Noriu eiti į mokyklą, kuri man patinka, o ne kurią priskiria miesto valdžia

Gina KUBILIŪTĖ, 2012-07-12
Peržiūrėta
1842
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Noriu eiti į mokyklą, kuri man patinka, o ne kurią priskiria miesto valdžia

Tokius žodžius galima išgirsti iš beveik trisdešimties kurorto moksleivių, kuriems, vargu, ar kitais metais pavyks pradėti krimsti mokslus Palangos senojoje gimnazijoje.

 

Pasijuto išmesti už borto

Susirūpinę tėvai su raštais ir prašymais varsto savivaldybės duris, bando kalbėtis su miesto valdžia. Ir šią savaitę kelios mamos, nešinos parašais, susitiko su meru Šarūnu Vaitkumi bei Švietimo skyriaus atstovais.

Tėveliai surinko apie trisdešimt parašų, kuriais prašoma, kad jų atžalos galėtų pradėti lankyti gimnaziją ir įstoti į pirmąją gimnazistų klasę.

„Mes prašome, kad nebūtų ignoruojami mūsų vaikai ir būtų sudaryta papildoma pirma klasė“, – susitikime su meru kalbėjo tėveliai.

Juos piktino, kad apie trisdešimt mokinių liko kaip išmesti už borto, o miesto valdžia neišgirsta jų prašymo, kad vaikai galėtų mokintis ten, kur nori.

 

Nenori uždaryti mokyklos

Miesto meras Š.Vaitkus tikino, kad mokiniai tikrai nėra ignoruojami. Jo teigimu, yra tarybos sprendimai, kaip paskirstomi srautai mokyklose, kad jos išsilaikytų.

„Visi žinome, kad gimstamumas mažėja ir mokinių sulaukiame mažiau. Moksleivių srautai yra reguliuojami, rūpinamasi mokytojais, kad turėtų darbą. Jei mes vienoje mokykloje atidarysime papildomą klasę, tai kitai švietimo įstaigai sukels problemų. Nesinori kažkurią mokyklą uždaryti“, – teigė Š.Vaitkus.

Tėveliai bandė paaiškinti, kad, jei vaikai vėliau bus priimami į gimnaziją, jiems sudėtinga bus adaptuotis per trumpą laiką ir ruoštis abitūros egzaminams.

 

Gali rinktis kitus miestus

Į Palangos senąją gimnaziją priimami vaikai, kurių vidurkis yra ne mažesnis nei 7. Tačiau kai kurie, ir turėdami didesnį vidurkį, visgi nebuvo priimti į gimnaziją.

Pasak palangiškių, nemažai tėvelių dirba Kretingoje ar Palangoje, tad, jei jų vaikai nebus priimti į gimnaziją, juos gali pradėti leisti į šių miestų mokyklas. Tada vaikai, kartu su mokinių krepšeliais, paliks kurortą ir tai ugdymo įstaigoms atneštų nuostolių. Kadangi kiekvienas vaikas su atsinešamo mokinio krepšelio lėšomis mokykloms tampa išlaikymo pagrindu.

Po apsilankymo meras teigė, kad bus atsižvelgta į tėvelių prašymą.

„Nebus, kad mes nieko nedarysime. Bet ir negaliu pažadėti, jog formuosime papildomą pirmą klasę gimnazijoje“, – sakė jis.

 

Direktorius negali nuspręsti

Su šia problema yra susipažinęs ir Palangos senosios gimnazijos direktorius Algirdas Karačionka. Tėveliai buvo apsilankę ir pas jį.

„Negaliu nieko atsakyti, nes tai ne mano kompetencija. Tokius dalykus sprendžia miesto valdžia”, – „Palangos tiltui” komentavo A.Karačionka.

Anot pašnekovo, jis negali turėti įtakos papildomos klasės suformavimui. Nors kliūčių tam nebūtų, bet apie tokią galimybę jis negalįs svarstyti. Gavęs tėvų prašymą dar papildomai priimti mokinių, jis raštiškai apie tai informavo savivaldybę.

Išvis šiemet gimnazijoje mokėsi 636 vaikai. Kitiems metams yra sukomplektuotos keturios pirmosios gimnazijos klasės, kuriose mokysis 120 moksleivių. Į ją papildomai ateiti nori dar apie 30 vaikų.

 

Nenori atleisti mokytojų

Palangos savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjos pavaduotoja Nijolė Vargonienė pažadėjo, kad bus atliekama išsamesnė analizė. Tačiau neslėpė, kad ir taip beveik aišku, jog sunkiai įmanoma organizuoti papildomą klasę gimnazijoje.

„Vienas daiktas susijęs su kitu. Jei sukomplektuosime papildomą klasę, tai kitoje mokykloje sumažės vaikų skaičius. Automatiškai mažėja mokytojų krūviai, nebesusidaro pamokų skaičius. Direktorius turi mažinti krūvius ar atleisti mokytojus. Jei jie atleidžiami, jiems turi būti išmokomos išeitinės kompensacijos. Kompensacijoms ar laisvoms mokytojų vietoms išlaikyti papildomų lėšų turi surasti savivaldybė“, – „Palangos tiltui“ komentavo N.Vargonienė.

Anot jos, dabar viskas puikiai yra subalansuota. Be to, į gimnaziją priimami pažengę moksleiviai.

„Dauguma tų mokinių, kurie nori patekti į gimnaziją yra iš V.Jurgučio mokyklos. Matyt ten ne taip gerai dirbama su moksleiviais. Mokymo kokybe nepatenkinti. Ir audite buvo nurodyta, kad iš penkių tobulintinų dalykų, keturi susiję su ugdymu“, – teigė pašnekovė.

Pasak jos, taisytinas yra pačių pamokų vedimas, metodika, pačios mokymosi programos.

 

Galės bandyti vėliau

„Gimnazijoje mokytis yra pakankamai sudėtinga, ją gali lankyti pažengę vaikai. Yra buvę, kai atėję į ją, neatlaikė mokymosi krūvio ir vėl grįžo į savo mokyklas“, – teigė valdininkė.

O grįžimas atgal psichologiškai vaikui nėra lengvas.

Jos teigimu, moksleiviai, kurie nepateko į gimnaziją, galės bandyti įstoti dar kitais metais į antrą klasę, kadangi atsiranda laisvų vietų.

Ji paneigė tėvelių nuogąstavimus, kad atėjus vėliau į gimnaziją bus sunku prisitaikyti per trumpesnį laiką iki egzaminų. Kaip tik, anot jos, jei moksleiviai ateitų dabar – jiems sudėtingiau būtų prisivyti gimnazistus.

„Kai ateina iš kitos mokyklos mokytis į gimnaziją, reikia įdėti daug pastangų, kad pasivytų, nes niekas nelaukia, visi „važiuoja“ į priekį. O, kai ateina į paskutinę klasę, tai ji yra išlyginamoji. Kas silpniau mokosi, jį stengiamasi patempti, nes dirbama su kiekvienu individualiai“, – aiškino N.Vargonienė.

Tai, jog  tėveliai gali leisti savo atžalas į kitų miestų mokyklas, pasak jos, neatneštų didelių nuostolių kurortui.

 

„Žinoma, kiekvienas moksleivis yra vertybė ir reikia jį išsaugoti. Bet tėvų teisė pasirinkti, kur leisti mokintis savo vaikui“, – sakė pašnekovė. 

  Straipsnis skelbiamas „Palangos tiltui" vykdant Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo (SRTRF) projektą „Mes-juros vaikai".

 

Jūsų komentaras:

Liepa 2019-09-22 06:56 ([email protected] / IP: 78.56.229.76)
Labai patinka eiti į mokyklą

už pažangiuosius 2012-07-15 15:24 (IP: 78.61.158.101)
"Noriu eiti į mokyklą, kuri man patinka, o ne kurią priskiria miesto valdžia" - pavadinimas irgi neatitinka realybės, nes ne valdžia paskyrė, o patys mokiniai pasirinko. Mokintis reikėjo, o ne dabar kaltinti visus aplinkinius. Kas kaltas, kad pamokų neruošėte? Patys neruošėte, o ne valdžia. Ar taip tėveliai mokina, kad valdžia dar ir pamokas turi už jus paruošti? Nesąžininga būtų - vieni stengiasi, kiti "tusinasi", o atlygis vienodas.

už pažangiuosius 2012-07-15 15:12 (IP: 78.61.158.101)
O, kur tie tėveliai buvo anksčiau, jei jų vaikučių vidurkis toks varganas. Dabar tik susirūpino, kad į gimnaziją nepriima, reikėjo vaikų pažangumu anksčiau rūpintis. Tai ir į universitetą nepriims, tai gal vėl su raštais lakstys...Na, nepriima nepažangiu, mokytis reikėjo, jei yra noras su pažangiais mokiniais būti. Ir gerai, kad pagal pažangumą priima, mažiau trukdys mokintis. Tarp suinteresuotų mokytis vaikų, galima ir dar didesnį vidurkį pasiekti, labiau pasitempti. Tie vaikai, kurie papuolė verti pagal savo pažangumą gerų mokymosi sąlygų, klasės, kurioje yra visos jėgos dedamos pasiekti aukštesnių rezultatų. O, kurių pažymiai neatitiko gimnazijos kriterijų, tegu bando pasitempti. Pasitemps iki pažangiųjų - prašom, o jei vėl nosį krapštys, jų reikalas. Čia, kaip ir pamoka, kad reikia stengtis gyvenime, norint kažką pasiekti. O dėl invalidumą turinčių žmonių Birštone prilyginimui "perestukinams", tai jau atleiskite, čia jau virš visko. Su tokiu požiūriu į žmones tikrai gimnazijoje ne vieta.

Marazmai 2012-07-13 13:06 (IP: 78.61.104.50)
pavydziu Birstonui , nes ten uz borto nepalieka net invalidu : pavydeti galima is savivaldybes gauto viso namuko , ten irengta skalbykla ,kompiuteriu klase ,masazo ir fizioter.kabinetas,erdvi svetaine ,klase rankdarbiams ,pavydetinas ir finansavimas . O gyventoju Birstone - 3000 ! Ten globoja kiti dievai ! O Palangoje - pertekliniai vaikai ! Sunku patiket , kad Palangai jaunimas - nasta !

uoga 2012-07-13 11:38 (IP: 78.61.104.50)
bet kad ir galai nesueina - Ponia sako , kad nukentes finansiskai kitos mokyklos , jei bus sudaryta papildoma gimnazijos klase , o paskui reziumuoja , kad jei isvaziuos i kitus miestus , tai neatnes dideliu nuostoliu .Tai kaip suprasti ? Juk krepselis iseina su mokiniu . Vidurines mokyklos nereikia , nes nera vaiku . O kas tie , kurie nori Palangoje baigti vidurine ?

Uogai 2012-07-13 11:13 (IP: 78.61.172.216)
Manau čia ne šalta valdininko pozicija, o mažų mažiausiai asmeniniai nusistatymai, kurie jau eilę metų tokie akivaizdūs, kad net juokas nebeima. Turėjau "garbės" su ja susidurti praeityje kai net nenutuokiau kas ji tokia... Pirmas įspūdis labai prastas, o kuo toliau tuo blogiau.

Uoga 2012-07-13 09:56 (IP: 78.61.104.50)
Bet taip dvelkia salciu Ponios N.Vargonienes samprotavimai .Tipiska salta valdininko pozicija...

Mama1 2012-07-13 08:26 ([email protected] / IP: 79.142.123.245)
Iš tiesų nemalonu, kad eilę metų švietimo skyrius visaip stengiasi menkinti Jurgučio mokyklą. Mano pačios vaikas yra baigęs šią mokymo įstaigą, todėl galiu teigti, kad joje dirba daug puikių, kompetentingų mokytojų. Vaikai išmokomi tikrai gerai. Vėliau mokslus tęsėme vienoje iš stipriausių Klaipėdos gimnazijų ir ten mums sekėsi puikiai - vaikas pirmūnas. Akivaizdu, pažymiai nesumažėjo, o tai jau rodo mokymo kokybę. Klaipėdos gimnazijos mokytojai džiaugėsi atvestu vaiku, jie stebėjosi, kodėl iš Palangos išeina tokie stiprūs moksleiviai, taip pat užsiminė, jog pageidautų kuo daugiau tokių moksleivių gauti iš Jurgučio mokyklos. Man labai nemalonu skaityti ponios Vargonienės pasisakymus apie šią mokymo įstaigą, nes jie neatitinka tikrovės. Siūlau geriau pasidomėti, kodėl gabūs mokiniai stengiasi nesimokyti Palangos gimnazijoje, o renkasi Klaipėdos gimnazijas. Pabendravusi su tėveliais gautų vertingos informacijos.

Mama 2012-07-13 05:51 (IP: 78.61.172.216)
Ir vėl švietimo atstovai (N.Vargonienė) krauna ant Jurgučio mokyklos! Tai tikrai darosi juokinga. Jau niekaip kitaip nebesuvaldo moksleivių srautų, tai būtinai reikia neteisingai šmeižiant konkrečią mokyklą tai padaryti. Ta akivaizdi neapykanta tikrai kelia ne tik juoką, bet ir susirūpinimą. Gerbiami politikai, šalinkite "skaudulius" iš Palangos administracijos. Valdžia jau įrodė, kad gali dirbti sąžiningai ir komandoje, tačiau to dar neišmokė savo pavaldinių (N.Vargonienės ir kitų "panelių" švietime).

Taip pat skaitykite

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 13 straipsnio 6 dalimi, 20 straipsnio 2 dalies 1 punktu, Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento, patvirtinto Palangos miesto savivaldybės tarybos 2020 m. lapkričio 4 d. sprendimo Nr. T2-217 „Dėl Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento tvirtinimo“ 1 punktu (su vėlesniais pakeitimais), 34 ir 116.1...


Į tiesų „Palangos tilto“ klausimą, ar kitais metais ves Tėvynės Sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Palangos skyrių į naujus savivaldybės Tarybos rinkimus, Šarūnas Vaitkus, TS-LKD Palangos skyriaus pirmininkas ir Palangos miesto meras, neatsakė.


Pirmadienį, spalio 18 d., Savivaldybėje lankėsi ir su miesto meru Šarūnu Vaitkumi susitiko Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos atstovė Daina Vitkauskienė. 


Visoje Lietuvoje pratęsus judėjimo tarp savivaldybių suvaržymus iki šiol ypač griežtai nuo „svetimų“ atsiribojusioje Palangoje ir toliau žadama akyla kontrolė. Tiesa, policija prie įvažiavimo kelių į kurortą ištisą parą kasdien nebudės, tačiau tokia kontrolė gali būti atnaujinama be įspėjimo. Kurorto valdžia neslepia – ne vietiniams nėra reikalo čia vykti.


Antradienį, spalio 15 d., Palangos miesto savivaldybėje lankėsi bei su miesto meru Šarūnu Vaitkumi susitiko Palangos globos namų senjorai


Į tradicinį „Palangos tilto“ kavarytį praėjusį antradienį rinkosi Palangos miesto, Šventosios, Nemirsetos ir Būtingės seniūnaičiai bei miesto savivaldybės atstovai – administracijos direktoriaus pavaduotoja Violeta Staskonienė ir mero patarėja Jurgita Vanagė. Susitikimo metu seniūnaičiai dalijosi aktualiomis problemomis, viešai išsakė ne tik gyventojų...


Palangoje, Vytauto gatvėje, iki šiol sukasi nelegalūs atrakcionai, o teismas neturi laiko nubausti į jo nutartis dėmesio nekreipiančių sklypų savininkų. Toks Palangos apylinkės teismo lėtapėdiškumas papiktino kurorto merą Šarūną Vaitkų. Pasigedęs ryžtingesnių teismo veiksmų, vakar miesto vadovas kreipėsi į Nacionalinės teismų administracijos direktorių Kęstutį...


Tokius žodžius galima išgirsti iš beveik trisdešimties kurorto moksleivių, kuriems, vargu, ar kitais metais pavyks pradėti krimsti mokslus Palangos senojoje gimnazijoje.   Pasijuto išmesti už borto Susirūpinę tėvai su raštais ir prašymais varsto savivaldybės duris, bando kalbėtis su miesto valdžia. Ir šią savaitę kelios...


Nors mokslo metai prasidėjo rugsėjį, tačiau miesto savivaldybės taryba buvo priversta tikslinti  klasių komplektų skaičių miesto švietimo įstaigose. Nepaisant to, jog rugpjūtį valdžia patvirtino mokinių priėmimo į Palangos miesto savivaldybės bendrojo lavinimo mokyklas tvarką, tačiau pastarąją tiek Švietimo skyriaus tarnautojai, tiek bendrojo lavinimo mokyklų vadovai ignoruoja.


Posėdžiaus miesto valdžia

„Palangos tilto“ informacija, 2009 01 23 | Rubrika: Miestas

Kitą ketvirtadienį vyksiančio miesto Tarybos posėdžio darbotvarkėje  numatyta apsvarstyti dvidešimt du klausimus. Vienas iš svarbiausių – vietos politikai aptars šių metų biudžeto projektą.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius