Iš Vyriausybės Palangos valdžia kurorte kaulys pinigų ir įtikinės keisti įstatymus

Linas JEGELEVIČIUS, 2011-06-27
Peržiūrėta
1759
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Iš Vyriausybės Palangos valdžia kurorte kaulys pinigų ir įtikinės keisti įstatymus

Savivaldybės meras Š. Vaitkus, administracijos direktorė A. Kilijonienė ir skyrių vedėjai praleido ne vieną vakarą kurpdami galimą darbotvarkę liepos 12-ąją Palangoje įvyksiančiam Vyriausybės išvažiuojamajam posėdžiui kurorto klausimams spręsti. Miesto valdžia patvirtino 16 klausimų, kuriuos norėtų svarstyti kartu su šalies ministrų kabinetu. Tiesa, jų gali sumažėti, jei premjeras ir ministrai iki kelionės į Palangą nuspręs, kad juos galima išnagrinėti ministerijų ir kitų žinybų lygmenyje.

 

Prašys pakeisti įstatymą

Palangos valdininkai pirmuoju į darbotvarkę įrašė klausimą dėl VĮ „Klaipėdos regiono keliai“ priklausančių poilsio namų „Vingis“ perdavimo Palangos savivaldybei. Kaip šiandien rašo „Palangos tiltas“, Vyriausybei palaiminus tokį sprendimą, į 3200 kvadratinių metrų pastatą persikeltų miesto savivaldybė.

Antruoju klausimu miesto valdžia prašys Vyriausybės savivaldybei perduoti buvusios vaikų stovyklos, veikusios Užkanavės gatvėje 29, pastatus. Anksčiau stovyklą valdė apskritis, o panaikinus apskritis, ją perėmė Švietimo ministerija. Stovykla užėmė maždaug 5 hektarų teritoriją.

„Objektas mums reikalingas. Vietų, kur vaikai galėtų stovyklauti prie jūros, praktiškai nėra likę. Tokios stovyklos buvo panaikintos. Jeigu bus minėti pastatai ir žemė perduota Palangos savivaldybei, vasarą juos panaudosime vaikų stovyklai, vaikų socialinėms reikmėms, o žiemą -  turime tokių minčių – sutvarkę namelius ir esant sniego, galėtume juos išnuomoti atvykusiems slidinėjimo aistruoliams. Žinoma, reikės įrengti ir slidinėjimo takus“, - sakė meras Š. Vaitkus.

Savivaldybė siūlys ministrams ir premjerui apsvarstyti klausimą dėl tinkamo vietinės rinkliavos nustatymo būdo parinkimo. Jo esmė – prašyti Vyriausybę inicijuoti Rinkliavų įstatymo pataisas, kad būtų panaikinta įstatymo nuostata, numatanti rinkliavų rinkimą savivaldybės konkurso būdu pagal atitinkamas programas nustatytose vietose.

„Palangai geriausia būtų, kad nuostatos dėl programų neliktų, o konkursų laimėtojai būtų parenkami pagal didžiausią konkurse pasiūlytą kainą“, - įsitikinęs Š. Vaitkus. Anot jo, taip pakeitus įstatymą, neliktų galimybės korupcijai ir neskaidrumui.

Palangos meras Vyriausybei ketina siūlyti nustatyti 5 procentų nekilnojamojo turto mokesčio tarifą apleistiems ir neprižiūrimiems statiniams.

„Palangoje tokie statiniai kelia itin didelių problemų. Žmonės per nekilnojamojo turto „piką“ prisipirko Palangoje šio turto, bet kai krizė kilo, atidavė juos bankams, o statiniai liko neprižiūrimi. Turime daug tokių pavyzdžių. Miestui su tokių statinių šeimininkais susitvarkyti neįmanoma – jie tiesiog ignoruoja mūsų įspėjamuosius raštus“,  - prisipažino miesto vadovas. „Baudos mažos, tik iki 100 litų. Vienintelis būdas šiai problemai išspręsti padidinti nekilnojamo turto mokestį, kurį administruoja mokesčių inspekcija. Siūlysime Vyriausybei parengti įstatymo pataisą, kuri numatytų galimybę savivaldybei nustatyti maksimalų 5 procentų nekilnojamojo turto mokesčio tarifą nuo nekilnojamojo turto vertės. Dabar savivaldybės mokestinės „žirklės“ yra nuo 0,3 iki 1 procento“, - sakė meras.

 

Prašys ir pinigų

Miesto valdininkai šalies ministrų kabineto prašo spręsti ir klausimą dėl kurhauzo.

„Prašome, kad Vyriausybė pavestų Kultūros ministerijai, jog specialiuoju planu kurhauzo teritorijos ribos būtų taip nustatytos, kad sutaptų su registruotų sklypų ribomis. Antra, numatyti ministerijos kitų metų biudžete lėšas atstatyti kurhauzo mūrinės dalies atstatymui prieš tai demontuojant pavojingas statinio konstrukcijas“, - sakė miesto vadovas.

Vyriausybės specialiame posėdyje greičiausiai bus šnekama ir apie Palangos koncertų salę – Vasaros estradą. Miestas prašys Vyriausybės skirti lėšų estrados pirmojo etapo renovavimo darbams atlikti.

Dar vienas klausimas teikiamas Vyriausybei – dėl kurorto kultūrinių renginių ne sezono metu rėmimo.

„Prieš keletą metų šalies kurortai gaudavo iš šalies biudžeto papildomą finansavimą renginiams, kurie vyksta ne sezono metu – apie 600 tūkstančius litų per metus. Palanga gaudavo apie 210 tūkstančių litų. Tai buvo svari parama Palangos kultūriniams renginiams. Deja, per krizę tokia finansavimo eilutė buvo išbraukta. Sieksime, kad Vyriausybė vėl numatytų tokį finansavimą kitiems metams“, - pasakojo meras.

Kaip sakė administracijos direktorė A. Kilijonienė, Vyriausybės bus prašoma atstatyti finansavimą Palangos savivaldybei, koks jis buvo iki krizės.

Šalies valdžiai bus priminti olandų atrakcionai J. Basanavičiaus gatvėje.

„Prašome, kad Vyriausybė Seimui siūlytų papildyti Kultūros paveldo apsaugos įstatymą nuostata, draudžiančia kultūros paveldo statinius užstoti atrakcionų įrenginiais, reklamos konstrukcijomis ir panašiai. Tai reikštų, kad ten, kur yra Palangoje kultūros vertybės, tokios kaip „Jūros akis“  ar fachverkiniai (suręsti iš rastų) nameliai, jokių juos užgožiančių objektų negali būti“,-sakė Š. Vaitkus.

Savivaldybė taip pat siūlo Vyriausybei sugriežtinti baudas už komercinės veiklos pažeidimus privačiose valdose.

 

Nori bendros atsakomybės

Meras Š. Vaitkus, pasitaręs su savivaldybės specialistais, prašys Vyriausybės Palangoje apsvarstyti klausimą dėl pajūrio kopų tvirtinimo.

„Dabar Vyriausybė tokiam poreikiui neskiria biudžeto lėšų. Mūsų kopos nyksta. Komunalinio direktorius K. Skierus pasiūlė šį klausimą apsvarstyti  ministrų kabinetui. Jeigu nebus skiriamos lėšos, gali būti, kad į miesto pusę krentantis smėlis, užvers net pušynus“, - nuogąstavo meras.  „Prašysime, kad Vyriausybė įpareigotų Aplinkos ministeriją numatyti šiam poreikiui lėšų 2012-ųjų metų biudžete“, - sakė meras.

Vyriausybės posėdyje Palangoje bus, matyt, šnekama ir apie atsakomybės paskirstymą rengiant teritorijų planavimo dokumentus.

„Palangoje kyla daug problemų su statybomis, detaliaisiais planais. Kaip taisyklė, jeigu einama į teismus, paprastai nukenčia savivaldybė, nors tokius dokumentus derina ir kitos institucijos, pavyzdžiui, Kultūros paveldo departamentas, anksčiau – Klaipėdos apskrities administracija. Savivaldybė yra pastatoma prieš faktą. Kai Tarybai pateikiamas detalusis planas tvirtinimui, dažniausiai nėra motyvų Tarybai jo netvirtinti. Kai yra teisminiai dalykai, atsakovas vienas – savivaldybė. Atsakomybė turėtų tekti visoms  teritorijų planavimo dokumentus rengiančioms ir derinančioms institucijoms“, - pabrėžė meras.

Miesto vadovas mąsto, kaip sumažinti ekonomiškumą mieste, todėl Vyriausybės ketina prašyti, kad ši ir Ūkio ministerija nukreiptų į Palangą tuos užsienio investuotojus, kurie yra Lietuvoje susidomėję švarios pramonės objektų pastatymu.

„Turime beveik 55 hektarus žemės prie aerouosto, kur anksčiau buvo įsikūrusi karinė bazė. Tai tikrai yra patraukli investicijoms teritorija. Šalia - oro uostas, aplinkkelis šalia statomas. Turime šią teritoriją išnaudoti“,  - įsitikinęs miesto vadovas.

Ministrų kabineto liepos 12-ąją bus prašoma ir skirti dalinį finansavimą sporto komplekso statybai. Numatyta, kad toks projektas kainuotų 9,2 milijono litų.

Nors iki Vyriausybės išvažiuojamojo posėdžio Palangoje liko vos dvi savaitės, dar nėra nuspręsta, kur jis Palangoje vyks. Tarybos posėdžių salė tokiam renginiui yra aiškiai per maža, todėl žvalgomasi į didžiųjų viešbučių konferencijų sales.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Penktadienį Palangoje antrą kartą vykusioje konferencijoje „Mūsų Baltija“ aštuonių prie Baltijos jūros esančių ES valstybių ministrai susibūrė spręsti neatidėliotinų Baltijos jūros problemų.


Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 17 straipsnio 9 ir 12 dalimis, Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento, patvirtinto Palangos miesto savivaldybės tarybos 2023 m. kovo 29 d. sprendimo Nr. T2-41 „Dėl Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento patvirtinimo“ 1 punktu, 47.1 ir 48.1 punktais, sušaukiu 10-ojo šaukimo Palangos miesto...


Į tiesų „Palangos tilto“ klausimą, ar kitais metais ves Tėvynės Sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Palangos skyrių į naujus savivaldybės Tarybos rinkimus, Šarūnas Vaitkus, TS-LKD Palangos skyriaus pirmininkas ir Palangos miesto meras, neatsakė.


Pradedamas svarstyti Palangos miesto savivaldybės 2022 metų biudžeto projektas.


Lietuvai išgyvenant dvi krizes – nelegalios migracijos ir koronaviruso pandemijos – Palangos miesto meras konservatorius Šarūnas Vaitkus pasigenda didesnio susikalbėjimo tarpusavyje, susitelkimo, kad ir centrinės bei vietos valdžių. Kartu jis pastebi, kad, nors dabartinėje situacijoje lengvų sprendimų būti negali, jie iš Vyriausybės pusės galėtų būti ryžtingesni. 


Šiandien įvykusiame miesto Tarybos posėdyje daugiausiai klausimų sulaukė "Palangos klevas", valdančios kurorto ir Šventosios turgus, direktorius Andrejus Byčkovas ir Palangos TIC direktorė Rasa Kmitienė.


Į tradicinį „Palangos tilto“ kavarytį praėjusį antradienį rinkosi Palangos miesto, Šventosios, Nemirsetos ir Būtingės seniūnaičiai bei miesto savivaldybės atstovai – administracijos direktoriaus pavaduotoja Violeta Staskonienė ir mero patarėja Jurgita Vanagė. Susitikimo metu seniūnaičiai dalijosi aktualiomis problemomis, viešai išsakė ne tik gyventojų...


Tokius žodžius galima išgirsti iš beveik trisdešimties kurorto moksleivių, kuriems, vargu, ar kitais metais pavyks pradėti krimsti mokslus Palangos senojoje gimnazijoje.   Pasijuto išmesti už borto Susirūpinę tėvai su raštais ir prašymais varsto savivaldybės duris, bando kalbėtis su miesto valdžia. Ir šią savaitę kelios...


Meras Š. Vaitkus ir administracijos direktorė A. Kilijonienė lankėsi Vilniuje

Jurgita Vanagė, Palangos savivaldybės mero patarėja, 2011 07 11 | Rubrika: Miestas

Penktadienį meras Šarūnas Vaitkus ir Savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė lankėsi Vilniuje. Palangos savivaldybės vadovai kartu su Seimo nariu Pranu Žeimiu ryte susitiko su Premjeru Andriumi Kubiliumi, Ministro Pirmininko kancleriu Deividu Matulioniu bei patarėju Algirdu Šakaliu ir aptarė kurortui aktualius klausimus, kuriuos Vyriausybės nariai ketina svarstyti...


Savivaldybės meras Š. Vaitkus, administracijos direktorė A. Kilijonienė ir skyrių vedėjai praleido ne vieną vakarą kurpdami galimą darbotvarkę liepos 12-ąją Palangoje įvyksiančiam Vyriausybės išvažiuojamajam posėdžiui kurorto klausimams spręsti. Miesto valdžia patvirtino 16 klausimų, kuriuos norėtų svarstyti kartu su šalies ministrų kabinetu. Tiesa, jų gali sumažėti, jei premjeras ir...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius