Automobilių parkavimo rinkliavos: lietuviams – brangu, rusams – pigu

Jorūnė Gaučaitė, 2013-08-12
Peržiūrėta
823
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

B. Martinkus.
B. Martinkus.

Dauguma Palangos poilsiautojų nė neįsivaizduoja atostogų be individualios transporto priemonės. Kurorte dažnam vairuotojui tenka pasukti galvą: pakratyti kišenę ir pasistatyti automobilį arčiau jūros ar gaišti laiką ieškant nemokamos vietos. Tai tampa tikru nervų išbandymu karštais savaitgaliais – juk kurortas ne „guminis“.

Trūksta vietų
Esant karštam bei sausam orui pajūryje, ypatingai ilgaisiais – šventiniais savaitgaliais, į Palangos kurortą suguži trečdalis ar net pusė Lietuvos. Tuomet poilsiautojams tenka desperatiškai ieškoti ne tik kur pernakvoti, bet ir kur pasistatyti savo nuosavą transporto priemonę, nes anaiptol ne visi nakvynės namai ar močiutės nuomojančios „apartamentus” turi galimybę pasiūlyti laisvą vietą automobiliui kieme.
Nesunku pastebėti ir to, kad net mokamos automobilių stovėjimo aikštelės tokiu metu būna perpildytos. Tuomet poilsiautojams tenka neretai pasukti galvą, o kur pasistatyti automobilį. Dauguma apklaustų poilsiautojų patikino, kad tuomet ypatingai trūksta nemokamų ar net su rinkliavos automatais įkurtų aikštelių nuosavoms transporto priemonėms net ir ne miesto centre.
„Į kurortą iš Kauno atvažiuoju kiekvienais metais su šeima nuosavu automobiliu. Tačiau dažniausiai susiduriu su tokia problema – kur pastatyti automobilį. Ypač kuomet miestas yra perpildytas, tada nebeįmanoma ne tik, kad rasti nemokamą vietą automobiliui, bet jį pasistatyti ir mokamoje aikštelėje tampa neįveikiama užduotimi”, – neslėpė savo nepasitenkinimo Tomas Kubilius.
„Nusiskundimų dėl stovėjimo aikštelių stygiaus ar paties eismo kurorte iš kurorto svečių beveik nesulaukiame, – sakė Palangos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Bronius Martinkus. – Tačiau kaip bendruomenės narys, žinau, kad kai kuriems poilsiautojams labai nepatinka, kad savivaldybė neva „daug leidžia“ „ratuotiems“ poilsiautojams, ypač centre. Bet jei mes ribotume eismą ar panaikintume centre stovėjimo aikšteles, įsivaizduokite, kiek būtų tuomet nepatenkintų poilsiautojų. Juk didžioji dalis jų net 100 metrų iki jūros važiuoja“.
Anot jo, automobilių stovėjimo aikštelių kurorte, mano nuomone, tikrai pakanka. Paprastosiomis dienomis, net ir esant geriems orams, kai kurios aikštelės esančios tiek centre, tiek toliau nuo centro stovi pustuštės.
„Žinoma, kuomet būna ilgieji savaitgaliai, jų gal ir nepakanka, tačiau miesto savivaldybei įrenginėti papildomai automobilių stovėjimo aikšteles visiškai neapsimoka. Ilgųjų savaitgalių su karštosiomis dienomis būna vos keli, todėl likusias metų dienas jos stovės tiesiog tuščios ir nenaudingos”, – teigė B. Martinkus.

Stovėjimo aikštelių
kainos: vieniems brangu, kitiems – per pigu
Šiuo metu Palangos kurorte didžioji dalis stovėjimo aikštelių, ypatingai centrinėje miesto dalyje, yra mokamos. Jų tarifai priklauso nuo tam tikrų zonų. Pavyzdžiui, automobilio parkavimas raudonos bei geltonos zonos aikštelėse siekia nuo 2 iki 3 litų už valandą. Norėdami išvengti šių mokesčių, poilsiautojai stengiasi statytis savo individualų transportą šiek tiek toliau nuo centro, kur įrengtų nemokamų stovėjimo aikštelių yra išties daugiau nei centrinėje miesto dalyje. Na, o tie poilsiautojai, kurie vis tik nenori žingsniuoti iki centrinės miesto dalies ar jūros pėsčiomis, stengiasi išsinuomoti gyvenamuosius apartamentus centre su privačiomis automobilių stovėjimo aikštelėmis.
Atvykus nors ir vienai dienai į Palangą, viešnagė joje dažniausiai neapsiriboja viena, kita valanda. Todėl pasistačius automobilį raudonoje zonoje, kurios tarifas valandai yra trys litai, automobilio savininkui tenka pakloti visai nemenką sumą. Tad dauguma apklaustų poilsiautojų, atvykusių iš kitų Lietuvos miestų teigė, kad parkavimo kaina yra iš tiesų didelė. Minėtas kaunietis T. Kubilius piktinosi, kad jo „netenkina neadekvati mūsų pragyvenimo lygiui automobilių parkavimo kaina”, tad visada stengiasi rasti nemokamą vietą automobiliui pastatyti. „Tik sunku rasti tokių vietų”, – toliau tikino pašnekovas.

Rusams rinkliava nėra didelė
Tačiau kaimyninių šalių poilsiautojams toks mokestis nepasirodė itin didelis. „Atvykau čia pirmą kartą, tačiau automobilį stačiausi jau kelis kartus raudonoje zonoje, arčiau J. Basanavičiaus gatvės. Kaina, mano manymu, nėra didelė, net statant ir visai dienai automobilį. Centrinėje dalyje, manyčiau, net per maža”, – teigė poilsiautoja Svetlana iš Sankt Peterburgo.
B. Martinkus sakė, kad surinktos rinkliavos už automobilių parkavimą skiriamos kurorto infrastruktūrai vystyti.
„Iš surinktų lėšų yra statomos, atnaujinamos, rekonstruojamos stovėjimo aikštelės miesto svečiams bei gyventojams. Žinoma, šios lėšos yra tik lašas jūroje, vertinant pagal tai, kiek iš tikrųjų yra išleidžiama atnaujinant jau esamas ir statant naujas stovėjimo aikšteles, rekonstruojant gatves, siekiant pagerinti patį eismą kurorte“, – sakė pašnekovas.
Pasak B. Martinkaus, preliminariai per praėjusius metus iš mokamų automobilių stovėjimo aikštelių buvo surinkta apie pusė milijono litų.

Įvesti rinkliavos mokestį įvažiuojantiems į kurortą
Panašu, kad įvažiavimo į kurortą mokestis, dėl kurio dabar daug diskutuojama, netolimoje ateityje taps tikrove. Miesto svečiai, įvažiuodami į Palangos kurortą, turės patuštinti kišenes.
Anot B. Martinkaus, toks mokestis iš tiesų yra „labai reali vizija“. „Tačiau problema glūdi tokios rinkliavos administravime. Kadangi įvažiavimų į patį kurortą yra daug, todėl pats surinkimo administravimas tampa itin sudėtingas ir reikalaujantis nemažai lėšų. Galbūt šis galvosūkis išsispręs tuomet, kai įvažiavimas į Palangos miestą nuo Šventosios pusės bus rekonstruotas. Tuomet labai tikėtina, kad tokį mokestį įvesime“, – sakė B. Martinkus. 

Jūsų komentaras:

Išsišiepęs lyg durnelis... 2013-08-19 17:43 (- / IP: 86.100.60.112)
svaičioja , ..Eismas iš vis Palangoje aukštyn kojom...Svarbiausias momentas - apiplėšti ypač gyventojus...nesvarbu nei kokiais metodais, nei už ką, manau, tai prasilenkia su įstatymais, ne tik su sveiku protu-kurio neapčiuopiama...Serviso jokio- tik mokėkit, mokėkit, mokėkit ...pinigų..pinigų ...duokit pinigų...

Jonas 2013-08-15 10:00 (IP: 94.244.83.211)
Labai įdomu kokio ilgio bus eilės įvažiuojant į kurortą įvedus mokestį,kai dabar neretai būna čiut ne iki Nemirsetos.Gal iki Klaipėdos?

San Martinkus 2013-08-13 17:36 (adsjk / IP: 82.135.201.56)
Ponas gudrusis Martinkau, ar zinote tik vieninteli buda, kaip spresti parkavimo ir visas kitas problemas. Stebint Jusu "veikla", Jusu naudojami metodai susiveda i - "REIKIA DRAUSTI" arba REIKIA IVESTI MOKESCIUS (taciau ir tai tik tokiu atveju, jei tai netrukdo kokiems tai kitiems "protingiems draugeliams". Jei atvirai, tai nelabai yra ka ir aptarineti- minciu, mano manymu, - nulis, o ir asmenybe nespindinti. Belieka laukti rinkimu ir paziureti kuo Palangos bendruomene vel save pradziugins.

joooo 2013-08-13 14:06 (IP: 78.61.104.50)
uztai Zemaiciu gatveje GALI stoveti demonstratyviai po zenklu "sustoti draudziama".Pikciausia, kad ir ne sezono metu.Akiplesiskai uztveria pravaziavima, nes kitoje puseje statyti galima. Bet man idomiausia, kad nekart maciau vinguriuojant pacius policininkus su masinom--- ir visai nieko !!!

Taip pat skaitykite

Birželis Palangą nustebino ne tik alinančia kaitra, bet ir tokiu vasaros metu dar neregėtu prie jūros besiveržiančių poilsiautojų srautu. Jie suvartojo čia rekordinį geriamojo vandens kiekį, sumokėjo rekordiškai daug už automobilių parkavimą ir išmetė kurorte rekordiškai daug šiukšlių.


2020 metų pavasaris, kuris į istoriją įeis kaip „kovido“ protrūkio laikmetis, Palangos miesto rinkliavų centrui (PMRC) buvo ramus, o vasara, anot Ingos Ruokienės, PMRC administratorės, niekuo ypatingai nesiskyrė nuo kitų vasaros sezonų. Tačiau vietinės rinkliavos už automobilių statymą šiemet buvo surinkta rekordiškai daug – 661 284 eurai, 2019 metais –...


2020 metų pavasaris, kuris į istoriją įeis kaip „kovido“ protrūkio laikmetis, Palangos miesto rinkliavų centrui (PMRC) buvo ramus, o vasara, anot Ingos Ruokienės, PMRC administratorės, niekuo ypatingai nesiskyrė nuo kitų vasaros sezonų. Tačiau vietinės rinkliavos už automobilių statymą šiemet buvo surinkta rekordiškai daug. „Dėl koronaviruso daug žmonių...


Sekmadienį po visų šv. Mišių Palangos parapijos ganytojai šventino transporto priemones. Taip buvo paminėta Keliaujančiųjų ir vairuotojų diena. Rugsėjo paskutinį sekmadienį Keliaujančiųjų ir vairuotojų diena paskelbė Lietuvos Vyskupų Konferencija savo plenarinio posėdžio, vykusio 2009 m. gegužės 26-28 d., metu. Šio minėjimo tikslas – keisti eismo...


Dauguma Palangos poilsiautojų nė neįsivaizduoja atostogų be individualios transporto priemonės. Kurorte dažnam vairuotojui tenka pasukti galvą: pakratyti kišenę ir pasistatyti automobilį arčiau jūros ar gaišti laiką ieškant nemokamos vietos. Tai tampa tikru nervų išbandymu karštais savaitgaliais – juk kurortas ne „guminis“.


Nuo gegužės 15 d. iki rugsėjo 15 d. imtinai kiekvieną dieną visą parą renkama rinkliava už automobilių stovėjimą visose mokamose automobilių stovėjimo vietose ir gatvių kelkraščiuose.


Dalies Tarybos narių pasiūlymas, išdėstytas sprendimo projekte, kad palangiškiams vasarą nereikėtų mokėti vietinės rinkliavos už automobilių statymą mieste, nepraėjo Vyriausybės atstovės Klaipėdos apskrityje Daivos Kerekeš „rėčio“.


Sekmadienį prie Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčios esanti Vytauto gatvės atkarpa bei klebonijos kiemas buvo pilni automobilių. Į trečią kartą Keliaujančiųjų ir vairuotojų dienos proga surengtą transporto priemonių laiminimo akciją nepaisydami permainingo oro ir šuorais nupilančio lietaus suvažiavo gausybė žmonių.


Palangiškių atostogų geografija: nuo namų kurorte iki Filipinų ir Egipto

Linas JEGELEVIČIUS, Alfredas PUMPULIS, 2011 08 08 | Rubrika: Jūros vaikai

Gyvename didžiausiame Lietuvos kurorte, bet palangiškiai atostogų stengiasi išsprukti kitur. Renkasi jas pagal kišenę ir tik patiems atostogautojams žinomus dalykus. Vieniems puikios atostogos – turkštis svetimoje jūroje, kitiems – išvyka į kalnus, tretiems– pažintinės kelionės po platųjį pasaulį. Kalbinti miesto politikai dėstė esą...


Nuo liepos 7 dienos turėtų prasidėti automobilių stovėjimo apmokestinimas nustatytose miesto savivaldybės vietose. Dvylika jau įsigytų taip vadinamų stovos skaitiklių pradės skaičiuoti litus bei pakratys kišenes tų poilsiautojų, kurie norės patogiai savo ratuotas transporto priemones palikti centrinėje miesto dalyje ar arčiau jūros esančiose gatvelėse.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius