„Auska“ nuomininkas, žinomas virtuvės šefas Rokas Galvonas atidarė restoraną Palangoje (FOTO GALERIJA)

Palangos tiltas, 2021-07-19
Peržiūrėta
1768
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Rokas Galvonas
Rokas Galvonas

Žinomas virtuvės šefas Rokas Galvonas praėjusį savaitgalį sukvietė svečius į naujo restorano „Roko virtuvė“ atidarymą. Vakaro šeimininkas džiūgavo, kad pagaliau jo patiekalus galės įvertinti Palangos gyventojai ir poilsiautojai. 

R. Galvono tikslas – pasiūlyti tai, ko negali kiti. Restorano meniu galima rasti ir patiekalų, sulaukusių pasisekimo kituose Rokui priklausančiuose restoranuose. Jūros gėrybės, ant grilio kepti mėsainiai ar šonkauliai – meniu stebina įvairove. Kaip teigia jaunasis virtuvės šefas, skaniai pavalgyti galės ir užsukę iš paplūdimio, ir romantiškai vakarieniaujantys. 

„Mano restorane nerasite karbonadų ar bulvinių blynų. Tai – aukštesnės klasės restoranas, jame vaišinsiu kitokiu maistu. Nors iki garsiosios J. Basanavičiaus gatvės vos 200 metrų, terasoje sėdintys svečiai gali mėgautis ramybe. Restoranui pasirinktas estetiškas, pastelinių spalvų, modernia dvasia alsuojantis interjeras“, – sako vos 21-erių metų virtuvės šefas R. Galvonas. 

Į viešbutyje „Alka“ įsikūrusi restoraną atvyko pajūryje gyvenančios bei atostogaujančios garsenybės. Kadangi orai lepina dideliais karščiais, R. Galvonas pasirūpino, kad šventės užkandžiai būtų gaivūs. Vakaro svečiai vaišinosi jūros gėrybėmis, įvairiais arbūzo deriniais, šalta sriuba. 

Šventės nepraleido ir pasidžiaugti jaunojo šefo veikla atvyko verslininkai Antanas ir Daina Bosai, žurnalistė Jurga Baltrukonytė bei menininkas Algis Kriščiūnas, Klaipėdos mero žmona Inga Grubliauskienė, dainininkai Violeta ir Vilius Tarasovai, modelis Solveiga Mykolaitytė su širdies draugu Mantu Rimdeika, atlikėjas Deividas Bastys su šeima, prodiuserė Elena Puidokaitė, dizainerė Eglė Žiemytė bei kiti garsūs veidai.

Renginyje kalbinta modelis S. Starkutė žarstė komplimentus virtuvės šefui. „Šią vasarą daug laiko praleidžiu pajūryje. Džiaugiuosi puikiu oru, paplūdimiu, draugų kompanija. Mėgstu lankytis skirtinguose restoranuose, todėl džiaugiuosi, kad atsidarė dar viena nauja vieta. Rokas – tikras šaunuolis, mane visada žavi darbštūs žmonės“, – renginyje kalbėjo laisvalaikio drabužių linijos kūrėja.

Viešųjų ryšių specialistas S. Vaitulionis negailėjo pagyrų Palangos maisto kultūrai. Žinomas vyras neslepia esantis gurmanas, tad gardus maistas jo gyvenime – labai svarbus. „Palanga jau senokai išaugo cepelinų ir keptos duonos marškinėlius. Šis kurortas jau yra tapęs Lietuvos maisto kultūros dalimi, vietomis lenkiantis ir sostinę. Pasukę į kairę nuo Basanavičiaus gatvės, atrasite, kaip aš vadinu, gerąją Palangą. Būtent čia sutiksi gražiausius žmones, atrasi geriausią maistą ir pajusi kokybišką poilsį pajūryje“, – kalbėjo S. Vaitulionis.

Verslumu pasižymintis R. Galvonas neslepia – verslas reikalauja labai daug nervų, tačiau jis darbo nebijo. Rokas įsitikinęs, kad viską įmanoma suspėti, tik reikia labai norėti. „Yra galvojančių, kad man verslą kažkas padovanojo. Deja, taip nebuvo, viską užsidirbau pats. Iki dabar turiu skaičiuoti, esu prisiėmęs daug atsakomybių, negaliu atleisti vadelių. Labai daug psichologiškai dirbu su savimi ir niekada neleidžiu sau pavargti. Gyvenimas vasaros sezono metu labai intensyvus, po karantino stengiuosi imti maksimumą“, – sako virtuvės šefas.

R. Galvonas pajūryje vadovauja dar vienai įstaigai – legendinei vilai „Auska“. Tiesa, restoranų meniu skiriasi, todėl virtuvės šefas kviečia užsukti į abi vietas. Šiuo metu R. Galvonui Lietuvoje priklauso net 8 restoranai. 

„Maitinimo verslas yra vienas sunkiausių, dabar ypač trūksta darbuotojų. Todėl ir man po trejų metų teko grįžti į virtuvę gaminti. Nesistebėkite, jei pamatysite mane restorane su purvina prijuoste“, – juokėsi jaunasis verslininkas.

Saugirdas Vaitulionis

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Mirė žinomas kurorto visuomenininkas Pranciškus Samauskas

"Palangos tilto" informacija, 2022 05 15 | Rubrika: Jūros vaikai

Mirė žinomas kurorto visuomenininkas Pranciškus Samauskas. „Netekome nuostabaus žmogaus, išmintingo kolegos ir Lietuvos socialdemokratų partijos Palangos skyriaus garbės pirmininko Pranciškaus Samausko,“ – skelbia įrašas Lietuvos socialdemokratų partijos Palangos skyriaus Facebook tinklapyje.


Sunku suskaičiuoti, kiek kartu per metus bičiulius ir artimuosius turime pasveikinti su įvairiausiomis progomis. Tuomet neretai atsižvelgiame į jų pomėgius ir gyvenimo būdą. Jei būsimieji dovanos gavėjai stengiasi maitintis sveikai ar seniai svajoja pradėti tai daryti, jiems galima išrinkti virtuvės techniką, kuri paskatins ir padės suformuoti sveikesnius įpročius. Pristatome keletą tokių...


 Jeigu daug laiko praleidžiate virtuvėje, ruošdamas įvarius patiekalus, tuomet  gerai sukomplektuota virtuvė gali sutaupyti daug laiko. Pavyzdžiui, stoviniai ir rankiniai maišytuvai gali automatizuoti varginantį maišymo procesą, o virtuvės kombainas vienu mygtuko paspaudimu gali pjaustyti, smulkinti ar sumalti ingredientus.


Žinomas virtuvės šefas Rokas Galvonas praėjusį savaitgalį sukvietė svečius į naujo restorano „Roko virtuvė“ atidarymą. Vakaro šeimininkas džiūgavo, kad pagaliau jo patiekalus galės įvertinti Palangos gyventojai ir poilsiautojai. 


Išmanantys taisykles, bet mokantys improvizuoti, italai garsėja aistringu požiūriu į daugelį dalykų, vienas jų - klasikinė muzika. Vienok, ir šioje meno šventovėje jie nevengia pateikti publikai populiarių  „skanėstų“, kurių saldų skonį ši atpažįsta iš karto, kaip neapolietiškos dainos „O sole mio“ ar „Funiculli funiculla“ . Italai žino, kad to, kas yra prie širdies, niekada nebus gana.


Prieš kelerius metus Rasa Martens tarsi dingo iš viešumos. Ir dėl visko kaltas naujasis jos vyro Johanno Martenso durpių verslas Latvijoje. Pora jau kurį laiką gyvena Latvijos pajūrio kurorte Papėje. O pernai, atėjus pandemijai, su kitais akcininkais jie priėmė skausmingą ir visiems labai netikėtą sprendimą – parduoti prestižinį Vilniaus senamiestyje esantį...


Geriausi draugai Domas Grecevičius ir Algirdas Končius pavasarį, kai prasidėjo COVID-19 pandemija, nusprendė, kad pakanka būti emigrantais, ir grįžo į gimtąją Palangą.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Iš gyvenimo pasitraukė žinomas Palangos šefas

"Palangos tilto" informacija, 2019 10 26 | Rubrika: Miestas

Vakar, spalio 25-ąją, iš gyvenimo pasitraukė žinomas Palangos kurorto šefas, restorano „Barbarosa“ vadovas Mykolas Paleckis. Gastronomijos meistras pernai su savo komanda išsikėlė iš viešbučio „Kerpė“ – PT šaltinio teigimu, dėl padidintos nuomos – į restoraną „RIVASTAR.“ Vakar „Barbarosos“...


Viename prabangiausių Palangos viešbučių „Vanagupė“ restorane praėjusią savaitę svečiams prisistatė naujasis virtuvės šefas Saulius Šikšnys. Naujasis šefas atvyko iš Kauno. „Viskas įvyko labai netikėtai – atsidūriau Palangoje. Bet labai tuo džiaugiuosi, tik dar reikia prie visko priprasti“, – sakė jis.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius