyklos bendruomenė surengė šventę, skirtą Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui paminėti.


Paminėta valstybės atkūrimo diena

„Palangos tilto“ informacija, 2009 02 17 | Rubrika: Miestas

Užvakar palangiškiai paminėjo Vasario 16-ąją – Lietuvos valstybės atkūrimo dieną.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius