Bergeno ir Palangos fotomenininkai pristatė realistinę Riugerio salą

Linas JEGELEVIČIUS, 2011-09-20
Peržiūrėta
473
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Bergeno ir Palangos fotomenininkai pristatė realistinę Riugerio salą

Nepraėjo nė savaitė, kai Bergene išsiskyrė prieš pusmetį užmezgusių draugystę šio vokiečių miesto ir Palangos delegacijos, o vokiečiai praėjusį ketvirtadienį su atsakomuoju vizitu atvyko į Palangą. Ne šiaip sau – vokiečiai palangiškiams klube „Ramybė“ pristatė žymaus Bergeno fotomenininko Jorgo Korkhauso ir palangiškio fotomenininko Ado Sendrausko, kuris Bergene praleido ne vieną savaitę fiksuodamas miestelio gyvenimą, parodas. O šeštadienį 14 svečių iš Vokietijos dalyvavo „Tūkstančio stalų“ šventėje kurorte.

Palangos meras Šarūnas Vaitkus dar kartą pasidžiaugė vaisingu abiejų miestų bendradarbiavimu.

„Lankydamasis Bergene, buvau maloniai nustebęs pačioje miesto šerdyje esančiame Ernesto Moriso Arndto, vokiečių rašytojo ir politiko, vardu pavadintame bokšte-muziejuje išvydęs parodą apie Palangą, kuri bus rodoma tris metus“, - atidarydamas parodas sakė meras.

Europos miesto statusas, kurį Palangai žada padėti gauti tokią Europos Parlamento nominaciją gavęs Bergenas, Š. Vaitkus tiki, padės Palangai pritraukti daugiau europinių investicijų ir bus puiki reklama mūsų miestui.

Bergeno merė Andrea Koster sakė, kad Bergenas turi pasirašęs draugystės ir bendradarbiavimo sutartis su 4 miestais, tačiau, anot jos, tik su Palanga vyksta toks aktyvus gyvas bendradarbiavimas.

„Tikimės, kad tai yra tik mūsų bendradarbiavimo pradžia. Mes būtinai padėsime Palangai atveriant kelią į Europą“, - sakė kviestinei publikai A. Koster.

Pristatydamas savo foto parodą, J. Korkhausas sakė, kad „nori pristatyti realistinę Riugerio salą ir paliesti palangiškių sielas“. Bergenas yra Riugerio salyno administracinis centras.

Palangiškis Vitalijus Litvaitis prisiminė savo pirmąją kelionę į Bergeną prieš kelis metus.

„Per tris metus miestas tapo nuostabus – viskas jame padaryta vokiškai. Tikiu, kad Palanga Bergenui duos ne tik kultūrinės naudos, bet ir ekonominės“, - vylėsi palangiškis.

Palangiškė Rūta Ruzgutė į svečius prakalbo vokiškai. Ji citavo poetę Salomėją Nerį ir svečiams įteikė suvenyrą, kurio pagrindinis akcentas – gintaras.

Fotomenininkas A. Sendrauskas prisiminė savo išvyką į Bergeną – pasidalijo prisiminimais fiksuojant vokiečių miestelio gyvenimo akimirkas.

Parodos „Ramybėje“ organizatoriai kviečia visus palangiškius joje apsilankyti ir pasidžiaugti Palangos ir Bergeno draugystės akimirkomis.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Ekonomikos ir inovacijų ministerijai skyrus milijonus eurų smulkiojo ir vidutinio verslo atstovams testuoti dėl koronaviruso, Palangos smulkieji verslininkai kol kas neskuba pasinaudoti tokia galimybe. Kaip „Palangos tiltą“ pirmadienio popietę informavo Jūratė Mikutienė, Palangos poliklinikos (Palangos asmens sveikatos priežiūros centro – aut.) direktorė, praėjusį penktadienį...


Antradienį, sausio 30 dieną, Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus, vicemeras Rimantas Antanas Mikalkėnas ir Savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė susitiko su Trečiojo amžiaus universiteto studentais ir pristatė jiems paskaitą apie Palangos miesto plėtrą. Susitikimo, kuriame dalyvavo apie 400 kurorto gyventojų, metu pristatyti šiuo metu įgyvendinami Palangos...


Renginių ciklas „Palangos dienos“, tradiciškai kasmet vykstantis kovo pabaigoje – balandžio pradžioje, jau turi aiškius kontūrus – trečiadienį, gruodžio 21 d., „Palangos dienų“ organizatoriai apsilankė Savivaldybėje bei planuojamus renginius pristatė miesto merui Šarūnui Vaitkui ir administracijos direktorei Akvilei Kilijonienei.


Lietuvoje tik prasidėjus vietinių braškių sezonui, jų gausa ir įvairovė tapo naujos Renatos Ničajienės knygos „Gero maisto dienoraštis. Vasara“ pristatymo tema. Ją būriui svečių, tarp kurių – aktorė Eglė Jackaitė su bičiule Rasa Kulyte, „Žuvėdros“ treneriai Skaistutė ir Romaldas Idzelevičiai, šokėja Kristina Navickaitė-Tina su seserimi Agne...


Per rugsėjį vykdytą projektą „Back on track“, skirtą Europos jaunimo darbuotojų mobilumui skatinti, 24 jo dalyviai iš Portugalijos, Italijos, Kroatijos, Vokietijos, Rumunijos, Lenkijos, Latvijos ir Lietuvos keturias dienas žygiavo iš Bernati (Latvija) į Palangą. Žygio tikslas – dalintis žiniomis apie patyriminį mokymą ir užsiėmimus lauke. Žygyje dalyvavo...


„Mums išties labai malonu, kad šiandien Palangoje galime pristatyti Skuode gimusios ir Klaipėdoje kuriančios keramikės Daivos Ložytės parodą. Malonu, kad ne tik Lietuvą, bet ir Rusiją, Baltarusiją, Tadžikistaną bei, galima sakyti, visas Vakarų Europos šalis apkeliavę darbai susirinko šioje jaukioje erdvėje“, – ketvirtadienį susirinkusiesiems į...


Nepraėjo nė savaitė, kai Bergene išsiskyrė prieš pusmetį užmezgusių draugystę šio vokiečių miesto ir Palangos delegacijos, o vokiečiai praėjusį ketvirtadienį su atsakomuoju vizitu atvyko į Palangą. Ne šiaip sau – vokiečiai palangiškiams klube „Ramybė“ pristatė žymaus Bergeno fotomenininko Jorgo Korkhauso ir palangiškio fotomenininko...


Palanga turi pasirašiusi draugystės ir bendradarbiavimo sutarčių su septyniais Baltijos jūros regiono valstybių miestais, bet draugystė su Vokietijos Riugeno salų sostine Bergenu yra ryškiausia ir jau duodanti Palangai apčiuopiamų tokio bendradarbiavimo rezultatų. 


Praėjusį šeštadienį Palangą vėl užplūdo svečių minia, taip sugrąžindama į kurortą vasarą. Jau trečiąjį kartą vykusi šventė „Palangos stalas“ suviliojo rekordinį skaičių turistų, pasiryžusių prisėsti prie tūkstančio stalų ir pasimėgauti visomis teiktomis pramogomis, o jų būta daug ir įvairių. Visai šeimai skirta šventė suteikė progą drauge su pirmąjį kartą rengto žuvies barbekiu čempionato...


N.Marčėnaitė palangiškiams pristatė savo knygą

„Palangos tilto“ informacija, 2010 08 18 | Rubrika: Miestas

Praėjusį pirmadienį Palangos „Ramybės menų ir maisto kiemelis“ suviliojo maisto gaminimą mėgstančius, o ir meno nevengiančius palangiškius ir vis dar poilsiaujančius vasarotojus, kurie atvyko į menininkės bei žinomos televizijos vedėjos Nomedos Marčėnaitės knygos pristatymą „Virtuvės užrašai“. Diena anksčiau buvo pristatyta N.Marčėnaitės bei jos vyro Mariaus Jonučio tapybos darbų bei...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius