Atkurtos Lietuvos šimtmečio proga – įspūdinga roko opera „Eglė“

Palangos tiltas, 2018-08-16
Peržiūrėta
1147
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Atkurtos Lietuvos šimtmečio proga – įspūdinga roko opera „Eglė“

Rugsėjo 8-ąją palangiškiai ir miesto svečiai turės neeilinę progą pasigrožėti roko opera „Eglė“, kurią Atkurtos Lietuvos šimtmečio proga dovanoja Lietuvos Respublikos Vyriausybė bei Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras. Nemokamus kvietimus galima užsisakyti jau nuo šiandienos (rugpjūčio 17 d.) 10 valandos.

Nuo šiandien – nemokami kvietimai
Neabejojama, kad tokia dovana norės pasimėgauti ne vienas, tad kaip gauti kvietimus, papasakojo Palangos miesto savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus jaunimo reikalų koordinatorė Laura Grendienė. „Nuo penktadienio kvietimus galima išsispausdinti per bilietų platintojos „Tiketa“ svetainę (www.tiketa.lt). Viešose vietose esantys stendai su renginio afišomis, kuriose pristatoma roko opera „Eglė“, žmonės matys išmanųjį QR kodą, besidominčius nukreipsiantį į Palangos turizmo informacijos centro svetainę. Šioje svetainėje pristatomų nemokamų renginių skiltyje ir pateikiama reikalinga informacija. Vyresnio amžiaus žmonės, kuriems sudėtinga išsispausdinti kvietimus naudojantis internetu per „Tiketa“ svetainę, gali kreiptis į jaunesnius giminaičius, kaimynus“, – kalbėjo L. Grendienė. Tikimasi, kad parinkus būtent tokią dieną – penktadienį, kuomet pas tėvus ir senelius atvyksta vaikai ar kiti jaunesni giminaičiai, nebus problemų kvietimus atsispausdinti ir vyresnio amžiaus žmonėms.

Du kvietimus
Kadangi jau ne pirmą kartą Savivaldybė kartu su partneriais rengia nemokamus koncertus Palangos koncertų salėje, pastebima, kad neretai žmonės nemokamais bilietais stengiasi aprūpinti kuo daugiau pažįstamų, nors vėliau kai kurie iš jų atsisako dalyvauti, ir sėdimos vietos salėje lieka tuščios. O štai kažkas kitas būtų mielai pasinaudojęs tokia galimybe. Tad į šį renginį vienas žmogus galės gauti daugiausiai du kvietimus – sau ir savo partneriui.
„Tikimės, kad renginyje apsilankys žmonės, kurie tikrai vertina klasikos kūrinius. Šią roko operą Palangoje nemokamai galės pamatyti bet kurio miesto gyventojai ir taip pratęsti vasarą. O štai palangiškiams, aktyviai plušėjusiems visą vasarą, kad suteiktų kuo geresnį poilsį visiems poilsiautojams iš Lietuvos ir iš užsienio, tai taps puiki dovana bei atpildas už triūsą. Esame labai dėkingi Vyriausybei ir Lietuvos valstybiniam simfoniniam orkestrui ir už tokią dovaną“, – džiaugėsi L. Grendienė.

Roko opera puikiai įvertinta
Lietuvių liaudies epas „Eglė, žalčių karalienė“ prieš daugelį metų subūrė tris žymiausius menininkus – kompozitorių Laimį Vilkončių, dainų autorių ir atlikėją Vytautą Kernagį bei poetą Sigitą Gedą eksperimentui, kuris atkurtos Lietuvos Šimtmečio proga liepos 1 d. Vilniaus Vingio parke pirmą kartą pristatytas visiems Lietuvos žmonėms, norint pasidalyti tuo, kokie buvome, kokie esame ir ką su savimi nešamės į ateinantį šimtmetį.
L. Vilkončius prisimena išties įspūdingą „Eglės“ sukūrimo istoriją. „Prieš nemažai metų, kartu su poetu S. Geda dar tik pradėję galvoti apie būsimą šios pasakos pristatymą scenoje, net specialiai nesitardami abu krypome ne link įprasto šios lietuviams gerai žinomos istorijos atpasakojimo muzikos išraiškos priemonėmis, o link giluminių jos prasmių ieškojimo. S. Geda iš karto mus pribloškė, perkeldamas tarsi į kitą pasaulį, kalbėjo apie lietuviškame Eglės epe užkoduotą konfliktą tarp Jūros ir Žemės gyventojų, vardino pagoniškų lietuvių deivių vardus. Jau po pirmojo susitikimo buvo aišku, kad galime tikėtis ne šiaip eiliuoto lietuviškos pasakos perkėlimo į teatro sceną, o gerokai platesnio žvilgsnio į visos žmonijos būties, išlikimo prasmės klausimus“, – pasakojo kompozitorius.
Roko opera scenos šviesą išvydo Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro meno vadovo ir vyriausiojo dirigento maestro Gintaro Rinkevičiaus bei jo suburtos kūrybinės komandos pastangomis. „Eglė“ – tai išpuoselėtas, subrandintas ir itin talentingai parašytas darbas, todėl jo imdamasis nesijaučiau rizikuojantis“, – kalbėjo G. Rinkevičius.
Pagal įspūdingą S. Gedos libretą ilgus metus „Eglei“ rašyta L. Vilkončiaus muzika iš tiesų nepalieka abejingų – roko opera sulaukė didžiulio klausytojų susidomėjimo ir muzikos kritikų buvo įvertinta kaip vienas geriausių visų laikų šio žanro kūrinių Lietuvoje.
Palangos koncertų salėje roko opera „Eglė“ bus pristatoma 8 d. 18 val. Nemokamus kvietimus į operą bus galima įsigyti nuo rugpjūčio 17 d. 10 val. Daugiau informacijos: www.palangatic.lt.
Roko operos „Eglė“ kompozitorius – Laimis Vilkončius, libreto autorius – Sigitas Geda, meno vadovas ir vyriausiasis dirigentas – Gintaras Rinkevičius, režisierius – Gediminas Šeduikis. Šį renginį visiems Lietuvos gyventojams dovanoja Lietuvos Respublikos Vyriausybė bei Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, projekto partneris – Palangos miesto savivaldybė. Renginį globoja Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis.

Palangos miesto savivaldybės inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Česlovas Gabalis, Jeronimas Milius, Feliksas Zakrevskis (fortepijonas) „Gražiausios roko baladės“


Česlovas Gabalis, Jeronimas Milius, Feliksas Zakrevskis: „Gražiausios roko baladės“


Česlovas Gabalis, Jaronimas Milius ir Feliksas Zakrevskis (fortepijonas) „Gražiausios roko baladės“


Česlovas Gabalis, Jeronimas Milius ir Feliksas Zakrevskis (fortepijonas)  Gražiausios roko baladės


Ketvirtadienį, balandžio 1 d., Palanga ir palangiškiai sulaukė artimiausių kaimynų – septynių Vakarų Lietuvos savivaldybių merų – saldaus sveikinimo Palangos prijungimo prie Lietuvos 100-mečio proga.


Kasmet vertindami didžiųjų miestų eglutes Delfi skaitytojai vertina ir mažųjų miestų puošmenas. Šiais metais buvo išrinkta mieliausia Kalėdų eglė, o rinkimuose dalyvavo virš 40 tūkst. skaitytojų. Deja, Palangos eglutė liko tarp paskutiniųjų...1-ąją, garbingąją vietą, užėmė Pasvalio miesto eglė. Ši eglė sulaukė 9 proc. balsų. Specialiai šios eglutės...


Šeštadienį Palangoje palangiškiai ir miesto svečiai turėjo neeilinę progą išvysti roko operą „Eglė“, kurią atkurtos Lietuvos šimtmečio proga dovanojo Lietuvos Respublikos Vyriausybė bei Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras. Palangos koncertų salė buvo pilnutėlė, po roko operos žiūrovai neslėpė susižavėjimo.


Rugsėjo 8-ąją palangiškiai ir miesto svečiai turės neeilinę progą pasigrožėti roko opera „Eglė“, kurią Atkurtos Lietuvos šimtmečio proga dovanoja Lietuvos Respublikos Vyriausybė bei Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras. Nemokamus kvietimus galima užsisakyti jau nuo šiandienos (rugpjūčio 17 d.) 10 valandos.


Palangos Kalėdų eglė, vietos gyventojus ir svečius stebinanti savo išskirtine forma, išrinkta viena iš gražiausių šalies šventinių žaliaskarių – naujienų portalo „Delfi“ surengtoje apklausoje kurorto eglė tarp visų šalies žaliaskarių užėmė antrąją vietą.


Istorinėje vietoje, Birutės parke, Birutės kalno papėdėje po atviru dangumi šeštadienio vakarą , tik nutilus per visą pasaulį nuvilnijusiai Tautinei giesmei, suskambo  pirmoji lietuviška M. Petrausko ir G. Landsbergio-Žemkalnio opera „Birutė“. Išties istoriniame įvykyje dalyvavo gausus būrys palangiškių ir miesto svečių, kurie, operai...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius