Grįžę dėl karantino nusprendė pasilikti: geriausi draugai emigrantai įsikūrė Palangoje ir atidarė restoraną

Palangos tiltas, 2020-10-04
Peržiūrėta
1939
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Grįžę dėl karantino nusprendė pasilikti: geriausi draugai emigrantai įsikūrė Palangoje ir atidarė restoraną

Geriausi draugai Domas Grecevičius ir Algirdas Končius pavasarį, kai prasidėjo COVID-19 pandemija, nusprendė, kad pakanka būti emigrantais, ir grįžo į gimtąją Palangą. LRT TELEVIZIJOS laidai „(Ne)emigrantai“ vaikinai sako, kad ieškotis darbo nebenorėjo, todėl sugalvojo patys atidaryti restoraną.

Nesitikėjo pasilikti

Domas spėjo pagyventi Anglijoje, Kanadoje ir net Meksikoje, tuo tarpu jo draugas Algirdas trejus metus praleido Nyderlanduose. Išmaišę pasaulį draugai suprato, kad jų pašaukimas – maistas ir geri restoranai, todėl dar vieno šanso savo hobiui nebepraleido. Pašnekovai pripažįsta, kad emigracija jiems davė daug: pasitikėjimo, geresnes anglų kalbos žinias ir nebijojimą bandyti.
Kai dėl karantino viskas buvo uždaroma, juodu grįžo manydami, kad tai tebus trumpos atostogos namuose pas tėvus. Kelios savaitės tuščioje Palangoje nuomonę pakeitė. „Nelabai tikėjau, kad liksiu Palangoje. Maniau, gal į Vilnių važiuosiu, gal vėl į užsienį, bet kadangi trejiems metams šitą projektą pasiėmėme, tai dabar yra planas likti Palangoje“, – sako D. Grecevičius.

Ko jau ko, bet restoranų ir kavinių mūsų vasaros sostinėje tikrai netrūksta, bent jau taip atrodo iš pirmo žvilgsnio. O dar kai paklausai vietos verslininkų skundų, kad metai iš metų jų verslas šlubuoja, daug kam tikrai išblėstų noras atidaryti dar vieną maitinimo įstaigą. Bet šie vaikinai rizikavo.
„Buvo kalbų iš draugų, kad šita vieta kaip ir užkeikta. Kiekvienais metais kas nors ką nors čia pradeda, bet užsidaro. O dar tas karantinas, – pasakoja A. Končius. – Neaišku, kada vėl gali prasidėti suvaržymai.“

Visi labai apsidžiaugė, kad planuojame dirbti ir rudenį. Juk mes mokame nuomą už visus metus.

Domas, antrindamas draugui, pasakoja, kad karantino metu nuobodžiauti neteko. „Dirbome čia, įrenginėjome viską po 14–16 valandų per dieną: sienas dažėme, plyteles klijavome, analizavome idėjas, kaip kas turi atrodyti, – pasakoja vaikinas. – Anksčiau čia buvo valgykla-šašlykinė. Tai mes tiesiog viską, ką radome, išgriovėme ir savo rankomis, su daug meilės kūrėme. Iškart viduje jaučiasi aura, sėdėti malonu, muzika gera.“

Klientams cepelinų nesiūlo

Įvairiuose restoranuose skirtinguose pasaulio galuose dirbęs Domas tapo šio meksikietiško restorano veidu. Jis pasitinka svečius ir palydi juos prie stalelių, vėliau pats ir aptarnauja. O Algirdas beveik visą dieną darbuojasi virtuvėje.

Dirbome čia, įrenginėjome viską po 14–16 valandų per dieną: sienas dažėme, plyteles klijavome, analizavome idėjas, kaip kas turi atrodyti.

Palanga turi savo specifiką, tačiau net ir šis kurortas keičiasi, juokiasi draugai ir sako, kad jų tikslas – pakeisti valgytojų įpročius, pripratinti juos prie naujų skonių.

„Būna, ateina žmonės, prašo keptos duonos, cepelinų, bet tokių dabar labai sumažėję. Tiesiog iš lūpų į lūpas žmonės apie mus išgirdo. Yra žmonių, kurie ateina, pirmą kartą ragauja meksikietiško maisto, tai gal irgi nelabai turi su kuo palyginti. Mes bandome reprezentuoti labiau kūrybinę meksikiečių virtuvę, nesame visiškai tradicinės meksikietiškos virtuvės užeiga“, – pasakoja iš emigracijos grįžę lietuviai.

Dabar net keletas draugų planuoja išvykti iš Vilniaus ir apsigyventi Palangoje.

Savo pirmą sezoną Domas ir Algirdas ketina užbaigti rugsėjo pabaigoje, kai Palangoje visai apmažės poilsiautojų. Tada juodu šiek tiek pailsės ir kibs prie restorano atnaujinimo darbų. „Norime, kad virtuvė būtų tokia, jog mes iš virtuvės galėtume išeiti prie staliukų, nunešti maistą. Norėtųsi, kad maisto užsisakę žmonės juo dalytųsi iš didelių indų. Pavyzdžiui, dalytųsi midijomis iš didelio puodo, – idėjomis dalijasi Domas. – Norisi, kad žmonės dalytųsi mūsų skaniu maistu.“

Ragina sugrįžti ir kitus

Verslininkai sako, kad vis daugiau žmonių grįžta į Palangą. Į didžiausią šalies kurortą atsikelia net vilniečiai. „Karantinas davė tai, kad žmonės, kurie buvo Vilniuje, atvažiavo į Palangą porai savaičių. Dabar net keletas draugų planuoja išvykti iš Vilniaus ir apsigyventi Palangoje. Jie visi nori kur nors pavalgyti. Būna, daug svečių klausia, ar dirbsime rudenį. Visi labai apsidžiaugė, kad planuojame dirbti ir rudenį. Juk mes mokame nuomą už visus metus“, – sako D. Grecevičius.

Su kiekvienu grįžimu man vis labiau nesinorėjo skristi į Olandiją. Čia yra savas kraštas, čia visa šeima, draugai, kalba.

Palangoje užaugę vaikinai sako, kad per tą laiką, kol keliavo po pasaulį, gimtasis miestas stipriai atsinaujino ir pagražėjo. Dabar nesinori iš čia išvažiuoti. „Visa Palanga prieš kokius dešimt metų buvo daugiau J. Basanavičiaus gatvės publikos miestas, – prisimena virtuvėje pirmuoju smuiku griežiantis Algirdas. – Stengiamės, kad būtų kuo daugiau tokių vietų kaip ši – alternatyvių J. Basanavičiaus gatvės publikai.“
Vis dėlto vaikinai sutinka, kad ir pati J. Basanavičiaus gatvė po truputį keičiasi, nes žmonėms nebeužtenka kelių senovinių užeigų-klubų.

Emigracijoje patirties prikaupę Domas ir Algirdas sako, kad dabar atėjo metas duoti šansą Lietuvai. Jau po pirmų mėnesių jie pajuto, kad čia galima neblogai užsidirbti. „100 proc. siūlau grįžti, daryti savo. Lyginant, ką dariau prieš tai ir ką darau dabar, tai yra pasikeitimas 180 laipsnių!

Aš manau, kad verta ir išvažiuoti, bet daug verčiau pasisėmus idėjų grįžti į Lietuvą ir bandyti čia kurti šeimą, šalį gražinti.

Per trejus metus buvo nemažai kartų, kai grįžau į Lietuvą pas šeimą, draugus. Su kiekvienu grįžimu vis labiau nesinorėjo skristi į Olandiją. Čia yra savas kraštas, čia visa šeima, draugai, kalba“, – neabejoja A. Končius ir kviečia visus dvejojančius dėl grįžimo emigrantus priimti teisingą sprendimą.

„Aš manau, kad verta ir išvažiuoti, bet daug verčiau pasisėmus idėjų grįžti į Lietuvą ir bandyti čia kurti šeimą, šalį gražinti“, – įsitikinęs verslą Palangoje pradėjęs D. Grecevičius.

Parengė – Vismantas Žuklevičius.

LRT.lt info

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Žinomas virtuvės šefas Rokas Galvonas praėjusį savaitgalį sukvietė svečius į naujo restorano „Roko virtuvė“ atidarymą. Vakaro šeimininkas džiūgavo, kad pagaliau jo patiekalus galės įvertinti Palangos gyventojai ir poilsiautojai. 


 Nacionalinio kraujo centro (NKC) mobili ekspertų komanda visai vasarai įsikūrė Palangoje, kur skiepys be išankstinės registracijos nuo koronaviruso (COVID-19) vienos dozės „Janssen“ vakcina.  


Kaip laikomasi saviizoliacijos reikalavimų, praėjusią savaitę Palangoje patikrinti 42 asmenys, grįžę ar atvykę iš užsienio valstybių, iš jų 11 – atvykusiųjų iš šalių, iš kurių atvykus taikomos sustiprintos užkrečiamųjų ligų kontrolės priemonės. Nustatyti 2 pažeidimai dėl saviizoliacijos laikymosi, surašytas 1 protokolas.


Palangoje ar kituose kurortuose būstą ar kambarį viešbutyje rezervavę ir iki vidurnakčio atvykę žmonės galės pasilikti, penktadienio, kovo 26 d., popietę sakė Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis.


Geriausi draugai Domas Grecevičius ir Algirdas Končius pavasarį, kai prasidėjo COVID-19 pandemija, nusprendė, kad pakanka būti emigrantais, ir grįžo į gimtąją Palangą.


Ką reiškia būti žymiausio Palangoje žmogaus, mero Šarūno Vaitkaus mama? Ko ponia Elena Vaitkienė mokė savo tris vaikus? Koks Šarūnas, jos pirmagimis, buvo vaikystėje ir jaunystėje? Ir be ko Elena Vaitkienė neįsivaizduoja Motinos dienos šventės? "Aš esu paprastas žmogus," - interviu nekart pabrėžė Elena Vaitkienė. Interviu skaitykite naujajame...


Ar galima suderinti griežtas dėl COVID-19 pandemijos įvesto karantino taisykles, įsigaliojančią naują laisvesnę tvarką ir... pavasario malonumus? Visi būsime saugūs ir galėsime mėgautis atnaujinta ar nauja veikla, jeigu laikysimės karantino laikotarpiu nustatytų taisyklių ar dėl karantino lengvinimo įsigaliojančios naujos tvarkos – teigia Palangos visuomenės sveikatos specialistės.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Palangos literatų klubo „Takai per kopas“ narė, pedagogė Alma Viskontienė pristatė savo naująją poezijos knygą „Kukučio draugai“, skirtą mažiesiems skaitytojams.


Šiandien, penktadienį, Lietuvos liberalų sąjūdžio kandidatė Kretingos-Palangos rinkimų apygardoje Jolita Vaickienė atidarė savo rinkimų štabą, kuris įsikūrė Vytauto gatvėje, priešais Darbo biržą. Stilingą kostiumėlį vilkinti politikė simbolinę juostelę perkirpo mūvėdama baltas pirštinaites. 


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius