Savivaldybių asociacijos prezidentas apie karo pabėgėlių apgyvendinimą: mąstoma, kad centru galėtų tapti „Litexpo“

Palangos tiltas, 2022-02-24
Peržiūrėta
1909
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Delfi.lt nuotr.
Delfi.lt nuotr.

Savivaldybių asociacijos prezidentas Mindaugas Sinkevičius teigia, kad šiuo metu, jei būtų poreikis, Lietuvoje būtų galima apgyvendinti virš 8 tūkst. iš Ukrainos nuo karo bėgančių asmenų. M. Sinkevičius akcentuoja, kad taip pat yra tariamasi dėl galimybės į šalį atvykusiems ukrainiečiams nedelsiant įsidarbinti.

„Skaičius šiek tiek didesnis nei 8 tūkst. pabėgėlių, iš kurių 2 tūkst. ruošiasi priimti Švietimo, mokslo ir sporto ministerija savo patalpose“, – ketvirtadienį Eltai teigė M. Sinkevičius, kartu pridurdamas, kad kol kas susitarta ne su visomis savivaldybėmis. 

„Du trečdaliai savivaldybių neatsakė, bet tai nebūtinai reiškia, kad neturi kur. Tiesiog gal nesureagavo laiku“, – pridūrė jis. 

M. Sinkevičiaus teigimu, Vidaus reikalų ministerija (VRM) numato tris galimus scenarijus.

„Pati ministerija brėžia sakyčiau tris scenarijus, tai 10, 20 arba 30 tūkst. žmonių. Tai pirmąjį scenarijų tikrai galėtumėme pasiekti“, – kalbėjo M. Sinkevičius. 

M. Sinkevičiaus teigimu, jei būtų poreikis, kalbama apie galimybę apgyvendinti asmenis VRM priklausančiose patalpose. 

„Vidaus reikalų ministerija ir pati savo ruožtu planuotų pasitelkti savo dispozicijoje turimą Dainavos mokymo centrą Druskininkuose, Palangoje esančią sanatoriją ir kitas patalas. Mąstoma, kad kaip centras viso veiksmo galėtų tapti „Litexpo“, – kalbėjo savivaldybių asociacijos prezidentas.

Be to, M. Sinkevičius akcentuoja, kad šiuo metu yra kalbama dėl galimo asmenų įdarbinimo. 

„Stipriai akcentuojamas dalykas, kad, jei būtų karo pabėgėlių iš Ukrainos, jie visi turėtų galimybę dirbti Lietuvoje ir nebūtų neapibrėžtai ilgai nagrinėjami prašymai. Praktiškai, jie tik atvykę galėtų pagal savo gebėjimus darbo rinkoje laisvai darbintis ir turėti leidimą dirbti mūsų šalyje“, – akcentavo jis.

ELTA

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Klaipėda vis dar gali didžiuotis, kad pagal krovos apimtį yra didžiausias uostas Baltijos valstybėse, nepaisant to, kad dėl karo Ukrainoje ji gerokai aptirpo. 


Migracijos departamento birželio 17 d. duomenimis, šiuo metu Palangoje yra apsistoję 950 karo pabėgėlių iš Ukrainos.


Migracijos departamento balandžio 22 d. duomenimis, šiuo metu Palangoje yra apsistoję 820 karo pabėgėlių iš Ukrainos.


Šeštadienį, kovo 26 dieną, Palangos meras Šarūnas Vaitkus su žmona Vilma ir vaikais  pakvietė 40 karo pabėgėlių iš Ukrainos į popietę Palangoje –  pavakarieniauti ir pabendrauti. 


Palangos miesto savivaldybėje kasdien registruojasi mūsų miestą pasiekę ir čia apsigyvenę karo Ukrainoje pabėgėliai. Šio ryto duomenimis, Palangoje jau apsigyveno beveik 200 pabėgėlių, Migracijos departamento Klaipėdos skyriuje, o dabar –  Klaipėdos pabėgėlių registracijos centre visus reikiamus formalumus susitvarkė ir savo gyvenimą Palangoje jau legalizavo 118 Ukrainos piliečių.


Gyventojai bei įmonės, Palangos miesto savivaldybėje priimantys bei apgyvendinantys Ukrainos karo pabėgėlius, apie tai raginami informuoti Palangos miesto savivaldybę. Tai padaryti, nurodant, kur ir kokie asmenys apsistojo, galima elektroniniu paštu [email protected] arba telefonu 8615 59396. Palangos savivaldybės teritorijoje apgyvendintų Ukrainos karo pabėgėlių registracija...


Dalis į Lietuvą atvykstančių pabėgėlių yra tėvų globos netekę vaikai. Tikėtina, kad toliau siaučiant karo baisumams, į mūsų šalį atvyks daugiau vaikų, kuriems bus reikalinga globa. Lietuvos gyventojai kviečiami registruotis, kad prireikus galėtų tapti pabėgusių iš Ukrainos vaikų globėjais.


Savivaldybių asociacijos prezidentas Mindaugas Sinkevičius teigia, kad šiuo metu, jei būtų poreikis, Lietuvoje būtų galima apgyvendinti virš 8 tūkst. iš Ukrainos nuo karo bėgančių asmenų. M. Sinkevičius akcentuoja, kad taip pat yra tariamasi dėl galimybės į šalį atvykusiems ukrainiečiams nedelsiant įsidarbinti.


Trečiadienį, rugsėjo 18 d., Palangos meras Šarūnas Vaitkus dalyvavo Lietuvos savivaldybių asociacijos, kurios viceprezidentu jis yra, posėdyje.


Išrinktas naujas Lietuvos kurortų asociacijos prezidentas

"Palangos tilto" informacija, 2019 05 19 | Rubrika: Miestas

Neringoje vykusio Lietuvos kurortų asociacijos (LKA) visuotiniame suvažiavime rotacijos būdu išrinktas naujas asociacijos prezidentas – juo dvejų metų kadencijai tapo Druskininkų meras Ričardas Malinauskas, pakeitęs kadenciją baigusį Neringos miesto merą Darių Jasaitį.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius