„Baltoji pirštinė“ – už kumščiavimąsi rinkimuose pagal įstatymus

Linas JEGELEVIČIUS, 2014-12-04
Peržiūrėta
960
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

„Baltoji pirštinė“ – už kumščiavimąsi rinkimuose pagal įstatymus

Iki savivaldybių tarybų rinkimų liko šiek tiek mažiau nei trys mėnesiai. Kad rinkimai būtų skaidrūs ir išvengta balsų pirkimo bei kitų pažeidimų, vakar Palangos miesto savivaldybės Tarybos posėdžių salėje su miesto vadovais, meru Šarūnu Vaitkumi ir vicemeru Sauliu Sime, kitais Tarybos nariais, savivaldybės rinkimų komisijos pirmininku Virgilijumi ir jos nariais susitiko skaidrius bei sklandžius rinkimus siekiančios užtikrinti 2012 metais susikūrusios visuomeninės organizacijos „Baltosios pirštinės“ aktyvistai Simas Simanauskas ir Matas Anužis.
Anot S. Simanausko, organizacijos aktyvistai vykdo turą po visą šalį. Jie pristatė idėjas bei laukė pasiūlymų iš susirinkusiųjų, kaip būtų galima užtikrinti artėjančius savivaldybių tarybų rinkimus paversti kuo skaidresniais bei sklandesniais.
Meras Š. Vaitkus sveikino tokią iniciatyvą: „Labai graži ir reikalinga jūsų iniciatyva. Būta ir mūsų savivaldybėje problemų dėl galimo balsų pirkimo. Per 2011-ųjų savivaldos Tarybų rinkimus buvo dėl galimo balsų pirkimo iškelti ikiteisminiai tyrimai, bet jie nesibaigė baudžiamąja byla ir teismu – buvo nutraukti. Tais klausimais labai dirba ir Policijos departamentas“.
S. Simė siūlė, kad užtikrinant rinkimų skaidrumą, rinkimų dieną rinkėjai iki rinkimų apylinkių būtų pavežami nemokamai. „Tai galima padaryti“, – pritarė meras.
Tarybos narys Eimutis Židanavičius – jis ir visuomeninio judėjimo, dalyvausiančio rinkimuose, sąrašo lyderis – pastebėjo, kad kai kurių partijų rikimų plakatai Palangoje kabojo ir rinkimų kampaniją draudžiančiomis dienomis, o miesto vadovai aktyviai reiškiasi socialiniuose tiksluose. „Kas yra valdžioje, tiems lengviau pasiruošti rinkimams“, – sakė Tarybos narys.
S. Simanauskas socialinius tinklus vadino labai „įdomia sritimi“ ir pateikė Naujosios Zelandijos pavyzdį: politikų, dalyvaujančių rinkimuose, socialinio tinko paskyroje yra deklaruojama, kad per ją rinkėjas vykdo rinkimų kampaniją, taip pat rinkimų prievaizdai turi prieigą prie visų tokių politikų paskyrų socialiniuose tinkluose. Tikslas tas pat – kad būtų kontroliuojami rinkimų kampanijos piniginiai srautai ir kad reklama nebūtų skelbiama draudžiamu metu.
Siekiant Palangos mieste sustiprinti objektyvesnius rinkimus, „Baltosios pirštinės“ nori suburti mieste stiprią savanorių komandą, kurios nariai būtų aiškiai žinomi visuomenei.
Mero ir savivaldybės tarybos rinkimai įvyks 2015 m. kovo 1 dieną Lietuvos savivaldybėse.
 

Jūsų komentaras:

aiškiaregiams... 2014-12-05 08:54 (. / IP: 86.100.63.40)
kas tas Virgilijus ?..O jei kam trūksta patyrimo ar kokios informacijos - nubėkit į Naująją Zelandiją pasiklausti!..

Taip pat skaitykite

Dainius Dundulis, prekybos tinklo „Norfa“ savininkas, naujaisiais metais, ko gero, vis dažniau linksniuos žodį „Palanga“ – joje, pačiame centre, Bangų gatvėje, prie „Senukų“, suplanuota pirmoji kurorte „Norfa“ parduotuvė. Ir ne bet kokia – joje bus įrengti uždari teniso kortai. Žurnalas „Lietuvos pajūris“, laikraščio „Palangos tiltas“ turinio partneris, kalbėjosi su D. Dunduliu.


Prieš pasveikindamas miesto pedagogus Š. Vaitkus pirmadienį atidavė savo balsą Seimo rinkimuose.


Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) taryba šiandien, šeštadienį, patvirtino galutinį kandidatų Seimo rinkimuose sąrašą. Mėguvos apygardoje rinkimuose partijai atstovaus palangiškis, TS-LKD Palangos skyriaus veteranas Mindaugas Skritulskas.


TS-LKD lyderis Gabrielius Landsbergis, pažadėjęs atsakyti į klausimus dėl Palangos mero Šarūno Vaitkaus dalyvavimo Seimo rinkimuose, savo pažado neišpildė.


Seimo nariai žada aiškintis, ar trečiųjų šalių piliečiai masiškai naudojasi įstatymo spraga ir pajūryje, Palangoje, neteisėtai supirkinėja žemes. Pagal įstatymą, trečiųjų šalių piliečiams žemės pajūryje įsigyti negalima, tačiau neslepiama, kad dažniausiai rusai Lietuvoje kuria fiktyvias įmones ir per jas perka sklypus.


Iki savivaldybių tarybų rinkimų liko šiek tiek mažiau nei trys mėnesiai. Kad rinkimai būtų skaidrūs ir išvengta balsų pirkimo bei kitų pažeidimų, vakar Palangos miesto savivaldybės Tarybos posėdžių salėje su miesto vadovais, meru Šarūnu Vaitkumi ir vicemeru Sauliu Sime, kitais Tarybos nariais, savivaldybės rinkimų komisijos pirmininku Virgilijumi ir jos nariais susitiko...


Politikus turime rinkti ne pagal grožį, o pagal protą  34

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2012 08 16 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Vasara – nėra pats tinkamiausias metas politinėms temoms. Tačiau sugrįžti prie politikos verčia kilęs nesveikas ažiotažas po išsakytos nuomonės apie socialdemokratų kandidato į Seimą Dano Palucko padarytą administracinį pažeidimą.


Žurnalistas, politikos apžvalgininkas Tomas Viluckas dalyvaus rudenį vyksiančiuose parlamento rinkimuose. Užsiregistravęs savarankišku politinės kampanijos dalyviu vienmandatėje Pajūrio rinkimų apygardoje T. Viluckas ketina kautis su ten pat kandidatuojančiu buvusiu Vidaus reikalų ministru, Liberalų ir centro sąjungos (LICS) atsakinguoju sekretoriumi Raimundu Palaičiu.


Tradiciniuose žurnalo „Veidas“ geriausių šalies merų rinkimuose Palangos meras Šarūnas Vaitkus užėmė 19-ąją vietą. Tai yra aukščiausias Palangos miesto vadovo įvertinimas iki šiol surengtuose žurnalo geriausio mero rinkimuose. Sveikiname!   Palangos meras – 19-as tarp geriausiųjų „Turint omenyje, kad Š. Vaitkus realiai...


Savivaldybės meras Š. Vaitkus, administracijos direktorė A. Kilijonienė ir skyrių vedėjai praleido ne vieną vakarą kurpdami galimą darbotvarkę liepos 12-ąją Palangoje įvyksiančiam Vyriausybės išvažiuojamajam posėdžiui kurorto klausimams spręsti. Miesto valdžia patvirtino 16 klausimų, kuriuos norėtų svarstyti kartu su šalies ministrų kabinetu. Tiesa, jų gali sumažėti, jei premjeras ir...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius