Žinutė, skirta Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui, butelyje Baltijos jūroje

Palangos tiltas, 2018-02-23
Peržiūrėta
2080
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Žinutė, skirta Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui, butelyje Baltijos jūroje

Palangos sanatorinės mokyklos bendruomenė surengė šventę, skirtą Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui paminėti.
Palangos sanatorinė mokykla – unikali švietimo įstaiga. Joje mokosi moksleiviai iš visos Lietuvos, kurie atvyksta gydytis į VšĮ vaikų reabilitacijos sanatoriją „Palangos gintaras“. Šiuo metu čia mokosi100 mokinių.
Mokyklos direktorius subūrė iniciatyvinę grupę, kuri suorganizavo šventinį renginį: idėjos autorė –anglų kalbos mokytoja Rita Milinienė,jai talkino lietuvių kalbosmokytojas Virginijus Milinis, geografijos mokytojas Ramūnas Dzimidas, matematikos bei informacinių technologijų mokytoja Asta Kornišinienė, priešmokyklinio ugdymo grupės mokytoja Ina Lizdenienė, raštinės vedėja Aušra Kinčienė bei bibliotekininkė Ingrida Rimšienė.
Vasario 14 dieną mokyklos bendruomenė džiugiai, išradingai pasitiko Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio jubiliejų.
Suskambėjus skambučiui, kviečiančiam visus į pirmąją pamoką, mokytojas V. Milinis prisėdo prie mokyklinio radijo mikrofono ir, vadovaudamasis mintimis, išsakytomis profesoriaus Vytauto Landsbergio knygoje „Iš signatarų balkono ir kitur: Vasario 16-oji 1989–2017“, pranešė:
„Lygiai prieš 100 metų atgimė Lietuvos valstybė. Ir tai įvyko visoje Lietuvoje, ir vyksta ligi šiol, tai Lietuvą, kaip tautos namus, vis reikia ir atstatyti, ir ginti.
Tad pagalvokim, kas yra Lietuva ir kuo ji brangi. Išties brangi ir artima širdimi, brangi savo gražia gamta, kurios nevalia niokoti, brangi savo šventa kalba ir savotišku būdu.
Mieli mokiniai ir mokytojai, ta intencija pasiųskime pasauliui žinią apie savo šalį, mokyklą, save, surašydami mintis, palinkėjimus į popieriaus lapą, kurį įdėsime į butelį ir išplukdysime putotose jūros bangose.“
Pirmųjų dviejų pamokų metu mokiniai kartu su mokytojais išspalvoto popieriaus gamino Lietuvos vėliavėles, klausėsi dainų apie gimtąjį kraštą, savo Tėvynei Lietuvai įrašė pasveikinimus, palinkėjimus lietuvių, anglų, rusų bei vokiečių kalbomis.
Simboliška – valstybės atkūrimui šimtas metų, ir mokykloje susirinko šimtas mokinių. Visa bendruomenė entuziastingai, susirikiavę po du, dainuodami lietuvių liaudies dainas, iškeliavo parku prie jūros. Geografijos mokytojas R. Dzimidas nešė Lietuvos valstybės vėliavą, o I gimnazijos klasės mokinys– mokyklos vėliavą.
Paplūdimyje ties Birutės kalnu kiekvienos klasės atstovas kartu su mokytojais sudėjo pasveikinimus į butelį. Bendruomenė sugiedojo Lietuvos valstybės himną (tautinę giesmę). Mokytojas V. Milinis sandariai uždarė butelį ir įsibėgėjęs nusviedė jį į jūrą. Mokiniai, mokytojai bei jų tėvai nuščiuvę stebėjo plūduriuojantį butelį, galbūt mąstydami, kur jis nukeliaus, kas jį suras, ar įvyks grįžtamasis ryšys, ar mokyklos elektroninio pašto dėžutę pasieks laiškas žmogaus, kuris suras butelį ir perskaitys siųstą žinią. Visų nuostabai, jūra pasūpavo,pasiūbavo butelį, ir, palengva bangos išrideno jį į krantą, tad mokytojas R. Dzimidas perdavė butelį su žinute žvejams (Palanga iki XX a. pradžios buvo žvejų kaimelis), kurie auštant vasario 16-osios rytui, jį išplukdė į jūros vandenis ties Nemirseta.
Palangos sanatorinės mokyklos bendruomenė tikisi, kad mokiniai, sugrįžę į savo gimtuosius miestus, prisimins, papasakos savo šeimoms, draugams apie įspūdingą šventę, kurioje jie dalyvavo,viliasi, kad moksleiviai mokysis, dirbs, kurs Lietuvoje, mylės, puoselės, brangins savo Tėvynę, užaugs pilietiškais, dorais, sąžiningais Lietuvos piliečiais.O mūsų žinutė butelyje tegu pasiekia tą, kuris neliks abejingas, skaitydamas apie Lietuvą!
Filmuotą medžiagą galite pažiūrėti spustelėję nuorodą:
http://palangasanatorine.lt/data/documents/palanga.mp4

Matematikos bei informacinių technologijų mokytojaAsta KORNIŠINIENĖ,bibliotekininkėIngrida RIMŠIENĖ

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Laikraštis „Palangos tiltas“ šiandien, Vasario 16-ąją, neišėjo – kartu su jumis švenčiame Lietuvos valstybės atkūrimo dieną.


Gegužės 29 d.-birželio 5 d. Palangos miesto savivaldybės 2 a. fojė pristatoma paroda „Laisvėjanti Palanga“, skirta Sąjūdžio 35-mečiui paminėti.


Mieli palangiškiai ir šventojiškiai, pasitikome vieną iš iškiliausių mūsų valstybei dienų – Lietuvos valstybės atkūrimo dieną. Prieš 104 metus vasario 16 d. pasaulio žemėlapyje vėl išryškėjo Lietuvos kontūrai, ir tai kasmet skatina mus džiaugtis bei didžiuotis savo valstybe, jos praeitimi ir dabartimi. 


Mielieji, Vasario 16-oji – valstybės atkūrimo diena – primena mums, kad laisvės kūrimas – tęstinis procesas, sujungiantis praeitį, dabartį, ateitį.


Vasario 16-ąją palangiškiai ir miesto svečiai kviečiami dalyvauti Lietuvos valstybės atkūrimo dienos minėjimo renginiuose skirtingose miesto erdvėse, kur netrūks muzikos ir originalių meninių akcentų. 


Palangiškiai ir kurorto svečiai kviečiami aktyviai dalyvauti Lietuvos valstybės atkūrimo dienai skirtuose renginiuose, o taip pat – Vasario 16-ąją nepamiršti prie savo namų iškelti Trispalvę. Norintieji širdyje pajusti šventę, veiklos tądien nestigs – šventinių renginių numatyta tiek Palangoje, tiek ir Šventojoje.


Mieli palangiškiai ir šventojiškiai, Vasario 16-oji – ypatinga diena mūsų šalies istorijoje. Ji simbolizuoja tautos stiprybę, ryžtą ir vienybę bei kasmet mums primena, kad brangiausias tautos turtas yra laisvė. Nuoširdžiai sveikinu jus Lietuvos valstybės atkūrimo dienos proga. Švęskime Vasario 16-ąją su džiugesiu širdyse, puoselėkime...


Palangos sanatorinės mokyklos bendruomenė surengė šventę, skirtą Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui paminėti.


Palanga Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį švęs ypatingai – mieste bus gausu renginių, o išskirtinę nuotaiką kurs ir šventinis miesto papuošimas.


Paminėta valstybės atkūrimo diena

„Palangos tilto“ informacija, 2009 02 17 | Rubrika: Miestas

Užvakar palangiškiai paminėjo Vasario 16-ąją – Lietuvos valstybės atkūrimo dieną.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius