„Banguolis“ aktyviai garsina kurorto vardą

Lina Žukauskienė, tautinių šokių kolektyvo „Banguolis“ narė, 2010-04-16
Peržiūrėta
2126
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos kultūros centro vyresniųjų žmonių tautinių šokių kolektyvas „Banguolis“, kuriam vadovauja Janina Serapinienė, aktyviai dalyvauja įvairiuose konkursuose, garsina Palangos vardą ir patys pasisemia naujų jėgų bei idėjų drąsiai žengti toliau. Vykę į Salantus, o neseniai sugrįžę iš Žiežmarių, jie iki šiol gyvena patirtais įspūdžiais.

 

Tautinių šokių kolektyvas „Banguolis“ kovo 11-ąją dieną vyko į Salantus, kur buvo organizuojama 15 metų šokių grupės susikūrimo šventė „Šuokuom, šuokam ė da šuoksim...“. Praėjusį savaitgalį, balandžio 10 diena, „Banguolio“ kolektyvas lankėsi Žiežmariuose, ten vyko tradicinis šokių festivalis „Žiežmarių kviestinis“. Šioje šventėje dalyvavo keletas kolektyvų, kurie miestelėnams parodė savo originalias programas. Kolektyvai pasveikino vieni kitus gėlėmis, pačių sukurtomis dovanėlėmis. Po programų pasirodymų kolektyvų nariai toliau tęsė vakaronę, mokė vieni kitus savo šokių, kad galėtų visi drauge vieningai pašokti, kaip kad dainuojama daina.

„Banguolio“ kolektyvo nariai ypatingai susižavėjo Žiežmarių kultūros centru, kuris išpuoštas vietinių liaudies meistrų dirbiniais: karpiniais, medžio drožiniais, įvairiomis margučių nuotraukomis, gėlėmis. Į tokį jaukų ir puošnų Kultūros centrą malonu pasikviesti kolektyvus, mes tokios galimybės neturime, juk nesikviesime į nešildomą, begriūnantį, kad ir istorinį „Anapilį“. Nors ir gyvename Lietuvos kurorte, mes, miesto saviveiklininkai, turime glaustis visiškai nepritaikytose šokių repeticijoms patalpose, negalime organizuoti jokių festivalių, nebent tik vasarą gamtoje, o šaltą rudenį ar žiemą turime liūdėti. Pastaruoju metu saviveikla jau tapo ir prabangos dalyku, viską organizuojame savomis lėšomis, o sunkiai besiverčiantiems bet koks entuziazmas dalyvauti dingsta.

Nepaisant visų problemų, kurios dabar būdingos visai šaliai, išvykos paliko puikius prisiminimus, mes tarp minėtų Lietuvos miestų ir juose kūrybiškai dirbančių meno kolektyvų liko „nutiesti šilti draugystės tiltai“.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Balandžio 29-osios šeštadienio rytą Palangos TAU senjorų šokių kolektyvas „Jūrė“ susirinko Birutės parke prie „Eglės žalčių karalienės“ skulptūros paminėti Tarptautinę šokio dieną.


Gegužės 7 d. 15 val. Palangos kurorto muziejuje palangiškiai ir miesto svečiai kviečiami paminėti ypatingą progą – 25-ąjį šokių grupės „Banguolis“ jubiliejų.


Palangoje prieš Antano Mončio namus-muziejų esančiai erdvei suteiktas pavadinimas: Palangos miesto savivaldybės taryba pritarė pasiūlymui skverą pavadinti mūsų kraštiečio skulptoriaus Antano Mončio vardu. Prašymą suteikti skverui didžiąją gyvenimo dalį Prancūzijoje gyvenusio ir kūrusio, iš Kretingos rajono kilusio, didelę dalį savo kūrybos palikimo padovanojusio...


Netrukus Palangos miesto Garbės piliečių sąrašą gali papildyti dar vieno kilnaus žmogaus pavardė – šią savaitę įteikti parašai-prašymai miesto mero Šarūno Vaitkaus patarėjui Pranui Žeimiui miesto Garbės piliečio vardą suteikti Vidmantui Griciui, kuris iki iškėlimo į Veiviržėnų Šv. apaštalo evangelisto Mato parapiją Klaipėdos rajone...


Mokslo ir žinių dieną atšventė aktyviai

Rasa GEDVILAITĖ, 2018 09 06 | Rubrika: Jūros vaikai

Šiemet Mokslo ir žinių diena buvo minima šeštadienį, tad iškilus dilemai, kada visgi pakviesti mokinukus į mokslo metų pradžios šventę, kurorte nuspręsta atšvęsti dukart – šeštadienį ir pirmadienį. Šeštadienį Palangos sporto centro stadione susirinkusieji smagiai ir aktyviai leido laiką „Rugsėjo 1 dienos...


Jau keletą savaičių intensyviai žiniasklaidoje bei socialiniuose puslapiuose Všį futbolo klubo „Gintaras“ vadovas Marselis Balasanovas bei Všį „Palangos sambo akademija“ vadovas Ernestas Doržinkevičius reiškia nepasitenkinimą Palangos miesto savivaldybės tarybos sprendimais bei Palangos sporto centro darbu (apie tai rašė ir „Palangos...


Palangos senosios gimnazijos abiturientas, 2012 metais išrinktas Palangos metų jaunuoliu, Tautvydas Lubys kartu su bičiuliais leidosi į 8 dienų žygį dviračiais paminėti keletą reikšmingų ir miestui svarbių datų: Palangos – Lietuvos kultūros sostinės metus, miesto 760 metų gimtadienį ir Palangos senosios gimnazijos 90-mečio jubiliejų.


Jeigu viskas vyks, kaip suplanuota, metų pabaigoje Palanga pagaliau turės ilgai lauktą universalią sporto salę. Ir ne tik ją: ruošiamasi atnaujinti futbolo aikštę bei sirgalių tribūnas, kalbama apie naują aikštę su dirbtine danga. Tačiau ar liks kam atstovauti mūsų miestui, nes, kaip beveik kasmet, Palangos vardą garsinantys krepšinio ir futbolo klubai abejoja, ar...


Pagerbti Palangos vardą garsinantys jaunieji sportininkai

"Palangos tilto" informacija, 2012 09 21 | Rubrika: Sportas

Vakar kurorto vadovai pagerbė keturis jaunuosius Palangos sporto centro auklėtinius už tai, kad, pasiekę puikių rezultatų aukšto lygio varžybose, jie garsina mūsų miesto vardą šalyje ir už jos ribų.


„Banguolis“ aktyviai garsina kurorto vardą

Lina Žukauskienė, tautinių šokių kolektyvo „Banguolis“ narė, 2010 04 16 | Rubrika: Miestas

Palangos kultūros centro vyresniųjų žmonių tautinių šokių kolektyvas „Banguolis“, kuriam vadovauja Janina Serapinienė, aktyviai dalyvauja įvairiuose konkursuose, garsina Palangos vardą ir patys pasisemia naujų jėgų bei idėjų drąsiai žengti toliau. Vykę į Salantus, o neseniai sugrįžę iš Žiežmarių, jie iki šiol gyvena patirtais įspūdžiais.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius