Asociacijos prezidentas D. Miklovas policijos pareigūnei: „Aš noriu pažaisti su jumis“

Linas JEGELEVIČIUS, 2016-09-12
Peržiūrėta
2650
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentas Darius Miklovas išdykauja(nuotr. iš D. Miklovo asmeninės paskyros Facebook)
Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentas Darius Miklovas išdykauja(nuotr. iš D. Miklovo asmeninės paskyros Facebook)

Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos (PVRA) prezidentas bei kavinės „Armėniški šašlykai“ direktorius Darius Miklovas po konflikto savivaldybėje su Viešosios tvarkos skyriaus vedėju Petru Keiniu per spaudą ieško „nukentėjusiųjų“ nuo savivaldybės tarnautojo, bet artimiausi D. Miklovo kaimynai J. Basanavičiaus gatvėje rėžia verslininkui iš peties. „Tegul pasižiūri pats į save. Savo terasos sieną per milimetrą pastatė nuo mano tvoros, nors jau tris metus reikalauju, kad ją atitrauktų“, – sakė kavinę „Elnio ragas“ išnuomojęs jos pastato savininkas Raimundas Kubilius. Kaip D. Miklovas „pagarbiai“ bendrauja su policijos pareigūnais, rodo „Palangos tilto“ gautas video įrašas, darytas šių metų rugpjūčio 15 dieną, apie 0 val. 22 min. prie kavinės „Armėniškų šašlykų“.


Po vidurnakčio Palangos policijos pareigūnai, sulaukę skundo apie garsiai sklindančią muziką iš „Armėniškų šašlykų“, J. Basanavičiaus g. 27, skubėjo į kavinę. Prie jos įvyko toks pokalbis tarp pareigūnų ir PVRA prezidento bei "Armėniškų šašlykų" savininko D. Miklovo. „Palangos tilto“ skaitytojus kviečiame pasižiūrėti įrašą „Palangos tilto“ internetinėje svetainėje www.palangostiltas.lt. Žemiau pateikiame autentišką jo transkripciją.


Policijos pareigūnė: – Čia J. Basanavičiaus gatvė 27?
D. Miklovas: (bando delnu uždengti video kamerą)
Pareigūnė: – Tamsta, galime sužinoti...
D. Miklovas: – Aš noriu pažaisti su jumis... Noriu pažaisti...
Pareigūnė: – Žinokite, mes neturime laiko žaisti su jumis...
D. Miklovas: – Nu, tai sakykite... Aš atsakinėju į klausimus.
Kitas policijos pareigūnas: – Čia 27-i J. Basanavičiaus?...
D. Miklovas: – Nu, ką aš žinau dabar?
Pareigūnė: – Nežinote, kur jūsų įmonė registruota?
D. Miklovas: – Ne, nežinau... Ne... neatsimenu... (Pirštais vedžioja aplink kamerą)

Apie „balaganą“ ir asociaciją
Toks D. Miklovo elgesys nestebina jo artimiausio kaimyno R. Kubiliaus, kavinės „Elnio ragas“ (J. Basanavičiaus g. 25) pastato savininko.
„Nuo 2012 metų aš su juo (D. Miklovu – aut.) niekaip negaliu susitarti. Aš jam daviau sutikimą, kai jis statė naują savo terasą, kad jo siena būtų per metrą nuo mano teritorijos. O jis man ją „pavarė“ tiesiai ant tvoros ir nesileidžia į kalbas, kai reikalauju ją patraukti, – piktinosi R. Kubilius. – Ateikite pas mane naktį vasarą ir pasižiūrėkite, kas darosi jo terasoje, beje, laikinajame statinyje, kuriame jis leidžia garsiai muziką. Ir po vidurnakčio. Reikalauju, kad jis atitrauktų savo sieną nuo mano tvoros ir kad pagaliau pasistatytų „normalų“ statinį, kuriame gali būti naudojama garsą stiprinanti aparatūra“.
Dėl D. Miklovo terasos aiškėja negražių dalykų: D. Miklovui ir pastato savininkei Antaninai Kazlauskienei ją pavyko įteisinti galimai ne be grubių įstatymo pažeidimų. Nors savivaldybės Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėja Aurelija Butrimavičienė nebuvo pritarusi A. Kazlauskienės statybų užbaigimo ir paskirties pakeitimo deklaracijai, pastato savininkė D. Miklovo elektroniniu paštu 2015 metų rugsėjo 24 dieną Statybų inspekcijai pateikusi „Terasos J. Basanavičiaus g. 27 supaprastinto projekto“ kopiją, kažkokiu būdu sugebėjo statinį įregistruoti.
Savivaldybės Architektūros ir urbanistikos skyrius pažymi, kad terasą kaip laikiną statinį buvo leista naudoti ribotą laiką – iki 2008 metų gruodžio.
Peršasi negraži mintis, kad deklaracijoje pateikti duomenys buvo tiesiog sufalsifikuoti?
Klaipėdos apygardos prokuratūra ėmėsi ginti viešąjį interesą ir siekia panaikinti A. Kazlauskienės 2015 metų birželio 10 dienos surašytą deklaraciją (ją pildant, D. Miklovas Statybų inspekcijai pateikė terasos projekto kopiją) apie statybos užbaigimą/paskirties pakeitimą.
R. Kubilius įsitikinęs, kad Palanga su D. Miklovu per ilgai „cackinasi“: „Jeigu jo vietoje būtų bet kuris kitas J. Basanavičiaus verslininkas, savivaldybė su „tokiu balaganu“ kaip pas Miklovą būtų seniai susitvarkiusi – atėmusi ar apribojusi prekybos alkoholiu licenciją“.
Pokalbiui pasisukus apie Palangos viešbučių ir restoranų asociaciją, „Elnio rago“ pastato savininkas tvirtino, kad asociacija „jau seniai“ neveikia. „Bene trejus paskutinius metus. Jeigu ji būtų ne „popieriuje“, aš, tikiuosi, būčiau į jos susirinkimus pakviestas, nes esu jos įkūrėjas, o dabar nesu kviečiamas, – sakė R. Kubilius. – Jo (D. Miklovo) toks titulas – asociacijos prezidentas – nieko nevertas. Svarbiausia, jeigu esi tokios asociacijos prezidentas, tai rodyk deramą pavyzdį kitiems – laikykis įstatymų ir tvarkykis pagal juos, o nebūk „padėjęs“ ant visų“.
Verslininkas skundėsi, kad dėl triukšmo iš kaimyno pusės, viešbučio „Elnio ragas“ svečiai jau po pirmosios nakties skuba palikti viešbutį. „Baisu. Kiek tai gali tęstis?“ – klausė R. Kubilius. Apie viešbutį dėl triukšmo paliekančius svečius patvirtino ir „Elnio rago“ direktorė p. Virginija.

Tikrinti PVRA prezidentą yra svari priežastis
Viešosios tvarkos skyriaus vedėjo pavaduotojos Danutės Mikienės pastebėjimu, „Armėniškų šašlykų“ kavinės vadovai piktybiškai nesilaiko savivaldybės Tarybos sprendimo ir dėl prekybos zonos atitraukimo nuo šaligatvio per trejus metrus.
„D. Miklovas yra išties teisus, kad mes jį intensyviai tikriname, bet tam yra labai svari priežastis: jis nepašalina nustatytų tvarkos ir švaros taisyklių pažeidimų. Kiek laiko mes jau reikalaujame, kad jis „užsisandarintų“ savo patalpą? Nepaiso triukšmo prevencijos taisyklių. Nesusitvarkęs reklamos. Kiek reikalauji, vis veltui, – pasakojo D. Mikienė. – Jam įstatymai ne-ga-lio-ja“.
Anot valdininkės, praėjusią vasarą dėl didesnio nei leidžia Tarybos sprendimas triukšmo prevencijos taisyklių pažeidimų visoje J. Basanavičiaus gatvėje buvo surašyta apie 40 ATPK protokolų.
Anot R. Kubiliaus, Viešosios tvarkos skyrius kartu su policija visų J. Basanavičiaus gatvės pažeidėjų, ir D. Miklovo, atžvilgiu turėtų būti gerokai griežtesni.
„Kai vienas nesilaiko įstatymo ir toliau dirba kaip dirbęs, ir kitiems pažeidėjams siunčiama žinia, kad įstatymą galima apeiti“, – įsitikinęs R. Kubilius.
Kavinės „Liepa“ savininkas Vytautas Stonkus, kuris šiemet kurorte prekiavo ir ledais, mano, kad Viešosios tvarkos skyrius kurortui yra „labai reikalinga tarnyba“.
„Maža paslaptis, kad dalis prekeivių išvežiojamojoje lauko prekyboje dirba nelegaliai, be leidimų. Jiems sukontroliuoti tokia tarnyba labai reikalinga. Kai nebuvo tokios tarnybos, tokia kontrole užsiėmęs Verslo skyrius nespėdavo visko aprėpti, nedirbo savaitgaliais“, – pastebėjo V. Stonkus.
Šią vasarą „Liepai“ teko susidurti su Viešosios tvarkos skyriaus žmonėmis dėl to, kad, anot verslininko, buvo plačiau „pasistatę savo kelis taškus“, bet po pokalbio, V. Stonkus atliko reikalingas pataisas.
„Ir viskas tuo pasibaigė. Tvarka turi būti“, – sakė V. Stonkus.

Dėl triukšmo atsisakė kavinės nuomos
Kavinės „Armėniška virtuvė“ savininkas Artur Arakelyan pastebi, kad dėl triukšmo, sklindančio iš „Armėniškų šašlykų“, buvo priverstas nutraukti kavinės „Elnio ragas“ nuomą.
„Jie leidžia muziką, aš laikausi įstatymų. Kaip konkuruosi taip? Turėjau atsisakyti nuomos“, – teigė A. Arakelyan.
„Kai kas nors šalia, viliodami lankytojus, leidžia muziką ir po nustatytų valandų, tie, kas laikosi įstatymo, patenka į dviprasmišką padėtį: kaip elgtis?“ – sutinka D. Mikienė.
„Mano požiūris apie Viešosios tvarkos skyriaus veiklą toks: J. Basanavičiaus gatvė yra Palangos miesto vizitinė kortelė. Ką užsieniečiai ir mūsų šalies poilsiautojai mato joje, formuoja atitinkamą nuomonę apie visą mūsų kurortą“, – sakė A. Arakelyan.
Kol nebuvo skyriaus, dauguma verslininkų, dirbančių J. Basanavičiaus gatvėje, anot jo, ją vadino „antraisiais Gariūnais“. „Ko tik joje nebuvo: plevėsavo skudurai, visokie drabužiai! Daug kas dirbo be licencijų, – prisiminė verslininkas. – Įsteigus savivaldybėje Viešosios tvarkos skyrių, tvarkos J. Basanavičiaus gatvėje – nepalyginamai daugiau“.
„Armėnišką virtuvę“ valdo Ingos Drakšaitės individuali įmonė.
Nors A. Arakelyan kai kurie skyriaus reikalavimai, pavyzdžiui, dėl reklaminių stendų pagrindinėje miesto promenadoje, atrodo „pertekliniai“, bet, anot jo, „įstatymus, kokie jie bebūtų, reikia gerbti“.
A. Arakelyan prisipažino, kad buvęs skyriaus darbuotojų baustas pinigine bauda už reklamos taisyklių pažeidimą.
„Galėjo, aišku, pirmiausia įspėti, bet kai prieš kelis metus išrašė 250 litų baudą, nepuoliau su niekuo muštis – ją sąžiningai sumokėjau. Privalu laikytis taisyklių“, – tvirtino verslininkas.
Viešosios tvarkos skyriaus darbuotojų vizito „Armėniška virtuvė“ sulaukė ir šią vasarą.
„Šnekėjo mandagiai. Gavau išsamius paaiškinimus. Išsipirkome leidimą (reklamai) ir viskas“, – sakė pagal tautybę armėnas.

Policija maišo du armėniško maisto restoranus
I. Drakšaitė pastebi, kad „visiems“ turi būti vienodos sąlygos ir reikalavimai.
„Jeigu yra įstatymas muziką išjungti vienuoliktą valandą, jeigu yra atvira patalpa, tai ir reikia ją tada išjungti. Pravažiuoji gatve pirmą valandą nakties, o muzika vis dar groja. Bėdų visiems būtų mažiau, jeigu būtų laikomasi miesto nustatytų taisyklių. Ir D. Miklovas – ne išimtis“, – pastebėjo verslininkė.
Jos įsitikinimu, miesto Taryba turi būti griežtesnė piktybiškų pažeidėjų atžvilgiu. „Reikia eiti iki prekybos alkoholiu licencijos atėmimo“, – įsitikinusi I. Drakšaitė.
A. Arakelyan pasiguodė, kad policijos pareigūnai, gavę pranešimą apie garsiai sklindančią muziką iš kavinės „Armėniški šašlykai“, nekart šiemet pravėrė jo, už kelių šimtų metrų esančio restorano „Armėniška virtuvė“, duris.
„Tokių atvejų buvo ne vienas ir ne du šiemet, – atskleidė verslininkas. – Mes griežtai laikomės miesto nustatytos tvarkos“.
Verslininkas pastebi, kad Viešosios tvarkos savivaldybės skyrius turėtų kuo daugiau bendrauti su verslininkais, teigti jiems informaciją, šviesti.
„O ką daryti, jeigu tai darai, o jie negirdi? – įsiterpė D. Mikienė. – Yra paprasta taisyklė: reikia gerbti ir laikytis Tarybos priimtų potvarkių. Pabrėžiu – visiems“.
Ji teigė, kad skyriaus darbuotojai su rimbu nevaikštą: „Ir prašome, ir įspėjame tada, jei nesilaikoma tvarkos. Baudimas – paskutinė priemonė, bet, deja, ji neišvengiama“.
Skyriaus vedėjo pavaduotoja atkreipė dėmesį į nepalankius įstatymus.
„Vos nepaskelbę D. Miklovo paieškos visos šalies mastu po nesėkmingų „n“ bandymų jį pasikviesti į skyrių, sutinki jį policijoje ir surašai protokolą ... dviejų eurų baudai už miesto tvarkos ir švaros taisyklų pažeidimą. Absurdas! – piktinosi D. Mikienė. – Nenuostabu, kad kai kurie pažeidėjai mieliau sumoka tokias baudas ir vėl daro, kaip nori“.

Licencijos apribojimas – kraštutinė priemonė
Tarybos narys Mindaugas Skritulskas neatmetė galimybės, kad piktybiškiems J. Basanavičiaus gatvės pažeidėjams galėtų būti panaikinamos ar apribojamos prekybos alkoholiu licencijos: „Jeigu apeliavimas į verslininko sąmoningumą neveikia, jeigu neveikia kitos poveikio priemonės ir galima kalbėti apie piktybinius, sisteminius sąmoningus miesto nustatytų taisyklių pažeidimus, tuomet svarstytinas ir prekybos alkoholiu licencijos apribojimas“.
Vakar „Palangos tiltui“ su D. Miklovu susisiekti nepavyko, nors verslininkui šių eilučių autorius skambino keliskart ir pasiuntė SMS žinutę.
Anksčiau kalbėdamas su „Palangos tiltu“ jis tvirtino, kad buvęs Viešosios tvarkos skyriaus vedėjo P. Keinio savivaldybėje „apstumdytas“ ir išgirdęs iš jo žodžius: „Jūs ligonis esate, mes su jumis nekalbėsime“, „Išsiblaivykit vieną kartą ir nustokit vartoti“, „Ko jūs užsikertat, kas jums yra? Blogai su nervais?“
Po incidento D. Miklovas parašė pareiškimą ne tik Palangos, bet ir Klaipėdos miesto policijos komisariatui.
Jis paneigė vedėjo P. Keinio žodžius, kad esą jis buvo baustas už triukšmą, sklindantį iš „Armėniškų šašlykų“ kavinės. „Buvo surašyta nuobauda, bet būtent dėl jos aš kreipiausi į Viešosios tvarkos skyrių – norėjau susipažinti su bylos medžiaga, – aiškino D. Miklovas. – Kitų nuobaudų šiemet neturėjau“.
Verslininkas teigė, kad nuobaudos dėl triukšmo iš „Armėniškų šašlykų“ sulaukęs per Jonines.
Jo įsitikinimu, Viešosios tvarkos skyrius veikia prieš vietos verslą. „Jų pozicija – tik bausti, jokio bendradarbiavimo. Pabandai pasiginčyti, nesutinki, pasipila pareiškimai į prokuratūrą, kitur“, – tikino D. Miklovas.
Jis teigė po susidūrimo savivaldybėje sulaukęs bene 10 kitų miesto verslininkų skambučių. „Žmonės man reiškė paramą“, – sakė verslininkas.

V. Staskonienė: „D. Miklovas – konfliktiška asmenybė“
Po D. Miklovo ir P. Keinio konflikto savivaldybėje, kalbėdama su Delfi.lt, savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Violeta Staskonienė D. Miklovą apibūdino kaip „konfliktišką asmenybę“.
„Atkreiptinas dėmesys, kad Palangos miesto savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus specialistai nuolat gauna J. Basanavičiaus gatvėje dirbančių gyventojų, verslininkų, miesto svečių skundų dėl iš keleto J. Basanavičiaus gatvės kavinių nakties metu sklindančios labai garsios muzikos, taip pat ir dėl kitų viešosios tvarkos pažeidimų... Vienas iš nuolatinių viešosios tvarkos pažeidėjų J. Basanavičiaus gatvėje – Palangos verslininkas D. Miklovas. Reaguojant į greta dirbančių verslininkų skundus dėl nuolat iš D. Miklovo kavinės „Sporto lizdas“ nakties metu sklindančios labai garsios muzikos bei kitų viešosios tvarkos pažeidimų, kiekvienais metais D. Miklovui surašomas ne vienas administracinių teisės pažeidimų protokolas. Vien šiais metais dėl netinkamos D. Miklovo kavinės „Sporto lizdas“ veiklos užfiksuoti jau 3 pažeidimai, vienas iš jų – vadovaujantis kolektyviniu A. Mickevičiaus gatvės gyventojų skundu. Tačiau D. Miklovas Viešosios tvarkos skyriaus pareigūnų įspėjimus ignoruoja ir elgiasi labai įžūliai“, – teigė V. Staskonienė.
Policija dėl konflikto tarp PVRA prezidento ir verslininko pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl viešosios tvarkos sutrikdymo.

Jūsų komentaras:

Naujas Palangiskis 2017-02-11 22:52 (IP: 84.15.181.129)
Susipazines su valstybes tarnautojo Keinio ,,autobiografija'' ,100% palaikau kenciancius Palangos verslininkus

to Nerijus 2016-09-15 06:12 (IP: 72.52.75.27)
Nerijau, tu tikras gaidys! kukariekuoji puikiai! butinai isgerk su redaktorium, jis atmals tau snuki kaip buves Majamio apsauginis.

Nerijus 2016-09-14 22:50 (Sugriuvęs kabakas Graikijoje / IP: 78.61.123.109)
Dariau Miklovai, ismok saslykus gaminti.netikejau kad tiek yra gaidziu tarp palangos verslininku. Kakariekuuu.. rizikuoju kad mane redaktorius uzbanins nu ir chrien, linai noriu isgert su tavimi

Nerijus 2016-09-13 23:54 ([email protected] / IP: 78.61.123.109)
Drąsus žurnalistas Linas Jegelevičius (stebėtinas vyras, kačiokas, girdėjau varo straipsnius tarptautinei angliškai spaudai) labai teisingai tarkuoja Darių. Prieš pora metų teko padirbėti Basanavičiaus g. Kiekvieną vakarą pareigūnus kviesdavo Dariui Miklovui Tai patvirtindavo atvykę pareigūnai: Miklovo palapine- problematiška.. "Elnio ragas" savininkas teisiingai kritikuoja- Dariau, pasitrauk nuo kaimyno tvoros... Mes, nepalaikome VRA prezidento ir linkime taip ir toliau "kovoti" už visų valdžios niekinamų verslininkų teises. Linai, tau sėkmės žurnalistikoje. gerbiu tave

Taip pat skaitykite

Gegužės 7 d. vyko Lietuvos anglų kalbos mokytojų asociacijos (LAKMA) asamblėja, kurioje patvirtintas 2024 m. veiklos planas, atnaujinti asociacijos įstatai, išrinkta valdyba bei prezidentas.


Laikraštis „Palangos tiltas“ šiandien, Vasario 16-ąją, neišėjo – kartu su jumis švenčiame Lietuvos valstybės atkūrimo dieną.


Tokio Palangos aukščiausio meistriškumo krepšinio klubo starto, kokiu 7Bet-NKL lygoje, antroje pagal stiprumą šalies krepšinio lygoje, didžiuojasi Palangos „Olimpas“, Palangoje dar niekas nematė. Kai kalbėjomės su Jonu Vainausku, klubo naujuoju savininku, lapkričio 15 dieną, komanda turėjo 11 pergalių ir tik vienintelį pralaimėjimą! O Karaliaus Mindaugo turnyre komanda iki tol buvo jau...


Kretingiškiai ir miesto svečiai vaikščiodami po Kretingą turėtų atkreipti dėmesį į išskirtinę lėlių instaliaciją Vilniaus gatvėje, šalia senųjų kapinių.


Penktadienį, birželio 23 d., Palangoje vykusiame Lietuvos kurortų asociacijos (LKA) narių suvažiavime, be kitų svarstytų klausimų, buvo renkami naujas asociacijos prezidentas, viceprezidentas bei Revizijos komisijos nariai. Rotacijos būdu, pasibaigus ligšiolinės asociacijos prezidentės Birštono merės Nijolės Dirginčienės kadencijai. naujojo LKA prezidento pareigos dvejų metų kadencijai...


Savivaldybių asociacijos prezidentas Mindaugas Sinkevičius teigia, kad šiuo metu, jei būtų poreikis, Lietuvoje būtų galima apgyvendinti virš 8 tūkst. iš Ukrainos nuo karo bėgančių asmenų. M. Sinkevičius akcentuoja, kad taip pat yra tariamasi dėl galimybės į šalį atvykusiems ukrainiečiams nedelsiant įsidarbinti.


Palangos meras Šarūnas Vaitkus trečiadienį, liepos 7 d., sulaukė ypatingų svečių – kurortą aplankė ne tik vėl aplankė šalies prezidentas Gitanas Nausėda, kuris dalyvavo Palangos atgavimo šimtmečio minėjimo renginiuose praėjusį savaitgalį, bet ir ypatingas svečias iš Ukrainos – šios šalies prezidentas Volodomyr Zelensky.


Palangos miesto savivaldybės administracijos jaunimo reikalų koordinatorė Laura Grendienė – naujoji Nacionalinės jaunimo reikalų koordinatorių asociacijos (NJRKA) prezidentė. Toks sprendimas priimtas gegužės 28 d. Trakuose vykusio asociacijos visuotinio narių susirinkimo metu.  


Išrinktas naujas Lietuvos kurortų asociacijos prezidentas

"Palangos tilto" informacija, 2019 05 19 | Rubrika: Miestas

Neringoje vykusio Lietuvos kurortų asociacijos (LKA) visuotiniame suvažiavime rotacijos būdu išrinktas naujas asociacijos prezidentas – juo dvejų metų kadencijai tapo Druskininkų meras Ričardas Malinauskas, pakeitęs kadenciją baigusį Neringos miesto merą Darių Jasaitį.


Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos (PVRA) prezidentas bei kavinės „Armėniški šašlykai“ direktorius Darius Miklovas po konflikto savivaldybėje su Viešosios tvarkos skyriaus vedėju Petru Keiniu per spaudą ieško „nukentėjusiųjų“ nuo savivaldybės tarnautojo, bet artimiausi D. Miklovo kaimynai J. Basanavičiaus gatvėje rėžia...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius