Laisvės dvelksmas Šventosios pagrindinėje mokykloje

***, 2021-03-17
Peržiūrėta
2174
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Laisvės dvelksmas Šventosios pagrindinėje mokykloje

Šiais metais daugelis iš mūsų į viską pradėjo žvelgti kitaip, vertybių svarstyklės neabejotinai susvyravo. Buvimas namie, savo mažoje, tačiau saugioje erdvėje verčia įsižiūrėti geriau, įsiklausyti labiau, mylėti ir brangini labiau LAISVĘ – kiekvieno iš mūsų atskirai ir tuo pačiu visos tautos.
Pandemijos bangoms vis dar skalaujant Baltijos jūros krantus, Šventosios pagrindinė mokykla ir šiais metais tęsė tradiciją ir vykdė kasmetinį laisvės projektą „Nuo Vasario 16-osios iki Kovo 11-osios“. Visą projekto vykdymo laikotarpį, minint Lietuvos valstybines šventes ir puoselėjant meilę gimtajam kraštui bei kalbai, istorijos, lietuvių kalbos, technologijų ir kitų pamokų metu su mokiniais buvo kalbama, diskutuojama apie Lietuvos valstybingumo kelią, laisvės troškimą ir signatarų ryžtą 1918 m. vasario 16 d. ir 1990 m. kovo 11 d. atkurti Lietuvos valstybės nepriklausomybę. 1 – 10 klasių mokiniai dalyvavo virtualiose viktorinose, tikrinosi istorines žinias, savo tautiškumą technologijų pamokų metu kūrybiškai išreiškė per Lietuvos valstybinių simbolių kūrimą iš gamtinių medžiagų ir namuose esančių daiktų. Tarptautinės gimtosios kalbos dienos proga, minimą vasario 21-ąją, moksleiviai virtualiai dalinosi savo mintimis ir lūkesčiais apie gimtąją kalbą, jos svarbą, grožį bei meilę Lietuvai. „Lietuvių kalba – tai gyvenimo būdas, be kurio laisvė nekalbės“, „Visi privalome branginti savo gimtąją kalbą, nes tai vienas iš svarbiausių dalykų, vienijančių tautą“, „Aš myliu Lietuvą ir jos iš kartos į kartą perduodamą laisvės troškimą“, „Didžiuojuosi savo šalimi, nes čia gyvena laimingi, talentingi ir drąsūs žmonės“, - savo mintimis dalinosi Joris, Justinas, Jokūbas ir Eglė. Pradinių klasių mokiniai Lietuvos nepriklausomybės atkūrimą paminėjo kurdami garsių Lietuvos žmonių, pasišventusių dirbti ir aukotis Lietuvai, portretus, savo piešinėliuose gražiai išdėstydami kiekvienam lietuviui brangias spalvas, ir, aptardami oficialius Lietuvos valstybės simbolius, kūrė savo šeimos herbus. Jaunieji mokyklos žygeiviai ir jų šeimos nariai aktyviai dalyvavo geografijos mokytojo Egidijaus Šalkauskio inicijuotose pilietinio judėjimo akcijose "Lietuvai - 103-ji“ ir „Laisvės dvelksmas“. Šių laisvės žygių metu įveikta 1505,05 km. 8 klasės mokinė Faustina Eglynaitė įsitraukė į Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos inicijuotą Lietuvos valstybės šventinėms datoms skirtą akciją „Laiškas istorijai“, kurios šūkis „Iš širdies į praeitį“, ir parašė nuoširdų laišką bei padėkojo už herojišką žygdarbį rezistentui, partizanų vadui, generolui Jonui Žemaičiui – Vytautui, gimusiam Palangoje. Šios akcijos įdomiausių laiškų autoriai, tarp kurių – ir Faustina, buvo pakviesti dalyvauti nuotoliniame susitikime su Lietuvos Respublikos Prezidentu Gitanu Nausėda. Susitikimas transliuotas LRT televizijos laidoje „Įdomiosios pamokos. Kovo 11-oji“, nugalėtojai apdovanoti jo Ekselencijos ar visuomeninio TV projekto „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“ padėkomis. Mokiniai dalyvavo ir Palangos kultūros ir jaunimo centro organizuotame dailės darbų konkurse „Laisva Lietuva“, o Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną naująją Šventosios aikštę papuošė šio konkurso nugalėtojų darbai.
Ir kas, kad šiuo laikotarpiu negalėjome vieningai, iškilmingai ir garsiai džiaugtis Lietuvos laisve, kas, kad negalėjome drauge, susikabinę rankomis, mokyklos aktų salėje giedoti mus visus vienijančios Tautiškos giesmės? Mes išmokome daug daugiau - išmokome suprasti, jog gimtoji kalba, meilė Tėvynei, laisvė turi skambėti ne tik mūsų lūpose, bet ir mūsų širdyse!

Šventosios pagrindinės mokyklos info

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Saulėtą balandžio 20 d. rytą Šventosios pagrindinės mokyklos kiemas aidėjo ne nuo vaikų juoko, bet nuo sirenų gausmo.


Lapkričio 16 – ąją, Šventosios pagrindinėje mokyklos mokinius ir mokytojus į pamokas kvietė himnas Tolerancijai. Taip prasidėjo tarptautinės Tolerancijos dienos paminėjimo renginiai. 


Šventosios pagrindinės mokyklos aktų salėje ketvirtadienį masiškai mušami afrikietiški būgnai sukėlė tiek garso ir virpesio, jog drebėjo net mokyklos sienos ir langai.


Šiais metais daugelis iš mūsų į viską pradėjo žvelgti kitaip, vertybių svarstyklės neabejotinai susvyravo. Buvimas namie, savo mažoje, tačiau saugioje erdvėje verčia įsižiūrėti geriau, įsiklausyti labiau, mylėti ir brangini labiau LAISVĘ – kiekvieno iš mūsų atskirai ir tuo pačiu visos tautos.


Balandžio 10 dieną Šventosios pagrindinėje mokykloje vietoje įprastų pamokų vyko profesinio orientavimo užsiėmimai. Juos vedė keturių profesijų atstovai: Krašto apsaugos Savanorių pajėgų Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės kariai, advokatė Ligija Marcinkienė, fotografė Inga Galdikienė ir šunų sporto klubo „Canis Memelensis“ trenerė Asta Krūminienė.


Lietuvos Valstybės atkūrimo šimtmetį Šventosios pagrindinė mokykla pasitiko iškilmingai pasipuošusi naujomis vėliavomis ir logotipais, vaizduojančiais baltą paukštį trispalvės ažūru dekoruotais sparnais. Mokyklos fojė sieną dabinantis Pasaulio medžio, lietuviams itin svarbaus simbolio, karpinys (dailės mokyt. D. Šimkevičienė) priminė, kad ir mūsų...


Šventosios pagrindinėje mokykloje šiemet jau aštuntąjį kartą linksmai nuaidėjo respublikinis mokinių saviraiškos festivalis „Žuvėdros skrydis“. Birželio 1-2 d. čia „suskrido“ gausūs mokinių kolektyvai iš šešių Lietuvos vietovių. Šiemetinio renginio tikslas – ne tik pasidalyti kūrybiniais pasiekimais...


Šventosios pagrindinės mokyklos pradinukai ir lopšelio-darželio „Sigutė“ auklėtiniai jau kelintus metus buriasi mokyklos bibliotekoje, kur bendradarbiauja, dalyvaudami Šiaurės šalių asociacijų „Norden“ federacijos kuruojamame projekte „Šiaurės šalių bibliotekų savaitė“. Šis projektas rengiamas jau 20-tąjį...


Jau trečius metus iš eilės Palangos „Baltijos“ pagrindinėje mokykloje vyksta tradicinė neformaliojo švietimo saviraiškos programų projekto šventė, kurią remia Palangos miesto savivaldybė ir Palangos miesto Švietimo skyrius. Programos tikslas – ugdyti saviraiškos poreikius, prigimtinius meninius kūrybinius gebėjimus. Palangos...


Kovo 16 dieną Šventosios pagrindinėje mokykloje minėjome knygnešio dieną.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius