Baras Šventojoje išsisuko su trumpesniu prekybos alkoholiu suvaržymu

Palangos tiltas, 2017-09-07
Peržiūrėta
1950
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Baras Šventojoje išsisuko su trumpesniu prekybos alkoholiu suvaržymu

Vakar įvykusiame miesto savivaldybės Tarybos posėdyje dalyvavo 18 miesto politikų – Tarybos pirmininkas ir miesto meras Šarūnas Vaitkus posėdyje nedalyvavo dėl pateisinamos priežasties. Miestelėnų atstovai iš peties kibo svarstyti 18 darbotvarkės klausimų. Tačiau Taryba išbraukė iš darbotvarkės klausimą „Dėl kandidato siūlymo apdovanoti ženklu „Auksinės krivūlės riteris“ – kandidatas Antanas Sebeckas raštiškai atsiėmė savo kandidatūrą.
Socialdemokratė Elena Kuznecova sakė, kad ją, pasivaikščiojus po pliažą, nustebino, kad nors vasaros sezonas dar nesibaigęs, tualetai paplūdimyje jau yra užrakinti.
„Pasidomės administracija komunalininkų, kas ten nutiko“, – lakoniškai pažadėjo vicemeras Rimantas Antanas Mikalkėnas, kuris vakar vadovavo posėdžiui.
Taryba patvirtino koncesijos sutartį dėl Nemirsetos kempingo nuomos. Koncesijos konkursą laimėjo UAB „NRT Service“. Su visuomeniniu judėjimu į Tarybą atėjęs Eimutis Židanavičius domėjosi, ką koncesininkas „įsipareigoja miestui“.
Liberalsąjūdietis Eugenijus Simutis teiravosi, ar „realus“ koncesininko įsipareigojimas per vieną sezoną į kempingą pritraukti 15 tūkstančių lankytojų.
„Koncesininkas žino šią situaciją“, – sakė pranešėja, miesto savivaldybės Ekonominės plėtros skyriaus vedėjaRamunė Olšauskaitė-Urbonienė.
E. Simutis abejojo, ar koncesininkas sugebės vykdyti tokią sąlygą. R. A. Mikalkėnas pridūrė, kad į skaičių įeis bet kuris žmogus, užsukęs į kempingą. Koncesininkas metų pabaigoje turės pateikti dokumentą, įrodantį, kad sąlyga dėl lankytojų skaičiaus yra įvykdyta.
Taryba pritarė lopšelio-darželio „Pasaka“ infrastruktūros modernizavimui.
Taryba pritarė edukacinių erdvių kūrimo „Baltijos“ pagrindinėje mokykloje. Politikų dėmesio nesulaukė ir klausimas dėl Sporto centro sportinio ugdymo plano – už jį balsavo visi Tarybos nariai.
Taryba suteikė Sporto salės nuomos lengvatą VšĮ „Palangos sambo akademijai“, nors šis klausimas sukėlė didesnių diskusijų.
Konservatorius Dainius Želvys pastebėjo, kad iki šiol nėra parengta tvarka, kas ir kaip gali būti atleistas nuo Palangos universalios sporto arenos salės nuomos.
„Kiek žinau, artimiausiu metu ją patvirtinsime, nors ją parengti – universalią, tinkančią visiems – yra labai sunku. Atleidimai (nuo nuomos mokesčio) neturi būti dažni – turi būti susiję su labdaringa veikla. Siūlau „Palangos sambo akademijai“ teikti 50 procentų nuomos nuolaidą“, – sakė D. Želvys.
E. Simutis užginčijo tokį pasiūlymą: „Nemanau, kad futbolininkai (FC „Gintaras“, kuriam vadovauja Marselis Balasanovas) užsiima labdaringa veikla, o juos neseniai visiškai atleidome nuo stadiono mokesčio“.
Liberalsąjūdiečiui pritarė ir E. Kuznecova: „Kol nėra tvarkos, dirbame kaip dirbome. Aiškiai parašyta, kad „Sambo akademijos“ renginys – nemokamas“.
Vieną dieną išsinuomoti sporto arenos salę kainuoja 578 eurus.
E. Židanavičius tokį D. Želvio pasiūlymą vadino „keistu“. „Esame atleidę ir didelį komercinį renginį „Lietuvos balsas“ nuo arenos mokesčio, o ten viena sekundė reklamos kainuoja šimtus (eurų)“, – priminė jis.
Klausimą pristačiusi Švietimo skyriaus vedėja Laima Valužienė sakė, kad nuolaidas dėl sporto salės nuomos yra numačiusi pati savivaldybė.
„Kaip sutvarkyti salės užimtumą, nėra Tarybos kompetencija – yra administracija, Sporto centro vadovai“, – sakė E. Kuznecova.
Taryba neparėmė D. Želvio pasiūlymo – 13 balsų jį atmetė.
Tarybai buvo pateiktas klausimas dėl prekybos laiko apribojimo pusmečiui UAB „Avijada“ bare Šventojoje, Mokyklos g. 2.
Šiais metais buvo užfiksuotas vienas prekybos alkoholiu pažeidimas jame – buvo parduotas alkoholis išsinešti po 22 valandos, nors Palangos policijos komisariato Veiklos skyriaus viršininkas Kęstutis Bončkus iš tribūnos sakė, kad šiais metais policija iš viso sulaukė keturių skundų dėl alkoholio vartojimo bei triukšmo bare. Tiek jų sulaukta ir praėjusiais metais. 2015 metais buvo sulauktas vienas skundas dėl alkoholio prekybos pažeidimų jame, bet teismas pažeidėją išteisino.
E. Židanavičius pastebėjo, kad toks siūlymas – apriboti prekybos alkoholiu laiką nuo 22 valandos – yra pernelyg griežtas.
„Toks represinis požiūris – negeras. Kiekvienam taip gali atsitikti. Pardavėja, kiek žinau, jau buvo nubausta“, – postringavo jis.
E. Simutis vingravo nenorįs „girdyti tautos“, bet stebėjosi, kodėl 10 valandą žmonės iš baro turi „eiti lauk“: „Juk ten yra staliukai, veikia kaip baras“.
„Darbietis“ Edmundas Krasauskas iš opozicijos „galiorkos“ pasipriešino E. Židanavičiui ir E. Simučiui: „Visi dabar stebi, kaip Taryba spręs šį klausimą. Nesudarykime precedento, kad pažeidėjai gali lengvai išsisukti. Turime nubausti, kad būtų pamoka kitiems“.
Kaip kompromisinį sprendimą, Ekonomikos komitetas siūlė apriboti prekybos alkoholiu laiką nuo vidurnakčio iki 8 valandos ryto.
Taryba balsavo būtent už komiteto pasiūlymą –16 už.
Taryba skyrė vienkartinę paramą po 500 eurų trims palangiškiams.
Politikai patvirtino UAB „Palangos šilumos tinklai“ šilumos bazinės kainos dedamąsias trijų metų laikotarpiui. Tai numato padaryti įstatymas.
E. Židanavičius klausė, kaip dedamųjų patvirtinimas turės įtakos šilumos kainai.Pranešėja sakė, kad pirmais metais ji bus tokia, kokią ją patvirtins Valstybinė Energetikos reguliavimo ir kainų komisija, po metų ji bus vėl tvirtinama.
Taryba patvirtino miesto biudžeto patikslinimą šiais metais – pajamos ir asignavimai nežymiai didėja.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Populiarus Palangos kultūros baras „Kablys+Jūra“, kuriame daugelį metų vasaros sezono metu vykdavo klausytojų minias sutraukdavę koncertai, sulaukė institucijų dėmesio – šį savaitgalį įvyksiantis atlikėjos Gintės pasirodymas bus paskutinis.


Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus pasipiktino nuo šių metų įsigaliojusiu draudimu prekiauti alkoholiu nestacionariose lauko kavinėse. Tarp jų – ir įsikūrusios pajūryje, tad padaugėjo tokių poilsiautojų, kurie svaigiuosius gėrimus prie jūros nešasi patys. Negana to, suklestėjo ir nelegali prekyba alkoholiu.


Dvigubi standartai ar įstatymo spragos? – klausia paplūdimių kavinių savininkai. Nestacionarių kavinių savininkams uždrausta prekiauti alkoholiu, o štai paplūdimiuose esančios nuolatinės kavinės prekybą juo vykdo be jokių apribojimų, rašo lrytas.lt


„Laukinių Vakarų salūnui“ prekybos alkoholiu laikas apribotas teisėtai – tai neskundžiamu sprendimu šiandien, spalio 16 d., konstatavo Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas.


Kai kurių parlamentarų siūlymai atšaukti arba atidėti draudimus dėl prekybos alkoholiu yra nepamatuoti, sako „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis. „Siūlymai atidėti, panaikinti, yra nepamatuoti. Vakar buvo toks argumentas, sakoma, nuskendo Baltijos jūroje tik du žmonės, jie buvo blaivūs. Bet žinome, jog skendo tai apie 150 žmonių ir dauguma jų buvo...


Vakar įvykusiame miesto savivaldybės Tarybos posėdyje dalyvavo 18 miesto politikų – Tarybos pirmininkas ir miesto meras Šarūnas Vaitkus posėdyje nedalyvavo dėl pateisinamos priežasties. Miestelėnų atstovai iš peties kibo svarstyti 18 darbotvarkės klausimų. Tačiau Taryba išbraukė iš darbotvarkės klausimą „Dėl kandidato siūlymo apdovanoti ženklu...


Alkoholį renginiuose, kuriems bus išduotas leidimas prekiauti alkoholiu, bus galima šliurpti tik specialiai tam įrengtuose užtvaruose, kuriuos liaudis jau taikliai praminė „gardais“? Net alų parduos ne jaunesniems nei dvidešimtmečiams? Tai – tik keletas įstatyminių pasiūlymų, kuriems, kad įsigaliotų, tereikia vienintelio balsavimo Seime. Bet kuriuo...


Vakar įvyko Palangos miesto savivaldybės Tarybos posėdis. Jame dalyvavo 19 kurorto politikų, nebuvo tik Edmundo Krasausko ir Broniaus Vaitkaus. Rinkliavų skyriaus vedėja Loreta Žulkuvienė vėl pristatė sprendimo projektą dėl prekybos alkoholiu švenčių metu. „Projekte pakeitimų, palyginti su praėjusiu posėdžiu, nėra, tik komitetams buvo išaiškinta labiau kas...


Ar tarybai užteks ryžto prekybą alkoholiu suvaržyti iš esmės?

Alvydas ZIABKUS, “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2010 09 05 | Rubrika: Miestas

Rugsėjo 1-osios dienos popietę mokslų pradžią švenčiantys Palangos vyresniųjų klasių mokiniai J.Basanavičiaus gatve traukė link jūros tilto nešini šampano ir rimtesnių alkoholinių gėrimų buteliais. Iš kur jie gavo pirkti svaigiųjų gėrimų, jei rugsėjo pirmą dieną prekyba alkoholiu visoje šalyje yra uždrausta? Toje pačioje J.Basanavičiaus gatvėje veikia barui prilyginta alkoholio...


„Alynas“ neteko licenzijos prekiauti alkoholiu

Linas JEGELEVIČIUS, 2010 08 10 | Rubrika: Miestas

„Palangos tiltas“ praėjusį trečiadienį rašė apie atvirą alaus barą „Alynas“ J. Basanavičiaus gatvėje. Susizgribus valdininkams patikrinti aludę, paaiškėjo, kad jos savininkai grubiai pažeidžia įstatymus – be projekto buvo suręstas metalinis paviljonas J. Basanavičiaus gatvėje. Be to, paaiškėjo, kad nelegaliai pastatyta aludė pažeidžia pačios savivaldybės Tarybos nustatytus reikalavimus...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius