„Baltijos“ pagrindinei mokyklai – 20 metų

Rasa GEDVILAITĖ, 2009-11-20
Peržiūrėta
2381
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Penktadienį į „Baltijos“ pagrindinę mokyklą rinkosi itin džiugiai nusiteikęs mokytojų kolektyvas bei visi mokiniai. Lapkričio 20 dieną mokykla, kadaise buvusi 3-ioji vidurinė, atšventė savo dvidešimtmetį. Daug pasiekimų, neišvengiant nusivylimų, pasiekusi mokykla iki šiol išlaikė darnų kolektyvą, susiformavusį būtent prieš du dešimtmečius.

 

Jauni, bet atkaklūs

Palangos 3-oji vidurinė mokykla įkurta 1989 metais, kantriai išlaukta tuometinės pirmosios direktorės Salomėjos Slaboševičienės. Pasak jos, susirinko jauni, tačiau perspektyvūs mokytojai, norėję tikslingai realizuoti savo gebėjimus, iš viso – 82. „Šiandien aš matau viso įdėto darbo rezultatus. Tai, ko aš norėjau visą laiką“, - teigė buvusi direktorė, dabartinė pavaduotoja S.Slaboševičienė. Tik deramai išklausinėję, kokie direktorės siekiai, mokytojai pasiryžo kartu su ja nugalėti visus iškilusius sunkumus ir atkakliai siekti visų tikslų. „Visi mokytojai buvo labai jauni, vos trisdešimties sulaukę, aš buvau viena iš vyresnių, artėjanti prie keturiasdešimties“, - prisiminimais dalijosi S.Slaboševičienė. Dauguma dirba iki šiol, pasak pavaduotojos Valdos Urbonavičienės, keitėsi tik keletas mokytojų. Tad puikiai pažįstantys vienas kitą ir matę, kaip keičiasi jų darbovietė, jiems visiems ši šventė itin svarbi.

 

Verti pasididžiavimo

Kasmet mokiniai keitėsi, vieni išėjo, atėjo kiti, palikdami prisiminimus apie savo pasiektus rezultatus. 1993 metais baigusi sidabro medaliu Asta Slaboševičiūtė liko vienintelė su šiuo apdovanojimu. Mokytojai labai didžiuojasi ir 1998 metais aukso medaliu Tarptautinėje rusų kalbos olimpiadoje apdovanotu Andriumi Butkumi. Nuo šių metų baigusių su pagyrimu tik daugėjo. Nepaisant to, kad mokinių kasmet vis mažėjo ir iš pirma buvusių bemaž tūkstančio šiandien liko 560, mokiniai visgi džiugina savo ugdytojus. „Svarbią reikšmę mokinių lygio kilimui turėjo konkurencija su gimnazija“, - teigė S.Slaboševičienė. Pasak jos, tik tai skatina siekti pačių geriausių rezultatų, nenorint atsilikti.

„Baltijos“ pagrindinės mokyklos mokiniai neatsisako dalyvauti įvairiose olimpiadose, itin puikių rezultatų jie pasiekia matematikos ar gamtamokslinėje srityje.

Netekus vyresniųjų klasių mokinių pedagogai pajuto pokytį, tačiau tikisi, kad ir jaunesniųjų klasių mokiniai sugebės užimti jų vietą. Šių metų rugsėjo mėnesį tapusi pagrindine „Baltijos“ mokykla neteko kai kurių švenčių. „Mus ištiko lengvas šokas, prisitaikant prie naujų sąlygų, tačiau visas viltis sudėjom į šiuo metu vyriausiuosius atstovaujančius moksleivius“, - teigė pavaduotoja V.Urbonavičienė.

 

Siekis tapti stipriausia

„Nuo 1993 metų mes ėmėm siekti gimnazijos vardo“, - apie savo efektyvią darbo veiklą pasakojo S.Slaboševičienė. 15 metų šiai mokyklai paaukojusi moteris įdėjo visas pastangas, kad „Baltijos“ mokykla „žibėtų iš vidaus“, turėtų siekius ir juos įgyvendintų, kryptingai dirbtų, gautų paskatinimą, be kurio, pasak jos, mokytojai ima tiesiog „vegetuoti“. Ėmęsi kruopščiai vykdyti mokyklos pritaikymą įvairių poreikių vaikams, netrukus jie galėjo pasigirti įkūrę realinės gimnazijos klases, jaunimo klases, vėliau pervadintas darbinio ugdymo klasėmis, suformavę specialiųjų poreikių mokinių ugdymo sistemą. Sulaukę nepritarimo dėl pasirinktų metodų, savo sumanymo jie neatsisakė ir įrodė, kad mokykloje jokios priešpriešos nėra. Pavaduotoja S.Slaboševičienė pasidžiaugė, kad praėjusiais metais jų mokyklą baigė 3 mokiniai su cerebriniu paralyžiumi.

„Visus savo direktoriavimo metus siekiau, kad mūsų mokykla būtų stipri ir man buvo pavykę, mat „Baltijos“ mokykla buvo viena iš garsesnių ir stipresnių mokyklų visoje Lietuvoje“, - apie savo pasiekimus pasakojo S.Slaboševičienė.

 

Trečiasis direktorius

2004 metais perdavusi mokyklos valdymą į Arūno Juškos rankas, o po dviejų metų mokyklos „vairą perėmus“ ir dabartiniam direktoriui Alvydui Kniukštai, S.Slaboševičienė suabejojo savo sunkiu įdirbiu mokyklos labui, nes nejaučiamas jo tęstinumas ar kitoks tobulėjimas. Kiekvienas naujai atėjęs direktorius atsineša savo viziją ir suvokimą apie valdymą ir vadovavimą, o jų atėjimas palieka ir teigiamų, ir neigiamų pasekmių, papildant mokyklos istorijos lapus.  


Pasitikta šventė

Šventinis bruzdesys mokykloje ypatingai buvo jaučiamas paskutinėmis dienomis. Mokytojai uoliai derino pramogas, ruošėsi apžvelgti visus ryškius mokyklos renginius, pasiekimus, o svarbiausiu akcentu tapo mokyklos apkabinimas ir balionų su mokinių norais paleidimas. Pedagogų paskatinti mokiniai ne tik mokyklą apkabinti, bet ir pajusti šalia esančių bendraklasių palaikymą, džiugiai su šūksniais ir dainomis paleido į orą šūsnį simboliškų spalvų balionų. 1997 metais mokykla gavusi „Baltijos“ vardą jos garbei padangę papuošė balta ir mėlyna spalvomis. Išskridę vaikų norai paženklino šią didžią dieną ir nuspalvino saulės tądien nušviestą dangų.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kovo 23 d. į Šventosios pagrindinę mokyklą atvyko tikros krepšinio legendos - Pasaulio ir Europos čempionas,olimpiadų prizininkas, krepšinio treneris Valdemaras Chomičius bei vienas geriausių ir tituluočiausių Lietuvos krepšininkų Gintaras Einikis.


Palangoje veiklą pradėjo pirmoji mieste tarptautinė privati „Baltic International School“ mokykla. Iki tol įstaiga veikė kaip darželis, o nuo šiol, plečiantis veiklos apimtims, jau veikia kaip pradinio ugdymo mokykla, skelbiama pranešime žiniasklaidai. 


Palangos senosios gimnazijos biologijos mokytoją Daivą Urbštienę gyvenime sunku labai nustebinti, tačiau kai prieš karantiną, viename susitikime jai prisistačius mokytoja, vos ne visi ėmė sutartinai prisiminti savo mokyklas, mokytojus ir net atskirus dalykus, ji širdyje nusistebėjo: „Žmonės, baigę mokyklą prieš 30 metų ir daugiau, iki šiol prisimena ir kalba apie savo buvusius mokytojus.“


Vasario 14-oji Šventosios pagrindinės mokyklos bendruomenei buvo ypatinga. Simbolinę meilės dienos pavakarę ugdymo įstaiga minėjo mokyklos aštuoniasdešimties metų jubiliejų. Šia garbinga proga mokykloje buvo surengtas jaukus ir šiltas šventinis renginys „Leisk palinkėti“, į kurį sukviesti esami ir buvę mokyklos pedagogai, mokiniai...


Balandžio 27-28 dienomis Vlado Jurgučio pagrindinėje mokykloje vyko Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro, Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos organizuojamas meninio skaitymo konkursas. Lietuviško žodžio šventėje dalyvavo daugiau nei 100 mokinių ir jų mokytojų iš įvairių Lietuvos mokyklų.


Į Rugsėjo 1-osios šventę Palangos Stasio Vainiūno meno mokykloje rinkosi ne tik mokiniai, įkopę į aukštesnes klases,bet ir gausus pirmokų būrys. Nuo 2017 metų rugsėjo 1-osios mokyklą papildė 63 norintys pažinti, išmokti meno paslapčių pirmokai.


Jau seniai mieste sklando gandas, jog vėliau ar anksčiau bus uždaryta Palangos pradinė mokykla. Tai labai trikdo šios mokymo įstaigos darbą, mat kai kurie tėvai, prisiklausę tokių kalbų, bijo leisti vaiką į šią mokyklą, manydami, jog netrukus gali tekti ieškoti kitos mokyklos. Tačiau, kaip pastebėjo Švietimo skyriaus vedėja Laima Valužienė, tokius gandus ji jau...


Kasmet Palangos pradinėje mokykloje lapkričio 16-ąją minime Tarptautinę tolerancijos dieną. Tolerancija apibūdinama kaip pakantumas kitiems bei supratimas, jog kitas žmogus gali skirtis nuo mūsų. Kartu tai ir pripažinimas, jog jis turi teisę būti kitoks. Tolerancijos ugdymas mokykloje ypatingai svarbus. Jis skiepija vaikams žmogiškąsias vertybes ir padeda priimti teisingus sprendimus....


Šeštadienį Palangos senoji gimnazija, kuriai steigti švietimo ministras davė leidimą 1922 m. rugsėjo 15 d., atšventė savo 90 metų jubiliejų. Iškilmingame renginyje netrūko gražių žodžių bei oficialių sveikinimų. Dar daugiau gražių žodžių buvo ištarta šventiniame vakare, vykusiame „Palangos žuvėdroje“. O paklausti, kas jiems...


„Baltijos“ pagrindinei mokyklai – 20 metų

Rasa GEDVILAITĖ, 2009 11 20 | Rubrika: Miestas

Penktadienį į „Baltijos“ pagrindinę mokyklą rinkosi itin džiugiai nusiteikęs mokytojų kolektyvas bei visi mokiniai. Lapkričio 20 dieną mokykla, kadaise buvusi 3-ioji vidurinė, atšventė savo dvidešimtmetį. Daug pasiekimų, neišvengiant nusivylimų, pasiekusi mokykla iki šiol išlaikė darnų kolektyvą, susiformavusį būtent prieš du dešimtmečius.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius