„Baltijos“ pagrindinėje mokykloje – Kūrybos šventė

Palangos tiltas, 2017-05-16
Peržiūrėta
1825
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

„Baltijos“ pagrindinėje mokykloje – Kūrybos šventė

Gegužės 11 d. „Baltijos“ pagrindinėje mokykloje vyko mokinių mėgstama ir laukiama tradicinė Kūrybos šventė, kuri kiekvieną pavasarį pražysta vis naujomis idėjomis.
Šiais metais visi pradinių klasių mokiniai kūrė knygą, skirtą lietuvių liaudies tautosakai. Šia veikla buvo siekiama mokinius sudominti lietuvių tautosakos lobiais, sužadinti jų kūrybiškumą ir vaizduotę. Kiekviena pradinukų klasė, padedama išradingų mokytojų, atliko po vieną kūrybinę užduotį, kurios rezultatus vėliau visiems pristatė baigiamajame renginyje salėje. Daug aplodismentų sulaukė vaidinimai: antrokai (mokytojos R. Žeferskienė A. Žaromskienė ir P. Kvasytė) parodė lėlių teatro spektaklį „Senelis ir ožka“, inscenizavo patarles. Pirmokai (mokytojos Ž. Galdikienė ir A. Adomavičienė) mokė draugus linksmų skaičiuočių ir užminė daug įdomių mįslių. Nuotaikingą programą paruošė trečiokai (mokytojos D. Jotkėlienė, D. Šiupinienė, D. Daukšienė) – 3a ir 3b „prakalbino“ paukščius: pakvietė pavasarį paukščių balsų pamėgdžiojimais, o dūdelių ir mušamųjų instrumentų orkestras grojo ir dainavo lietuvių liaudies dainą „Graži ponia pelėda“, o 3c mokiniai, pasipuošę tautiniais rūbais, sušoko smagų lietuvių liaudies šokį. Nuo jų neatsiliko 4b šokėjai, (mokytoja R. Griciuvienė), kurie pakvietė visus nukeliauti į ateitį ir kartu pašokti naujai sukurtą šokį tradicinės polkos ritmu. Pailsusius šokėjus 4a klasės mokiniai (mokytoja I. Vitkauskienė) pakvietė žaisti lietuvių liaudies žaidimą „Priegalvėlis“.
Pasibaigus renginiui, pradinukai neskubėjo skirstytis – visus buvo užvaldęs noras dar pabūti, pasidžiaugti kūrybiniais atradimais. Tačiau savo eilės nekantraudami laukė vyresnieji – 5-10 klasių mokiniai. Jie pagal savo pomėgius rinkosi įvairias veiklas ir porą valandų kūrybinėse dirbtuvėse bandė įgyvendinti savo fantazijas.
Kaip visada daug mokinių rinkosi į šiuolaikinių šokių sekcijas – buvo sudarytos net trys grupės, kurioms vadovavo šeštų klasių mokinės A. Lisovojytė, U. Norbutaitė, A. Kuprytė ir dešimtokės M. Užkuraitytė ir E. Narbutaitė. O tie, kuriems nesvetimi liaudiški šokiai, mokėsi trypti polką (mokytojos O. Simonaitienė ir N. Garbenčienė). Mėgstantys dailę dirbo su kartonu ir sukūrė spalvingą kompoziciją „Veidai“ bei papuošė mokyklos II aukšto fojė (mokytoja R. Ščerbakovienė), o linkę į „akademinę kūrybą“ paruošė puikią vaizdinę priemonę geografijos kabinetui „Demografinis sprogimas“ (mokytoja D. Navickienė). Už juos dar santūresni ir paslaptingesni buvo informacinių technologijų gerbėjai, šį kartą susirinkę ne žaisti, o kurti kompiuterinius žaidimus (mokytojas R. Kapica).
Kūrybos šventė neapsiėjo be madų šou ir dainų: jaunieji dizaineriai (socialinė pedagogė B. Jencienė) pristatė įspūdingą pavasario kolekciją, o mokyklos dainininkai pradžiugino „gyvo garso“ dainomis lietuvių, anglų ir vokiečių kalbomis (vad. mokytojos J. Gaudėšienė, G. Rimkutė, A. Jansonienė). Daug teigiamų emocijų ir juoko padovanojo pradedantys aktoriai, suvaidinę linksmą „Raudonkepuraitės“ parodiją (vad. S. Matkevičienė), tačiau labiausiai visus nustebino dar neregėtas mokykloje Krepšinio kamuolių orkestras, „sugrojęs“ trankią kompoziciją ir sukėlęs salėje ovacijas (mokytoja L. Bloškienė).
Kūrybos šventė atskleidė, kiek daug talentų slypi kiekviename iš mūsų, jeigu leidžiame sau pasinerti į stebuklingą fantazijos pasaulį.

Svajonė MATKEVIČIENĖ
„Baltijos“ mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Lapkričio 11 d. „Baltijos“ pagrindinėje mokykloje vyko mokinių konferencija, skirta Palangos atgavimo šimtmečiui paminėti. Konferencijos metu mokiniai pristatė savo pranešimus labai įvairiomis temomis. 


Palangos "Baltijos" pagrindinėje mokykloje buvo surengtos pratybos

"Palangos tilto" informacija, 2019 10 04 | Rubrika: Miestas

Spalio 2 d. Palangos "Baltijos" pagrindinėje mokykloje buvo surengtos pratybos, kurių metu vyko vaikų ir personalo evakuacija, imituojant gaisrą mokykloje. Pratybų metu tobulintas evakuacijos organizavimas bei personalo veiksmai, kilus gaisrui.


Balandžio 10 dieną Šventosios pagrindinėje mokykloje vietoje įprastų pamokų vyko profesinio orientavimo užsiėmimai. Juos vedė keturių profesijų atstovai: Krašto apsaugos Savanorių pajėgų Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės kariai, advokatė Ligija Marcinkienė, fotografė Inga Galdikienė ir šunų sporto klubo „Canis Memelensis“ trenerė Asta Krūminienė.


Šventosios pagrindinėje mokykloje šiemet jau aštuntąjį kartą linksmai nuaidėjo respublikinis mokinių saviraiškos festivalis „Žuvėdros skrydis“. Birželio 1-2 d. čia „suskrido“ gausūs mokinių kolektyvai iš šešių Lietuvos vietovių. Šiemetinio renginio tikslas – ne tik pasidalyti kūrybiniais pasiekimais...


Gegužės 11 d. „Baltijos“ pagrindinėje mokykloje vyko mokinių mėgstama ir laukiama tradicinė Kūrybos šventė, kuri kiekvieną pavasarį pražysta vis naujomis idėjomis.


Lapkričio 23 d. „Baltijos” pagrindinėje mokykloje rinkosi Palangos miesto mokyklų – Šventosios, Senosios gimnazijos ir „Baltijos“ – 8-9 kl. mokiniai. Susibūrę į 6 komandas – „Braškytės ir šokoladukas”, „Mafija”, „Šventosios panelės”, „Zigmo silkės”, „Sėskis, du” ir...


Šventosios pagrindinės mokyklos pradinukai ir lopšelio-darželio „Sigutė“ auklėtiniai jau kelintus metus buriasi mokyklos bibliotekoje, kur bendradarbiauja, dalyvaudami Šiaurės šalių asociacijų „Norden“ federacijos kuruojamame projekte „Šiaurės šalių bibliotekų savaitė“. Šis projektas rengiamas jau 20-tąjį...


Jau trečius metus iš eilės Palangos „Baltijos“ pagrindinėje mokykloje vyksta tradicinė neformaliojo švietimo saviraiškos programų projekto šventė, kurią remia Palangos miesto savivaldybė ir Palangos miesto Švietimo skyrius. Programos tikslas – ugdyti saviraiškos poreikius, prigimtinius meninius kūrybinius gebėjimus. Palangos...


Kovo 16 dieną Šventosios pagrindinėje mokykloje minėjome knygnešio dieną.


Sporto šventė „Baltijos“ pagrindinėje mokykloje

Dalia ŠIUPINIENĖ „Baltijos“ pradinių klasių mokytoja, 2013 06 03 | Rubrika: Jūros vaikai

Šiais mokslo metais „Baltijos” pagrindinės mokyklos bendruomenė aktyviai įsijungė į projektą „Sveikatiada”.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius