Palangoje jau apsigyveno beveik 200 karo pabėgėlių iš Ukrainos, pagalbą jiems teikia specialiai Savivaldybėje sudaryta grupė

Palangos tiltas, 2022-03-16
Peržiūrėta
1841
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangoje jau apsigyveno beveik 200 karo pabėgėlių iš Ukrainos, pagalbą jiems teikia specialiai Savivaldybėje sudaryta grupė

Palangos miesto savivaldybėje kasdien registruojasi mūsų miestą pasiekę ir čia apsigyvenę karo Ukrainoje pabėgėliai. Šio ryto duomenimis, Palangoje jau apsigyveno beveik 200 pabėgėlių, Migracijos departamento Klaipėdos skyriuje, o dabar –  Klaipėdos pabėgėlių registracijos centre visus reikiamus formalumus susitvarkė ir savo gyvenimą Palangoje jau legalizavo 118 Ukrainos piliečių.

Palangos miesto savivaldybėje įkurta ir veikia speciali pagalbos pabėgėliams grupė, jos sudėtyje – per dešimt Savivaldybės darbuotojų. Visa pabėgėliams aktuali informacija darbo dienomis teikiama specialiuoju Palangos savivaldybės pagalbos pabėgėliams ir informacijos telefono numeriu 8 659 49283. Skambučių srautai šiomis dienomis yra itin dideli, tad į klausimus atsakoma ir gyvybiškai svarbius klausimus padedama spręsti ir savaitgaliais bei švenčių dienomis.

Savivaldybės darbuotojai – specialios informacijos ir pagalbos grupės nariai – ne tik išklauso besikreipiančiųjų poreikius, padeda tvarkyti su migracija susijusius klausimus, organizuoja pabėgėlių pavežėjimą į antrojo bei trečiojo lygio gydymo įstaigas, bet ir nukreipia pas kitus specialistus, kur sprendžiama dėl maisto davinių, vaikų ugdymo ikimokyklinėse ugdymo įstaigose bei kurorto mokyklose, sveikatos priežiūros, įdarbinimo ir kiti klausimai.

Grupei talkina ir Palangos turizmo informacijos centro darbuotojai, kurie padeda pabėgėliams užpildyti specialias elektronines Migracijos departamento anketas, reikalingas besikreipiant į Klaipėdos pabėgėlių centrą dėl gyvenimo Lietuvoje legalizavimo.

Šio ryto duomenimis, į Palangos vaikų darželius jau nukreipti ir juos lanko 15 mažųjų ukrainiečių, didžioji dauguma jų – keturmečiai bei penkiamečiai mažieji karo pabėgėliai, į Palangą atvykę su mamomis bei močiutėmis.

Bendrojo ugdymo mokyklose į klases atėjo 35 mokyklinio amžiaus vaikai, dauguma jų – pradinukai bei pagrindinių klasių moksleiviai. Šio ryto duomenimis, daugiausia tokių mokinių yra „Baltijos“ pagrindinėje mokykloje – 17. Kitose ugdymo įstaigose: Vl.Jurgučio progimnazijoje – 15, Senojoje gimnazijoje – 2, Šventosios pagrindinėje mokykloje – 1.

Kol kas šie mokiniai integruojami į jau esančias klases, vėliau planuojama steigti išlyginamąsias klases, kuriose mokyklinio amžiaus karo pabėgėliai mokysis lietuvių kalbos ir kitų mokomųjų dalykų.

Į ugdymo įstaigas atėję vaikai iš Ukrainos sulaukia ne tik pedagogų pagalbos, bet ir naujų klasės draugų palaikymo, nuoširdaus noro kiek įmanoma padėti bendraamžiams. Mokyklose nuo karo nukentėjusiems vaikams yra skirtas nemokamas maitinimas, kiti jų šeimų nariai aprūpinti maisto daviniais.

Palangos šeimos gydytojų centrai jau priėmė ir pirmuosius pacientus, patyrusius karo baisumus Ukrainoje. Į VšĮ Palangos asmens sveikatos priežiūros centro gydytojus kreiptasi dėl 6 vaikų, į S. Kulikauskienės bendrosios praktikos gydytojo centrą dėl 3 mažamečių. Medikų konsultacijų prireikė ir dėl vaikų sveikatos būklės, ir dėl sveikatos pažymų, norint lankyti mokyklas.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Migracijos departamento birželio 17 d. duomenimis, šiuo metu Palangoje yra apsistoję 950 karo pabėgėlių iš Ukrainos.


Lietuvos mokyklose mokosi per 7 tūkst. ukrainiečių moksleivių, užimta apie penktadalis nuo karo pabėgusiems Ukrainos vaikams turimų vietų, informuoja švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė.


Migracijos departamento balandžio 22 d. duomenimis, šiuo metu Palangoje yra apsistoję 820 karo pabėgėlių iš Ukrainos.


Šeštadienį, kovo 26 dieną, Palangos meras Šarūnas Vaitkus su žmona Vilma ir vaikais  pakvietė 40 karo pabėgėlių iš Ukrainos į popietę Palangoje –  pavakarieniauti ir pabendrauti. 


Šio ryto duomenimis, Pabėgėlių registracijos centruose užsiregistravo ir gyvenamąja vieta nurodė Palangos miesto savivaldybę 468 asmenys. 


Palangos miesto savivaldybėje kasdien registruojasi mūsų miestą pasiekę ir čia apsigyvenę karo Ukrainoje pabėgėliai. Šio ryto duomenimis, Palangoje jau apsigyveno beveik 200 pabėgėlių, Migracijos departamento Klaipėdos skyriuje, o dabar –  Klaipėdos pabėgėlių registracijos centre visus reikiamus formalumus susitvarkė ir savo gyvenimą Palangoje jau legalizavo 118 Ukrainos piliečių.


Gyventojai bei įmonės, Palangos miesto savivaldybėje priimantys bei apgyvendinantys Ukrainos karo pabėgėlius, apie tai raginami informuoti Palangos miesto savivaldybę. Tai padaryti, nurodant, kur ir kokie asmenys apsistojo, galima elektroniniu paštu [email protected] arba telefonu 8615 59396. Palangos savivaldybės teritorijoje apgyvendintų Ukrainos karo pabėgėlių registracija...


Savivaldybių asociacijos prezidentas Mindaugas Sinkevičius teigia, kad šiuo metu, jei būtų poreikis, Lietuvoje būtų galima apgyvendinti virš 8 tūkst. iš Ukrainos nuo karo bėgančių asmenų. M. Sinkevičius akcentuoja, kad taip pat yra tariamasi dėl galimybės į šalį atvykusiems ukrainiečiams nedelsiant įsidarbinti.


Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus ketvirtadienį, balandžio 2 d., sudarė darbo grupę rengti pasiūlymus dėl priemonių, susijusių su COVID-19 infekcijos plitimo sukeltų ekonominių pasekmių mažinimu. Ši grupė turėtų teikti siūlymus, kaip švelninti finansinius sunkumus patiriančiam miestui, jo gyventojams ir čia veikiančiam verslui.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius