Palangai „kovidas“ nebaisu – miestas surinko rekordiškai daug automobilių statymo rinkliavos

Linas JEGELEVIČIUS, 2020-12-14
Peržiūrėta
1548
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangai „kovidas“ nebaisu – miestas surinko rekordiškai daug automobilių statymo rinkliavos

2020 metų pavasaris, kuris į istoriją įeis kaip „kovido“ protrūkio laikmetis, Palangos miesto rinkliavų centrui (PMRC) buvo ramus, o vasara, anot Ingos Ruokienės, PMRC administratorės, niekuo ypatingai nesiskyrė nuo kitų vasaros sezonų. Tačiau vietinės rinkliavos už automobilių statymą šiemet buvo surinkta rekordiškai daug – 661 284 eurai, 2019 metais – 557 566 eurų, 2018 metais – 486 457 eurų.
„Dėl koronaviruso daug žmonių nevažiavo ilsėtis į užsienį, o atostogoms pasirinko mūsų Palangą,“ – aiškino Bronius Martinkus, PMRC direktorius.
Vietinės rinkliavos dydį už naudojimąsi Palangos miesto savivaldybės tarybos nustatytomis vietomis automobiliams statyti nustato savivaldybės Taryba.
Palanga už automobilio statymą taip vadinamojoje miesto žaliojoje zonoje (apima senąją autobusų stotį, centrinę Vytauto gatvę – nuo Basanavičiaus iki Kęstučio gatvės) renka 1.70 euro už 1 valandą, už važiavimo priemonės parkavimą taip vadinamojoje raudonoje zonoje – 1.20 euro už 1 valandą, o už parkavimą geltonoje zonoje (Kunigiškės, Piktuižio g., etc) – 0.60 euro už 1 valandą.
2020 metais Palangos mieste buvo įrengti 5 nauji automobilių bilietų parkomatai – Gedimino, S. Nėries ir Vanagupės gatvėse. Iš viso 2020 metais Palangos mieste veikė 50 parkomatų.
Per šiuos metus buvo užfiksuoti 4362 vietinės rinkliavos pažeidimai. Per 10 šių metų mėnesius buvo užfiksuota 2810 kelių eismo pažeidimų.
„Mokamoje automobilių stovėjimo aikštelėje Ronžės gatvėje iki lapkričio 1 d. buvo surinkta 6 1741 eurų (2019 metais – 676 53,00 eurų),“ – sakė I. Ruokienė.
Palangos miesto rinkliavų centras administruoja 108 savivaldybei priklausančius socialinius būstus Palangos mieste. Anot PMRC, mokumo problemų turi 5 gyventojai. Iki 2020 m. lapkričio mėnesio nuomos mokesčio buvo surinkta 50 390 eurų, 2019 metais – 53 456 eurai.
Vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą per šių metų 11 mėnesių buvo surinkta 844 681 eurų, 2019 metais – 892 298 eurų.

 

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Birželis Palangą nustebino ne tik alinančia kaitra, bet ir tokiu vasaros metu dar neregėtu prie jūros besiveržiančių poilsiautojų srautu. Jie suvartojo čia rekordinį geriamojo vandens kiekį, sumokėjo rekordiškai daug už automobilių parkavimą ir išmetė kurorte rekordiškai daug šiukšlių.


Kaip Palangos miesto savivaldybė atrodė šiais metais žvelgiant mokesčių surinkimo prievaizdo, Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) akimis? Kiek verslo liudijimų ir kokiai veiklai palangiškiai buvo šiemet išsiėmę? Kaip Palangoje surenkami labiausiai valstybės biudžetą papildantys gyventojų pajamų ir pridėtinės vertės mokesčiai (GPM ir PVM)? „Palangos...


2020 metų pavasaris, kuris į istoriją įeis kaip „kovido“ protrūkio laikmetis, Palangos miesto rinkliavų centrui (PMRC) buvo ramus, o vasara, anot Ingos Ruokienės, PMRC administratorės, niekuo ypatingai nesiskyrė nuo kitų vasaros sezonų. Tačiau vietinės rinkliavos už automobilių statymą šiemet buvo surinkta rekordiškai daug – 661 284 eurai, 2019 metais –...


2020 metų pavasaris, kuris į istoriją įeis kaip „kovido“ protrūkio laikmetis, Palangos miesto rinkliavų centrui (PMRC) buvo ramus, o vasara, anot Ingos Ruokienės, PMRC administratorės, niekuo ypatingai nesiskyrė nuo kitų vasaros sezonų. Tačiau vietinės rinkliavos už automobilių statymą šiemet buvo surinkta rekordiškai daug. „Dėl koronaviruso daug žmonių...


Nors ruduo jau įsibėgėjo, galima sakyti, kad vasara Palangoje baigiasi tik dabar – kurortas iki šiol savaitgaliais sulaukia gausaus būrio svečių, tad atokvėpio po įtemptos darbų kurorte nematyti. Mieste virte verda ir infrastruktūros tvarkymo darbai, įgyvendinami didelės apimties projektai, ir panašu, kad tempų mažinti neketinama. Apie tai, kokiomis nuotaikomis įsibėgėjus...


Palangos savivaldybė informuoja, kad nuo trečiadienio, rugsėjo 16 d., keičiasi automobilių stovėjimo Palangos gatvės apmokestinimas. Iki gegužės 14 d. (imtinai) automobilių statymas Palangos miesto gatvėse bei daugumoje automobilių stovėjimo aikštelių yra nemokamas.  


Koks buvo praėjęs sezonas Palangos miesto rinkliavų centrui? Rekordiškas! Per šį sezoną – nuo gegužės 15 d. iki rugsėjo 15 d. – buvo surinkta rekordiškai daug vietinės rinkliavos už naudojimąsi Palangos miesto savivaldybės tarybos nustatytomis vietomis automobiliams statyti – net 557 508,68 eurai, pernai – 486 456,95 eurai, užpernai – 394...


Ganyklų gatvėje, palei gražių „Malūnų vilų“ kotedžų langus, esanti autobusų sustojimo stotelė tapo automobilių parkavimo aikštele. Statytojas – „Kauno būstai“ – turėjo numatyti vietą ir automobilių statymo aikštelei. Kai jiems striuka su jomis, automobiliai statomi autobusų sustojimo stotelėje. Tai – negerai“, – sakė UAB...


Nuo gegužės 15 d. iki rugsėjo 15 d. imtinai kiekvieną dieną visą parą renkama rinkliava už automobilių stovėjimą visose mokamose automobilių stovėjimo vietose ir gatvių kelkraščiuose.


Dalies Tarybos narių pasiūlymas, išdėstytas sprendimo projekte, kad palangiškiams vasarą nereikėtų mokėti vietinės rinkliavos už automobilių statymą mieste, nepraėjo Vyriausybės atstovės Klaipėdos apskrityje Daivos Kerekeš „rėčio“.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius