Šventosios pagrindinėje mokykloje– verslumo ir karjeros ugdymo diena

Palangos tiltas, 2018-04-19
Peržiūrėta
2406
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Šventosios pagrindinėje mokykloje– verslumo ir karjeros ugdymo diena

Balandžio 10 dieną Šventosios pagrindinėje mokykloje vietoje įprastų pamokų vyko profesinio orientavimo užsiėmimai. Juos vedė keturių profesijų atstovai: Krašto apsaugos Savanorių pajėgų Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės kariai, advokatė Ligija Marcinkienė, fotografė Inga Galdikienė ir šunų sporto klubo „Canis Memelensis“ trenerė Asta Krūminienė.
Krašto apsaugos savanoriai atvyko su įspūdinga karine mašina. Mokyklos kieme buvo pastatyta erdvi palapinė, užsiėmimui skirtoje patalpoje surengta modernių ginklų ir kitokių karinių reikmenų paroda. Klaipėdos KASP Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės leitenantas Eimantas Maslauskas, seržantas Arvydas Kalnius ir eilinis Laimonas Šerpytis įvairiais būdais – pasakodami bei rodydami vaizdo medžiagą, demonstruodami ginklus, palapinėje surengdami šaudymo į taikinį varžybas – pasistengė išsamiai supažindinti mokinius su savo profesija.
Advokatė L. Marcinkienė užsiėmimą vedė dėvėdama iškilmingą mantiją, papuoštą specialiu ženklu. Mokiniai sužinojo, kad Lietuvoje yra apie 1800 advokatų: jų pareiga – ginti žmogų ne tik teisme, bet visose visuomeninėse institucijose. Norint įgyti šią profesiją, neužtenka universitete baigti teisės mokslus: būtina sukaupti 5-erių metų teisinio darbo stažą.
Fotografė I. Galdikienė atvežė mokiniams parodyti įvairių laikotarpių fotoaparatų kolekciją ir šiuolaikinės meninės fotografijos bei senovinių nuotraukų pavyzdžių. Įdomiai pasakodama apie savo kelią į fotografės specialybę, menininkė supažindino vaikus su fotografijos istorija, padėjo suprasti, kuo saviti įvairūs fotoaparatai, aiškino, kaip seniau buvo daromos nuotraukos. Pati I. Galdikienė, nors kilusi iš Panevėžio, išsvajotą profesiją įgijo studijuodama Lenkijoje, tačiau dabar gerų mokyklų yra ir Vilniuje.
Klaipėdos šunų sporto klubo ,,Canis Memelensis“ agility (miklumo, vikrumo) trenerė A. Krūminienė į mokyklą atvyko su žavinga dresiruota kalaite Džei, pelniusia prizus daugelyje varžybų. Mokiniai įgijo žinių apie tai, nuo ko pradėti šunų mokymą, kaip su jais elgtis, suprato, kad negalima vartoti fizinės jėgos, rėkti, būtina šunelį skatinti maistu, laikytis nuoseklumo, turėti daug kantrybės.
Verslumo ir karjeros ugdymo dieną I-X klasių mokiniai turėjo galimybę dalyvauti visuose minėtuose užsiėmimuose. Vaikai sužinojo ne tik apie keturias įdomias profesijas: jie suprato, kad kiekviename darbe reikalingas pareigingumas, atsakingumas, kantrybė, kad kiekvienam šiuolaikiniam žmogui, norinčiam gerai atlikti pareigas, išmanyti savo profesiją, būtinas nuolatinis mokymasis, tobulinimasis, naujų galimybių ieškojimas.

Mokytoja NijolėŠAUKLIENĖ

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Saulėtą balandžio 20 d. rytą Šventosios pagrindinės mokyklos kiemas aidėjo ne nuo vaikų juoko, bet nuo sirenų gausmo.


Lapkričio 16 – ąją, Šventosios pagrindinėje mokyklos mokinius ir mokytojus į pamokas kvietė himnas Tolerancijai. Taip prasidėjo tarptautinės Tolerancijos dienos paminėjimo renginiai. 


Šventosios pagrindinės mokyklos aktų salėje ketvirtadienį masiškai mušami afrikietiški būgnai sukėlė tiek garso ir virpesio, jog drebėjo net mokyklos sienos ir langai.


Šiais metais daugelis iš mūsų į viską pradėjo žvelgti kitaip, vertybių svarstyklės neabejotinai susvyravo. Buvimas namie, savo mažoje, tačiau saugioje erdvėje verčia įsižiūrėti geriau, įsiklausyti labiau, mylėti ir brangini labiau LAISVĘ – kiekvieno iš mūsų atskirai ir tuo pačiu visos tautos.


Balandžio 10 dieną Šventosios pagrindinėje mokykloje vietoje įprastų pamokų vyko profesinio orientavimo užsiėmimai. Juos vedė keturių profesijų atstovai: Krašto apsaugos Savanorių pajėgų Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės kariai, advokatė Ligija Marcinkienė, fotografė Inga Galdikienė ir šunų sporto klubo „Canis Memelensis“ trenerė Asta Krūminienė.


Lietuvos Valstybės atkūrimo šimtmetį Šventosios pagrindinė mokykla pasitiko iškilmingai pasipuošusi naujomis vėliavomis ir logotipais, vaizduojančiais baltą paukštį trispalvės ažūru dekoruotais sparnais. Mokyklos fojė sieną dabinantis Pasaulio medžio, lietuviams itin svarbaus simbolio, karpinys (dailės mokyt. D. Šimkevičienė) priminė, kad ir mūsų...


Šventosios pagrindinėje mokykloje šiemet jau aštuntąjį kartą linksmai nuaidėjo respublikinis mokinių saviraiškos festivalis „Žuvėdros skrydis“. Birželio 1-2 d. čia „suskrido“ gausūs mokinių kolektyvai iš šešių Lietuvos vietovių. Šiemetinio renginio tikslas – ne tik pasidalyti kūrybiniais pasiekimais...


Šventosios pagrindinės mokyklos pradinukai ir lopšelio-darželio „Sigutė“ auklėtiniai jau kelintus metus buriasi mokyklos bibliotekoje, kur bendradarbiauja, dalyvaudami Šiaurės šalių asociacijų „Norden“ federacijos kuruojamame projekte „Šiaurės šalių bibliotekų savaitė“. Šis projektas rengiamas jau 20-tąjį...


Jau trečius metus iš eilės Palangos „Baltijos“ pagrindinėje mokykloje vyksta tradicinė neformaliojo švietimo saviraiškos programų projekto šventė, kurią remia Palangos miesto savivaldybė ir Palangos miesto Švietimo skyrius. Programos tikslas – ugdyti saviraiškos poreikius, prigimtinius meninius kūrybinius gebėjimus. Palangos...


Kovo 16 dieną Šventosios pagrindinėje mokykloje minėjome knygnešio dieną.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius