Tarptautinės Tolerancijos dienos paminėjimas Šventosios pagrindinėje mokykloje

Palangos tiltas, 2022-11-16
Peržiūrėta
1506
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Tarptautinės Tolerancijos dienos paminėjimas Šventosios pagrindinėje mokykloje

Lapkričio 16 – ąją, Šventosios pagrindinėje mokyklos mokinius ir mokytojus į pamokas kvietė himnas Tolerancijai. Taip prasidėjo tarptautinės Tolerancijos dienos paminėjimo renginiai.  Šių metų Tolerancijos dienos simbolis  –  namas, sirtas aptarti idėją, jog žmonės gyvena visuomenėje, kaip daugiabučiame name, kuriame visi kaimynai skirtingi, bet tai netrukdo žmonėms bendrauti, gyventi kaimynystėje. Į šią pilietinę iniciatyvą įsitraukė įvairaus amžiaus mokiniai: savaitės bėgyje pradinukai kūrė tolerancijos namo pamatus ir stogą, 5-8 klasės – dėliojo plytas, o per pilietinio ugdymo pamokas 9-10 kl. mokiniai šiam namui „gamino“ langus ir duris. Iš visų detalių, kuriose atsispindėjo pakantumas ir pagarba žmogaus skirtybėms, kitokiai nuomonei, pažiūroms, įsitikinimams, tarsi iš Lego kaladėlių buvo pastatytas didžiulis spalvotas Tolerancijos namas. Po pirmos pamokos į šio namo atidarymą rinkosi 1-4 kl. mokiniai. Jie dar kartą aptarė, kas yra tolerancija, pagarba, ir, priešingai, kokias pasekmes gali sukelti priešiškumas ar nesantaika. Per kitą pertrauką 10 klasės mokiniai Faustina ir Tadas per mokyklos radiją priminė mokiniams, ką reiškia žodis tolerancija, kuo svarbus Tolerancijos dienos paminėjimas, bei kvietė pamąstyti apie skirtingus požiūrius, įsitikinimus, situacijas, padiskutuoti, ar viskas yra toleruotina ir kur yra tolerancijos ribos iš šių dienų aktualijų. 

Įsitraukdami į šią pilietinę iniciatyvą Šventosios pagrindinės mokyklos mokiniai „pastatė“ tokį namą, kuriame gyvendamas kiekvienas jaustųsi saugus, orus ir vertingas.

 

Šventosios pagrindinės mokyklos inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Saulėtą balandžio 20 d. rytą Šventosios pagrindinės mokyklos kiemas aidėjo ne nuo vaikų juoko, bet nuo sirenų gausmo.


Lapkričio 16 – ąją, Šventosios pagrindinėje mokyklos mokinius ir mokytojus į pamokas kvietė himnas Tolerancijai. Taip prasidėjo tarptautinės Tolerancijos dienos paminėjimo renginiai. 


Šventosios pagrindinės mokyklos aktų salėje ketvirtadienį masiškai mušami afrikietiški būgnai sukėlė tiek garso ir virpesio, jog drebėjo net mokyklos sienos ir langai.


Šiais metais daugelis iš mūsų į viską pradėjo žvelgti kitaip, vertybių svarstyklės neabejotinai susvyravo. Buvimas namie, savo mažoje, tačiau saugioje erdvėje verčia įsižiūrėti geriau, įsiklausyti labiau, mylėti ir brangini labiau LAISVĘ – kiekvieno iš mūsų atskirai ir tuo pačiu visos tautos.


Balandžio 10 dieną Šventosios pagrindinėje mokykloje vietoje įprastų pamokų vyko profesinio orientavimo užsiėmimai. Juos vedė keturių profesijų atstovai: Krašto apsaugos Savanorių pajėgų Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės kariai, advokatė Ligija Marcinkienė, fotografė Inga Galdikienė ir šunų sporto klubo „Canis Memelensis“ trenerė Asta Krūminienė.


Lietuvos Valstybės atkūrimo šimtmetį Šventosios pagrindinė mokykla pasitiko iškilmingai pasipuošusi naujomis vėliavomis ir logotipais, vaizduojančiais baltą paukštį trispalvės ažūru dekoruotais sparnais. Mokyklos fojė sieną dabinantis Pasaulio medžio, lietuviams itin svarbaus simbolio, karpinys (dailės mokyt. D. Šimkevičienė) priminė, kad ir mūsų...


Šventosios pagrindinėje mokykloje šiemet jau aštuntąjį kartą linksmai nuaidėjo respublikinis mokinių saviraiškos festivalis „Žuvėdros skrydis“. Birželio 1-2 d. čia „suskrido“ gausūs mokinių kolektyvai iš šešių Lietuvos vietovių. Šiemetinio renginio tikslas – ne tik pasidalyti kūrybiniais pasiekimais...


Šventosios pagrindinės mokyklos pradinukai ir lopšelio-darželio „Sigutė“ auklėtiniai jau kelintus metus buriasi mokyklos bibliotekoje, kur bendradarbiauja, dalyvaudami Šiaurės šalių asociacijų „Norden“ federacijos kuruojamame projekte „Šiaurės šalių bibliotekų savaitė“. Šis projektas rengiamas jau 20-tąjį...


Kovo 16 dieną Šventosios pagrindinėje mokykloje minėjome knygnešio dieną.


Šeimos dienos renginiai Šventosios mokykloje

N.Šauklienė, mokytoja, 2009 05 22 | Rubrika: Miestas

Visą praėjusią savaitę Šventosios pagrindinėje mokykloje vyko renginiai, skirti Tarptautinei Šeimos dienai.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius