Sprendimas statyti daugiau parkomatų pasiteisino, bet rinkliavos planas vėl neįvykdytas

Agnė LEKAVIČIENĖ, 2011-09-15
Peržiūrėta
1708
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Sprendimas statyti daugiau parkomatų pasiteisino, bet rinkliavos planas vėl neįvykdytas

Mieste vasaros metu veikiantys 32 automobilių stovėjimo aparatai rugsėjo 1 dieną buvo išjungti – tai yra  Jūratės g., S. Daukanto g., Vytauto g., Kontininkų g., Neringos g., Rąžės g., bei S. Dariaus ir S. Girėno gatvėse automobiliai iki birželio mėnesio stovės nemokamai. Palangos rinkliavų centro direktorius Gintaras Žukevičius „Palangos tiltui“ sakė, jog per aštuonis mėnesius rinkliavos už automobilių stovėjimą gatvėse miesto biudžetą papildė 454 tūkstančiais litų. Kaip ir pernai, rinkliavos planas – vėl neįvykdytas.

 

Planas – surinkti 500 tūkstančių litų

„Palangos tiltas“ pasidomėjo G. Žukevičiaus, ar pasiteisino sprendimas rinkti rinkliavą tik vasaros metu: „Miesto tarybos sprendimu, rinkliavos už automobilių stovėjimą renkamos nuo birželio 1 iki rugsėjo 1 dienos. Miesto rinkliavų centras planavo į miesto biudžetą surinkti 500 tūkstančių litų, tad jeigu būtumėm iki sausio 1 dienos rinkę mokestį, būtumėm planą įvykdę“, - laikraščiui sakė G. Žukevičius.

Didžioji dalis šios sumos surinkta vasaros sezono metu – 394 tūkstančiai litų. Pelningiausias vasaros mėnuo buvo rugpjūtis, per kurį surinkta 200 tūkstančių litų.  Birželis ir liepa miesto biudžetą papildė atitinkamai – 68 tūkstančius bei 126 tūkstančius litų. „Rugpjūčio mėnuo buvo pelningiausias dėl to, jog mieste jau veikė visi 32 automobilių stovėjimo aparatai. Pernai vasarą rinkliavų centras surinko 360 tūkstančių litų. Senieji parkomatai, kurie stovėjo ir pernai vasarą surinko tiek pat lėšų. Tad sprendimas mieste pasatyti daugiau parkomatų – pasiteisino“, - pažymėjo rinkliavų centro direktorius G. Žukevičius.

Dėl užtrukusių savivaldybės viešųjų pirkimų, naujieji automobilių parkomatai buvo pastatyti liepos viduryje. G. Žukevičius laikraščiui sakė, jog jeigu naujieji parkomatai būtų buvę pastatyti birželio 1 dieną, planas būtų buvęs įvykdytas.

Arčiausiai jūros esančioje raudonojoje zonoje, pastatyti automobilį valandai kainuoja 3 litus, geltonojoje valanda atseina kiek pigiau – 2 litus.

 

Nustatyta 1040 pažeidėjų

Nors ženklų, žyminčių, jog stovėjimas mūsų miesto gatvėse yra mokamas, netrūksta, tačiau atsiranda ir tokių vairuotojų, kurie jų „nemato“. Rinkliavų centras baudų iš vairuotojų nerenka. „Mūsų darbuotojai užfiksuoja pažeidimus ir visą medžiagą perduoda miesto savivaldybės administracijai. Šiais metais užfiksavome 1040 pažeidėjų, kuriems savivaldybė skyrė baudas, siekiančias nuo 80 iki 140 litų“, - akcentavo G. Žukevičius.

Kokius darbus savivaldybė planuoja atlikti už surinktas lėšas, rinkliavų centro direktorius G. Žukevičius atsakyti negalėjo: „Mūsų darbas yra surinkti lėšas už automobilių stovėjimą. Miesto savivaldybė sprendžia kur ir kam panaudoti surinktas lėšas“.

 

Nauji mokesčiai?

Kitais metais Palangos svečius galbūt pasitiksime su naujais mokesčiais. „Spręsime dėl įvažiavimo į miestą mokesčio bei „pagalvės“ mokesčio poilsiautojams. Tačiau didesnė tikimybė, jog kitą vasarą poilsiautojai turės susimokėti įvažiavimo į miestą mokestį. Druskininkuose galioja „pagalvės“ mokestis“, - „Palangos tiltui“ sakė B. Martinkus.

Druskininkų savivaldybė gegužės mėnesį įvedė naują mokestį už naudojimąsi miesto viešąja infrastruktūra. Turistai už kiekvieną mieste praleistą naktį miesto viešbučiuose, sanatorijose ar SPA centruose privalo susimokėti po du litus. Druskininkuose turistų iš užsienio srautai per pirmą šių metų ketvirtį išaugo beveik 40 procentų, lietuvių – 25 procentais.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Primename, kad nuo rugsėjo 16 d. iki gegužės 15 d. rinkliava už automobilių stovėjimą Palangos miesto gatvėse yra nerenkama.


Nuo rugsėjo 16 dienos - nemokamas automobilių stovėjimas Palangos miesto gatvėse. 


Birželis Palangą nustebino ne tik alinančia kaitra, bet ir tokiu vasaros metu dar neregėtu prie jūros besiveržiančių poilsiautojų srautu. Jie suvartojo čia rekordinį geriamojo vandens kiekį, sumokėjo rekordiškai daug už automobilių parkavimą ir išmetė kurorte rekordiškai daug šiukšlių.


2020 metų pavasaris, kuris į istoriją įeis kaip „kovido“ protrūkio laikmetis, Palangos miesto rinkliavų centrui (PMRC) buvo ramus, o vasara, anot Ingos Ruokienės, PMRC administratorės, niekuo ypatingai nesiskyrė nuo kitų vasaros sezonų. Tačiau vietinės rinkliavos už automobilių statymą šiemet buvo surinkta rekordiškai daug – 661 284 eurai, 2019 metais –...


Koks buvo praėjęs sezonas Palangos miesto rinkliavų centrui? Rekordiškas! Per šį sezoną – nuo gegužės 15 d. iki rugsėjo 15 d. – buvo surinkta rekordiškai daug vietinės rinkliavos už naudojimąsi Palangos miesto savivaldybės tarybos nustatytomis vietomis automobiliams statyti – net 557 508,68 eurai, pernai – 486 456,95 eurai, užpernai – 394...


Nuo rugsėjo 16 d. iki gegužės 15 d. automobilių statymas Palangos miesto gatvėse bei daugumoje automobilių stovėjimo aikštelių yra nemokamas. Visus metus transporto priemonių stovėjimas mokamas tik Rąžės gatvėje esančioje automobilių stovėjimo aikštelėje.


Nuo gegužės 15 dienos iki rugsėjo 15 dienos už automobilių stovėjimą dalyje Palangos miesto gatvių renkama vietinė rinkliava. Miesto gatvės, kuriose kurortinio sezono metu už automobilių stovėjimą reikia mokėti vietinę rinkliavą, yra suskirstytos į tris zonas: raudonąją, geltonąją ir žaliąją.


Nuo gegužės 15 d. iki rugsėjo 15 d. imtinai kiekvieną dieną visą parą renkama rinkliava už automobilių stovėjimą visose mokamose automobilių stovėjimo vietose ir gatvių kelkraščiuose.


Rinks rinkliavą už automobilių stovėjimą iki rugsėjo vidurio?

„Palangos tilto“ informacija, 2012 08 02 | Rubrika: Miestas

Palangos savivaldybė ketina pailginti automobilių stovėjimo apmokestinimo laikotarpį ir iš šios rinkliavos į kurorto biudžetą papildomai gauti daugiau kaip 100 tūkst. litų.


Mieste vasaros metu veikiantys 32 automobilių stovėjimo aparatai rugsėjo 1 dieną buvo išjungti – tai yra    Jūratės g., S. Daukanto g., Vytauto g., Kontininkų g., Neringos g., Rąžės g., bei S. Dariaus ir S. Girėno gatvėse automobiliai iki birželio mėnesio stovės nemokamai. Palangos rinkliavų centro direktorius Gintaras Žukevičius „Palangos tiltui“ sakė, jog...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius